Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: HongKong
#101 PostWysłany: 14 Lut 2014 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cytuj:
Dzięki za informacje o wizach. Mam jeszcze jedno pytanie. Ląduje w HKG ok godziny 18 i udaje sie na nocleg w okolicach Monk KOk. W hostelu musze zaplacic gotowka i nie wiem, czy w okolicy bedzie mozliwosc wymiany pieniedzy o tej porze? Z wiadomych wzgledow chcialbym uniknac wymiany na lotnisku


W okolicy MongKok beda kantory otwarte lekko do 22giej. Uwazaj tylko i dobrze patrz na tabele, jesli kurs jest zbyt atrakcyjny to najprawdopodobniej tabele 'buy' i 'sell' zostaly zamienione stronami, popularny numer w HK.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: HongKong
#102 PostWysłany: 14 Lut 2014 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
drop napisał(a):
przemos74 napisał(a):
Będę w Hong Kongu 3 dni. Chciałbym zobaczyć: Kowloon, Big Buddha i okolice Lantau to 1 dzień. Gdzie najlepiej szukać hotelu, jaki region HKG?


gdzie Ci pasuje, gdzie cena dobra a warunki akceptowalne, HKG jest dobrze skomunikowany


polecam ibis Hong Kong North Point dobra cena/jakość i bardzo dobra komunikacja [metro,promy,autobusy..]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#103 PostWysłany: 14 Lut 2014 20:00 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
!jotodupca! napisał(a):
ja mam zarezerwowany Crowne Plaza Hong Kong Kowloon, dobry dojazd wszedzie. hotel nad stacja metra

masz tam jakąś hiper zniżkę? bo jak patrzę na terminy i ceny to :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#104 PostWysłany: 14 Lut 2014 20:22 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
aaaa.... no to wszystko jasne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#105 PostWysłany: 15 Lut 2014 01:41 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Ile na 6 dni polecacie zabrać pieniędzy?Myślę wziąść około 2500 zł,wystarczy?Pobyt bez większych ekstrawagancji.Dwa,trzy posiłki dziennie w tanich fastfoodach,wejścia do atrakcji,przejazdy raczej metrem,trochę tramwajami ,wyskok na jeden dzień do Macau,wjazdy na punkty widokowe,taki raczej plan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#106 PostWysłany: 15 Lut 2014 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Kluczowa sprawa to nocleg. Jeśli weźmiesz jakąś opcje 'basic' to te 2500zl powinno bez specjalnej spinki wystarczyć,
pzdr

PS
nie ograniczaj się do fasfoodow! Za takie same, lub niewiele większe pieniądze można popróbować wynalazków świata
Nie po to lecisz na 2gi koniec globu żeby wsuwać to co masz pod domem. Jeśli padnie na fastfooda to atakuj Yoshinoya...
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: HongKong
#107 PostWysłany: 15 Lut 2014 12:02 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
nocleg już opłacony osobno.te 2500 zł to na pobyt.Widzę,że spokojnie wystarczy.Co do jedzenia to miałem na myśli co taniego a nie jakieś restauracje itp.dzięki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#108 PostWysłany: 15 Lut 2014 12:05 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
za 2,5k to będziesz mógł nieźle poszaleć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#109 PostWysłany: 15 Lut 2014 12:47 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
drop napisał(a):
za 2,5k to będziesz mógł nieźle poszaleć :)

jak wakacje to wakacje hihi.a tak serio to bedę chciał zminimalizować koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#110 PostWysłany: 06 Wrz 2014 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
77kylo napisał(a):
Ile na 6 dni polecacie zabrać pieniędzy?Myślę wziąść około 2500 zł,wystarczy?Pobyt bez większych ekstrawagancji.Dwa,trzy posiłki dziennie w tanich fastfoodach,wejścia do atrakcji,przejazdy raczej metrem,trochę tramwajami ,wyskok na jeden dzień do Macau,wjazdy na punkty widokowe,taki raczej plan


zależy oczywiście, gdzie będziesz spał, ale ja mieszkając w Macau to 2500zł wydawałam na miesiąc w tym obiady w restauracjach w kasynach, sporo imprez i zwiedzanie co się da. A ceny mniej więcej podobne do tych w HK.

W Hongkongu polecam restaurację Mr. Wong's. Znajdziesz go na Mong Kok. All you can eat/drink za 50 HK$ czyli za jakieś 20PLN... Ja w tej cenie miałam 6 piwek, tsingtao oczywiście, i 8 różnych potraw do spróbowania. Można poznać sporo obcokrajowców, z którymi po kolacji można wyskoczyć na imprezę lub zwiedzanie. A jak nocne życie to tylko Lan Kwai Fong
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#111 PostWysłany: 01 Cze 2015 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A może jak polecicie ogarnięcie Shenzhen i Makao ? Rozumiem, że do Makao też trzeba wizy? Chodzi o to, że ewentualna główną stacją wypadową ma być Hongkong i po prostu 2-3 dniowe wypady do Makao + Shenzhen, Wiec wtedy gdyby się wróciło z Shenzhen do HKK potrzeba nowej wizy do wypadu do Makao czy już nie?
Czy to jeszcze aktualne:
Wjazd do Hongkongu i Macao: w tych miejscach pobyt turystyczny, nie przekraczający 90 dni, nie wymaga posiadania wizy. Pamiętać jednak należy, że każdy wjazd do Macau i Hongkongu jest równoznaczny z opuszczeniem Chin. W przypadku posiadania wizy jednorazowej nie ma możliwości ponownego wjechania do tego kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#112 PostWysłany: 01 Cze 2015 22:24 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Z Makau jest taka sama sytuacja jak z HK, czyli wizy nie potrzebujesz. Tak więc wracając z Shenzhen do HK, nie będziesz potrzebował wizy, żeby dostać się do Makau. Będziesz jej potrzebował, żeby dostać się z HK do Shenzhen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#113 PostWysłany: 01 Cze 2015 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak wyzej, ktos mnie uprzedzil.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HongKong
#114 PostWysłany: 06 Lip 2017 19:29 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Czy nadal 5-dniowa wiza z Hong-Kongu do Shenzen to koszt 476 RMB?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group