Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną władze Hongkongu wprowadziły zakaz wjazdu do Hongkongu dla osób nie będących stałymi mieszkańcami Hongkongu. Zakaz obowiązuje od 25.03 do odwołania.

Stali mieszkańcy Hongkongu, po przybyciu do miasta są zobowiązani odbyć 14-dniową kwarantannę.

Od 13.11.2020 do odwołania podróżni przyjeżdżający do Hongkongu (z wyjątkiem przyjeżdżających z ChRL, Makau i Tajwanu) muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie w jednym z hoteli w Hongkongu. Tym samym niemożliwe jest – jak to miało miejsce do tej pory – odbycie kwarantanny w miejscu zamieszkania. Przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Hongkongu podróżni muszą okazać personelowi linii lotniczych obsługujących lot potwierdzenie posiadania rezerwacji hotelowej na 14 dni obowiązkowej kwarantanny.

Władze Hongkongu wprowadziły również, w związku z zagrożeniem covid-19, tzw. listę państw wysokiego ryzyka epidemicznego. Spośród państw, które najczęściej służą polskim obywatelom jako miejsca przesiadkowe w podróży do Hongkongu, na liście tej znajdują się: Wielka Brytania, Francja, Rosja, Belgia i Turcja (od 13.11.2020). Polska nie jest krajem umieszczonym na w/w liście.

Podróżni z państw znajdujących się na w/w liście są zobligowani do posiadania przed wejściem na pokład samolotu zmierzającego do Hongkongu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa (test musi zostać wykonany przynajmniej 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu, w jednym z laboratoriów posiadających certyfikat ISO 15189 lub akredytację danego państwa). Powyższe dotyczy również pasażerów, którzy korzystają z lotnisk w państwach z listy wysokiego ryzyka jedynie w celach przesiadkowych.

Zródło : gov.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lis 2020 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Hongkong zaostrza restrykcje
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4886915
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2020 14:02 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@Marco Manno moja druga polowa leciala tranzytem w zeszlym tygodniu (tranzyt 14 godzin) i nikt od niego zadnego testu nie wymagal. Lot z Londynu :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2020 07:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
HK rozda pół miliona biletów lotniczych...

https://www.pasazer.com/news/44933/hong ... czych.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2020 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W HK czesciowy lockdown, restauracje i bary po 6 wieczorem zamkniete.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#6 PostWysłany: 11 Paź 2021 17:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
citizenOfTheWorld napisał(a):
NBE322 napisał(a):
* ATP z państw kat.1 (Hong Kong, Macau, Chiny, Taiwan) do których, z tego co wiem, nie da się w tej chwili wjechać w celach turystycznych.


teraz przechodze kwarantanne w Hong Kongu, więc można (nie jestem rezydentem HK, tylko turystą). Tajwan, Makau, Chiny- tak to się zgadza, nie da się wjechać obecnie będąc "zwykłym człowiekiem".

będąc już w HK można lecieć do Singapuru (jest to Air Travel Pass, a nie VTL i obejmuje wizyty typowo turystyczne). wystarczy zrobić test on arrival, potem trzeba jechać taksówką do hotelu i można wyjść dopiero z pokoju, jak test da wynik negatywny(wynik jest w max 24h). z tego, co wiem test w Singapurze kosztuje ok. 450zł.

HK jest na razie chyba jedynym sensownym sposobem dostania się do tej bogatszej części Azji. trzeba zrobić kilka testów, ALE wszystkie są darmowe. ja musiałem płacić tylko za test pre-departure, który wykonałem w Polsce (ważne- ważne- laboratorium musi mieć certyfikat ISO 15189), natomiast w HK miałem już 4 testy (jeszcze 3 przede mną). wszystkie są darmowe.


No to rzeczywiście bardzo zachęcające - 7 testów i będzie można zakończyć kwarantannę? :shock:
Nie mówmy, że to jest jakiekolwiek otwarcie, bo to jest zakłamywanie rzeczywistości.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Paź 2021 11:18, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#7 PostWysłany: 11 Paź 2021 18:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@citizenOfTheWorld dzięki za wpis. Gdzie odbywasz kwarantanne i ile to kosztuje? Bo z tego co czytałem, to musi być hotel z wyznaczonej listy, i to z pakietem all-inclusive?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#8 PostWysłany: 12 Paź 2021 04:53 

Rejestracja: 11 Paź 2021
Posty: 7
Sudoku napisał(a):
No to rzeczywiście bardzo zachęcające - 7 testów i będzie można zakończyć kwarantannę? :shock:
Nie mówmy, że to jest jakiekolwiek otwarcie, bo to jest zakłamywanie rzeczywistości.


oczywiście, masz rację. to jest oferta dla bardzo, ale to bardzo dla ograniczonego grona odbiorców, którzy planują pobyt o wiele dłuższy niż tydzień, czy dwa. dodam jeszcze, że nawet ludzie z Chin kontynentalnych nie mogą odwiedzać HK bez kwarantanny(a to zdecydowanie największa grupa odwiedzających HK), a otwarcie na nich jest planowane dopiero w lutym. biorąc pod uwagę ile razy była zapowiadana "bańka turystyczna" między Singapurem, a HK i odwoływana w ostatniej chwili to może się to opóźnić.

prawdopodobnie w średnioterminowej perspektywie Singapur będzię tym krajem do którego będzie najłatwiej dostać z Polski bez kwarantanny, tym bardziej, że właśnie dodał do listy VTL kilka krajów UE. natomiast w obecnej chwili do HK można już lecieć z Polski, nie trzeba przebywać wcześniej w innym kraju, a testy są darmowe(chyba w Singapurze tak nie jest, a jak czytałem przepisy VTL to ten program zakłada zrobienie chyba 6 testów).


