Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2015 23:01 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam mam troche nietypowe pytanie. Zarezerwowalam lot przez strone Iberii z Madrytu do Kuala Lumpur przez LHR, lot wykonywany przez BA. Trzykrotnie Iberia a raczej BA zmieniala mi lot. Pierwotnie zarezerwowalam lot na piatek, Iberia zmienila mi na czwartek , po kilku telefonach wrocilo do piatku a teraz zmienila mi lot na sobote. Sytuacja jest taka, ze lot z LHR do MAD zostal jaki byl i odlatuje 15h wczesniej niz KUL-LHR. Lot w sobote mi bardzo pasuje ale spodziewam sie ze Iberia zauwazy konflikt i zacznie mi mieszac w lotach. Lot LHR-MAD nie zamierzam wykorzystac i tu jest pies pogrzebany. Dzwonic i wyjasniac z Iberia czy zostawic i zdac sie na nich? Sytuacja jak jest teraz bardzo mi pasuje. Co radzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jeśli Ci odpowiada stan jak jest, to nie rób nic. W przypadku kolejnych zmian, zwłaszcza na Twoją niekorzyść, najlepiej zadzwoń do Iberii i sprawdź dostępne alternatywne możliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2015 22:45 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Dzieki. Zadzwonilam jednak do Iberii kilka dni temu. Glownie z powodu lotu tam, gdzie zmniejszyli mi przesiadke na LHR do 40 min, balam sie ze nie zdaze. I przy okazji poprosilam o skasowanie lotu LHR-MAD, bez problemu lot zostal skasowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

czy macie również problemy z wyświetlaniem danych rezerwacji na polskojęzycznej stronie Iberii?
Po podaniu nazwiska i numeru rezerwacji na ogólnej stronie Iberii pojawił się komunikat, że zostanę przekierowany na stronę właściwą dla kraju, w którym została dokonana (w tym wypadku PL) i po trwającym nieco "mieleniu" pojawia się strona po polsku z danymi rezerwacji (nazwisko pasażera, daty lotu), ale raz, że wygląda ta strona jakoś tak nieco dziwnie (różne rozmiary czcionek), a dwa, że nie widzę wszystkiego, co jest mi potrzebne - np. nie widzę numeru i rodzaju karty lojalnościowej przypisanej do lotu (a chciałbym się upewnić, czy przypisałem kartę BAEC).
Jak to u Was wygląda?

Pozdrawiam, Bartek


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Lip 2016 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Temat uogólniłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Moje rezerwacje na stronie Spain/English są widoczne standardowo. Podpięta Gold AB i nawet za darmo mogę wybrać miejsca. Ewentualnie spróbuj na stronie ba.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Cze 2016 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Hmm, ciekawa sprawa...

Mam dwie rezerwacje:
a) KRK-MAD-KRK i z wyświetlaniem tej są problemy. Próbowałem na różnych komputerach i różnych przeglądarkach - efekt zawsze ten sam, tak jak opisałem w pierwszym poście. Faktycznie, mogę zobaczyć tą rezerwację na BA.com, ale w sprawie rezerwacji miejsca odsyła mnie na iberię, a tu od nowa to samo :-(
b) MAD-OVD-MAD, a tu wszystko gra, jak ta lala (choć rezerwacji online zrobić nie mogę - chcą, by zadzwonić).

Ciekawe, z czego to wynika...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Cze 2016 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Miałem analogiczny problem, bilety Iberii na trasie BCN-LIS oraz BCN-WAW, nie było ich widać na stronie linii ale odprawa na lotnisku przebiegła bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2016 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

to będzie mój pierwszy lot na pokładzie Iberii (w zasadzie Iberii Express) i nie zaczyna się różowo...

Czy ktokolwiek z Was odprawiał się na lot Iberią z Polski i udało się to zrobić online? Mam lot z KRK i z tego co widzę taka odprawa nie jest w tym wypadku możliwa. Przed przejściem do odprawy online należy podać tradycyjnie nazwisko o nr rezerwacji, ale również miejsce rozpoczęcia podróży. Okazuje się, że Kraków nie został uwzględniony w liście lotnisk, jaką można tam sobie rozwinąć (niezależnie od tego, czy próbuję na stronie Iberii, czy Iberii Express).

Czy to tylko moja przypadłość? Rozumiem, że w takim wypadku pozostaje odprawa telefoniczna (swoja drogą, czy jest jakiś nr w Polsce, na który można zadzwonić w tej sprawie?) lub na lotnisku...

