Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2018 13:08 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Czy korzystał ktoś już z przejazdu autobusem nowo otwartym mostem z Hong Kongu do Macau ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Lis 2018 14:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
jechałem z Hong Kongu do Macau tym autobusem 9 listopada. Jakieś konkretne pytania masz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2018 15:10 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Którym autobusem najlepiej (najtaniej) z Tsim Sha Tsui ?
Wiem że A21 ten sam co na lotnisko za 33 HKD do HZMB Port i stamtąd kolejnym autobusem do Macau za 65 HKD.

Jakim autobusem Ty jechałeś i ile płaciłeś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2018 17:05 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja jechałem metrem na Sunny Bay, tam autobusem B5 do terminalu (koło 10 minut, 5,8 HKD) - w drugą stronę tak samo
z Tsim Sha Tsui to taniej i niewiele dłużej (w zależności od pory dnia) niż A21 wyjdzie: Tsim Sha Tsui East i przesiadka na pomarańczową nitkę i na Sunny Bay i potem B5 (łącznie koło 20HKD)

ze swojej strony to dorzucę, iż po stronie Macau jest jakoś pusto i mieliśmy problem którym autobusem się dostać (wyszło, że darmowym pod Ferry Terminal)
jakoś nie było busików hotelowych itd
nie działały na nasze paszporty też automatyczne bramki na granicy (a na lotnisku HKG już tak)

mam wrażenie, że 90% ruchu jest pomiędzy HKG a Zhuhai
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel5432 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2018 20:14 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
dzięki za odpowiedź, powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa po wyjściu z autobusu B5, idziesz do terminala przechodzisz immigration (opuszczenie HK) i wsiadasz do autobusu który jedzie do Macau ?
Jest jakiś wybór przewoźników, które jadą do centrum, na dworzec ? Jak cenowo wychodzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2018 20:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
przechodzisz imigration ale już kontroli bagażu nie było. Potem kupujesz bilet (jest jeden przewoźnik) 65 HKD, można płacić Octopusem i nie ma biletów RT tylko one way
potem wychodzisz w kierunku na Zhuhai lub na Macau i wsiadasz do autobusu, są piętrowe i zwykle, zależy jaki podstawią akurat (w piętrowym były gniazdka USB)
wszystkie autobusy do Macau zatrzymują się w terminalu po drugiej stronie, gdzie jest znów imigration i po wyjściu z terminala jest duży parking, plac gdzie szukasz busa i wsiadasz i jedziesz dalej w konkretne miejsce w Macau
wydaje mi się, że busy przez most jeżdżą 24h/dobę
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel5432 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:38 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Może się komuś przyda informacja, że w rejony Tsim Sha Tsui (konkretnie na Jordan Road) kursują autobusy z Makau - jadą od kasyn (ja jechałam z Venetiana, ale zabieraliśmy też ludzi z Sands; ale lepiej wsiąść wcześniej, bo widziałam, że z Sands nie wszyscy się zmieścili :O). Plus - nie trzeba kombinować z przesiadką w inne busiki, tylko jazda z kasyna do Hongkongu, z tym, że dwa razy jest przejście przez immigration (wysiada się z busa a potem wraca do tego samego więc dobrze zapamiętać rejestrację). Koszt 180HKD od osoby (OW), czas jazdy (wraz z kontrolami) ok 2h10min (przy wyjeżdzie o 19 z Makau). Pewnie w inne rejony niż Jordan Road też coś kursuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2024 14:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Do 31 stycznia 2024 autobus z lotniska w Hong Kongu do Macau i v.v. jest bezpłatny.

https://www.travelweekly-asia.com/Desti ... urce=enews
https://www.macauhkairportbus.com/news.php
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2024 13:56 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Promocja została przedłużona do końca lipca 2024 r.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2024 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
mała uwaga: autobus (lub prom) jest bezpłatny, natomiast mozna z niego skorzystac tylko na przylotach i jeszcze przed immigration. czyli de facto, zeby skorzystac z darmowego przejazdu do Macau musielibysmy to zrobic od razu po wyladowaniu w HK, co jest raczej srednią opcją ;) dodatkowo, dochodzi kwestia transferu bagażu - zrobią to za nas, natomiast zajmie to trochę czasu.

natomiast druga, standardowa opcja, czyli bus z lotniska B4 do HZMB Hong Kong Port Passenger kosztuje o ile dobrze pamiętam 9 HKD. następnie immigration i po wyjsciu mozna kupic shuttle za 65 HKD one way do Macau, czyli cena bez zmian. w drugą stronę podobnie. można płacić kartami i octopusem
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group