Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2016 19:20 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 1
Z powodów ode mnie niezależnych nie mogę lecieć tak jak to miałem wcześniej zaplanowane i chcę zrezygnować z lotu w CI.
Bilet jest kupiony u pośrednika, bezzwrotny, bez możliwości zmiany dat, czy danych (akceptuję związane z tym koszty). Zaalarmowały mnie jednak takie słowa na stronie pośrednika:
We understand that sometimes plans change. We do not charge a cancel or change fee. When the airline charges such fees in accordance with its own policies, the cost will be passed on to you.

W fare rules napisane jest z kolei tak:
GENERAL RULE DOES NOT APPLY CANCELLATIONS BEFORE DEPARTURE CHARGE EUR 200.00. NOTE - REFUND TOTALLY UNUSED - FARE APPLICABLE AIRPORT TAXES // SERVICE CHARGE. YQ IS NON-REFUNDABLE AFTER DEPARTURE CHARGE EUR 200.00. NOTE - REFUND PARTIALLY UNUSED - OW FARE SAME RBD AS O/B WILL BE CALCULATED // SERVICE CHARGE. YQ IS NON-REFUNDABLE. VALID ON NON-REFUNDABLE TICKET. OUTBOUND - CANCELLATIONS CHARGE EUR 200.00 FOR NO-SHOW. CHANGES CHARGE EUR 200.00. NOTE - DATE CHANGE CONDITIONS - FOR OUTBOUND DATE CHANGE - ONLY ALLOW TO REBOOK TO LATER DEPARTURE DATE AND THE TICKET NEEDS TO BE REISSUED AND CONDITIONS / FARE DIFFERENT / REISSUE FEE APPLY. INBOUND - CHANGES CHANGES PERMITTED. NOTE - INBOUND DATE CHANGE - FREE OF CHARGE FOR ALL RBDS AND TICKET NEEDS TO BE REVALIDATED CI FLIGHTS ONLY CHANGES CHANGES PERMITTED FOR REISSUE. NOTE - REROUTING ALLOW - FARE DIFFERENT AND TAXES DIFFERENT SHOULD BE RE-CALCULATED

Stąd pytanie, skoro bilet jest bezzwrotny to chcą mnie dodatkowo obciążyć takimi karami za anulację lub no-show?
Z góry dzięki za pomoc.


Ostatnio edytowany przez mezzo, 22 Sie 2016 12:22, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana, uogólnienie tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Lip 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Z mojego doświadczenia (inni mogą mieć inne, choć raczej w to wątpię) powiem tak - zdarzyło mi się kupić bilety, zarówno u przewoźników tradycyjnych jak i niskokosztowych, których z różnych przyczyn nie wykorzystałem. Nie kosztowało mnie to żadnych ekstra, choć umieszczonych w warunkach taryfy/przewozu, opłat. Po prostu nie leciałem i tyle. Co więcej, z takich nie wykorzystanych biletów udaje się czasami uzyskać zwrot podatków/opłat lotniskowych, choć to zależy już konkretnie od ich wysokości w całkowitej cenie biletu oraz od wysokości opłaty administracyjnej za taką operację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2016 20:33 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
W skrócie nikt Cię nic nie skasuje. Te pozycje odnoszą się do specyficznych sytuacji, gdy bilet może zostać zmieniony. Jeśli nie lecisz masz szanse na odzyskanie części podatków od linii lotnicznych - poszukaj na forum jest kilka tematów. Informacja od pośrednika mówi, że nie obciąży Cię opłatą manipulacyjną (która jest czasem większa niż podatki,które możesz odzyskać) i być może odzyskasz parę groszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2016 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
nie łudziłbym się na jakiś znaczący zwrot, fare/tkt non ref, yq, yr non ref, amerykanskie taxy non ref, pozostale podatki to mizeria, jeżeli do zwrotu przekroczą opłatę manipulacyjnej powiedzmy ok. 50 Eur pośrednika dostaniesz zwrot; w przypadku transakcji retail pośrednik skasuje najpierw swoją prowizję z karty kredytowej, a zwrot z wyrównaniem dostaniesz później bezpośrednio od linii lotniczej, przy transakcji merchant dostaniesz kasę szybciej ok. 21 dni roboczych od pośrednika, i takie tam inne niuanse ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:10 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 4
Witam wszystkich,

