Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2010 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
zna ktos jakis tani hostelik badz hotel w Charleroi na 1 noc? Nie musi być przy CRL może byc w samym miescie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#2 PostWysłany: 18 Maj 2010 01:11 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 59
Mam ten sam problem. Jedyne, co znalazłam to Etap hotel za 49E za pokój (1-3 osób). Może to dla belgów jest tanio, ale nie na moją kieszeń :/
Ktoś zna możliwości noclegowe tego lotniska?
Gdzieś wyczytałam, że je zamykają na noc. Ale może nie całe? Może da się gdzieś tam przekimać? Przylatujemy w 5 osób o 23 a wylatujemy o 7, więc jakieś 5 godz dałoby się przespać gdzieś w kącie, jeśli nikt nie wygoni...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#3 PostWysłany: 18 Maj 2010 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Mam dokładnie ten sam problem, będę w CRL o 22:25, więc jazda do docelowej Brugii tego samego dnia jest IMHO zbyt ryzykowna. Niestety nocleg koło lotniska wychodzi drogo, min. 125 PLN od osoby w dwójce, w dodatku bez śniadania (Balladins Superior Hotel). Stąd też cały czas szukam innej opcji, FR wg http://www.flightstats.com raczej się na rejsie KRK - CRL nie spóźnia, więc może jednak warto zaryzykować?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#4 PostWysłany: 18 Maj 2010 11:23 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Najlepiej wychodzi z tego co widze ten Etap przy lotnisku 50 euro za pokój, pokój do 3 osób. Przy dwoch 100 zł, przy 3 - 70 zł osoba/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#5 PostWysłany: 18 Maj 2010 13:31 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Samo miasto nie ma za dużo hotelów (a jak są to drogie). Wiem bo w jedną deszczową noc chodziłem po nim. Najtaniej wychodził nocleg w jakimś... burdelu ;-) Ogólnie gdyby nie padał deszcz to spokojnie można przekimac na licznych ławkach. Jest też Irish Pub otwarty do 3:00. Dworzec kolejowy na noc zamykają. Mc Donaldy i inne otwarte od 9:00 lub 10:00.

Wracając zrobiliśmy sobie spanie na lotnisku i nikt nas nie wywalił. Tak robiło wiele osób. Więc polecam ten sposób. Naprawdę czysto i dość wygodnie na ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#6 PostWysłany: 14 Cze 2010 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Właśnie wróciłem z Charleroi/Brugii. Z powodu późnego przylotu w CRL nocowaliśmy w hotelu Etap, rezerwowanego na stronie http://www.accorhotels.com/pl/home/index.shtml w cenie 49 EUR (bez śniadania, można dokupić za 7 EUR). Polecam, w hotelu jest wszystko co potrzeba, pokoje są fajne i dość specyficzne - nie ma oddzielnej łazienki, tylko drzwi do toalety i prysznica bezpośrednio w pokoju, oczywiście umywalka też jest (i ręczniki + mydło w płynie, więc można oszczędzić trochę miejsca w podręcznym). Fotki tutaj: http://www.etaphotel.com/gb/hotel-5517- ... ndex.shtml

Po pasażerów jeździ darmowy shuttle bus, aczkolwiek samo dojście na nogach też nie jest długie, chociaż zdecydowanie wyjście z lotniska nie było przewidziane dla ruchu pieszych :)

Rano można podejść na pobliski przystanek linii 68, która jedzie na stację kolejową w Charleroi.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#7 PostWysłany: 17 Lip 2010 20:23 

Rejestracja: 13 Lip 2010
Posty: 9
Moze mi ktos powiedziec jak to jest z noclegiem na CRL? Planuje tam nocleg od 22:55 do 7:30 z dziecmi (2 i 6 lat). Jest to w miare mozliwe? Da sie cos tam zjejsc rano, tj. ok. 6:00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#8 PostWysłany: 10 Sie 2010 11:23 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Balladins http://www.balladins.com/fiche_hotel.php?id=232

Jak na swoją cenę mega przeciętny. To jeden z dwóch hoteli najbliżej lotniska. Drugi to Etap, i ten wolę zdecydowanie.
Balladins oferuje free shuttle z i na lotnisko, ale jak się okazuje do 10 rano i od 18. W przeciwnym wypadku taksówka za 7 euro, lub 30 minut spaceru. WiFi dziala, ale blisko okna, albo w hotelowym lobby. Dla recepcjonistki wydrukowanie kart pokladowych było zadaniem na granicy jej możliwości intelektualnych. Podsumowując - odradzam, lepiej Etap, albo hotel w Charleroi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#9 PostWysłany: 16 Sie 2010 19:50 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
witam wszystkich czytelników forum,

mam pytanie, ponieważ przylatuję pod koniec września do Brukseli ok. 22:35 a następnie mam lot do Lanzarote ok. 7:00.

czy jest opcja przekimać na lotnisku? czy je zamykają? a jeśli tak, to czy ten hotel etap znajduje się gdzieś blisko lotniska?

