Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2020 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 354
niebieski
Szczepionkę najprawdopodobniej będzie trzeba powtarzać co 3 lata.

Fun fact: Sejm dał pisowskiej telewizji dokładnie tyle forsy co Niemcy dały Pfizerowi na opracowanie szczepionki.


Ostatnio edytowany przez warsawreceiver 15 Lis 2020 14:42, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Lis 2020 10:47 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 575
niebieski
Ja już od dawna jestem zaszczepiona na tę TV, więc Kur-szczepionka działa :lol:

IMHO, wydaje mi się, że trzeba będzie jednak poczekać na inną szczepionkę, niż ta obecnie lansowana, bo po pierwsze to w zasadzie "lek prewencyjny" zapobiegający nie tyle zakażeniu, co ciężkiemu przebiegowi, no i ten wymóg niskiej temperatury...

Może ta szczepionka z Oxfordu będzie bardziej ":wygodna" do stosowania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2020 14:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
@BB108 no ale Disco polo z polskim reggae zarobili ponad 4m zlotych ....

I to już mnie szlag trafia...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2020 14:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
za namowa ministra - przebranżowienie, zakladam zespol disco polo. jacys chetni? w koncu w sezonie niektorzy potrafia grac po 3 koncerty dziennie za kilkadziesiat tysiecy, a po sezonie to i dotacje sie znajda ;)

czytam od wczoraj i wciaz nie wierze...

https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/k ... f,681c1dfa

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... m,79cfc278
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Wsparcie branży muzyczno-artystycznej wywołało falę oburzenia również wśród twardych zwolenników obecnego rządu. No bo jak się nie wkurzać jak bracia Golcowie dostają wsparcie w wysokości 1,8 mln złotych tylko dlatego, że nie mogą grać koncertów...
No, ale zapewne ma to też drugie dno. Artyści, którzy jednak mają dość duży posłuch w mediach różnego rodzaju od jakiegoś czasu coraz mocniej krytykowali rząd za brak działań.
Takie wsparcie zapewne uciszy wielu z nich.
Ogólnie kolejny przykład totalnej żenady w działaniu naszego rządu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:12 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Sam pomysł wsparcia kultury jest bardzo szlachetny, natomiast wykonanie... :roll: Zespół disco polo dostaje więcej niż Teatr Powszechny, bo... algorytm! A już się wydawało, że nic głupszego niż do tej pory nie wymyślą, tak wysoko zawiesili poprzeczkę :mrgreen:

Ps. W zależności od metodologii, sektor kultury odpowiada za ok.2% PKB, czyli np. więcej niż górnictwo :shock: Słyszałem też o szacunkach, że jest zbliżony do PKB wytwarzanego przez rolnictwo. Więc to wsparcie, to jest ogólnie dość żenujące.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Już nie bądźcie tacy krytyczni że nie dostrzegacie tu racjonalności. Małgorzata Foremniak np. dostała tylko skromne 77 tyś bo przez pandemie nie mogły być kręcone nowe odcinki "Mam Talent" :D
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
HOT NEWS: wypłaty wstrzymane do wyjaśnienia wątpliwości.
Pewnie ktoś zauważył, że Janda dostała za dużo, a Bayer Full za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:29 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Jak to wstrzymane? :shock: Przecież to bezstronny, w pełni profesjonalny ALGORYTM policzył, wszystko zgodnie z procedurami (to moje ulubione słowo i ostateczny dowód na wszystko) :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pani Janda zdążyła wylać żale, że ubiegała się o prawie 6 mln dotacji, a dostała niecałe 2 mln.
Odnoszę jednak wrażenie, że w naszym kraju nie tylko rząd jest oderwany od rzeczywistości...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Legion-poczytaj o teatrze Jandy. Ile spektakli,ilu widzow ,a pozniej pisz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Kian napisał(a):
Legion-poczytaj o teatrze Jandy. Ile spektakli,ilu widzow ,a pozniej pisz



Ok zwracam honor. Faktycznie u niej chodziło o nawet 2 teatry ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Lis 2020 15:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Bajm i spolka dostaly ponad milion. nie chce mi sie guglowac ile to pani Beata ma nieruchomosci na swiecie.. no w koncu trzeba je utrzymac.


ciekawe ile dostali zwykli muzycy albo dzwiekowcy, bez tantiem, reklam, platnych postow na instagramach i innych chaltur.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:15 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Tak się składa,że największe gwiazdy i tak zarabiają kasę z tantiem, z głodu nie umrą za to jest sporo innych ludzi związanych z tą branżą, którzy takiego komfortu nie mają.
Minister antykultury zapowiedział, że wstrzymują wypłaty i przyjrzą się podziałowi kasy.
Rządzą nami idioci. Najpierw coś zrobią a później dopiero myślą.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:17 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Program został wstrzymany bo chyba ktoś się skapnął, że wymyślił coś niewyobrażalnie głupiego. Zamiast wesprzeć najbardziej potrzebujących, chciano "zrekompensować" straty poniesione przez najbogatszych. Wpływ kultury na PKB Polski jest wysoki, ale najważniejszy jest jej niematerialny charakter.
Oczywiście te problemy przez niektórych tutejszych zatroskanych o los innego człowieka, zostałyby uznane za drobne niedogodności. Kogoś przecież trzeba poświęcić, żeby "mi" było dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jak jestem przeciwny moderacji, co do zasady, tak proszę @klapio o wykasowanie postów tantiemowo-muzycznych bo mnie szlag jasny trafia jak to czytam, a chcę być spokojny i unikam wiadomości.

Generalnie

***** ***
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez puhacz 16 Lis 2020 09:20, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 354
niebieski
jar188 napisał(a):
Tak się składa,że największe gwiazdy i tak zarabiają kasę z tantiem,


No właśnie niekoniecznie. Szansonistki i szansoniści, czyli odtwórcy, a nie autorki/autorzy piosenek, tantiem nie dostają. W tym gronie jest m.in. Straszna Babcia Rodowicz czy Foliarzowa Górniakowa. Co nie zmienia faktu, że ten algorytm ministerialny jakiś potłuczony jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
LaMancha napisał(a):
Program został wstrzymany bo chyba ktoś się skapnął, że wymyślił coś niewyobrażalnie głupiego.

No nie wiem. Ktoś ten algorytm musiał stworzyć, a ktoś go konsultować. Teraz, algorytmowi będzie się przyglądać specjalna komisja, która też będzie potrzebować konsultantów, zostaną w tym gronie opracowane wytyczne do nowego algorytmu. Ktoś ten nowy algorytm będzie musiał stworzyć, a ktoś go skonsultować...
Koniaczku? :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:31 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
warsawreceiver napisał(a):
jar188 napisał(a):
Tak się składa,że największe gwiazdy i tak zarabiają kasę z tantiem,


No właśnie niekoniecznie. Szansonistki i szansoniści, czyli odtwórcy, a nie autorki/autorzy piosenek, tantiem nie dostają. W tym gronie jest m.in. Straszna Babcia Rodowicz czy Foliarzowa Górniakowa. Co nie zmienia faktu, że ten algorytm ministerialny jakiś potłuczony jest.
To fakt,że odtwarzacze nie dostają kasy z tantiem, ale im już inny minister (Harry Potter polskich finansów) poradził co mają zrobić : przebranżowić się ;)
Normalnie ostatnią mamy jakąś kumulację genialnych pomysłów. Będzie ostra walka o nagrodę Darwina w tym roku :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Lis 2020 17:10 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Ja proponuję, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w styczniu dla celebrytów, bo ich sytuacja jest katastrofalna ...
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group