Co ciekawe, jeśli chce się zarezerwować lot, KRK się wyświetla bez problemu.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2016 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na stronie Iberii Express wyświetla się taki komunikat:

Załączniki:
iberiaexperss.png
iberiaexperss.png [ 20.85 KiB | Obejrzany 8883 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Tak, właśnie przed chwilą dodzwoniłem się do Iberii (223060117) i potwierdzili, że m.in. w KRK odprawa jest możliwa tylko na lotnisku.
Mało to wygodne, ale cóż począć. Dobrze, że w drodze powrotnej i na lotach wewnątrz Hiszpanii nie powinno już być problemu...
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Lecąc Vuelingiem z WAW jest tak samo, nie można odprawić się online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2016 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Swoją drogą, ten brak, o którym napisałem na początku dla wielu może być zaletą. Jeśli bowiem na odprawę stawiamy się odpowiednio wcześnie i poprosimy o miejsce przy wyjściu awaryjnym, dostaniemy je za darmo. Przy odprawie online tego nie ma. Za darmo jest tylko to miejsce, które przydzielił nam system, a każde inne kosztuje od kilku do kilkunastu euro. Oczywiście, miejsca przy wyjściach awaryjnych są w tej drugiej grupie. Wcześniej nie miałem o tym pojęcia, więc marudziłem, ale ostatecznie jestem zadowolony (jak można się domyślać, byłem na odprawie odpowiednio wcześnie i poprosiłem o to, co trzeba ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2019 00:24 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Witam ,
Liczę na poradę doświadczonych podróżników w sprawie trochę dziwnej sytuacji. Realizuje obecnie ostatnie loty z promocji Iberii (90 tyś aviosow) . Jutro lecę do UIO z z Madrytu. Niestety nie mogę się odprawić online i mam notatkę , że muszę podejść do odprawy na lotnisku i okazać kartę kredytową, która używałem podczas rezerwacji . Dziwne , bo płaciłem aviosami i tylko za podatki płaciłem kartą. Najgorsze jednak jest to , że kartę w grudniu 2018 wymieniłem z powodu kradzieży środków na revolucie i teraz nie mam jak okazać tej karty . Zadzwoniłem do Iberii i konsultantka jeszcze bardziej mnie nastraszyla , że bez karty mogą nie wydać mi biletu . Kazała prosić bank o potwierdzenie kradzieży tej karty i wydrukowanie tego do odprawy . Revolut sprawnie zadziałał tyle ile mógł. Mam informacje że posiadałem ukradzioną kartę i mam nową w zamian za tą z powodu kradzieży. Dodatkowo mam spis operacji z listopada kartą na zakupy w Iberii . Czy to nie będzie za słabe? Czy powinienem coś jeszcze zrobić?
Pozdraw i dobrej nocy ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2019 22:04 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Sam dopiszę...może komuś się przyda .
Rzeczywiście problemy były nieziemskie. Przy check in nikt nie chciał nawet ze mną rozmawiać bez pokazania karty kredytowej. Skierowano mnie do obsługi klienta...a tam skierowano mnie do kasy Iberii. W kasie Iberii bardzo niegrzeczne Panie najpierw kazały mi czekać za zieloną linią ( jedna była zajęta telefonem a druga paznokciami) . Po kolejnym wysłuchaniu mojej historii kazały wracać do ...check in ( kolejka ogromna a 1,5 h do wylotu ) Dopiero wtedy zauważyłem, że całej sprawie przyglądał się z oddali przełożony pań z kasy i po piątym wytłumaczeniu o co chodzi poprosił mnie do stanowiska za zieloną linię ;) Najpierw kręcił głową i pytał czy nie mam gdzieś w telefonie zdjęcia tej karty . Wpadłem na ostatni pomysł, że jeśli to taki problem to ja mogę jeszcze raz Iberii zapłacić te 80 euro inną kartą i niech sobie ją tam wklepią...Ta deklaracja rozłożyła ze smiechu gościa z Iberii do tego stopnia że wydrukował za darmo boarding kartę i życzył udanego lotu ;) Mam nauczkę by nawet stare, już nieważne karty trzymać lub unikać Iberii ...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2019 23:13 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Miałem ostatnio podobny problem z kartą, opisze może komuś się przyda. Leciałem OJ AMS-MAD-SCL i pół roku później MEX-MAC-TXL. Przy zakupie miałem info, że muszę pokazać kartę w AMS i tak zrobiłem. Kartę później zjadł mi bankomat w Meksyku, ale nie przyszło mi do głowy, że muszę ją pokazać znowu. Tymczasem miałem problem z odprawą online na lot MAD-TXL (na infolinii za to powiedzieli, że wszystko spoko) i w MEX nie chcieli mi wydać karty pokładowej (powiedzieli, że w MAD dostanę). W MAD przy transfer desku również był problem. Dopiero przy kasach już na landside udało się coś zrobić z tym, na szczęście przesiadka była wystarczająco długa żeby to załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2019 00:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Pewnie mnożą się fraudy przy biletach z/do Am Śr i Pd i stąd ta polityka, IB nie jest wyjątkiem, wiele linii stosuje wybiórczo podobną. Mnie np. poproszono o okazanie karty kiedyś w trakcie odprawy na lot BA z Europy do USA... A w Afryce i dość często w Azji to niemal standard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group