Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 06 Maj 2016 20:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@kostek966

Ciekawe może nie, ale zaliczyć można: Hito Tres Fronteras ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#162 PostWysłany: 13 Lip 2017 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Przekopałem wątek i mój plan jest taki, że ląduję w IGU o 10:50, chcę jechać od razu na stronę brazylijską, zostawić bagaż i siedzieć do końca. Czy po 17 znajdę transport do Puerto Iguazu? Ile ewentualnie taksówka do granicy? Mam wylot następnego dnia z IGR o 8 rano, więc chcę spać po argentyńskiej stronie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 13 Lip 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jedź wcześniej na argentyńską stronę. Jest ciekawsza.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 13 Lip 2017 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Wedlug mnie to zalezy.
Sciezki po stronie argentynskiej sa istotnie dluzsze no i jest sie blizej wodospadow.
Za to po stronie brazylijskiej masz lepsze widoki (na strone argentynska ;) ). Jako bonus mozesz dac sie okrasc ostronosom z kanapki.
Co do przejazdu do Puerto Iguazu wieczorem - nie ma problemu - busiki jezdza non stop do poznych godzin wieczornych, tylko poczytaj jak ogarnac temat pieczatek granicznych. Autobusami podrozuje duzo lokalsow, ktorzy nie potrzebuja meldowac sie na granicy, a Ty mozesz miec problem aby opuscic Argentyne nie majac pieczatki wjazdowej.

