Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2015 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Która z miejscowości na wybrzeżu zachodnim: Niechorze, Dziwnówek, Dziwnów, Międzyzdroje, Świnoujście warto wybrać na kilkudniowy jesienny wypad nad morze?
Chodzi o to aby była możliwość długich spacerów, może wypad na rowerki lub na grzyby. Dla kogoś kto stroni od tłumów i turystyki masowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 08 Paź 2015 08:12 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 19
Polecam gminę Rewal (Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal). Znajdziesz tam wszystko czego szukasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
O tej porze roku wszystkie małe nadmorskie miejscowości świecą pustkami
i dobrze
Jak chcesz spokój to omijać Świnoujście, Kołobrzeg itp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:01 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
a ja bym właśnie wybrała Świnoujście, bo to jedyna okazja na to fajne miejsce w miarę bez tłoku. W sezonie tam jest masakra ale jesienią jest w sam raz (o ile komuś nie przeszkadzają zwiększone ilości niemieckich emerytów). Punkty usługowo-gastronomiczne nie są pozamykane jak w mniejszych miejscowościach więc jest co robić i gdzie chodzić. I można sobie zrobić wycieczkę na niemieckie wybrzeże.

A jeśli szukasz totalnie odludnych miejsc to Łukęcin lub Pustkowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Paź 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Takiego totalnego odludzia to ja nie szukam. Po prostu nie chcę aby były dzikie tłumy, aby można było spokojnie pospacerować, wejść do jakiegoś lokalu i aby nie było tłoku.
Myślałem o Niechorzu, Rewalu, Mrzeżyno, Dziwnówku, Dziwnowie ewentualnie okolicach Międzyzdrojów, bo tam gdzieś w okolicy jest ten Woliński Park Narodowy. Można tam legalnie wchodzić bez zezwolenia ? Np na grzyby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W Parkach Narodowych zabronione jest pozyskiwanie, niszczenie lub umyślne uszkadzanie roślin oraz grzybów.
Tak więc jak chcesz na grzyby to wybierz miejscowość znajdującą się z dala od terenów parkowych.

edit
mapa parku
http://www.wolinpn.pl/upload/image/tury ... tyczna.jpg
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2015 12:59 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
Jeżeli szukasz miejsc do spacerowania to jechałbym do Dziwnowa. Mają szerokie piaszczyste plaże. Przy czym ten piasek nie będzie Ci się sypał do butów, bo przy brzegu jest dobrze ubity. Trasa z Dziwnowa do Dziwnówka to jakieś 4-5km. Tam możesz zatrzymać się na kawę.

Noclegów szukaj na Osiedlu Rybackim, to taka stara, poniemiecka dzielnica Dziwnowa z fajnymi domkami rybackimi. Wyróżnia się architekturą. Z Dziwnowa masz też dobry dojazd zarówno w Kierunku Kołobrzegu jak i Świnoujścia.

Park Narodowy na grzyby odpada. Ale masz tam żubry - które można podziwiać. Generalnie malowniczy region, duże zalesienie. Jest też pole golfowe jeżeli lubisz takie rzeczy.

A jeżeli chodzi o Niemcy to masz dobry dojazd do Ahlbeck.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Paź 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Najszersza plaża w Polsce jest w Świnoujściu. Wspaniała sprawa to jesienny spacer po plaży. Kiedy lekko przemarzniesz i będziesz chciał by krew nieco szybciej pokrążyła a stawy tak nie skrzypiały to nie ma nic lepszego jak posączyć sobie spokojnie koniaczek z kawą na rozgrzanie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2015 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Ta kawa z koniakiem brzmi apetycznie :)

A możecie polecić jakieś dobre i niedrogie miejscówki? Najlepiej blisko morza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2015 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Osobiście na bazę o tej porze roku wybrał bym Świnoujście. Rzut beretem i masz Międzyzdroje, Wolin i Kamień Pomorski. Bez względu czy lubisz tylko spacery po plaży, deptaki i ich "atrakcję", zabytki czy jesteś miłośnikiem przyrody znajdziesz tu coś dla siebie. Zarówno od strony morza jak i Zalewu szczecińskiego. Naprawdę warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2015 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
benx napisał(a):
Ta kawa z koniakiem brzmi apetycznie :)

A możecie polecić jakieś dobre i niedrogie miejscówki? Najlepiej blisko morza.


