Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie spac w Kairze
#1 PostWysłany: 11 Paź 2022 22:20 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Miasto ogromne, korki takoż - gdzie najlepiej rozłożyć się na nocleg aby nie spędzać potem dnia w taksówce? Która dzielnica najciekawsza i dogodna transportowo?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 11 Paź 2022 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@digger A gdzie spac w NYC, Berlinie, Kalkucie, Rio, Amsterdamie, Singapurze, Ostrolece? :-)
Podaj, co chcesz robic, skad jedziesz, dokad zmierzasz, to ktos cos doradzi.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2022 23:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@jaco027

naprawdę pytanie jest za mało precyzyjne? Lecimy pozwiedzać Kair - wszelkie niesztampowe miejsca warte zobaczenia mile widziane:) Po przestudiowaniu mapy widzę, ze odpowiedzią mogą być: wyspa Zamalek, okolice cytadeli, Giza z widokiem na piramidy.
Co do filozoficznego "skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy" to nie stopover, nie Hurgady, po prostu stolica Egiptu na kilka dni bo LOT odpalił ten kierunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2022 12:30 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Spalam przy piramidach, na jeden dzien ok, ale okolica srednia. Gdybym miala wrocic to wybralabym cos nad Nilem i niedaleko metra, unikniesz stania w korkach, a pod piramidy pojedziesz metrem a potem busem, podobnie na lotnisko, metro a pozniej bus.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2022 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@digger

Wszystko zależy od budżetu. Czasami lepiej zapłacić więcej niż się później rozczarować, w końcu to Egipt...
Najlepiej szukać czegoś przy stacjach Metra aby nie musieć korzystać z autobusów/taxi.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2022 13:43 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
My planujemy w lutym 2 noclegi w tej średniej okolicy, z widokiem na piramidy. Odpada przebijanie się przez miasto. A przed powrotem jeszcze ze 2 noclegi w okolicach centrum, żeby zajrzeć do nmec. Co do metra to mam wątpliwości o bezpieczeństwo - jadę z małżonką.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2022 14:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Kair jest bezpieczny, wystarczy zupełnie zwykła ostrożność jak w każdym dużym mieście.

Co do korków - okej są, ale nie ma co tego demonizować też - w czasie ostatniej wizyty w Kairze parę miesięcy temu wszędzie jeździłem Uberem i poruszanie się po mieście o różnych porach nie stanowiło wielkiego problemu. Zdarzają się miejscowe zatory, ale nie jest aż takie problematyczne, jak się może wydawać.
Polecam noclegi w okolicach Zamalek / Tahrir - relatywnie blisko do starego Kairu, a i do Gizy autem da się dość szybko dojechać. Nocleg w pobliżu Gizy ma sens IMO tylko wtedy, gdy ktoś planuje bardziej intesywnie zwiedzanie nekropolii na południe od Gizy - wtedy jest bliżej i omija się miasto, chociaż ja wsiadłem w Ubera na Tahrir i pojechałem bezpośrednio do Sakkary - nie było też żadnych komplikacji z tym.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2022 17:10 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@agnieszka.s11 @marek2011 @Martinuss a standard miejscowych hoteli naprawdę taki słaby? Doszły mnie głosy żeby jednak celowac w zachodnie sieciówki a ja wolałbym jakieś mieszkanie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@digger