NBE322 napisał(a):
@citizenOfTheWorld dzięki za wpis. Gdzie odbywasz kwarantanne i ile to kosztuje? Bo z tego co czytałem, to musi być hotel z wyznaczonej listy, i to z pakietem all-inclusive?


w tych hotelach nie ma innych pakietów. hotele z listy obsługują wyłącznie osoby przechodzące kwarantanne, nie ma tutaj "normalnych" gości. każdy pakiet musi obejmować wyżywienie(3 posiłki dziennie). ja zapłaciłem ok. 3500zł za 14 nocy(bo liczą noce, a nie dnie) w centrum HK z ładnym widokiem. z tego, co pamiętam to najniższe ceny za pakiety na 14 noce w hotelach zaczynają się od ok. 2800zł.

w praktyce to jedzenie, które oferują hotele jest bardzo słabe i trzeba mieć sporo samodescypliny, żeby jeść je przez 2 tygodnie, więc przed rezerwacją polecam zapytać, czy pozwalają na dostawy z zewnątrz(ja codziennie zamawiam jedzenie z Foodpandy). jak czytałem o kwarantannie w HK przed wyjazdem to ten problem(jakości posiłków) bardzo często jest poruszany. gdzieś czytałem, że wg jakichś przepisów 10% opłaty za hotel jest przekazywane na wyżywienie gościa, więc to jest przyczyna tego problemu.

natomiast po ukończeniu kwaratanny jest zdecydowanie lepiej i o wiele taniej. można np. zarezerować pokoj hotelowy(nie łóżko w hostelu) w Causeway Bay na miesiąc za 3-4k, a te najtańsze zaczynają się od 2k, na półwyspie Kowloon ceny jeszcze spadają.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#9 PostWysłany: 12 Paź 2021 08:48 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jprd,ale musisz pragnac Azji,aby przez to wszystko przechodzic.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#10 PostWysłany: 12 Paź 2021 14:08 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
@citizenOfTheWorld
Ładnie ceny spadły...
Jak wygląda temat przygotowania się przed wylotem? Wnioskowałeś o wizę? Jeśli tak, to o jaki typ i czego dodatkowo potrzebowałeś?
Całkiem ciekawa opcja na pobyt w HK i możliwość latania do SG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:04 

Rejestracja: 11 Paź 2021
Posty: 7
@Visitor

nie wnioskowałem, bo jeśli chodzi o same wizy to nic się nie zmieniło. obywatele UE mogą wjeżdżać na 3 miesiące bez wizy(w Singapurze jest tak samo). a ponieważ ja planuję w HK zostać do przełomu listopada/grudnia, a potem polecieć na tydzień-dwa do Singapuru to nie miałem takiej potrzeby.

warto wiedzieć, że o ile z HK do Singapuru można wlecieć praktycznie bez problemu to w drugą strone trzeba przechodzić kwarantanne(też 14 nocy).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Visitor uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - covid
#12 PostWysłany: 14 Paź 2021 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kian napisał(a):
Jprd,ale musisz pragnac Azji,aby przez to wszystko przechodzic.

Taaa, gdyby to nie byl hotel ale darmowe spanie i jedzenie na lotnisku, to by sie tu kolejki ustawialy do wyjazdu ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Lut 2022 17:45 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Hong Kong chce przetestować całą populację.

Władze Hongkongu przygotowują plany poddania wszystkich 7,5 miliona mieszkańców miasta obowiązkowym testom na Covid-19.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2022 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Hongkong wprowadza paszport szczepionkowy
https://www.reuters.com/world/asia-paci ... 022-02-24/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2022 13:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Minimalny, ale zawsze, jakiś krok do przodu: Hong Kong pozwoli wjazd obcokrajowcom, na takich samych zasadach jak rezydentom (czyli bardzo bardzo mało atrakcyjnych).

https://www.channelnewsasia.com/asia/ho ... ns-2641341
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Hong Kong Removes PCR-RT Test Requirement From Transit Passengers Effective June 1, 2022:
https://loyaltylobby.com/2022/05/30/hon ... ne-1-2022/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2022 10:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Mają ogłosić w przyszłym tygodniu: Hong Kong otwarty dla turystów, bez kwarantanny :!:

https://www.thestandard.com.hk/breaking ... ek:-source
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2022 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Bez kwarantanny, ale jeszcze nie tak rozowo jak zapowiada np. Japonia. Honkong to zapowiedz tesu (PCR?) po przylociue i monitorowania przez 7 dni (antygen?)...z powyzszego linka;
"The new format of ‘0+7’ is set to be announced next week, said the source.
It is also learned that the government also reviews the cancellation of requirements that ask arrivals to provide their negative results of the Covid test before they are on board. Instead, travellers only need to do the Covid test when arriving at the airport."
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Wrz 2022 03:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Hong Kong "otwarty" dla turystów bez kwarantany w modelu "0+3".

Potrzebny negatywny antygen przed wylotem, potem PCR na lotnisku po przylocie, potem kolejne PCR'y 2, 4, 6 dni po przylocie. No i.... oprócz tych PCR'ów, dodatkowo codziennie po jednym antygenie. Pierwsze 3 dni po przylocie nie wolno wchodzić do gastronomi.

Tak więc "otwarty" nadal w cudzysłowiu.
Jedyny plus w tym całym systemie - wszystkie testy w Hong Kongu są darmowe :)

https://www.info.gov.hk/gia/general/202 ... 400048.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 24 Wrz 2022 04:24 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
To dziękuję za takie otwarcie. Nie daj Boże, coś Ci wyskoczy w którymś z dni.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group