Świnoujście to doskonały wybór, ze względu na jego położenie na wyspie Uznam i możliwość dostania się tam jedynie promem :) Polecam: rowerkiem wybrać się na wycieczkę do pobliskich niemieckich kurortów, gdzie prowadzi położona wśród lasku\lasu ścieżka rowerowa: po prawej masz morze a po lewej sosnowy lasek, gdzie i grzyby się znajdą (większa ilość po niemieckiej stronie bo Niemcy są leniwi wolą kupić niż zbierać grzyby).Cała wyspa Uznam jest doskonale przygotowana na przyjęcie rowerzystów- jest bardzo dużo ścieżek rowerowych.
Jeżeli chodzi o noclegi, to polecam spokojną dzielnicę Posejdon tam szukaj noclegów.Od promu dojedziesz tam bezpośrednio autobusem.Dzielnica położona jest blisko morza, blisko granicy niemieckiej, znajdziesz na niej polo market czynny od rana do wieczora a także inne sklepiki.
Ja spałam w apartamencie roosevelt http://www.fajnewczasy.pl/noclegi/swino ... ania/21472
Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Paź 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Ja również polecam Świnoujście poza sezonem. Spędziłem dużo czasu na zachodnim wybrzeżu (służbowo) w przeróżnych miejscowościach i o każdej porze roku. Nawet Międzyzdroje jest puste - była otwarta tylko jedna tawerna. Ile czasu można chodzić po plaży? Natomiast w Świnoujściu można aktywnie spędzić czas - wspomniane tutaj rowery, spacer po urokliwej wyspie Karsibór (rezerwat ptaków z miejscem do obserwacji). Ja strasznie lubię rezerwat "Karsiborkie Paprocie" - można się poczuć jak w erze dinozaurów po paprocie często są wyższe od człowieka (rezerwat koło południowej przeprawy promowej). Proponuję wybrać się na wschodnią plażę. Jest szansa, że Twoje stopy zostawią jedyne ślady na piasku (teraz jest terminal LNG, więc trzeba oddalić nieco bardziej od Świny). W tym miejscu również dużo pamiątek militarnych z II wojny - wieże obserwacyjne, schrony itd... Rower tutaj będzie niezastąpiony.
Jako zakwaterowanie nie wybierałem części uzdrowiskowej - było sporo drożej i okupowane przez leciwych kuracjuszy. Zatrzymywałem się blisko portu, niedaleko miejskiej przeprawy promowej (często na ul. Drzymały 6) - na uboczu, spokojnie, ale blisko do sklepów i knajpek (tych przy porcie). Spacery wzdłuż nabrzeża i oglądanie statków wydawały mi się bardziej atrakcyjne niż po plaży. Na plaże kilkusetmetrowy (może km?) spacer przez park zdrojowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Paź 2015 19:48 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Świnoujście-zdecydowanie.
W innych miejscowościach nie tyle, że odpoczniesz od tłumu, a nawet będzie Ci go brakować.
O tej porze roku chociazby w Rewalu ciężko nie tyle o tłumy w knajpach, co o otwartą knajpę :)

