Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#61 PostWysłany: 22 Wrz 2016 12:14 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Zrobiłbym tak:

28.10 - Kowloon Park -> promenada z pokazem świateł (słaby, ale jak już się jest, to można zostać) -> Temple Street
29.10 - dzień na Centralu, 2 x VPeak, HKG Park, przejazd tramwajem, ew. zejście do Aberdeen / Pak Fu Lam z VPeak
30.10 - Makau
31.10 - uderzyłbym na wyspę Lantau, budda, klasztor buddyjski, może jakiś trekking / wioska na palach (nie byłem) - potem masz od razu rzut beretem na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#62 PostWysłany: 22 Wrz 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dzięki, brzmi w sam raz :-)
Co do ostatniego dnia, to najlepiej byłoby chyba skorzystać z przejazdu na lotnisko Airport expressem, bo wtedy po opuszczeniu hotelu nadałbym bagaż w mieście. Choć podejrzewam, że nie byłoby żadnego problemu z pozostawieniem bagażu w hotelu, ale wtedy musiałbym specjalnie do niego wrócić, żeby zabrać swoje rzeczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#63 PostWysłany: 22 Wrz 2016 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A nie mozna nadac bagazu w miescie, ale bez jazdy AE? Od razu mowie, ze nie robilam tego, wiec nie wiem. Bagaz mozna zostawic w centrum handlowym przy Tung Chung. Sa tam szafki na bagaz na najnizszym poziomie. Zerknij do mojej relacji. My tak zrobilismy, ze pojechalismy na Lantau ostatniego dnia i potem na lotnisko stamtad, jedzie sie 15 minut autobusem.

A na Peak mozna wjechac pod koniec dnia i poczekac na zmrok i potem jak sie zrobi ciemno. Blue hour to bardzo fajny czas na robienie zdjec, jak zapalaja sie swiatla, ale nie jest jeszcze ciemno. Rowniez polecam moja relacje i punkt widokowy opisany tam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#64 PostWysłany: 22 Wrz 2016 19:27 

Musisz kupić bilet na AE, żeby skorzystać z check-in w mieście. Bagaże można też zostawić na stacji metra HKG w przechowalni.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#65 PostWysłany: 23 Wrz 2016 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl...

A gdybym tak zrobił sobie ostatni nocleg (30/31.10) w Makau?

Przyszło mi to do głowy, bo jest akurat promocja SPG dot. uzyskania statusu Gold w ich programie (o czym dyskusja jest tu: https://www.fly4free.pl/forum/status-gold-za-1-nocleg-w-azja-pacyfik-czy-warto,1579,100849). Świetnie położony Sheraton w Makau jest w interesującym mnie okresie w całkiem przyzwoitej cenie. Zastanawiam się zatem, czy 30.10 nie wymeldować się z The Perkin i popłynąć do Makau (nawet dopiero jakoś pod wieczór, żeby wcześniej pozwiedzać jeszcze HKG), zobaczyć sobie wieczorne Makau (co jest chyba atrakcją samą w sobie), następnego dnia pozwiedzać cześć historyczną i spokojnie popłynąć na lotnisko późnym popołudniem na mój lot o 22.05...
Miałbym dwie pieczenie na jednym ogniu - zaliczony nocleg potrzebny do Golda w SPG + zaliczone Makau (nawet wieczorno-nocne). Co prawda, Sheraton w Makau jest nieco droższy, niż The Perkin w HKG, ale różnica byłaby rzędu ok. 150-200 zł., a to już jest wydatek niewielki, biorąc pod uwagę, że miałby służyć do szczytnego celu :-)

Jak sądzicie? Nie ma jakiegoś istotnego ryzyka związanego z tym, że wylot z HKG miałby być poprzedzony przypłynięciem z Makau? O ile kojarzę z sierpniowej wizyty na lotnisku w HKG, jest ono bezpośrednio połączone z przystanią dla statków do/z Makau, czy tak?
Ewentualnie, jest opcja odwrotna - po przylocie do HKG 28.10 najpierw uderzyć do Makau, a 29.10 na dwa dni wrócić do HKG.

