Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#201 PostWysłany: 26 Gru 2019 14:00 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@kaszmirr ja bym unikał raczej fakultetow z Itaka ale nie wiem czy w Tabie to się uda. Ale próbować warto.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#202 PostWysłany: 27 Gru 2019 16:22 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
nie korzystałem z fakultetów w Taba Hights bo nie widziałem takiej potrzeby ale możliwość jest. Jednak Taba, Taba Hights to taki "prawie Egipt" :) Konkurencja co to fakultetów jest ale mocno ograniczona jeżeli miałoby się porównywać to z Sharm'em albo z Hurghadą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#203 PostWysłany: 28 Gru 2019 18:32 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 5
Bardziej chodziło mi o fakultety typu Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#204 PostWysłany: 21 Sty 2020 21:43 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Właśnie wróciłem więc odświeżę trochę informację.

Zmiana lotniska na Ramon jest bardzo na plus gdyż jest bliżej Eliatu, więc na granicy jesteśmy szybciej i taniej (autobus 30).
Za bilet kartą można zapłacić (4,60 ILS) w okienku przy wyjściu z terminala i tu pierwszy zonk revolut nie działa. Ponowna próba użycia za opłatę wyjazdową z Izraela (105 ILS) i znów odmowa. Po stronie Egipskiej kolejna próba wyjęcia funtów z bankomatu - niestety nie udana. Dobrze że mieliśmy inne karty. Ogólnie przejście przez granicę bardzo sprawne. Taxi do Mosaquica bez zbędnego targowania 15$. W Hotelu znów próbuję użyć revoluta do wypłaty środków ale jest odmowa. Także revolut nie zawsze świetnie działa jak się powszechnie uważa. Już przy meldowaniu sie w recepcji witają nas odgłosy polskiego disco polo dochodzące z hotelowej knajpy którą przejęli rodacy. I tak jest co wieczór. Mosaquic to wielki moloch który jak piszą lata świetności ma już za sobą. Na pewno nie zasługuje na 5* ale mimo wszystko jest ok i naprawdę daje radę. Rezerwowałem tańszą opcję z pokojem od strony ogrodu, ale zażartowałem do Ahmeda w recepcji że jak chce może nam dać z widokiem na morze a ten bez problemu i dopłaty się zgodził. :) Nasz pokój duży i czysty, bez problemu i za darmo dostaliśmy dostawkę oraz w pokoju czekała na moją wcześniejszą prośbę późniejsza kolacja gdyż dotarliśmy po 22. Więc naprawdę się starają. Jedzenie dobre i spory wybór, więc Ci którzy narzekają trochę przesadzają. Chodź sam przyznam ze jadałem lepiej w Egipcie w hotelach 4*. Jakość alkoholi w opcji all - jak to Egipcie... Plaża spoko, kawałek rafy do ponurkowania, ale znacznie lepsza jakieś 400m na lewo za nieczynnym już hotelem Miramar. Były dwa baseny podgrzewane na zewnątrz ale bardzo słabo. Woda w nich nie wiele cieplejsza niż w morzu. Ponieważ spa w tym jacuzzii było w naprawie ruszyliśmy za nim do innych hoteli także dla porównania. Wekala jest najsłabsze bo najgorzej położone ale posiada najlepsze zaplecze jeśli chodzi o shoping i namiastkę bazaru i knajpek do posiedzenia. Jest także apteka. Tu także jacuzzi nie działa. Następnie wpadamy do Stranda. Jest ogromny i jakościowo jeśli chodzi o wygląd i infrastrukturę na poziomie Mosaquica. Poznani Polacy twierdzą ze jedzonko jednak lepsze w Mosaq. niż w Strandzie. Tu także okazuje się że spa w całym Taba heights w naprawie. Na końcu zaliczamy Bayview i ten zdecydowanie jest najładniejszy i ma najlepiej zagospodarowaną przestrzeń ogrodowo basenową. Ale kolacja chodź wykwintnie podana to jednak sporo skromniejsza niż u nas w Mosaquicu. W holu atakujemy bankomat i wreszcie tu revolut zadziałał co spowodowała jakieś cudowne "odblokowanie" bo zaczął też działać w miejscach gdzie wcześniej nie chciał ;) . Wieczorami przestrzeń plażowa i deptakowa między hotelami wymarła. Kolejnego dnia postanawiamy zurbexować nieczynny Miramar po lewej stronie Mosaquica. Hotel jest ogromny, pomału zarasta, baseny i oczka puste. W pokojach nadal meble. Czuliśmy się trochę jak byśmy zwiedzali Titanica. Aż dziw bierze że jeszcze w 2017r ten hotel normalnie funkcjonował. Dopiero przy plaży wyczaił nas ochroniarz zaskoczony naszą obecnością. Kazał nam opuścić ten teren, ale zaraz i tak wróciliśmy ponurkować w tym rejonie. Wracając taxówkę na granicę dostaliśmy za darmo od hotelu. Na lotnisku jesteśmy 1h50min przed odlotem i z powodu licznych pieczątek dłuższe osobne przesłuchiwania ale koniec końców wszystko spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#205 PostWysłany: 21 Sty 2020 22:32 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
dobrze rozumiem? mając AI w Mosaique chodziliście jesc do innych hoteli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#206 PostWysłany: 21 Sty 2020 22:52 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Nie, tylko akurat tam byliśmy w porze kolacji. Chodzić możesz wszędzie, ale korzystać już nie.
Śmiesznie wyglądał sobotni wieczór w hotelowej knajpie: didżej włącza arabskie disco wszyscy siedzą. Włącza amerykańskie disco wszyscy siedzą. Włącza polskie discopolo parkiet się zapełnia..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#207 PostWysłany: 02 Lut 2020 12:16 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
Czy ma ktoś kontakt do PEWNEGO majfrenda, który zawiózłby w dwie strony z/do granicy? tutaj juz czytalem, ze ktorys sie nie zjawil i wolalbym uniknac takiej sytuacji i brania hotelowego transportu za 40usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#208 PostWysłany: 02 Lut 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Skorzystaj z Ahmeda ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#209 PostWysłany: 02 Lut 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
atid99 napisał(a):
Czy ma ktoś kontakt do PEWNEGO majfrenda


