Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:30 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Pierwotnie planowałem nocować w Tokio i Kioto ale skoro będę miał 2-tygodniowy JR pass to czemu by nie pomyśleć nad noclegiem oddalonym dalej od miasta gdzieś blisko stacji gdzie kursują szybkie pociągi. Jak wygląda opłacalność takiej alternatywy? Widziałem na airbnb że np. w Jokohamie można wynająć mieszkanie za 110 zł/doba więc faktycznie jest 2x taniej niż w samym Tokio tylko pytanie jak będzie z dojazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 21 Cze 2017 11:19 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
Nie wiem jak z Tokyo ale jeśli chodzi o Kyoto to można pomyśleć nad noclegiem w Osace (blisko stacji Shin-Osaka). Nocleg miałam tańszy niż w Kyoto i większe mieszkanie (noclegi rezerwowałam przez airbnb), shinkanseny jeżdżą stosunkowo często, przeważnie nie było problemu z miejscami w wagonach bez rezerwacji miejsc, a czas przejazdu między głównym dworcem w Kyoto a Shin-Osaką to ok. 15 minut, zresztą lokalne pociągi JR też jadą ok 25-30 minut (aczkolwiek ja zawsze starałam się jechać shinkansenem ;)). Poza tym z Osaki można też pojechać do Himeji, Kobe czy Nary (w tym ostatnim przypadku podróż trochę się wydłuża bo nie ma bezpośredniego pociągu natomiast do Himeji i Kobe z kolei jedzie się krócej niż z Kyoto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2017 10:44 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Dzięki za info :) Ciekaw jestem jak jest z dojazdem po północy, JR pass obejmuje nocne pociągi jeśli takie w ogóle są?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2017 11:05 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
Z tego co widzę na hyperdii to ostatni pociąg JR (zresztą późniejszych innych linii generalnie nie ma) np. z Kyoto do Shin-Osaki jest 14 po północy, natomiast jedzie on 41 minut, natomiast o 23:54 jest ostatni pociąg który jedzie 24 minuty na tej trasie. Moim zdanie JR Pass będzie obowiązywał na oba te połączenia (tu możesz poczytać na jakie pociągi nie obowiązuje JR Pass http://www.japanrailpass.net/en/about_jrp.html). Generalnie na stronie http://www.hyperdia.com/en/ możesz sprawdzić rozkłady jazdy pociągów tylko odznacz pola private railway oraz Nozomi / Mizuho / Haybusa (z tej trójki JR Pass obowiązuje na Hayabusę ale on jeździ na północ kraju (na trasie Tokyo - Shin-Hakodate-Hokuto) więc na podróże w okolicach Kyoto / Osaki spokojnie można odznaczyć to pole ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
m1000 napisał(a):
Pierwotnie planowałem nocować w Tokio i Kioto ale skoro będę miał 2-tygodniowy JR pass to czemu by nie pomyśleć nad noclegiem oddalonym dalej od miasta gdzieś blisko stacji gdzie kursują szybkie pociągi.


Mialem rowniez 2-tygodniowy JR Pass, ale hotele zamawialem w centrum miasta, niedaleko stacji kolejowej, tylko po to aby nie tracic cennego czasu na zwiedzanie atrakcji. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Ja mieszkałem 3 dni w Tokyo, a później tydzień w Yokohamie. Mając JR pass dojazd do Tokyo zajmuje około 30 minut w zależności od pory dnia i rodzaju pociągu, więc nie stanowi to dużego problemu, a jak sam @m1000 zauważyłeś ceny mieszkań są dużo tańsze. Minusem może być to, że ostatni pociąg z Tokyo do Yokohamy odjeżdża 6 minut po północy, ale jest też kilka plusów mieszkania w Yokohamie, np. dużo mniejszy tłok na ulicach, w nocy jest dużo ciszej, a poza tym samo miasto też jest bardzo ciekawe i oferuje kilka miejsc wartych do odwiedzenia (China Town, Marina, Pacyfico...)
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Cze 2017 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@m1000

Rozstrzygnięcie tego, czy opłaca się dojeżdżać z daleka, jeżeli jest taniej, to nieco subiektywna kwestia. Osobiście mam na tę sprawę taki sam pogląd jak @cccc - unikaj długich dojazdów, bo czasu na zwiedzanie zawsze jest za mało!!!

Jeżeli planujesz swoją podróż z dostatecznie dużym wyprzedzeniem, to mało prawdopodobne, żebyś nie był w stanie znaleźć przystępnego cenowo noclegu w dobrej lokalizacji (no chyba, że masz duże wymagania odnośnie komfortu). W największych miastach zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest poszukać zakwaterowania przy mniejszej stacji pociągu lub metra, ale pod warunkiem, że miejsce noclegu nie wymaga długiego dojścia do tej stacji, a ponadto stacja nie leży zbyt daleko od centrum i sama w sobie umożliwia bezpośredni dojazd do interesujących Cię atrakcji, a nie tylko do głównej stacji. Zakwaterowanie przy głównych stacjach jest zazwyczaj możliwe w mniejszych miejscowościach, ale w dużych miastach ceny mogą być zaporowe a dojście do samych stacji przez labirynty podziemnych korytarzy zaskakująco czasochłonne. Mieszkanie zupełnie poza miastem, które chcemy zwiedzać, wymaga szczegółowej analizy czasu dojścia/dojazdu autobusem do stacji, czasu samego przejazdu oraz przesiadek, ale przeważnie okazuje się bardzo mało efektywne czasowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group