Jeżeli chcesz mieć zachowany minimalny standard z Europy to sieciówki.
To co u nich ma np. 3 gwiazdki to w Europie nie dostałoby 1. Słabe wykończenie i takie na odczepnego robione, typu słabe oświetlenie, słabe ciśnienie wody, brak ciepłej wody, insekty.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2022 15:50 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
To zalezy jak trafisz, ten hotel przy piramidach byl ok, ale godzine czekalam na sniadanie bo im sie nie spieszylo a mi owszem.
Hotel w Hurgada byl slaby, ale juz apartament byl swietny, czysty, nowoczesny, nie drogi
Wiec jak juz szukasz na Booking czy innej wyszukiwarce to cos co ma oceny ok 10*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lis 2022 17:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Tak jak napisali przedmówcy - jestem generalnie niższy niż "europejski" - warto sprawdzać opinie zwłaszcza na bookingu - nie brałbym jakiś małych hotelików poniżej 8,5/10. Sieciówki są pewniejsze pod kątem warunków i wyposażenia chociaż często też już stare i wysłużone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lis 2022 12:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Ja wybrałem Gize, hotel tuż obok piramid z najwyzszymi ocenami na booking. Raz ze chcialem miec widok z tarasu na piramidy - i ten pomysl sie sprawdzil, super klimat. A dwa hotele w Gizie o podobnym standardzie taniej wychodzily niz w Kairze.
Standard nie sieciowych hoteli z wysokimi ocenami jest ok - pokoj czysty, jest klima, papier toaletowy ;) przestrzen wspolna nieco przypylona, ale ujdzie bez obaw o higiene. Zapachy z poziomu ulicy jak to przy duzej ilosci wielbladow i koni nie najlepsze, ale juz w pokoju na 1 pietrze czuc ich nie bylo. Halasu praktycznie nie ma mimo ze mieszkalismy tuz przy wejsciu od strony sfinksa. Bo wszyscy przyjezdzaja dosc pozno i koncza dosc wczesnie.
Jesli chodzi o sama lokalizacje to uber dziala bardzo dobrze (jest tani i bardzo krotko sie czeka) a miasto nie jest zakorkowane (jest po prostu duze). Wiec beda niewielkie roznice w zaleznosci co zwiedzamy. Giza, Sakkara czy Dahshur lepiej z okolic Gizy, a Kair (stary Kair, dzielnica koptyjska, muzea) z Kairu. Ale w obu wypadkach mówimy o maks 30min dojezdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Gru 2022 15:52 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Hej. Lecimy z dziećmi na przełomie stycznia i lutego. Jaki konkretnie hotel miałeś w Gizie. Mam jakąś rezerwacje z balkonem i widokiem na piramidy, ale mam oczywiście obawy o okolice
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Gru 2022 16:11 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Z mojej strony mogę względnie polecić Lotus Gueshouse .Byłem w zeszły weekend (2+2) - spaliśmy 3 noce w Lotus Guesthouse https://www.booking.com/hotel/eg/the-lotus.en-gb.html - jest w miarę ok. Pokój 4-osobowy -2 pojedyńcze i 1 podwójne łóżko.
Zalety: duży pokój,cena ,10 min na piechotę do wejścia do Sphinxa,czysto, taras na dachu z rewelacyjnym widokiem
Wady: łazienka na żywo wygląda gorzej na zdjęciach, ale jest czysto, okolica wygląda fatalnie - w ślepej uliczce z 200m od głównej ulcy prowadzącej do wejścia do piramid, ale nie czułem się zagrożony (a musiałem połazić m.in. o 1 w nocy w poszukiwaniu apteki), śniadania bez szału, ale są -bułki, dżem, ser, coś między omletem a jajecznicą i falafele
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Gru 2022 01:14 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Szukam hotelu w Gizie i sprawdziłem wspomniany wyżej Lotus.
Wydaje się być OK, ale czy rzeczywiście mieści się na 5-6 piętrze bez windy ???

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Gru 2022 11:23 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Pewny nie jestem, 6 to chyba nie, ale kilka pięter jest. Recepcja jest na +/- 3 kondygnacji, pokoje są 2 piętra wyżej, taras jeszcze 1 poziom wyżej - na nim podawane są śniadania. Na dole jest inny guesthouse.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
My spaliśmy w Midtown Hotel, 8 Gawad Housny st (centrum, na piechotę do Muzeum Egipskiego i Placu Tahrir). Blisko dwie stacje metra. Uberem na lotniksko koło 140 EGP, inne trasy po mieście tak 40-70 EGP - spoko lokalizacja.

Standard hostelu/hotelu spoko (choć klatka schodowa może zaskoczyć zaniedbaniem...), w cenie OK śniadanie. Tylko bierzcie na bookingu pokoje "de luxe", z balkonem - mają okna (i balkon) nie od ulicy, więc jest w miarę cicho i spokojnie.
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:33 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Zmienili nazwę na New Midtown. Adres się zgadza. Hotel na V piętrze, tak ?

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2023 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
PawelSz napisał(a):
Zmienili nazwę na New Midtown. Adres się zgadza. Hotel na V piętrze, tak ?

Paweł


Tak, to ten!
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Kwi 2023 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Spaliśmy w Lotus Guest House Pyramids View i kierowca skomentował to: "tu nie ma najlepszych hoteli w mieście, ale turyści je uwielbiają ze względu na bliskość piramid".
To zdanie perfekcyjnie opisuje tę okolicę w Gizie i setki hoteli z 'Pyramid View' w nazwie.

Załączniki:
Komentarz do pliku: giza
20230325_101047.jpg
20230325_101047.jpg [ 78.53 KiB | Obejrzany 1115 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group