Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: IFE w pociągach
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Siedząc w pociagu PKP Premium zacząłem zastanawiać się, dlaczego w pociągach nie montuje sie IFE? W zasadzie, w tym wypadku byłoby to raczej IRE, czy coś w tym stylu.
W Polsce potrafię to zrozumieć. Nawet wifi się nie da. Ale gdzieś dalej, zwlaszcza tam, gdzie trasy kolejowe są długie, np. w Kanadzie, czy Chinach? A może indywidualne monitory są na jakiś trasach?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2018 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny

_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
A co mi tam, najwyżej wyjdę na głupka ;) Co to jest ife / ire?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
In-flight entertainment, a moja propozycja dla pociągu: in-ride entertainment :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Monitorki w siedzeniu przed Tobą z filmami, grami czy muzyka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Regiojet ma coś takiego w Czechach w niektórych wagonach (typu Astra)
https://www.regiojet.cz/servis/sluzby-v ... fragment-4
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
No proszę, tuż za miedzą, a ja tu o Chinach i Kanadzie :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:22 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ty tu śnisz o IFE, a ja ostatnio przejechałem stację, bo po ciemku i przy opóźnieniu nie byłem w stanie dokładnie określić, gdzie jestem...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Niektórzy po prostu potrzebują się rozerwać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:33 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Wydaje mi sie, ze kiedys niemieckie szybkie pociagi 1. klasie mialy cus takiego ale jakis czas temu to zniknelo. Za to od jakiegos czasu promuja darmowe ogladanie filmu przez jakis serwis streamingowy na urzadzenia wlasne pasazerow i darmowy net. I moze wlasnie o to chodzi, na ziemi pasazerowie maja dostep przez komorke do wlasnych zasobow, netflixow czy spotify I nie bardzo oplaca sie montowac dodatkowe ekrany?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#11 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
W polskich pociągach ten dostęp jest mocno ograniczony. W Premium (Pendolino) nie ma Wi-Fi, w pozostałych Intercity Wi-Fi jest na niby a na większości tras zasięg komórkowy jest słabiutki, poza miastami co chwila pada. Na trasie Warszawa - Trójmiasto ciężko dogadać się przez komórkę, zrywa połączenie co parę chwil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Wydaje mi się, że istotnym czynnikiem może być ogólnie mniejsza kontrola obsługi nam takim indywidualnym ekranem w pociągu. W samolocie jednak lecisz z A do B, na przypisanym miejscu, pod czujnym okiem załogi - ciężko jest np. wymontować i wynieść taki ekran, bo będą wiedzieli, że to Ty i Cię znajdą ;) Co innego w pociągu, tu przystanków na trasie jest kilka/kilkanaście, przywiązanie pasażera do miejsca jest mniejsze, a z obsługi masz tylko konduktora, którego widzisz raz/dwa razy w trakcie przejazdu.
Do tego dochodzi kwestia kosztów montażu i serwisu takiego rozwiązania. Pociąg to jednak środek transportu, który ma być/jest uważanym za względnie tani, więc poza różnego rodzaju prywatnymi inicjatywami (Regiojet) czy specjalnymi pociągami (które często tanie nie są), raczej bym się masowego montażu systemu rozrywki nie spodziewała :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@metia poniekąd masz rację, ale gdyby tak ukierunkować inwestycję w tego typu urządzenia tylko w pociągach Pendolino, uważam, że miałoby to sens. Ewentualnie jeszcze inaczej - tak, jak jest np. w liniach lotniczych LATAM albo w AirCanada Rouge. Tam masz system rozrywki pokładowej, ale jakby "zaoczny". Musisz połączyć się z WiFi, pobrać aplikację i wtedy masz dostęp do filmów, gier, muzyki... tak, jak to się miewa w przypadku normalnych linii lotniczych, ale jednocześnie używasz swojego urządzenia - tabletu, telefonu, itp.

