Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2015 20:43 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
singielka_1976 napisał(a):
I drugie pytanie: w HKG mam równe 2h czasu, lecę z tego samego terminala-czy zdążę zerknąć na gifty (nic płynnego, bo mi zabiorą)?

I ostatnia kwestia: czy na tej trasie obowiązują jakieś wycudowane obostrzenia tego co mogę mieć w bagażu czy są takie jak w UE?
To, że do SYD mam jedzenia czy ziemi na butach nie wwozić to wiem:D.

Czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? to mój pierwszy tak długi lot w tę część świata.
Będę wdzięczna za oświecenie.

singielka_1976 napisał(a):
Mam jeszcze pytanie: czy będąc tranzytem w HKG muszę wypełnić jakąś kartę wjazdową tak jak do Australii?

singielka_1976 napisał(a):
Tak mnie jeszcze naszło, czy jeśli na powrocie zamarzy mi się kupić jakiś płyn % np. w SYD lub HKG to zapakują mi go w STEB i czy w HKG i FRA nie będą miała z tego tytułu problemów?



:-D

Co do HKG - jeśli tylko tranzyt, to nie. Musiałabyś ją wypełnić, gdybyś chciała np. wyskoczyć do miasta w trakcie oczekiwania na lot do Oz.


Ostatnio edytowany przez Washington, 26 Cze 2015 19:13, edytowano w sumie 1 raz
Porządki - temat wydzielono
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:08 

Odnośni HKG doczytałam się, że:

"Q21. Can transfer passengers bring their liquid items purchased at the airport at their previous port of call or on board aircraft through the transfer security screening point at HKIA?

Yes, if such items are in containers no larger than 100ml and placed in a tranparent re-sealable plastic bag with maximum capacity of 1 litre .

Liquid purchases that are in excess of 100ml may be allowed through the security screening point at HKIA upon satisfactory checks if they meet the following requirements:

purchased from airports which have implemented the new requirements on the control of liquids (passengers are advised to check with their airlines on local requirements adopted at different countries) ; or
purchased on board Hong Kong registered aircraft (Cathay Pacific Airways, Hong Kong Dragon Airlines, Hong Kong Express Airways and Hong Kong Airlines); or
purchased on board non-Hong Kong registered aircraft whose previous port of call is an airport which has implemented the new requirements on the control of liquids; and
liquid purchases are packed in a sealed plastic bag that is both tamper-evident and display satisfactory proof of purchase on the day(s) of the journey.


NOTE: Individual destinations or airlines may have different requirements on the carriage of liquids, aerosols and gels. Please check with your airlines or travel agents in advance."



https://www.hongkongairport.com/eng/pas ... tml#new_q4

oraz na stronie Cathay:
"All duty free items of LAG must be accompanied with proof of purchase, and packed in a sealed tamper evident bag. Stapling of the bag does not constitute as a security tamper evident bag. (Please note that some Duty Free Stores DO NOT provide sealed tamper evident bags to customers)."

http://www.cathaypacific.com/cx/en_LK/t ... tions.html

oraz:

Image


i FRA:
http://www.frankfurt-airport.com/conten ... qs1.html#c

Kara napisał(a):
HKG - na pewno OK jako port zakupu, a tranzytu - sądząc po tym, co wkleiłaś i http://travelsecure.infrastructure.gov. ... _from.aspx - też.

Pozostaje tylko trafić na dobrze wyszkolonych kontrolerów.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:42 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Witam czy ktoś z Was robił zakupy na duty free % alkoholu na lotnisku HKG ? Jakie ceny , jakie wybór na tym lotnisku? Lecę w niedzielę na Bali przez Hongkong chciałabym zakupić rum w Hongkongu i nie wiem jakich cen i wyboru się tam spodziewać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: hk
#4 PostWysłany: 15 Cze 2023 05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Może ktoś jest w stanie pomóc, będę wdzięczny.

A więc od początku. Mam Voucher British Airways dzieki któremu place za loty Aviosami jak za 1 osobę ale lecą 2.

Niestety siatka BA na Azję jest bardzo skąpa a voucher działa tylko w BA lub Iberia.

Mamy więc lot z HKG do WAW przez LHR.

Jak niektórzy wiedzą moja żona jest Wietnamka ( mamy wizę Schengen a transfer w LHR będzie bezproblemowy)

Pytanie moje jest takie czy jak polecimy do HKG z DAD będzie możliwość odprawić się na lot do LHR bez wychodzenia ze strefy tranzytowej. Ponieważ uzyskanie wizy do Hong Kong przez obywateli Vietnamu jest skomplikowane i papierologia jest naprawdę powodująca ból głowy. Prościej uzyskać wizę Schengen niż wizę do Hong Kong. Nie ma możliwości niestety kupić lotu na jednym bilecie i ten lot do HKG będzie na oddzielnym. BA niestety nie ma jakiegoś czatu a próby kontaktu na Messenger czy Twitter to jak walenie głową w ścianę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2023 09:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Primo, Hong Kong nie podlega Chinom, tak jak inne miasta w Chinach
Co do oddzielnych biletów
Według timatic

Passengers with a confirmed onward ticket to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area and have documents required for the next destination.

Więc jak będziesz mieć boarding passa na LHR to nie powinno być problemu, ale to wszystko zależy od handlingu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: hk
#6 PostWysłany: 22 Lip 2023 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
lovenz napisał(a):

Pytanie moje jest takie czy jak polecimy do HKG z DAD będzie możliwość odprawić się na lot do LHR bez wychodzenia ze strefy tranzytowej


Miałem podobną sytuację ale z PEN - HKG + HKG - DOH - LHR. W HKG kononowirus ciągle mocno wyznawany - w końcu grudzień 2022. W Pinangu bardzo ogarnięty człowiek na checkinie wydrukował nam wszystkie trzy passy. Dzięki temu zamiast chodzić między fanami skafandrów, piliśmy szampana z żoną Cathay Delight w piwnicznym salonie. Doświadczenie oglądania na żywo kosmitów w skafandrach za ponad dziewięcioma tysiącami warstw pleksi - bezcenne.

Zatem nie tylko istnieje teoretyczna możliwość, ale faktycznie z niej skorzystałem. Późno, no ale teraz trafiłęm do tematu :D
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group