Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#81 PostWysłany: 31 Sty 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 104
To inaczej. Nowoczesny HKG jest na drugim miejscu ,ewentualnie tylko w nocy po przylocie zerknac na drapaczew central i szybki powrót do Kowolon. Interesuje mnie bardziej Night market ,pyszne jedzenie uliczne , stare dzielnice HKG,moze jakas swiatynia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#82 PostWysłany: 31 Sty 2017 17:33 

Z tym skakaniem może być rożnie, bo metro kursuje tylko do ~1:00 ;)

Wysiądź sobie na Kowloon i przejdź się spacerkiem Jordan Road w kierunku Night Market (jak chcesz zjeść coś dobrego i taniego, to olej knajpki na środku targu).
Ewentualnie (jak godziny pozwolą), możesz podjechać sobie z Kowloon do Mongkok (dwie przesiadki) i tam masz również Ladies’ Market - praktycznie to samo co na Night Market.
Jeśli mam być szczery, to na mnie oba te miejsca nie zrobiły specjalnego wrażenia - ot, taki bazar z mnóstwem wątpliwej jakości pamiątek i akcesoriów do telefonów komórkowych - o ile Twój telefon to Jabłko albo Samsung ;).

Potem kieruj się Nathan Road, w kierunku Tsim Sha Tsui - po drodze masz kilka bardzo przyjemnych parków, a na końcu możesz odbić w lewo na promenadę, skąd będziesz miał znakomity widok na panoramę wyspy. Możesz też zboczyć z głównej arterii i kierować się mniejszymi uliczkami - wtedy naprawdę czuć klimat tego miasta.
Następnie, w zależności od godziny wsiadasz w metro, albo udajesz się na terminal Star Ferry (polecam - przeprawa stateczkiem jest bardzo fajna i widoki też niezłe) i jedziesz/płyniesz na wyspę. W okolicy będziesz miał Man Mo Temple (bez szału, ale można zobaczyć), oraz (w pobliżu stacji Central) The Mid-Levels Escalator. No i koniecznie przejedź się piętrowym tramwajem.

Ciężko nakreślić jakiś jeden, konkretny plan zwiedzania (taki "must see"), bo całe miasto jest fantastyczne i na każdym kroku człowiek robi wow - mówię na własnym przykładzie :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#83 PostWysłany: 31 Sty 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 104
@‌kloose84‌ i inni formulowicze,.,dziekuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#84 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Nie wiem czy było, ale polecam Nan Liang Garden (łatwo dojechać metrem z Kowloonu).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#85 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:36 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Też polecam ten ogród (mieści się obok klasztoru Chi Lin, który też jest dość ciekawy). Zdjęcie ze wspomnianego Nan Liang:

Załącznik:
DSC_0720.JPG
DSC_0720.JPG [ 256.05 KiB | Obejrzany 2247 razy ]
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#86 PostWysłany: 28 Mar 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W całym długim wątku chyba jeszcze nie było mowy o jednej z największych atrakcji Hong Kongu, jaką są wyścigi konne. Odbywają się one dwa razy w tygodniu - w niedzielę na torze Penfold Park w Sha Tin (Nowe Terytoria) oraz w środy na torze w Happy Valley w Wan Chai. Napiszę kilka słów o tym drugim.
Popularność tych zawodów przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia były robione długo przed zawodami, stąd pustki. Potem było już zbyt ciemno na moją komórkę. Widzów były tłumy, podejrzewam że ponad 20 tysięcy. Środowe zawody zaczynają się o 19:15 (pierwszy wyścig), ale bramy otwierane są dwie godziny wcześniej. Najwygodniej dojechać tramwajem (2,3 HKD) do terminala Happy Valley, skąd pieszo do wejścia dla zwykłych śmiertelników jest około 300 metrów. Ze stacji metra Causeway Bay lub Wan Chai jest znacznie dalej - około 1,5 km marszu. Wstęp na zawody kosztuje zaledwie 10 HKD, najwygodniej zapłacić Octopusem.
Załącznik:
@IMG_20170322_174227713_HDR.jpg
@IMG_20170322_174227713_HDR.jpg [ 546.56 KiB | Obejrzany 2123 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_182023049.jpg
@IMG_20170322_182023049.jpg [ 522.29 KiB | Obejrzany 2123 razy ]

Skoro wyścigi konne to koniecznie trochę hazardu. Najpopularniejsze są 4 rodzaje zakładów:
WIN - obstawiamy, który koń wygra wyścig,
PLACE - stawiamy na konia, który będzie w pierwszej trójce,
QUINELLA - wybieramy dwa konie, które będą w pierwszej dwójce, w dowolnej kolejności,
QUINELLA PLACE - wybieramy dwa konie, które będą w pierwszej trójce, w dowolnej kolejności.
Wypełnia się kupon jak do "naszego totolotka", zaznacza się rodzaj zakładu, numer wyścigu, obstawionego konia (konie) oraz stawkę. Najniższa możliwa stawka do 10 HKD. Możemy za kolejne 20 HKD kupić program zawodów z szczegółowymi statystykami dotyczącymi poszczególnych koni oraz dżokejów oraz ich spodziewanymi szansami na wygraną.
Jeśli chodzi o potencjalne wygrane, to na przykładzie zdjęcia z pierwszego wyścigu (kiepska jakość, ale robione komórką): stawki na WIN od 2,3 za faworyta do 99; stawki na PLACE od 1,3 do 16; kombinacje na QUINELLA od 7,0 do 999; kombinacje na QUINELLA PLACE od 2,7 do 286. Ja puściłem zakład 3 razy, raz udało mi się wygrać najłatwiejszy do trafienia PLACE, więc ogólnie w plecy :)
Załącznik:
@IMG_20170322_181848988_TOP.jpg
@IMG_20170322_181848988_TOP.jpg [ 488.91 KiB | Obejrzany 2123 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_191415242.jpg
@IMG_20170322_191415242.jpg [ 493.42 KiB | Obejrzany 2123 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_191700273.jpg
@IMG_20170322_191700273.jpg [ 538.45 KiB | Obejrzany 2123 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#87 PostWysłany: 14 Kwi 2017 10:59 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 19
Panowie i Panie. Pytanie kluczowe i prośba o pomoc :) Będę od wtorku w HK. Czytałem że warto skoczyć wieczorem do Lan Kwai Fong by skosztować nocnego życia. Dojazd mamy z Hotelu Shamrock Hotel czerwoną linią metra do Central więc idealnie. Tylko jak wrócić? Metro kursuje jakoś do północy lub chwilę po. Co jeśli zostaniemy tam dłużej? Jak można wrócić do Hotelu za jakieś rozsądne pieniądze? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#88 PostWysłany: 14 Kwi 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Uberem
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#89 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W nocy kursuja rowniez autobusy miejskie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group