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#10 PostWysłany: 16 Sie 2010 21:20 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Etap jest 10 min drogi od lotniska na piechotę. Kimać na lotnisku można. Luksusów nie ma. Podłoga, albo fotele z oparciami. Cięzko znaleźć zaciszny kącik, dopiero po przejściu kontroli bezpieczeństwa można się solidnie wyspać - fotele bez oparć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#11 PostWysłany: 17 Sie 2010 07:48 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
mam takie pytanie - zauważyłem, że bilety podrożały na tej trasie.

Kamil czy te ceny powinny spaść do ceny pierwotnej na dniach czy już raczej nie ma na to szans i będą jeszcze rosły cenowo w górę?

a jeśli chodzi o nocleg w Brukseli to chyba nie ma sensu kupować na 7 godzin skoro przylot do brukseli jest o 22:35 a odlot o 7:00? a odprawa zaczyna sie pewnie o 5??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#12 PostWysłany: 30 Sie 2010 10:57 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
szukam noclegu bezpośrednio w Brukseli, w drodze powrotnej z Lanzarote będę miał 24h i chciałbym zobaczyć przy okazji Brukselę. Macie coś sprawdzonego? ceny dosyć spore na booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#13 PostWysłany: 02 Lis 2010 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Przeglądając wszystkie systemy rezerwacyjne, od budżetowych (http://www.budgetplaces.com, http://www.hostelworld.com, http://www.hostelbookers.com) do tych standardowych (http://www.booking.com, http://www.lastminute.com), naprawdę nie ma w Charleroi (całym, nie tylko w okolicy lotniska) wielkiego wyboru i najsensowniejszą (cena/jakość) opcją wydaje się Etap Hotel, do którego spod terminala można dojść spacerkiem w ciągu 30 minut.

Jest jednak też w okolicy lotniska hotel FORMULE1 Charleroi (strona tutaj) w cenie jeszcze tańszej niż Etap, a w dodatku w okolicy wydaje się, że ciekawszej, tzn. Google Maps pokazują w okolicy Gosselies parę Carrefourów Express, ogólnie zabudowań jest więcej, a odległość od lotniska podobna jak w przypadku Etapa, tyle że w drugą stronę.

Mam więc pytanie, czy ktoś korzystał z Formule1 w okolicy lotniska w Charleroi? Trochę odstrasza informacja z wikitravel, tzn. "The only way to the airport from here is by taxi, hitchhiking, or going back to the centre to take an airport bus", kiedy o Etapie piszą, że "The new Etap, 2 km from the Heppignies exit of the E42 Paris-Liège motorway, [14] has ensuite triples starting at €45. Take bus 68 from the centre. This hotel is about 2.5km walk from the airport".

Jakieś doświadczenia?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#14 PostWysłany: 02 Lis 2010 23:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Chyba był tu wątek na ten temat ;-)
Rzeczywiście, do Formule 1 ciężko dojechać, a o jakichś egzotycznych porach (co jest domeną dla połączeń tanimi liniami) w ogóle się nie da. Natomiast Etap i Ibis mają "własne" połączenia busem, z tym że "do hotelu" ostatni odjeżdża z lotniska o 23:15, zaś rano "pierwszy" z kolei jedzie chyba o 5:00 rano (w hotelu jest grafik i się zapisuje na konkretny kurs). Ja miałem lot rano o 7:25, a wziąłem kurs z hotelu o 6:15 i (z bagażem podręcznym) w zupełności to wystarczyło. Jak kto lubi, ale uważam, że zdecydowanie przyjemniej wyspać się w hotelu, wziąć ciepły prysznic, wypić herbatę, niż na podłodze na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#15 PostWysłany: 02 Lis 2010 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
man4business napisał(a):
Chyba był tu wątek na ten temat ;-)
Rzeczywiście, do Formule 1 ciężko dojechać, a o jakichś egzotycznych porach (co jest domeną dla połączeń tanimi liniami) w ogóle się nie da.
No tak, ale mnie właśnie interesuje dojście do F1 - czemu się nie da? Dojście do Etapa też na początku jest średnio przyjemne, bo nie ma chodnika i trzeba iść ścieżką po trawniku obok całkiem ruchliwej drogi, no ale jednak się da :) Poza tym jest wspomniany shuttle bus rano i wieczorem, ale pieszo można po drodze zahaczyć o stację benzynową/kawiarnię/sklep (coś w tym rodzaju, nie pamiętam jak się nazywa dokładnie i czy na pewno była tam też stacja) i kupić np. jakieś belgijskie piwo.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#16 PostWysłany: 03 Lis 2010 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Znalazłem jeszcze trochę informacji odnośnie noclegów.

