Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
pewnie wielu z nas kojarzy Hostelling International, dla mnie sieć ta przeważnie była wykluczana z powodu cenny. Jednak na Islandii jeżeli chodziło o cenne a przede wszystkim lokalizację hosteli byli bardzo atrakcyjni(31 hosteli na wyspie). Nie jednokrotnie oferowali najniższą cenne (+zniżka za własny śpiwór). Piszę o tym ponieważ dla osób które wybierają się na Islandię bez namiotu jest to ciekawa propozycja. Cenne można jeszcze zmniejszyć stając się członkiem Hostelling International. Opłata za członkostwo to 2000 ISK, wówczas cenna za noc jest niższa o 700 ISK
http://www.hostel.is/Accommodation/HIMembership/

Jak temat był poruszony to do kosza ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:52 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
Spałem 2 lata temu w kilku, niestety nie pamiętam dokładnie w których (jeden niedaleko Husaviku) i często to były farmy przerobione na hostele, ale o bardzo przyzwoitym standardzie, dobrze wyposażone no i w co drugim Polacy na recepcji :-) mili, uczynni i mimo, że nikt z nas nie miał karty HI placilismy zawsze zniżkową taryfę. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:55 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 10
Międzynarodową legitymację Hostelling International można wyrobić też w Polsce, koszt 40zł , ważna 1 rok od momentu wystawienia

http://www.ptsm.org.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lut 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
też zdarzało płacić się niższe cenny, jednak przeważnie było to w miejscach gdzie hostel stanowił jedyne lokum w promieniu +/- 50 km, przy większych miejscowościach. Wydaje mi się że przy braku wcześniejszych rezerwacji tak jak my jest to ciekawa opcja. Człowiek nigdy nie wiem czy w ciągu dnia przejdzie 50km czy 350, szczególnie na Islandii gdzie "głowa chodzi dookoła" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lut 2015 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Jeśli ktoś posiada legitymację ISIC to ta karta zawiera członkostwo w klubie Hosteling International oraz PTSM (Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych). Nie ma potrzeby dokupowania dodatkowej karty. Sprawdzone w dwóch HiHostelach na Islandii (na wyspie Vestmannaeyjar oraz w Akureyri) :)

legitymacja wygląda mniej więcej tak:
Image
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Maj 2015 11:15 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Spaliśmy w dwóch hostelach HI w Reykjaviku. Hostel Loft idealny i w samym centrum, drugi gorszy. Parę zdjęć tutaj: http://www.lbt.w.podrozy.pl/pl/post,141 ... reykjaviku .
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2017 22:04 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 21
Mam kartę debetową z Maestro i nie przechodzi mi płatność za hostel z Hostelling International. Czy ktoś kto był już na Islandii z kartą Maestro miał problemy z płatnością tą kartą? Za hostel zapłacę sobie inną, ale na miejscu nie chce mieć z nią problemów. Ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2017 22:59 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Co do płatności za noclegi o które pytasz - choć nie tylko o Maestro:
Wróciłem po kolejnym dłuższym wakacyjnym pobycie i szczerze Ci powiem, że nadal rozmaite karty rozmaicie mi NIE przechodziły (choć ostatecznie nigdy nie stało się to powodem problemów). Nie tylko przy noclegach (booking, hostel, etc.), nawet na stacjach benzynowych raz przechodziła VISA, innym razem nie przechodziła, to samo MC i Maestro (Maestro używał tylko kumpel współtowarzysz). Nie odkryłem reguły.
Generalnie kartą płatność możliwa była wszędzie, tylko raz na paręnaście razy odrzucało mi "bez powodu". Zawsze warto parę EUR mieć w gotówce, ale bez zbędnej paniki - lub po prostu choć dwie różne karty.
Próbowałem wyjaśniać powody w bankach w PL, najczęściej powtarzająca się odpowiedź była taka, że czasem sprzedawca próbuje ściągnąć kwotę nie jako transakcję internetową lecz - z powodu ustawień terminala - jako korespondencyjną lub... telefoniczną i gdy bank lub organizacja płatnicza nabiera jakichkolwiek podejrzeń to odrzuca. Nie mnie to rozumieć, choćby logika uwierała kiedy słyszę takie niespójne ze wzrokiem i pamięcią tłumaczenia. Niemniej w dwóch polskich bankach wystarczyło ustne zlecenie, by ponawianą taką samą transakcję przyjąć i zaraz przechodziła, raz robiłem to nawet rozmawiając na dwie słuchawki - równolegle ze sprzedawcą noclegu.
Na hostel.is i w zasadzie zawsze bez problemu płaciłem EURową kartą do konta walutowego mB-ku. Z drugiej strony niektóre schroniska z tej sieci na Islandii ogłaszają się równolegle w portalach rezerwacyjnych czasem z większymi promocjami niż na własnej hostelowej stronie ze zniżką członkowską (osobiście tak ze sporą korzyścią nocowałem w Laugarvatn, podobnie widziałem w Seyidisfjodur). Cóż, islandzka ekonomia i matematyka od lat jest nieco inna niż w reszcie świata...

P.S.
Jeszcze jedno mi się nasuwa zupełnie przy okazji - już po udanej płatności nie świętuj przypadkiem gdy przez kilka dni nie masz nawet blokady na koncie. Czary mary... i np. dziś dopiero księgują mi się islandzkie płatności (niektóre) sprzed tygodnia - i to w banku do którego od lat mam zaufanie. Tak było i jest. Za to nigdy nie zostałem w transakcjach kartowych na wyspie oszukany, a raz gdy sprzedawca zdjął kwotę omyłkowo dwa razy, zdążył oddać zanim podniosłem larum. To tak dla dobrego samopoczucia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia_FCB uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group