Będę wdzięczny za podpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#66 PostWysłany: 06 Paź 2016 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Aktualizacja:

sprawa wygląda tak, że w związku z opisaną wcześniej promocją SPG zdecydowałem się na 1 nocleg w Le Meridien Cyberport. Będzie to 30/31.10. Chcę pobyt w tym hotelu wykorzystać na pieszą wycieczkę na The Peak (30.10). Następnego dnia, po wymeldowaniu pojechałbym na stację Central lub Kowloon, by tam nadać bagaż na lot. Potem chciałbym pojechać na Lantau (Big Buddha, itd.). Usługa check-in w mieście jest jednak tylko dla pasażerów Airport Expressu, a ten jedzie prosto na lotnisko. Jak zatem dostać się w takim wypadku do stacji Tung Chung - pojechać Airport Expressem na lotnisko i dopiero z niego czymś dojechać do Tung Chung, czy też wysiąść z Airport Expressu na jakiejś stacji pośredniej i wsiąść do metra jadącego do Tung Chung? Jeśli to pierwsze, to jest w ogóle jakieś połączenie (np. autobusowe) między lotniskiem i stacją Tung Chung (lub innym miejscem skomunikowanym z Buddą)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#67 PostWysłany: 07 Paź 2016 00:45 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 16
Z lotniska na Tung Chung jedzie kilka autobusow, zajmuje to max 15 minut. Aktualne rozklady zobacz na journeyplannerze Google Mapsow - jak bylem w HK w tym roku to dzialalo bezblednie.

Mozesz pojechac Airport Expressem do lotniska i potem ktoryms z autobusow albo wysiasc na Tsing Yi i sie przesiasc w metro. Pewnie ta druga opcja bedzie szybsza zanim obczaisz gdzie sa autobusy. Potem z powrotem na lotnisko autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#68 PostWysłany: 07 Paź 2016 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
ponownie dziękuję :-)

Czyli wygląda na to, że mogę sobie spokojnie kupić na klook'u bilet na Airport Express w 2 dwie strony (ze zniżką -32% z discoverhongkong.com). Jedyny problem polega na tym, że będę musiał najprawdopodobniej odrobinę przepłacić kupując ten bilet do HK Central, mimo że w drodze z lotniska będę wysiadał na stacji Kowloon (bo z tej stacji jest bliżej do hotelu The Perkin), a dopiero w drodze powrotnej wsiadałbym na Central (do której będzie najbliżej z Le Meridien Cyberport). No, ale to będzie drobna różnica.

Pozostaje zatem sprawdzić autobusy na Lantau i to by było chyba na tyle...

Na razie, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#69 PostWysłany: 07 Paź 2016 09:21 

Gdybyś chciał trochę przycebulić ;) na Klook, to możesz skorzystać z czyjegoś zaproszenia - dostaniesz zdaje się 3.2$ po rejestracji z linka.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#70 PostWysłany: 07 Paź 2016 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Pomyślę i o tym :D
Na Airport Express wykorzystam pewnie kupon z discoverhongkong.com (o ul dobrze widziałem w appce klooka, wpisać mozna tylko 1 kod zniżkowy), ale kto wie, może coś tam jeszcze zakupię, a wtedy taki kod z zaproszenia bedzie jak znalazł ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#71 PostWysłany: 07 Paź 2016 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
zzzname napisał(a):
Mozesz pojechac Airport Expressem do lotniska i potem ktoryms z autobusow albo wysiasc na Tsing Yi i sie przesiasc w metro. Pewnie ta druga opcja bedzie szybsza zanim obczaisz gdzie sa autobusy. Potem z powrotem na lotnisko autobusem.


