Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#21 PostWysłany: 17 Lut 2016 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@robespierre
opiszesz swoj pobyt? Jak pogoda w okresie ponoworocznym? Polecisz jakąs wysepke kolo Makao/Hongkongu do wypoczynku po Sylwestrowego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#22 PostWysłany: 03 Maj 2016 16:53 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Pytanie - lot z Pekinu do Hongkongu i potem jazda z Hongkongu do Guilin lub lot do Szanghaju.
Na ile dni warto zatrzymać się w HK?
Czy pobyt 6-7 dni to już za dużo?
Co dziwne, na booking widzę całkiem znośne ceny noclegów, a myślałem, że to wręcz bardzo drogie miasto.
Pytam pod kątem wizy, bo mam tyle dni w planie, że jakbym wybył z Chin na 7 dni to bym oszczędził 260 zł na wizie chińskiej.
Czy oprócz wieżowców, wzgórza z widokiem na nie są w granicach HK jakieś atrakcje typu plażowanie, zwiedzanie, widoki, natura?
Ile może kosztować wyprawa do Makao (najtańszym kosztem) z powrotem do HK?
Bo raczej z HK będę planował dalszy powrót do Chin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#23 PostWysłany: 03 Maj 2016 17:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Za prom do Makao zapłaciłem w dwie strony 318 HKD - jak kupowałem, nie znalazłem tańszej oferty.

Wydaje mi się, że tydzień to sporo, choć wszystko zależy od tego, co kto lubi. Na samo Makao zejdzie cały dzień.

Oprócz wieżowców masz wyspę Lantau z posągiem Buddy i inne "okoliczności przyrody".

Nie wydaje mi się, żeby ceny noclegów w HKG były jakieś niskie. Należy też wziąć pod uwagę, że większość (jeśli nie wszystkie) z tych najtańszych mieści się w Chungking Mansions. W dodatku w wielu hotelach (nawet tych uznanych sieci) pokoje przypominają klitki, więc stosunek jakości do ceny może być inny niż sobie wyobrażamy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#24 PostWysłany: 03 Maj 2016 17:59 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 38
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Hej

Macau jeden dzień idealnie, trzeba wcześnie rano wypłynąć i wracać wieczorem. Pieniędzy nie musisz wymieniać. Warto zobaczyć "Venezie", ciekawe centrum:)

Jeżeli chodzi o Hong Kong Ja spałem w hotelu Ovolo Aberdeen , może nie jest najtańszy ale za swoją cenę mają bardzo fajne pokoje z widokiem na zatokę, dodatkowym plusem są happy hours chyba między 17-19 można pić ile się chce i jeść przekąski:) Alkohole dobrej jakości plus przekąski. Jeżeli ktoś lubi sobie podrinkować to opcja idealna. Hotel idealnie skomunikowany, przystanek pod hotelem. Wiadomo Victoria Peak konieczność, pojeżdzić drewnianym tramwajem. Można popłynąć łódka z rybakami. Można też popłynąć na inna wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#25 PostWysłany: 03 Maj 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Sa jeszcze parki narodowe, wszystko jest na oficjalnej stronie Hong Kongu. Nawet na Lantau sa szlaki do chodzenia po gorach - http://www.discoverhongkong.com/uk/see- ... t-peak.jsp

Ja bylam 3 razy po tydzien i nie nudzilam sie.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 03 Maj 2016 21:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#26 PostWysłany: 03 Maj 2016 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja byłem 5 dni w promocji Swiss i czuję niedosyt. Za najfajniejszy dzień uważam wejście na Peak od strony Aberdeen. Piękne widoki. Najbardziej przereklamowane miejsce - Tao O.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#27 PostWysłany: 04 Maj 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Hong Kong jest mega - taka mieszanka azjatyckiego chaosu z rozwiniętą cywilizacją. Pełno wieżowców, ludzi i marketów ulicznych. Polecam pieszą wyprawę na Victoria Peak (przez najdłuższe ruchome schody świata [na zewnątrz]), dzielnicę Mong Kok z tysiącami neonów, chaotyczne Kowloon i wyspę Lantau. Jeśli chcesz trochę spokoju i ładnych plaż to warto się wybrać do Sai Kung East Country Park.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#28 PostWysłany: 04 Maj 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
ooooxxoooo napisał(a):

Jeżeli chodzi o Hong Kong Ja spałem w hotelu Ovolo Aberdeen , może nie jest najtańszy ale za swoją cenę mają bardzo fajne pokoje z widokiem na zatokę, dodatkowym plusem są happy hours chyba między 17-19 można pić ile się chce i jeść przekąski:) Alkohole dobrej jakości plus przekąski. Jeżeli ktoś lubi sobie podrinkować to opcja idealna. Hotel idealnie skomunikowany, przystanek pod hotelem.