Przecież na granicy jest masa busów, nie specjalnie nawet trzeba się targować. Większość jedzie za 20$
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#210 PostWysłany: 02 Lut 2020 18:13 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
jasne, w pierwsza strone nie ma problemu, po prostu ktos tu wspominal, ze zamawial przejazd w dwie strony i nikt nie przyjechal w dzien odjazdu z hotelu i wolalbym tego uniknac

jesli Ahmed jest wiarygodny to na pewno do niego napisze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#211 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:24 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Ja mam zamówiony transfer z Movenpicka do Mosaique dla 9 osób za 50 USD . Powrót to samo . Może się komuś przyda jak będzie większą grupą. Rezerwacja w Mosaique
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#212 PostWysłany: 04 Lut 2020 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
@atid99 Nam Ahmed podesłał kuzyna, nie wiedział nawet za ile jedzie :) Dzwonił na granicy ile ma od nas wziąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#213 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Bayview Taba Heights vs Movenpick Taba?

Jakieś przemyślenia? Co byście wybrali? Bayview 30% droższy, ale cena nie gra roli. Opcja AI. Na zdjęciach Movenpick ładniejszy, ale Bay ma większy basen i wyższą ocenę na bookingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#214 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Poczytaj lepiej opinie na Tripadvisor, zwłaszcza te nowsze - dają lepszą perspektywę niż booking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#215 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Musisz pamiętać, że wybierając mowenpick unikniesz opłat izraelskich i egipskich, i za przejazdy, jest zdecydowanie lepszy i można wyjeżdżać do Izraela ile się chce
Góra
 Profil Relacje PM off
atid99 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#216 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
kostek966 napisał(a):
Musisz pamiętać, że wybierając mowenpick unikniesz opłat izraelskich i egipskich, i za przejazdy, jest zdecydowanie lepszy i można wyjeżdżać do Izraela ile się chce