Poczytałem jeszcze trochę i zrobię tak, że najpierw nadam bagaż w miejskim check-inie na stacji Center (ewentualnie Kowloon), potem pojadę Airport Expressem na lotnisko i dopiero z niego autobusem do Tung Chung.
Gdybym zrobił tak, że pojechałby AE nie do końca, tylko przesiadłbym się na którejś stacji na metro do Tung Chung, musiałbym zapłacić za całą trasę z Kowloon do Tung Chung, mimo że jej część przejechałem AE (za który też przecież zapłacę). Tak w każdym razie wynika z informacji, które znalazłem na forum TA (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294217-i1496-k2715515-From_Tung_Chung_to_Aiport-Hong_Kong.html).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#72 PostWysłany: 07 Paź 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Polecam wybrać się do świątyni 10 000 Buddów. Jak dla mnie rewelacja. Ciężko tam trafić bo wejścia szukaliśmy z 40 minut, sąsiaduje ono z cmentarzem (wejście), który też warto zobaczyć i jakimiś biurowcami.
Sama droga pnie się w górę, ale spokojnie bez większej napinki każdy tam wejdzie tylko że jeden sie spoci mniej drugi bardziej :P Wzdłuż drogi prowadzącej do świątyni ustawione posągi bodajże mnichów. Każdy inny.
Na szczycie stołówka wegańska w której jedzenie przygotowują mnisi. PYSZOTA !
Widoki ze szczytu też bardzo przyjemne. Wejście do świątyni dosłownie 3 minuty drogi od stacji metra Sha TIN.


pod tym adresem więcej info :

http://www.hongkongextras.com/_ten_thou ... stery.html

w razie pytań proszę pisać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#73 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:43 

I koniecznie trzeba zaliczyć posiłek w Tim Ho Wan w Olympian City. Bardzo tanio, ale jedzenie rewelacyjne, a zwłaszcza te bułeczki z mięsem bbq, za które zgarnęli gwiazdkę Michelin.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#74 PostWysłany: 19 Paź 2016 13:49 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
My też przez brak możliwości zlokalizowania wejścia do klasztoru zwiedziliśmy cmentarz :) W "sekretariacie" cmentarza mają nawet kuwetę ze skserowanymi kartkami i instrukcją jak dojść do klasztoru - jak widać wiele osób ma ten sam problem :)

Generalnie wejście jest dokładnie tutaj (i malutka żółta tabliczka na wysokości kostek):

https://www.google.pl/maps/@22.3852795, ... 312!8i6656

Trzeba się "przytulić" do biurowca po prawej stronie, tam gdzie leży tabliczka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#75 PostWysłany: 08 Sty 2017 17:08 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 15
Podobnie jak przedmówcy polecam świątynię 10000 Buddów. Dojście ze stacji Sha Tin, skręt zaraz za biurowcem j.w, ruchome schody prowadzą na cmentarz, mała świątynia na dole to także nie to ;) Po drodze jest galeria handlowa z Ikeą, jakby ktoś reflektował na tanią szamę. Świetny jest także znany zespoł świątynny Wong Tai Sin, szczególnie część releksacyjna na tyłach (ta ze stawami i wodospadem). W obu przypadkach wstęp za free.
Wiele już w tym wątku zostało powiedziane o atrakcjach miasta, ja dodam małe info nt. punktów widokowych. Otóż w lobby Bank of China Tower powiedziano mi, że tamtejszy punkt widokowy jest closed forever, więc ta opcja odpada. Niemniej polecam gorąco wizytę w Hopewell Centre, gdzie jest winda szklana na elewacji (jak w katowickim Skarbku). Prowadzi ona do knajpy na górze, lecz nie miałem problemu by zrobić nią kilka rundek. Winda jedzie szybko ale widoki za z niej fantastyczne! Ma się wrażenie unoszenia nad okolicznymi wieżowcami, bardzo polecam, szczególnie gdy ktoś jest w okolicy. Swoją drogą okolica Wan Chai i okolica stacji metra Causeway Bay są w mojej ocenie warte odwiedzenia. Można tu dojechać z Central pietrowym tramwajem za grosze ( sama przejażdżka i widoki za oknem są super).
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#76 PostWysłany: 09 Sty 2017 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Swego czasu spędziłem w Hong Kongu prawie cały rok, gdzie przebywałem na wymianie studenckiej, w północnej części tego miasta. Hong Kong to jedno z moich ulubionych miejsc, i każdemu mogę polecić na z pewnością co najmniej tydzień. Przez tydzień można dopiero liznąć tej niesamowitej atmosfery tego miejsca, gdzie wschód miesza się z zachodem.