A ile czasu zajmuje dojazd do tego hotelu z/na lotnisko? Cały czas waham się, który hotel wybrać, a ten należy do najtańszych, które biorę pod uwagę (jest jeszcze m.in. Ovolo West Kowloon, Dorsett Mongkok, Nathan, Cityview).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#29 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Stanowczo odradzam wszystkie hotele/hostele w wieżowcu Chungking Mansions. Pomijam fakt, że standard jest niski, głównie mam na myśli bezpieczeństwo - na dole wieżowca jest pełno imigrantów i ciemnych typków. Miejsce jest znane z handlu narkotykami i kilku morderstw.
Kierując się ceną (najtańsze pokoje w całym Hongkongu - 250 HKD/noc), zarezerwowaliśmy tam pokój na 3 noce, a później tego żałowaliśmy. W całym wieżowcu jest ok. 2000 pokoi do wynajęcia i pewnie kilkadziesiąt hoteli...
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#30 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
tropikey napisał(a):

A ile czasu zajmuje dojazd do tego hotelu z/na lotnisko? Cały czas waham się, który hotel wybrać, a ten należy do najtańszych, które biorę pod uwagę (jest jeszcze m.in. Ovolo West Kowloon, Dorsett Mongkok, Nathan, Cityview).

Nathan ma dobra lokalizacje w Kowloon. O standardzie lub cenie nic nie wiem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#31 PostWysłany: 11 Maj 2016 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Kończąc moje męczenie Was w tym wątku poinformuję tylko (być może przyda się to komuś), że zarezerwowałem coś, o czym do tej pory nie było tu mowy, tj. The Perkin. Lokalizacja i recenzje są bardzo dobre, a cena (zwłaszcza po zastosowaniu kodu na venere) też bardzo fajna, bo HKD 3100 za 3 noce (nawet z jakimiś "snackami" na śniadanie). Tak więc, poszukiwania chyba zakończone :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#32 PostWysłany: 12 Maj 2016 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lokalizacja dobra, bedziesz mial blisko na gofry na Nathan Road http://kumory.blogspot.co.uk/2014/05/ho ... gette.html
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#33 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:15 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
dc_adventures napisał(a):
Stanowczo odradzam wszystkie hotele/hostele w wieżowcu Chungking Mansions. Pomijam fakt, że standard jest niski, głównie mam na myśli bezpieczeństwo - na dole wieżowca jest pełno imigrantów i ciemnych typków. Miejsce jest znane z handlu narkotykami i kilku morderstw.
Kierując się ceną (najtańsze pokoje w całym Hongkongu - 250 HKD/noc), zarezerwowaliśmy tam pokój na 3 noce, a później tego żałowaliśmy. W całym wieżowcu jest ok. 2000 pokoi do wynajęcia i pewnie kilkadziesiąt hoteli...


Bez przesady. Ja nie mam żadnych zastrzezen. Wiadomo, klimat mocno imigrancki. Ale bez chamskiego zaczepiania.
Poza tym zalezy od hostelu/noclegu. W moim przypadku dosc mocno patrzylem na oceny i sie nie zawiodlem. Bo wiadomo, ze na brud nietrudno tam trafic ...

Moze samotnej dziewczynie bym tego miejsca nie polecał. Jednak przez wyjazdem tez sie duzo naczytalem jak niebezpiecznie i nic takiego nie odczulem.
Bylismy w skladzie 2 facetow i 2 dziewczyny. Poza tym jeszcze dolaczyla para. I nikt nie narzekal "ciemnych" typow na parterze ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#34 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
tropikey napisał(a):
Kończąc moje męczenie Was w tym wątku poinformuję tylko (być może przyda się to komuś), że zarezerwowałem coś, o czym do tej pory nie było tu mowy, tj. The Perkin. Lokalizacja i recenzje są bardzo dobre, a cena (zwłaszcza po zastosowaniu kodu na venere) też bardzo fajna, bo HKD 3100 za 3 noce (nawet z jakimiś "snackami" na śniadanie). Tak więc, poszukiwania chyba zakończone :-)


HKD 3100 na 3 noce bardzo fajna cena :shock: ? Jak dla mnie mega drogo nawet jak na Hongkong.. To juz wspomniany tu wczesniej drozszy Ovolo Aberdeen Harbour wychodzi prawie 50% taniej tez ze sniadaniem ( swoją drogą rowniez polecam , fajne miejsce ).