(Polskie znaki zjadl mi MAC, ktorego obslugi dopiero sie ucze :) )
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 13 Lip 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zgadzam się. Najlepiej zobaczyć obie strony. Ale pojechać nad Iguazu i nie spojrzeć na Garganta del Diablo?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 13 Lip 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
może wezmę przelot ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 13 Lip 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Między miastami kursuje zwykły autobus miejski kosztuje 4 reale jeśli dobrze pamiętam i płacić można realiami po obu stronach, ja polecam stronę brazylijską, przejście po kładce w deszczu z wodospadu bezcenne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 13 Lip 2017 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Lepiej będzie jak zawiedziesz stronę brazylijską i argentyńską odpuścisz ale uwierz mi, żałuj tego i kiedyś tam wróć. Z IGU do wejścia na stronie brazylijskiej nie jest daleko. Trzeba brać pod uwagę, że słońce nie świeci tam tak długo jak teraz w Polsce. O 18.00 już jest kompletnie ciemno, także jeżeli lądujesz koło południa to nie masz innego wyboru. Przejazd na stronę argentyńską zajmuje ok. 1,5-2 godz. Oba miasta raczej bezpieczne, chodziłem późno w nocy i nie było problemów. Na granicy nie powinni robić żadnych problemów, paszport, pieczątka i buenos días.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 13 Lip 2017 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Dzięki za wskazówki, tak zrobię. Wiem, że przydałyby się jeszcze 1-2 dni, ale to tylko mój stop w drodze do USH i na Antarktydę, więc na tym wyjeździe będę miał większe atrakcje :D
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Byłem na kilka dni - natomiast mnie najbardziej imponuje największe centrum handlowe AmPd, czyli Ciudad del Este. Zaraz po tym jak podciągnąłęm spodnie znalazł się sprzedawca pasków "cinturon senor?". Dodatkowo region Iguazu jest najbardziej polskim rejonem kontynentu - zwróćcie uwagę na polskobrzmiące nazwy ulic (choć pisownia np. Watslaf Nieradka) w Foz, firmę autobusową "Horianski". W Ciudad Del Este miałem też przypadek kiedy zapytano mnie o narodowość - odpowiadam "Polaco" i słyszę "haha, wszyscy tu jesteśmy Polakami, ale z którego kraju?". Po stronie argentyńskiej niedaleko jest też "polska" wieś Wanda. Nie byłem, ale żałuję...
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 28 Lut 2018 15:33 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 1
Właśnie wróciłam z Foz i okazuje się, że po stronie argentyńskiej można płacić kartą za bilety wstępu :) Ale tylko kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:42 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
W kwietniu 2018 płaciliśmy po obu stronach Revolutem (prepaidem). Z ciekawostek po stronie argentyńskiej pani chciała koniecznie cvv - dlatego dostała revoluta, który zazwyczaj jest wyłączony. Jest dostęp do wifi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 31 Sty 2019 19:37 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Po argentyńskiej stronie można płacić dowolnymi kartami, nie tylko kredytowymi.
Transport z lotniska IGR do miasta kosztuje 200 peso autobusem lub 700 peso taksówką. Prosto z lotniska na wodospady tylko taxi za 700 peso. Jest jedna firma, brak jakiejkolwiek możliwości negocjacji. Autobus z wodospadów do miasta 130 peso, taxi znowu 700.
W Brazylii autobusy miejskie są po 3,75 reala bez względu na dystans, oprócz tego Uber wychodzi dosyć tanio - miasto-lotnisko 20-25 reali, miasto-Itaipu kilkanaście reali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 17 Wrz 2019 15:57 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 32
Oceńcie proszę mój plan:
Ląduję o 15:55 na IGR, jadę na brazylijską stronę i tam śpię.
Drugiego dnia rano jadę do parku po stronie brazylijskiej, po południu jadę do Puerto i śpię po argentyńskiej stronie.
Trzeciego dnia rano jadę do parku po stronie argentyńskiej, o 19:55 mam lot z IGR do AEP. Wykonalne? Spodziewam się, że konieczna będzie taksówka spod parku na lotnisko.
Mogę przestawić na lot o 20:30 lub 21:30, ale wolałbym lecieć tym o 19:55 i być trochę wcześniej w Buenos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 17 Wrz 2019 16:25 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@petersonka na luzie. Kompletnie bez pośpiechu to ogarniesz i bierz wcześniejszy lot. Z parku po argentyńskiej stronie jest blisko na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
petersonka uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 17 Wrz 2019 16:54 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@petersonka po stronie Brazylijskiej zachacz dodatkowo o park ptaków. i w dobrej kolejności robisz, strona Brazylijska robi mniejsze wrażenie więc lepiej w pierwszy dzień. Bez problemu plan do wykonania
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
petersonka uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 17 Wrz 2019 20:13 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@petersonka - strona brazylijska duża nie jest, o ile nie próbujesz dodatkowych atrakcji (jak pływanie na łodzi). Tam problemem jest tylko ilość ludzi, ale tak w 3-4 godziny to na spokojnie to jesteś w stanie wodospad od tej strony zobaczyć (pewnie można szybciej, ale trzeba brać poprawkę na tłumy). Faktycznie również polecam połączenie go z Parkiem Ptaków, tam zejdzie Ci kolejna godzina, dwie w zależności jak bardzo lubisz takie atrakcje i ile osób jest. Po stronie argentyńskiej jest więcej chodzenia i oglądania. Jak pojedziesz z rana to w 6-7 godzin powinnaś spokojnym tempem móc zobaczyć wszystko, co trzeba.Tam jak byłem to raz było mniej ludzi niż po stronie brazylijskiej, dwa teren jest większy więc inaczej się rozchodzą. Tym samym zwiedzanie również było przyjemniejsze.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
petersonka uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 27 Paź 2019 16:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jeżeli nie lubisz zoo, to omiń Park Ptaków. Bardzo przykry widok. Niby ptaki są dobrze traktowane (przynajmniej tak to wygląda), ale mimo wszystko serce się kraje, gdy widzisz te wszystkie zwierzęta pozamykane w klatkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 03 Sty 2020 11:01 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć,
Być może odpowiedzi na te pytania już się pojawiły w tym temacie, ale wątek ma już parę lat. Z tego względu byłbym wdzięczny, jeśli ktoś ma aktualne informacje.
Otóż, na brazylijskim lotnisku Iguazu chciałbym wylądować przed godziną 10:00.

- Czy na lotnisku lub w samym parku znajdują się szafki na przechowanie bagażu?
- Czy z i do lotniska jest bezpośrednio dojazd z/do brazylijskiego parku? Ponoć kursuje autobus 120.
- Czy rozpoczynając zwiedzanie koło ~12:00 brazylijskie strony ma to jeszcze sens czy jednak jest to już zbyt późna pora, aby zobaczyć wszystko w ciągu jednego dnia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 03 Sty 2020 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Z pewnością warto o tej godzinie udać się do Parku.
Czasu spokojnie wystarczy.

Mi osobiście bardziej podobało się po stronie argentyńskiej więc gorąco namawiam abyś odwiedził obie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blazejdaw lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group