Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:35 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Cześć,
poszukuje biletu na marzec z Meksyku do Madrytu.
Problem jest taki, że bilety w jedną stronę są często droższe niż bilety RT (lub nawet nie występują OW). (BTW Czemu tak jest?)
Teraz pytanie, jeśli znalazłem interesujący mnie bilet na marzec a powrót bliżej nieokreślony - dajmy na to maj.
To czy mogę kupić jeden w taryfie BASIC - gdzie wiem na 100% że bede leciał, a drugi powrotny na (dowolny termin np. maj) w taryfie Flex i anulować go? Zwrot będzie całkowity za ten bilet?

W takiej konfiguracji loty IBERIA:

22.03.19 - MEX - MAD - Taryfa Basic kosztuje ok. 7400 pesos

,a powrót

obojetnie np. 12.05.19 - MAD - MEX Taryfa Flex kosztuje ok. 38 000 pesos.

Co daje łaczną wartość ok. 45 400 pesos.

Czy jezeli polece 1 kawałek to czy za drugi mi oddadzą całość 38 000 skoro to jest taryfa Flex?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2019 18:38, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
A sprawdziłeś symulacyjnie,czy w ogóle możliwe jest kupienie biletu RT w innej taryfie na lot tam i innej na powrotny?Wydaje mi się,że nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:45 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Jest możliwe. Dołączam zrzut ekranu (Fare Basic+ i Flex na 1 rezerwacji)
W Iberii i w Lufie też można mieszać.
Dlatego moje pytanie.

Jeżeli taki mix jest możliwy to czasem niezle ceny można dorwac na poszczegolne loty OW.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-01-9 o 16.50.15.png
Zrzut ekranu 2019-01-9 o 16.50.15.png [ 51 KiB | Obejrzany 4292 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
To logicznie myśląc powinien obowiązywać regulamin taryfy i jeśli jest,że możesz anulować lot i zwracają bez potrąceń to dostałbyś tak jak piszesz.Wczytaj się w regulamin taryfy flex przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:57 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Własnie według taryfy jest napisane ze FULLY REFUNDED.
Ale nie widze przypadku gdzie taryfy sa zmieszane w rezerwacji.
Cena łączna jest 45 000 pesos, a nie widze ksoztów poszczegolnych odcinkow. I teraz ciekawe czy oddzadza 38 000 pesos czy rekalkulacja?
Miał ktos taka sytuacje?
Z drugiej strony, jesli da sie wybrac taryfe FLEX w tej samej rezerwacji, to by bylo bez sensu gdyby nie dalo sie anulowac tego odcinka. Wtedy po co w ógóle taryfa Flex...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Tutaj czai się IMHO niebezpieczeństwo:
Iberia napisał(a):
If a segment of the ticket has already been used and the passenger wishes to cancel the other segments, the refund—if permitted by the fare terms and conditions—shall be processed as follows: a) by recalculating the price of the segments(s) already used; b) by applying the refund terms and conditions to the other segments; and c) by subtracting from the amount to refund, where a refund is permitted, the difference of the recalculated price for the segments already used.
A można prosto :
LOT napisał(a):
Jeżeli w ramach jednej rezerwacji zostaną połączone ze sobą różne taryfy (np. taryfa promocyjna z taryfą FLEX), to w przypadku zmiany lub anulowania biletu obowiązują regulacje klasy taryfowej, która w danej kombinacji jest bardziej restrykcyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2019 19:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
maxi33 napisał(a):
Jest możliwe. Dołączam zrzut ekranu (Fare Basic+ i Flex na 1 rezerwacji)
W Iberii i w Lufie też można mieszać.
Dlatego moje pytanie.

Jeżeli taki mix jest możliwy to czasem niezle ceny można dorwac na poszczegolne loty OW.

Z tego co zacytował @WaldekK niestety twój zamysł nie będzie wykonalny mimo,że kupić można
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2019 19:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Czesto jest tak,ze mieszane taryfy to obowiazuje restrykcje tej nizszej.. Glupie ale tak jest. Sa kraje do ktorych trzeba miec bilet w obie strony jezeli nie jestes obywatelem/rezydentem lub nie masz dalszej podrozy.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:08 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
@oskiboski Dla mnie w takim razie trochę bez sensu jest ta taryfa flex w tej konfiguracji, skoro i tak zapłacę więcej...
@WaldekK Ok, to trochę wyjaśnia.

ALE, Co ciekawe dziś dzwoniłem do Iberii i Pan potwiedził, że przy tej konfugracji bilety kosztują ok.2200 euro, gdy zapytałem co jak odwołam później lot z taryfą flex, powiedział, że zostanie mi zwrócone nie całe 2000 euro, czyli niby myk działa.
Teraz pytanie czy wierzyć Panu z infolini i ryzykować zakup...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@maxi33 Nie.Poproś o potwierdzenie pisemne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:18 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
@miriam - W sensie, żeby mi wysłał taką "ofertę" na maila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tak, choć i to nie jest 100% gwarancją,ale wtedy bardziej sprawdzają temat niż udzielając rad ustnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group