Jesli chodzi o bardziej budzetowe miejsca polecam Yesinn Causeway Bay , bardzo fajna lokalizacja i przyjemne pokoje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#35 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Może źle szukam, ale na 28.10-31.10 nie znajduję cen 50% niższych. Owszem Ovolo Aberdeen jest tańszy, bo kosztuje HKD 2400 (na agodzie), ale gdzie Ovolo Aberdeen, a gdzie The Perkin? Moim zdaniem lokalizacja obu obiektów uzasadnia różnicę HKD 700 za 3 noce. Dodam tylko, że gdybym chcial wziąć Ovolo Aberdeen z bezpłatnym anulowaniem (tak jak The Perkin), różnica wynosi tylko HKD 100 za 3 noce.
Słyszałem już od innych, że to co mam zapłacić to więcej, niż oni płacili, ale prawdopodobnie wynika to z tego, że listopad jest ponoć miesiącem targowym i jest duży ruch biznesowy, podbijający stawki. Cóż, muszę się z tym pogodzić. Po to jednak mam stawkę z darmową anulacją, bym mógł w razie jakiejś ciekawszej oferty (na którą raczej nie liczę) zrobić zamianę.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#36 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ferie szkolne w UK w terminie 24-28 pazdziernika moga miec wplyw na ceny. Nie wiem ile Brytyjczykow lata tam na wakacje, ale ja zawsze unikam wszystkich szkolnych ferii jak lece gdzies z UK.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 12 Maj 2016 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#37 PostWysłany: 12 Maj 2016 11:01 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Ze swojej strony polecam wizyte w Ocean Park. Nie tylko dla fanow rollercoasterow, można np. zobaczyc pandy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#38 PostWysłany: 16 Maj 2016 22:04 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 91
mi sie udalo upolowac The Royal Pacific Hotel & Towers za 275 $ za 3 noce, z kodem -100 $ ;) , z bezplatna anulacja, ale bez sniadania, na Boze Cialo.
trzeba obserwowac rynek i czasem pojawiajace sie kody.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#39 PostWysłany: 24 Maj 2016 16:39 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Mam pytanie, planuję dłuższy pobyt -3 tygodnie - w Chinach.
Czy waszym zdaniem warto odwiedzić HongKong?
Tak czytam posty innych osób i ustaliłem sobie, że gdybym jechał do Hongkongu to byłoby to najbardziej na południe wysunięte miasto do którego muszę specjalnie pojechać i wrócić inną trasą.
Czy ma sens jechać do Hongkongu na jakieś 2 dni?
Czytam o atrakcjach i chyba średnio mnie interesuje np. oceanarium.
Czy w tej sytuacji warto jechać dla zobaczenia samego miasta, wejścia na Peak aby sobie pooglądać panoramę?
Czy waszym zdaniem błędem jest tak krótki pobyt i warto zostać dłużej? Dla porównania takie miasta jak Pekin planuję zaliczyć w około 3 pełne dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#40 PostWysłany: 24 Maj 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
Chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie lepiej niż Ty sam. Dwa dni to absolutne minimum (zakładając, że są to dwa pełne dni). Będąc w Hong Kongu zdecydowanie trzeba odwiedzić Macau - nie dla kasyn, ale dla wspaniale odrestaurowanej części kolonialnej i bardzo sympatycznych mieszkańców. Macau to kolejne dwa dni (jeden na Macau i drugi na Taipę). Bilety lotnicze z Macau są znacznie tańsze niż z HKG, więc możesz spróbować wrócić samolotem. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy masz na to czas. Osobiście, jeżeli miałbym tracić jeden dzień na dotarcie do i powrót z HKG, darowałbym sobie. Zwłaszcza, że jeżeli będzie mgła, to nici z panoramy.

Jeszcze jedna uwaga. Byłbym ostrożny z sugerowaniem się opiniami innych odnośnie miejsc wartych odwiedzenia. Na tej podstawie zaplanowałem dłuższy pobyt w Hong Kongu kosztem Macau. Hong Kong mi się zupełnie nie spodobał, a w Macau mógłbym zostać i miesiąc. I wiem już, że tam wrócę. Do Hong Kongu nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group