Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2017 18:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Witam...
Sprawa wygląda następująco..
Zarezerwowałem hotel na Kanarach dla grupy 9 osób ( oferta bezzwrotna Booking )
Dodam że obiekt jest nam doskonale znany i jest to już nasza 6 wizyta w tym hotelu. Wiedzieliśmy że hotel nie akceptuje dzieci, zresztą w opisie hotelu widnieje zdanie "nie akceptujemy pobytu dzieci" Dopiero po wejściu w długi regulamin oraz panujące zasady można wygrzebać info że osoby niepełnoletnie <18 lat nie będą mogły zostać zameldowane. Między innymi przez to że hotel jest nam doskonale znany i wiemy że nie organizuje żadnych atrakcji typu 18 + :lol: sądziliśmy że zakaz dotyczy mniejszych dzieci 0-15 max. Bardziej z uwagi na strefy ciszy itd. Niestety jak po złości w grupie 9 osób ( 8 jest w wieku 30-40 lat ) znalazł się syn jednego z gości który w momencie zameldowania będzie miał 17 lat i 6 miesięcy. Pierwsza myśl kontakt z hotelem plus Booking. Na infolinii booking bo dokładnym opisie sytuacji miła Pani twierdzi że może się uda rozwiązać ten problem, zaznacza że widzi że jesteśmy częstym gościem więc nasze szanse rosną. Niestety obiekt odmówił więc podłamany myślę sobie ok próbuje z tego tytułu wysłać prośbę o bezpłatną anulację a nocleg dla całej grupy ogarnę w innym hotelu. Ponownie tel do Booking i tym razem inna Pani twierdzi że widzi wiadomości i zna problem ale pociesza że w tak wyjątkowej sytuacji hotel raczej nie będzie robił problemów i zgodzi się na bezpłatną anulację, tym bardziej że pobyt w hotelu rozpoczyna się za ponad 2 miesiące. Niestety.... :evil: znowu zonk :evil: Nie zgodzili się na zameldowanie i nie zgodzili się na bezpłatną anulacje :( Zastanawiam się czy mogę jeszcze coś zrobić... Macie jakieś pomysły ?? Może jednak zgodzą się na anulację ? Zameldować go nie zameldują ale może jakoś go wkręcić :lol: Dzieciak 183 cm i 80 kg wagi i prędzej wygląda na 19-20 lat niż np 16-17 :lol: no ale tutaj problem dokumentu :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
No i klasyka polskiego kina pasuje jak ulał ;)

Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zawsze moze zmienic plec jak @becek w female only :twisted: :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:07 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Szczerze?

Zameldujcie 8 osób,, młody poczeka w aucie, skoro wygląda dojrzale to nikt nie zauważy 9-go młodocianego jak gdzieś tam śmignie przy recepcji. Zresztą, nawet jak coś na miejscu zagadacie, że ukradli mu dokumenty w podróży. Może sposób nieelegancki, ale bez przesady, od tych 6 miesięcy różnicy względem daty urodzenia nic się im nie stanie.

Chyba najprostsze wyjście w tej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:26 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dokaladnie. jak eldujesz to rzadko chca paszport od wszystkich osob. powinno sie udac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:31 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
Polak potrafi!
A więc kolejny pomysł na obejście przepisów, to zabieracie ze sobą dowód jakiegoś 18-latka i na te lewe dokumenty meldujecie swojego 17-latka.
Pomysł wielokrotnie sprawdzony przy wejściach do muzeów ze zniżką na paszport seniora, ale innego.
Niby on kupuje bilet, a ja wchodzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja chyba próbowałbym skontaktować się osobiście. Nikomu w booking.com nie będzie się chciało pisać do hotelu wylewnych wiadomości na ten temat, tylko raczej suche, mało przekonujące maile. Skoro byliście tam już tyle razy, byłbym szczerze zdziwiony, gdyby po osobistym mailu do managera (albo telefonie, jeśli hotel w UE i koszty Was połączenia Was nie zeżrą) nadal odmawiali. Przy takim wyglądzie "dziecka" nikt z pozostałych gości nie zorientuje się przecież, że zrobili odstępstwo od zasady. Napisałbym, że w sytuacji, gdy przyjeżdżacie po raz n-ty, ściągacie ze sobą innych gości, a osoba niepełnoletnia wygląda jak dorosły i do 18 lat brakuje jej ledwie kilka miesięcy, ewentualna odmowa byłaby bardzo rozczarowująca (czy coś w tym stylu ;) ).
Powodzenia (choć trzeba przyznać, że odpowiedzialność jest po Waszej stronie, bo trzeba było jednak zapytać przed rezerwacją, zwłaszcza gdy zasada była Wam znana).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:44 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
-- 20 Wrz 2017 19:33 --

