Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2015 23:25 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Taka sytuacja: zarezerwowałem na ECR samochód w Honolulu (biuro w mieście) - przydzielono mi wypożyczalnię Dollar. Opinie w Internetach są średnie tak więc z racji tego, że pewnie ECR zazwyczaj ich przydziela, a tutaj wielu z nas korzysta z ich usług będę wdzięczny za opinię jak to wygląda w praktyce.

Jakie macie doświadczenia z Dollarem na Hawajach? Na ECR wszystko wygląda ładnie, pełne ubezpieczenie wraz z wkładem własnym, szybami, kołami i podwoziem w cenie, tankowanie full-full - wymagają tylko paragonu ze stacji nie dalej niż 10 mil od nich - co raczej problemem nie będzie. Wygląda więc idealnie :D A jak jest w praktyce?

Drugie pytanie, jeśli ktoś rezerwował 'Mustang Cabrio or similar' to czy faktycznie we flocie mają w większości Mustangi czy coś innego? Wiadomo, że biały Mustang jest 10x lepszy niż np. Chrysler Sebring :D

#2 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:02 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
W innych wypozyczalniach ta kategoria oznacza Mustang Cabrio albo Chevrolet Camaro. Sebring to nizsza kategoria. Mustangow Cabrio jest cale zatrzesienie w Honolulu, wiec nie martwilabym sie o to.

Nie wiem nic o Dollarze, nie moge wypowiedziec sie. Wypozyczalnia z ktorej mialam auto uznala mi wszystkie ubezpieczenia i nie musialam nic doplacac ani nie brali ode mnie jakiegos depozytu. Nie pamietam juz co to byla za firma, musialbys sprawdzic moja relacje z Hawajow.
szymonpoznan1 lubi ten post.

#3 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:18 

platynowy
Nie wiem czy opłaca się brać w centrum, ja miałem niższe ceny na lotnisku (ECR). Mieszkałem w Waikiki, do lotniska dojechałem The Bus (2,5$,1h). Wypożyczalnia Advantage - miła i bezproblemowa obsługa.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Cena w moim przypadku na lotnisku i w centrum była identyczna. Wziąłem w centrum, bo nie potrzebuję go od pierwszego dnia, a dodatkowo okazało się, że wypożyczalnia jest 200 metrów od mojego hotelu co bardzo ułatwia odbiór auta o 7 rano :) :D

#5 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:38 

Aga_podrozniczka napisał(a):
W innych wypozyczalniach ta kategoria oznacza Mustang Cabrio albo Chevrolet Camaro. Sebring to nizsza kategoria. Mustangow Cabrio jest cale zatrzesienie w Honolulu, wiec nie martwilabym sie o to.

Choćby w Alamo jest to (albo była kiedy wypożyczałem auto) ta sama kategoria.
Przed oddaniem auta sprzątnij piasek i upewnij się, że pracownik nie ma uwag - nas naliczyli 80 USD za sprzątanie już po zwrocie auta, mimo, że było czysto.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Sie 2015 21:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za wskazówki - dla potomnych - zadzwoniłem ostatecznie do Dollara, mają we flocie tylko Mustangi i Camaro. Więcej Camaro niż Mustangów, ale w sumie jedno i drugie jest ok, Sebringów nie mają i o to chodziło :D

Co do sprzątania to zawsze odkurzam i myję choćby Karcherem auto choć niby nie trzeba. Na Hawajach już ktoś mnie przestrzegał przed tym piaskiem i kasowaniem 80$ wiec tym bardziej odkurzę na 100% :D

#7 PostWysłany: 20 Sie 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Najlepiej postac nad nimi przy oddawaniu, zeby od razu sprawdzili stan auta i wystawili kwitek, ze wszystko w porzadku.

#8 PostWysłany: 17 Wrz 2015 01:15 
Awatar użytkownika

niebieski
No to kilka zdań po oddaniu autka :) Póki co Dollar w HNL to najlepsza wypożyczalnia z jakiej miałem okazję korzystać :) Jedyny minus to kolejka rano by wypożyczyć samochód (godzinka stania), ale to to mnie nie zniechęciło :) Były nawet parasole na chodniku, bo padał deszcz :)

Generalnie wszystko sprawnie, na parkingu około 50-70 samochodów, w tym 20-30 cabrio: 90% Camaro i reszta Mustangi. Kilka kolorów, można sobie wybierać. My zdecydowaliśmy się na czerwonego Camaro (białych brak) z ciekawszych kolorów były też żółte. Samochód z 2014/2015 roku, przebieg ~10k mil. Silnik standard V6 3,6l, 323KM.
Bookowałem przez ECR, który pobrał 15$ zaliczki dla siebie, a Dollar na miejscu wziął równe 120$, czyli łącznie około 510zł za 2 dni.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że wszystkie samochody u nich mają pełne ubezpieczenie, choć głowy za to nie daję, w każdym razie ja miałem FULL ubezpieczenie, bez wkładu własnego łącznie z oponami, szybami itp. i to bardzo ułatwiło sprawę. Nie ma żadnego oglądania samochodów, spisywania, zaznaczania rysek itp. Nie blokują też żadnego depozytu za auto ani nawet paliwo, pobrali tylko należność za wynajem.

Paliwo miało być full-full, a było 3/4, ale oddawało się tyle samo ile wzięło więc na jedno wychodzi.

Co do sprzątania, słyszałem od kilku osób że w różnych wypożyczalniach w HNL pomimo oddania czystego samochodu, kasowano ich po 80$ za odkurzanie piasku… U nas było tak, że samochód był bardzo brudny w środku, bo praktycznie z każdej plaży wnosiliśmy tonę piachu do samochodu. Godzinkę przed oddaniem wjechałem do wypożyczalni i zapytałem czy muszę to odkurzyć, bo wiele historii słyszałem na ten temat. Pracownik miło poinformował, że mam sobie tym głowy nie zawracać, bo przecież mają odkurzacz :D I tyle w temacie.
Pojechaliśmy zatankować, odstawiliśmy samochód, znowu żadnego oglądania, tylko rzut oka na paliwo, zaznaczyli że tyle samo oddaje, potem wysłali mnie do biura gdzie od ręki potwierdzono, że wszystko się zgadza, żadnych dopłat nie będzie, wystawili rachunek i 'have a nice day' :)

Camaro jak wygląda każdy wie, ale wstawię co dokładnie dostaliśmy:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
3 ludzi lubi ten post.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości