Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Lut 2016 20:44 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Ja miałem kiedyś kłopot z odczytaniem karty przez terminal w Niemczech. Kasjer zwyczajnie wprowadził ręcznie do terminala nr karty oraz datę ważności i poszło. Kod CVV jest zabezpieczeniem dla transakcji internetowych chyba i nie jest wymagany przy transakcjach w terminalach.

Mam nadzieję, że kartę masz już zastrzeżoną w banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 10 Lut 2016 10:28 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 15
Karta od razu zastrzeżona.
CVC nie jest potrzebny do płatności w terminalu, ale PIN chyba jednak jest potrzebny ?
W banku pokazali mi kolejne 3 transakcje z DSB Mobil Netbutik Taastrup, których ja nie widziałem na swoim koncie bo oni sami z siebie już je zablokowali.
Swoją drogą dziś napisałem do kochanego banku Millennium dlaczego ułatwiają pracę złodziejom, nie dając klientom decydować o limitach dziennych na karcie. Oczywiście jakiś wybór jest, ale 2000zł na płatności i 1000zł na bankomaty dziennie jako minimum to śmiech na sali. W mBanku można sobie ustawić wg potrzeb np. 100zł/100zł i po problemie. Ciekawe co odpiszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Lut 2016 11:49 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
PIN również niekoniecznie jest potrzebny. Dla przykładu 3 lata wstecz miałem jeszcze tak, ze przy rezerwacji hotelu dla stawki płatnej z góry. Recepcja pobierała opłatę wprowadzając dane karty do terminala. Po przyjeździe odbierałem fakturę z potwierdzeniem płatności i PIN nie był do tego potrzebny. Dzisiaj płatność jest realizowana online w trakcie składania rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Mar 2017 10:28 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 15
Mam w końcu trochę czasu, więc opiszę moje przygody z hotels.com bo bez wątpienia mają dziurę w systemie.

1.Pierwsza kradzież 5 luty 2016 z karty Visa zarejestrowanej na hotels.com - Kartą płaciłem w wielu miejscach w internecie, więc nie miałem jeszcze wtedy większych podejrzeń co do portalu.
Pierwsza nieautoryzowana przeze mnie płatność odbyła się w hotelu Holiday Inn w Nowym Meksyku. Została ona anulowana (dlatego nie mam jej w systemie), następne 2 płatności zostały zaksięgowane i ściągnięte z mojego konta:
Załącznik:
unnamed.jpg
unnamed.jpg [ 14.97 KiB | Obejrzany 9622 razy ]

​Sprawa zgłoszona na Policję, straciłem 4 godziny + 3 wizyty w banku. Po miesiącu sprawa umorzona bo nie miałem konkretnych dowodów kto jest odpowiedzialny za kradzież.

2.Druga kradzież 11.04.2016 z karty MasterCard zarejestrowanej na hotels.com - Kartą zapłaciłem raz w sklepie (nie w internecie) oraz na hotels.com.
Pierwsza nieautoryzowana płatność:
Załącznik:
unnamed1.jpg
unnamed1.jpg [ 4.17 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


​Próba drugiej nieautoryzowanej płatności:
Załącznik:
unnamed2.jpg
unnamed2.jpg [ 57.04 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


3.Trzecia kradzież 23.04.2016 z karty MasterCard zarejestrowanej na hotels.com - Kartę używałem tylko i wyłącznie na hotels.com. Dla rozwiania wątpliwości kartę zarejestrowałem w hotels.com z komputera kolegi (18.04.2016 ok. godziny 18), żeby sprawdzić czy wina przypadkiem nie jest po mojej stronie poprzez potencjalnie zainstalowane na moim komputerze keyloggery czy wirusy. Kradzież się powtórzyła bez względu na to z jakiego komputera karta została zarejestrowana na hotels.com.

Pierwsza nieautoryzowana płatność:
Załącznik:
unnamed3.jpg
unnamed3.jpg [ 5.08 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


Próba drugiej nieautoryzowanej płatności (ostatni dymek):
Załącznik:
unnamed4.jpg
unnamed4.jpg [ 73.04 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


To wszystko co napisałem powyżej wysłałem do hotels.com, oto ich odpowiedź, widać że nawet nie czytali tego co napisałem...
Załącznik:
Przechwytywanie1.PNG
Przechwytywanie1.PNG [ 26.15 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


Jako, że ich program lojalnościowy bardzo mi pasuje nie zaprzestałem używania hotels.com. Po prostu rezerwowałem dalej hotele (z opcją płatności w hotelu) na kartę, która była zapisana w ich systemie, ale w banku była zastrzeżona.

Niestety przyszedł czas by wykorzystać darmowy nocleg. Nocleg jest za darmo, ale trzeba zapłacić podatki, a to musiałem zrobić aktywną kartą:
Załącznik:
Przechwytywanie2.PNG
Przechwytywanie2.PNG [ 3.41 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


Po miesiącu:
Załącznik:
Przechwytywanie3.PNG
Przechwytywanie3.PNG [ 3.44 KiB | Obejrzany 9622 razy ]


Dalej była próba zwędzenia większej ilości gotówki, ale gdzieś mi sms z banku uciekł :(


Ogólnie schemat zawsze taki sam. Płatność kartą w hotels.com, próba karty czy działa (na małą kwotę), właściwa kradzież.

Moja rada: używajcie kart przepłaconych, trzymajcie na nich do 10zł. Dlaczego ? Jeśli nic na karcie nie ma to nie będziecie widzieli, że ktoś ma dane waszej karty. Jeśli macie te 10zł to będziecie wiedzieli, że ktoś pobrał lub zablokował małą kwotę. Warto poświęcić te kilka złotych by wiedzieć i zablokować kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group