Bardzo proszę jeśli ktoś ma doświadczenie w powyższym temacie. Otóż zakupiłem bilety lotnicze za pośrednictwem Scyscanner --->> www.airtickets24.com na lot z Pragi do Manili liniami China Southern. Niestety zmuszony jestem odwołać wyjazd, ew. jechać sam - kwestia do przemyślenia, czy mam ochotę jechać sam. Anulowałem bilety za pośrednictwem formularza, chciałbym jednak wiedzieć ile zostanie mi zwrócone, czy jest możliwosć zmiany nazwisk pasażerów itd. Nie mogę jednak się z nimi skontaktować telefonicznie. Pytanie brzmi ile z reguły zwracają linie lotnicze itd?
Serdecznie dziękuję, za wszelkie informacje

pozdrawiam Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jedz sam, a nie anuluj.
Ile dostaniesz? Opłaty lotniskowe i prawdopodobnie jakiś - za robociznę airtickets24
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:22 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 4
dzięki wielkie, problem jest taki, że wczoraj zgłosiłem chęć anulacji za pośrednictwem formularza - trochę pochopnie, a dzisiaj nie mogę się z nimi skontaktować...i co tu robić ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:27 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dwa razy pomysleć za nim sie cos zrobi? :D
A tak poważnie to juz raczej jest musztarda po obiedzie...
Próbuj ich torpedować e-mail i telefonami, moze sie uda.
Następnym razem najpierw zapytaj na forum a potem rób takie poważne ruchy a nie na odwrót.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
1. Po pierwsze trzeba sprawdzić w warunkach taryfy jakie są koszty anulacji u przewoźnika (tutaj CZ). W najlepszym wypadku można otrzymać całość, w najgorszym - tylko podatki.
Z reguły najtańsze taryfy są non-refundable.
2. Po drugie. Jeśli zakup biletów był przez pośrednika, do kosztów anulacji u przewoźnika dochodzą koszty anulacji u pośrednika.
Znowu koszt może być od 0 w górę.
3. W większości regularnych linii lotniczych nie ma możliwości zmiany danych pasażera.

Sprawdź dokładnie co otrzymałeś od China Southern.

Reasumując. Nie anulujemy biletów pochopnie, bez zapoznania się z warunkami podróży linii/pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tak na szybko to za pomocą tego samego formularza spróbuj odwołać swoją anulację i dalej dzwoń aby to odkręcić do końca i zadać pytania dot.rezerwacji dla osoby ,która nie leci.Nic innego ci już nie zostało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2016 11:35 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 14
Witam , chciałem anulować bilety lotnicze Z Berlina do Toronto na przyszły tydzień ,

Bilety zakupiłem na gotogate.pl , wg taryfy którą mam suma podatków i opłat na osobę w dwie strony wynosi 1650zł , a go to gate proponuje mi po odliczeniu kosztów 185zł , czy ktoś wie jakie są u nich warunki i koszty zwrotu bo nigdzie nie widzę , wiele razy czytałem że próbują wprowadzać ludzi w bład i zawyżają koszty , czy któś korzystał u nich z anulowania biletu ?>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2016 15:26 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Musisz sprawdzić w warunkach taryfy. Linia lotnicza najczęściej nie zwraca tez opłaty paliwowej. Gotogate pobiera dodatkowo swoją opłatę za anulowanie wiec możliwe ze wyjdzie tyle ile Ci proponują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Zwróciłem się do LOTu z prośbą o zwrot opłaty lotniskowej, opłaty paliwowej, podatków.
Tego wszystkiego, co można odzyskać w przypadku nieodbycia podróży.
Konstrukcja ceny biletu wygląda, jak niżej:

Załącznik:
zwrot.jpg
zwrot.jpg [ 47.47 KiB | Obejrzany 4651 razy ]


Na jaką kwotę można liczyć? Wszystko oprócz Fare Basic (373,58)? Czy to byłoby zbyt dobrze :P
Nie wiem, co to jest BE :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:39 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@piotrek_ Tak jak już pisał @darekd opłaty paliwowe są w większości przypadków bezzwrotne, ale LOT ma je i tak bardzo niskie w porównaniu np. z LH.

BE to: Passenger Service and Security Charge, prawdopodobnie w Belgii.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 25 Wrz 2019 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
piotrek_ napisał(a):
Zwróciłem się do LOTu z prośbą o zwrot opłaty lotniskowej, opłaty paliwowej, podatków.
Jeśli chodzi o zwrot opłaty paliwowej to (najprawdopodobniej)
Załącznik:
yq.PNG
yq.PNG [ 28.21 KiB | Obejrzany 4626 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2019 17:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@piotrek_
Ostatnio przerabiałem zwrot w LO (zakup przez stronę). Bez problemu zwracają wszystkie taxy. Dopłata paliwowa (YQ) i fare nie są zwracane, bo to nie są podatki.
Ile dostaniesz zwrotu możesz mniej więcej wyliczyć w ITA Matrix. U mnie wszystko się zgadzało (weź pod uwagę różnice kursowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group