Natomiast jeśli chodzi o Świnoujście, to należy pamiętać, że jest to miejscowość uzdrowiskowa, a więc ciężko też o miejsce gdzie można się wieczorem rozerwać, czy potańczyć.
Ah no i również tak jak wspominano wyżej, ze względu iż większą część hoteli okupują niemcy- jest tam koszmarnie drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Kwi 2016 14:40 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
Kiedy najlepiej pojechać do Świnoujścia? W sensie, aby nie było jeszcze sezonu i było w miarę tanio? Czy tam rzeczywiście jest taki problem z przeprawą promową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Kwi 2016 16:54 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
@karpek
Do świnoujścia, aby nie uświadczyć sezonu musisz jechać najpóźniej w czerwcu. W lipcu i w serpniu jest już najazd turystów, chociaż nie przeszkadza on raczej jakoś strasznie, ponieważ miasto jest dośc duże, a i zaplecze gastronomiczne działa prężniej co przekłada się na większą ilość otwartych knajpek właśnie wtedy. Co preferujesz zależy od Ciebie. Poza sezonem miasto jest puste, wypełnia je mała ilość emerytów w większości mówiących po niemiecku.
Z przeprawą promową problem w sezonie faktycznie jest, ale tylko dla zmotoryzowanych. Pieszo można się przeprawić bez problemu. Autem minimum 1h stania w kolejce, czasem dłużej. Możesz próbować patrząc na kamerach internetowych przeprawić się promem dla mieszkańców. Nie ma kolejek i czasami się udaje, ale tylko wtedy gdy jest wolne miejsce na promie minute przed odbiciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Kwi 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Świnoujście nie należy do najtańszych nadmorskich miejscowości aczkolwiek jest taniej niż w Międzyzdrojach, które są znacznie droższym miejscem do wypoczynku. Możesz sam zorientować się jak przedstawiają się ceny noclegów w sezonie i przed. [Usunięto reklamę] . Jeśli pogoda dopisze to proponuje wybrac się w maju. Sam byłem w Świnoujściu w zeszłym roku na weekend majowy.Było dość spokojnie, turyści to głównie Niemcy. Niedrogo,większość restauracji była otwarta tak wiec można było zjeść rybę ( nie było tak drogo,za obiad dla dwóch osób z rybą i piwkiem zapłaciłem coś koło 60-70 zł a najedliśmy się do syta).


Ostatnio edytowany przez krasnal, 18 Lis 2016 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Kwi 2016 09:50 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 7
Zbanowany
Świnoujście fajna miejscowość, a będzie jeszcze fajniejsza, jak zrobią ten tunel pod Świną. W Dziwnowie też bywałem kilka razy. Również mogę polecić tą miejscowość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:57 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
W ubiegłym tygodniu odwiedziłem na kilka dni wybrzeże zachodnie. W Świnoujściu chyba nie ma już czegoś takiego jak "poza sezonem". :D Na promenadzie był niesamowity tłok. Głównie Niemcy. O zaparkowaniu auta gdzieś w pobliżu mowy nie ma. Generalnie miasto zapchane. Dojazd trudny. Do promu trzeba swoje odstać. Więc zakotwiczyliśmy w okolicach Kamienia Pomorskiego i to był dobry wybór. Wszędzie blisko. Dziwnówek, Pobierowo. Tam było o wiele spokojniej i luźniej. A sam Kamień Pomorski też interesujący.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Maj 2019 15:39 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Oj nie przesadzaj. Gdy Ty pisałeś swojego posta, to ja właśnie wracałem ze Świnoujścia. O ile na promenadzie było trochę ludzi (tłumem bym tego nie nazwał), to w samym mieście, na ryneczku, a już przede wszystkim na plaży - pustki. Normalnie, jak w każdym mieście, absolutnie żadnych tłumów. Do wszystkich knajp wchodzisz bez rezerwacji, przeprawa promem zajęła mi 40 min. tam (w piątek) i godzinę z powrotem (poniedziałek). Aczkolwiek widziałem dużą kolejkę aut czekających na prom do Świnoujścia - taką na 3-4 promy.
Mnie się mega podobało, spokojnie można było usiąść na plaży i wypić winko niezauważonym. A auto to się zostawia w mieście, a nie ładuje pod promenadę i narzeka, że nie ma miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Maj 2019 15:57 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Napisałem o tłoku na promenadzie, bo tak było. Niemcy mieli ferie i była ich większość. Na plaży i w samym mieście normalnie. Tylko dla mnie, człowieka z południa kraju samo miasto, bloki, sklepy itp to średnia atrakcja. Morze nas rajcuje. ;) Auto udało mi się jednak zaparkować gratis, blisko promenady za hotelem Interferie. 3-4 promy czekania to ponad godzina. Ja nie mam takiej cierpliwości. :D
Następnym razem to miasto sobie darujemy i skupimy się na terenach na wschód. Tyle na temat.

PS . Dodam tylko że kiedyś mieszkałem w tym mieście prawie 4 lata. Więc znam je jak własną kieszeń. :D To był wyjazd sentymentalny. Zobaczyć co nowego się zbudowało np Radissona itd....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group