Ale przejdźmy do sedna, co warto w Hong Kongu zobaczyć. Przez ostatnie 10 lat mogło się trochę pozmieniać, i niestety powoli mnie pamięć zawodzi, ale w gruncie rzeczy większość atrakcji prawdopodobnie została ta sama:
-Mong Kok jest bardzo zatłoczoną dzielnicą z ciekawymi ryneczkami, sklepami, mnóstwem ulicznych sprzedawców jedzenia, warto się tam wybrać przejść po ulicach i spróbować wielu ciekawych restauracji.
-Sai Kung East Country Park: z dzielnicy można stamtąd dość do plaży Ham Tin. Po drodze przechodzimy przez opuszczoną wioskę rybacką. Atrakcyjne może się również okazać wejście na wzgórze Sharp Peak, z którego rozpościera się zapierający dech w żyłach widok. Dodatkowo, w niektórych miesiącach można natrafić na fluorystyczny plankton. Fale podczas rozpryskiwania świecą, a dodatkowo Twoje stopy zostawiają świecące ślady. Na plaży można się rozbić, fajnie też rozpalić ognisko.
-Warto również zobaczyć Park Kam Sham. Oprócz ciekawych wędrówek pieszych znajduje się tam całe mnóstwo makaków.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kam_Shan_Country_Park
-Warto pojechać kolejką liniową do posągu Buddy na wyspie Lantau. Podczas wjazdu rozpościera się piękny widok na lotnisko. Podczas pobytu na wyspie Lantau warto wybrać się do wioski rybackiej Tai O.

Oczywiście w Hong Kongu jest mnóstwo innych "standardowych atrakcji" takich jak Kawloon, Disneyland, czy Victoria Peak. Warto jednak otworzyć się na inne części Hong Kongu które potrafią być równie ciekawe.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ponchek, 09 Sty 2017 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#77 PostWysłany: 09 Sty 2017 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
ponchek napisał(a):
Swego czasu spędziłem w Hong Kongu prawie cały rok, gdzie przebywałem na wymianie studęckiej ...


Przepraszam, nie mogłem się opanować ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#78 PostWysłany: 31 Sty 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 103
Przylatujé do HKG 0 23.00 ,wylatuje o 14.00. Nie mam wiele czasu ,,wiec planuje odrazu smigac na Central i wrocic na Kowolon i wrocic na lotnisko . Jaki bilet kupic z lotniska ?Sa bilety 24h ?W której dzielnicy zatrzymal sie czas i mozna zobaczyc prawdziwy stary HKG. Dziekuje za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#79 PostWysłany: 31 Sty 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bilet dobowy nie obejmuje dojazdu na lotnisko, ale jak powrót na lotnisko będziesz miał tego samego dnia, możesz skorzystać z tej oferty, czyli za jazdę w obie strony zapłacisz 100$.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#80 PostWysłany: 31 Sty 2017 13:56 

Pablakiss napisał(a):
Przylatujé do HKG 0 23.00 ,wylatuje o 14.00. Nie mam wiele czasu ,,wiec planuje odrazu smigac na Central i wrocic na Kowolon i wrocic na lotnisko . Jaki bilet kupic z lotniska ?Sa bilety 24h ?W której dzielnicy zatrzymal sie czas i mozna zobaczyc prawdziwy stary HKG. Dziekuje za pomoc ;)

Zbyt wiele czasu na zwiedzanie nie będziesz miał. Skoro już będziesz na wyspie, to obstawiałbym Aberdeen i Kennedy Town, w dzień zaliczenie przejażdzki piętrowym tramwajem, a potem przeprawę stateczkiem z Star Piers (Central) na Tsim Sha Tsui z promenadą i Nathan Road.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group