Faktycznie zapomniałem. Niestety wybrałem pierwotnie Movenpicka, ale nieuczciwie zagrali i poinformowali mnie o zamknięciu basenu na 2 tygodnie przed wyjazdem. Booking zaproponował bezpłatną relokację do Bayview i zwrot za taksówki. Inna opcja to anulacja rezerwacji i przyjazd w innym terminie, ale chyba pojadę do Bayview. Może Booking zwróci też opłaty graniczne. I tak obciążą Movenpicka całą różnicą. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#217 PostWysłany: 12 Lut 2020 21:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Zwracam uwagę, że obecnie rezerwacje Moevenpick lecą już przez system Accora i można również płacić punktami.
Oczywiście nadal drogo, bo ceny podbijają obywatele Izraela. Dlatego krótki wypad najlepiej od niedzieli do czwartku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#218 PostWysłany: 13 Lut 2020 08:56 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
W Moevenpick przez Accor można zarezerwować pokój trzyosobowy co wychodzi korzystniej niż rezerwacja pokoju dwuosobowego i dopłata na miejscu za trzecią osobę w pokoju przez inne serwisy. Właśnie wróciłem - basen wewnętrzny z ciepła wodą czynny. Byłem też w Mosaiqe letnia woda tylko w basenie zewnętrznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#219 PostWysłany: 16 Lut 2020 20:43 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
Ahmed na moja propozycje o 30USD RT powiedzial, ze koszty paliwa sa za duze i po tym, jak uzylem ostatecznego argumentu, ze znajde innego kierowce, zyczyl mi powodzenia :lol: ma ktos kontakt do kogos innego, czy kolo 17 znajde kogos na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#220 PostWysłany: 02 Maj 2020 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Taba Heights - marzec: miło, bezpiecznie, cicho, rafa przy Mosaique nawet nawet, kolorowe rybki blisko pomostu, które nie boją się ludzi - na pewno atrakcja dla dzieci. Wszędzie fajna plaża. 2-3 kilometry "promenady" między hotelami, można pobiegać.

Hotele wszystkie trochę zjechane, nieadekwatne do standardów sieciowych (pokruszone płytki w basenie, jakieś ubytki itp.).

Bayview - bardzo dobre jedzenie, naprawdę wszystko super, duży wybór, smaczne, bez żadnych żołądkowych problemów. Najlepszy basen podgrzewany (układ basenu). Obsługa bardzo się stara. 3 bary, ale tylko ten w lobby miał akceptowalną higienę szklanek. Przy basenie i na plaży niezbyt dobrze je czyścili. Przekąski poranne i wieczorne AI - syf, natomiast przy trzech wspaniałych bufetach nie było już potrzeby na nie. Większość turystów Polacy, Litwini, pojedynczy Niemcy/Austryjacy. Wspaniały pokój od strony morza. Codziennie butelka wody, sprzątanie, wymiana poszewek.

Strand - równie bogaty bufet, ale nie wiem jak z jakością, bo tam nie jadłem. Najgorszy bufet był w Mosaique - kiepski wybór i widać że niektóre rzeczy były poprzypalane itp. Baseny w obu porównywalne, ale części podgrzewane takie sobie.

El Wekala - nie widziałem bufetu, ale ogólnie hotel to takie getto. Taki sobie basen, nigdzie za bardzo nie można się ruszyć, jest się zdanym na shuttlebusa. Nie chciałbym tam mieszkać. Bezpieczeństwo też takie sobie, bo do hotelu każdy mógł podjechać i wejść bez problemu. Z jednej strony byli ochroniarze (od strony restauracji), a od strony bazarku z aptekami już nie.

Restauracja alacarte - byłem w tajskiej (thai nest) i zdecydowanie nie polecam. Uciekłem jak najszybciej do Bay na normalne jedzenie. Podobno meksykańska jest dobra.

W całym Taba Heights identyczny internet WiFi - 1Mb.

Drugi raz znowu wybrałbym Bay, ale tylko jeśli cena byłaby okazyjna. Różnica między Bay a Strandem cenowa i w ocenie na bookingu była bardzo duża, nie odzwierciedlała na pewno rzeczywistości. Ocena ~9/10 dla Baya mocno przesadzona. Powinno być koło 8,0-8,3.

Nigdzie nie działa sauna/spa/jacuzzi z tego co się orientowałem. Wszystkie w wiecznej renowacji. Najlepsza siłownia była w Mosaique, jeśli kogoś to interesuje.

Taba - Movenpick - marzec
Fajny basen zewnętrzny, gorsza (dużo) plaża niż w Taba Heights. Większe uczucie spędu ludzi. Jedzenie - dobry wybór, ale jakość bardzo, bardzo średniawa. Obsługa miła, bary ok. Czystość i utrzymanie obiektu doskonałe ze względu pewnie na sieciowość. Internet wzięty "z telewizora" - 20Mb. Basen wewnętrzny trochę przymały, ale zawsze jest na zimne dni.

Przejście graniczne opiszę w dedykowanym temacie. Podróż z Taby do Taba Heights - bezproblemowa, bezpieczna, jakieś 15-20 minut, kilka checkpointów z karabinami. Na pewno trzeba umówić wcześniej sprawdzoną taksę, bo na postoju za granicą to jest taki bazar, że ciężko wybrać kogoś normalnego, ale na pewno można się potargować taka posucha w klienteli. Opłaty aktualne - 100+ szekli + 400 funtów egipskich, ale chyba biorą sobie jakiś napiwek albo podatek, bo żądają 405 czy coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group