Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:43 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
W lipcu 2021 r. chcieliśmy trochę pozwiedzać Toskanię i objechać Korsykę. Bolonia, Florencja i do Livorno - tu podróżowaliśmy pociągami (szczerze polecam). W Livorno chciałem wypożyczyć auto i popłynąć promem do Bastii na Korsyce. Padło na wypożyczalnię Hertz. Koszt małego auta na 7 dni wyszedł bardzo dobrze 571 PLN i 400 Euro kaucji. Auto rezerwowałem z rocznym wyprzedzeniem, co było nieco ryzykowne z powodu Covid, ale anulowanie było bezpłatne.
W Livorno udałem się do biura Hertz (w porcie i słaby dojazd do nich). Tam powitał mnie uśmiechnięty Andrea. Po chwili stwierdził, że padł mu system informatyczny i dokumenty musi wypisać odręcznie. Zablokował też 400 euro na karcie. Na koniec dał mi złożone dokumenty dla mnie i klucze do auta. Wskazał też, gdzie jest parking i jak otworzyć szlaban. Nie chciał dokonać oględzin auta - bo wszystko wie o nim.
Po dotarciu do auta sfotografowałem je z każdej strony (chociaż auto było mocno ukurzone). Po dotarciu do hotelu odkryłem, ze dana mi umowa wynajmu auta to jest czysty blankiet (3 egzemplarz, na którym nie ma śladów wypełnienia). Napisałem sms do Andrei, że jutro płynę promem na Korsykę i chciałbym nową umowę, bo ta jest niedostępna. Odpisł, że nie ma problemów i że zostawi ją w bazie promowej.
Następnego dnia w bazie promowej zastałem ksero dowodu rejestracyjnego mojego auta i żadnych innych dokumentów. Niestety nie było już szans na dodatkowe prośby i tak wyposażeni popłynęliśmy na Korsykę. Po tygodniu zdałem auto w momencie, gdy biuro powinno być czynne, ale Andrei już w nim nie było (wcześniej poinstruował mnie, gdzie mam wrzucić klucze). Na szczęście znów zrobiłem kilka fotek auta.
Po kilku dniach spostrzegłem, że z konta mojej karty kredytowej Hertz Italy pobrał 330 euro!!!!!!! Za co? Złożyłem reklamację do Hertz Polska i czekałem. Po kilku dniach otrzymałem korespondencję, że Włosi poinformowali Panią rozpatrującą reklamację, że uszkodziłem auto. Po 4 tygodniach Pani przesłała mi dokumentację z dnia zdania przeze mnie auta przedstawiającą uszkodzenia pojazdu i stan zbiornika paliwa (o 11.55 zbiornik był pełen - czyli w momencie zdawania auta, a o 18.10 już w połowie pusty). Na spokojnie sprawdziłem posiadane zdjęcia z dnia wypożyczania auta i porównywać je z dokumentacja przesłaną przez Włochów - ustaliłem, że wszystkie uszkodzenia były na pojeździe w momencie odbierania przeze mnie auta. Czyli spowodował je ktoś przede mną. Taką dokumentację przesłałem do Hertz Polska, i dalej do Włochów. Następnego dnia dostałem informację, że Włosi upierają się, że nie oddadzą kasy i że ja spowodowałem przedmiotowe uszkodzenia. Pani z Hertz Polska była nieco zażenowaną sytuacją i zaproponował mi, abym skorzystał z usług European Car Rental Conciliation Service, które skupia również Hertz. Złożyłem tam skargę i po trzech tygodniach była krótka informacja, że to ja mam rację i zaraz pojawi się zwrot kasy na rachunku karty kredytowej. Faktycznie za 4 dni kasa wróciła do właściciela.
Wnioski:
- uwaga na Hertz Livorno i Andrea,
- zawsze rób zdjęcia, video auta,
- sprawdzaj dokumenty, które dostajesz,
- w razie kłopotów sprawdź czy wypożyczalnia podlega pod European Car Rental Conciliation Service (ecrcs.com),
- nie poddawaj się i walcz o swoje.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
sprawdzaj dokumenty, które dostajesz,

Dzięki, tego nie wiedziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2021 16:07 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Podpisujesz oryginał, a kolo tak się zakręcił, że w kopertę włożył nieczytelną kopię i kilka innych gadżetów. W tym momencie nie wpadłem na pomysł, aby jeszcze raz sprawdzić umowę. Tak to moja wina, ale też nauczka na przyszłość.
Z mojego wpisu ważne, aby omijać Hertz Livorno z daleka i walczyć również poprzez skargi do European Car Rental Conciliation Service.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2021 16:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Z mojego wpisu ważne, aby omijać Hertz Livorno z daleka

Ja jednak nie posłucham tej rady.
Wystarczy czytać odbierane dokumenty oraz posiadać ubezpieczenie i kłopotów nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2021 16:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
boots napisał(a):
Cytuj:
Z mojego wpisu ważne, aby omijać Hertz Livorno z daleka

Ja jednak nie posłucham tej rady.
Wystarczy czytać odbierane dokumenty oraz posiadać ubezpieczenie i kłopotów nie będzie.


Spokojnie, @boots to znany od dawna na forum agent ubezpieczeniowy. Warto walczyć o swoje, gdy ma się rację, a nie polegać jedynie na ubezpieczeniu. Oczywiście ubezpieczenie posiadać należy, jednak @boots jako agent powinieneś wiedzieć, że ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody nie wyrządzone przez posiadacza polisy, które były już wcześniej w pojeździe, wyłudzanie ubezpieczenia jest karalne.

@potek7
dzięki za info o ecrcs.com tyle lat wynajmuję samochody, a nie wiedziałem o istnieniu takiego tworu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2021 16:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
O, widzę że kolejny user zna mnie lepiej, niż ja sam siebie.
Natomiast zupełnie nie zna warunków ubezpieczenia.


Ostatnio edytowany przez boots, 01 Paź 2021 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2021 17:13 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Po prostu tam wypożycza naciągacz. Dziwne szkody, ale opróżnić połowę baku z paliwa, to już w Polsce byłoby karalne.
Mam ubezpieczenie wkładu własnego, ale tu nie o to chodzi. Czemu ktoś ma mnie oszukiwać? i wyłudzać kasę? Ja jestem uczciwy i tego oczekuję od tak renomowanej firmy i jej pracowników. Poza tym pokazujesz im zdjęcia, a oni swoje - nie oddam kasy i co mi zrobisz?
Co do European Car Rental Conciliation Service, to wyczytałem, ze zajmują się ostatecznym (niepodważalnym) roztrzyganiem sporów między klientami i wybranymi wypożyczalniami aut. Firmy muszą podporządkować się ich orzeczeniom. Oczywiście nie wyklucza to oddzielnych potencjalnych spraw sądowych. Pracuje tam 5 osób i działają bardzo sprawnie. Moja sprawa zajęła im ok. 3 tygodni.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2021 18:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zakładam, że ludek w Livorno działa na zasadach franszyzy. Może trzeba mu pomóc w pozbawieniu go licencji Hertza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group