No w tym hotelu niestety chcą dokumenty od każdej z osób..
Pewnie skradziony czy zgubiony plecak z dokumentami nie byłby złym pomysłem gdyby nie fakt że teraz znają problem :lol: Wysłane @ pytania do rezerwacji i kontakt booking w tej sprawie. Bardziej myślałem by zameldować się w 9 osób pełnoletnich a potem zrobić podmiankę :D Tylko czy gdzieś na śniadaniu czy na kolacji gdzie sprawdzają gości nikt się nim nie zainteresuje :?:

-- 20 Wrz 2017 19:44 --

Tropikey masz rację... o tym samym pomyślałem, dlatego pomijając booking wysłałem do nich @
Opisałem dokładnie sprawę dlatego zdziwiłem się że tak chłodno mnie potraktowali...
Dlaczego? Dlatego że co roku spędzam u nich urodziny, co roku zostawiam niemały hajs..
W tym roku wypada moja 40-stka właśnie w tym hotelu..o tym też wspomniałem i chyba mają świadomość że w dniu czterdziestych urodzin chyba każdy jedynie na co ma ochotę to na relaks w gronie najbliższych i przyjaciół. Niestety chyba czeka mnie rozdzielanie grupy :? Mają twarde zasady których się trzymają i nie chcą zameldowac osoby której do pełnoletności brakuje 6 miesięcy ok... Rozumiem.
Nie doczytałem dokładnie zasad, moja wina :evil: ale liczyłem ze ze względu na okoliczności zgodzą się na odwołanie rezerwacji bezkosztowo :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:46 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Wtedy to już raczej patrzą czy ilość osób im się zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
latacz napisał(a):
Polak potrafi!
A więc kolejny pomysł na obejście przepisów, to zabieracie ze sobą dowód jakiegoś 18-latka i na te lewe dokumenty meldujecie swojego 17-latka.
Pomysł wielokrotnie sprawdzony przy wejściach do muzeów ze zniżką na paszport seniora, ale innego.
Niby on kupuje bilet, a ja wchodzę :)

też o tym myślałem :mrgreen: ale w bliskiej rodzinie nikogo akurat nie mamy w podobnym wieku..
Wiesz raczej znajomy czy kolega niechętnie pożyczy na "mordę" swój dowód osobisty :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Znajdź w pobliżu pokój dwuosobowym i tam go zamelduj z inną osobą. Młodzian może być zadowolony, że nie będzie musiał spędzać całego czasu z wami. A cicha garsoniera może wam się przydać w razie potrzeby. Jeszcze można zarobić na dyskretnym wynajmie bardzokrótkoterminowym. :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Pewnie gdybym teraz był na miejscu w hotelu to sprawę udało by się załatwić od ręki..
Tak jestem skazany na kontakt @ i nawet nie wiem kto tam to czyta, pewnie zmęczona Pani która chłodnym okiem załatwia sprawę tak jak nakazuje jej suchy regulamin. Rozmowa w 4 oczy z jakimś menadżerem hotelu to nie to samo co wymiana @ :? Żeby zgodzili się chociaż na bezpłatna anulację :evil: Nic... Dziękuje za dyskusję, temat chyba się wyczerpał...
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zameldowanie 9 osób dorosłych a potem podmianka osoby pełnoletniej na małolata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Razem napisał(a):
Tak jestem skazany na kontakt @ i nawet nie wiem kto tam to czyta, pewnie zmęczona Pani która chłodnym okiem załatwia sprawę tak jak nakazuje jej suchy regulamin.


Możliwe, że korespondujesz ze służbistą recepcji, ale zawsze możesz poprosić o podanie kontaktu mailowego do menadżera.
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
znajdz kogos decyzyjnego lub wlasciciela, jesli to jakis mniejszy hotel. pecunia non olet.

pani z recepcji moze nie zalezec, manana...
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Podmianka dowodów. 17-latek ma znaleźć kolegę co m.u pożyczy dowód.. podczas zameldowania da dowód a sam odejdzie na bezpieczną odległość. Tylko niech dowód przewozi kto inny przez kontrolę....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Wrz 2017 21:06 

Czytając niektóre pomysły na ominięcie problemu, można sie za głowę złapać :-/

Kontakt z kimś decyzyjnym, to najlepsza opcja na załatwienie tego.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Wrz 2017 21:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Chciałbym abyś podał nazwę i link do tego hotelu - wtedy można po opiniach i zasadach wyciągnąć wnioski :!:
Na miejscu managera tego przybytku działałbym pomocnie dla klientów / szczególnie wieloletnich - rezerwacja weiloosobowa / ale jeżeli ktoś nie jest pro kliencki :shock: to należy to upublicznić zgodnie z prawdą i oczywiście zero kombinowania a la Polak :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2017 23:47 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ale przecież manager jest bardzo pro kliencki. Dba o tych wszystkich klientów, którzy zarezerwowali ten obiekt wiedząc, że nie będzie tam osób <18 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2017 09:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Odpowiedzi już dostałeś sporo.
Temat zamykam.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group