Ja jednak stawiałbym w priorytecie na internet. Od czasu do czasu zdarza mi się jechać z Gdańska do Warszawy Pendolino i zawsze wybierałem 1 klasę (ze względu na chęć siedzenia na pojedynczym miejscu). Trochę brakuje, że tak właściwie nie mogę w tym czasie zrobić absolutnie nic. Wysłanie maila zajęło mi kilkanaście minut, bo ciągle "mieliło" i nie dało się wysłać. W takim pociągu czuję się, jakbym co najmniej do jakiegoś Porto leciał, a to tylko trasa Gdańsk - Warszawa. Czasami trzeba popracować, można coś konstruktywnego nadrobić, a jednak bez internetu jest to spore utrudnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#14 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@1955845624, ale ja się w zupełności zgadzam z Tobą, że coś takiego jest sensowne i że powinno być dostępne. Pomysł z aplikacją uważam za dużo lepszy, niż montowanie fizycznych ekranów - oby takie rozwiązanie się rozpowszechniło. Tylko obawiam się, że osoby decydujące o wprowadzeniu tego rozwiązania raczej nie jeżdżą Pendolino i nie zrozumieją bólu prostego pasażera ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W dobie duzych i dobrych ekranow w telefonach to nie wiem czy jest to az tak potrzebne, i az tak podnoszace standard podrozy.

A system kosztuje, obsluga tez, szybko sie zrobi przestarzaly (sam lecac gdzies dalej wole czasem obejrzec serial na Netflixie sciagniety zawczasu, niz meczyc sie z IFE we wcale-nie-tak-starym samolocie).

A co do aplikacji - to jest to calkiem popularne w amerykanskich liniach, jedyna przewaga nad Netflix/HBO GO/itp na wlasnym tablecie jest chyba taka ze mozna obejrzec nowosci kinowe.
Tylko to kolejne koszty, licencje... Duze linie lotnicze gdzie bilet kosztuje sporo na to stac, kolej ktora konkuruje z przewozami autokarowymi czy samochodem moze niekoniecznie...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:18 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W UK bylo (jest?) IFE - ale kompletna beznadzieja I o ile pamietam to trzeba bylo cos zaplacic za jego uzywanie. W pociagu masz ladne widoki za oknem wiec po co ci IFE?!
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
lataczuk napisał(a):
W pociagu masz ladne widoki za oknem wiec po co ci IFE?!

To akurat bywa kwestią dyskusyjną :)
Poza tym, osoby pokonujące daną trasę z dużą częstotliwością mogą mieć z czasem dość widoków za oknem.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
w pociągu bywam rzadko ale w pracy tez nie mam IFE mimo ze mam sporo monitorów na biurku :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Porządne Wi-Fi w pociągu byłoby miłe i wystarczające, jakieś dodatkowe treści rozrywkowe czy inne przesyłane przez system nie są specjalnie atrakcyjne, może z wyjątkiem informacji o planowanym opóźnieniu ;) . Zapewnienie dobrego połączenia z internetem dla pociągu jadącego dzikimi polami i tunelami nie jest chyba całkiem trywialne, ale jak już cały obszar kraju zostanie objęty zasięgiem sieci 5G czy jakiejś następnej, to i tak pewnie wszyscy będą woleli korzystać z niej bezpośrednio, a nie z jakiegoś lokalnego pociągowego punktu dostępowego. Jakoś nie widzę przyszłości dla tego rozwiązania ;) .
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: IFE w pociągach
#20 PostWysłany: 21 Wrz 2018 12:08 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
metia napisał(a):
Tylko obawiam się, że osoby decydujące o wprowadzeniu tego rozwiązania raczej nie jeżdżą Pendolino i nie zrozumieją bólu prostego pasażera ;)


Ból prostego pasażera to brak rozrywki pokładowej? :) prosty pasażer ma to raczej na końcu listy swoich potrzeb...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jackrabbit, msala, vtec oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group