Ogólnie uważam, że Etap jest świetnym miejscem na nocleg w pobliżu lotniska, ale w jego okolicy NIC nie ma, stąd też interesuje mnie hotel Formule1, który leży w nieco bardziej "zaludnionej" okolicy. Niestety na francuskim forum ktoś napisał (tłumaczenie z google translate):
The formula 1 is not near the airport and it is difficult to walk.
O ile mowa o tym Formule1 Charleroi, bo nieco dalej jest jeszcze drugi hotel tej sieci.

Dodatkowo w pobliżu lotniska (900 m) jest B&B La Ferme D'Octave, 60 EUR za dwójkę w sezonie zimowym (50 EUR latem), strona to: http://www.lafermedoctave.be (obłożona translatorem, bo tylko po francusku). Ten B&B niestety nie występuje w żadnym systemie rezerwacyjnym, więc pewnie jedyną opcją jest e-mail, jeśli ktoś sprawdzi, miło by było gdyby się podzielił wrażeniami :).
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#17 PostWysłany: 12 Mar 2012 05:01 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 41
jak masz kimać na lotnisku charleroi to lepiej wal do ETAP hotelu. jest blisko i możesz na piechty zajść .Tu podaję instrukcję dojścia /bardzo ważne/ po wyjściu z terminala kierujemy się w prawo. Mimo zakazu idziemy dalej lekko w dół poboczem a raczej wygodniej betonowym murkiem ,Tak dochodzimy do skrzyżowania drogą z pierwszenstwem-tu uwaga!!! przechodzimy na 2 stronę i już widzimy hotel . I tu można zejść ze skarpy i przez otwartą zdezelowaną bramkę obok stawów dojść do hotelu w 10 minut , Idąc przez następne rondo w lewo to ok 25 minut drogi
Nie pchać się z hotelu drogą inną niż przyszedłeśśś!!!!!!!!!!! wszelkie wyrwy w ogrodzeniu lotniska poprawione i zabezpieczone , Nie ma szans wejść - chyba żeś chłop to przeskoczysz ale jak z dziwuchą to koniec 0-
pozd.
taxi z hotelu na lotnisko to 9 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#18 PostWysłany: 14 Mar 2012 17:19 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 8
Wczoraj nocowaliśmy w Etap Hotel w pobliżu lotniska Charleroi. Przed terminalem nie znaleźliśmy żadnych informacji odnośnie dojazdu do hotelu więc zaczęliśmy pytać. Od Pana z informacji dowiedzieliśmy się, że trzeba zadzwonić do hotelu i poprosić żeby po Ciebie przyjechali. Numeru do hotelu nie mieliśmy więc 2 euro kosztowało nas 15 minut dostępu do neta. Gdy dodzwoniliśmy się do hotelu uprzejma Pani poinformowała nas, że nie oferują bezpłatnego transferu ale mogą nam przysłać taxi za 8 euro. Było już ciemno więc zabraliśmy się tą taksówką.

Ostatecznie, po rozmowie z Panem z recepcji, okazało się, że niestety hotel ten nie oferuje już od 1 lutego bezpłatnego transferu na i z lotniska.

Trasa na piechotę nie wydaje się skomplikowana choć z walizkami na kółkach może być męcząca.

Śniadanie w hotelu jak na 7 euro jest bardzo skromne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#19 PostWysłany: 15 Sie 2012 16:19 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
chodzi o ten hotel tak ?
http://www.booking.com/hotel/be/etap-ch ... 9c558547X2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#20 PostWysłany: 30 Sie 2012 01:43 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 8
Tak to ten hotel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group