Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong
#41 PostWysłany: 21 Sie 2015 06:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Cena do przyjęcia to 5 szekli. Nie no uważam,że ok.75 zł w jedną to trochę przegięcie za godzinny rejs
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Hong Kong
#42 PostWysłany: 21 Sie 2015 07:29 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Amaire napisał(a):
A jak cenowo wychodziła ta kolejka? :)


tu masz info:
http://www.np360.com.hk/en/booking/np36 ... ation.html

co ciekawe, przy kasach nie widziałem takiego rozbudowanego cennika, reklamują tylko sprytnie te droższe pakiety (od 245$HK)

a tu chyba istotne Info dla zwiedzających:

Cytuj:
The service hours of Ngong Ping Cable Car will be extended to 7pm on every Friday, Saturday, Sunday and Public Holiday from 1 July to 31 August.

Ngong Ping 360 cable car service will be closed temporarily for maintenance from 7 to 24 September. Ngong Ping Village remains open to guests and can be reached by bus or taxi. Ngong Ping Cable Car will resume service on 25 September.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#43 PostWysłany: 21 Sie 2015 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Tak czy inaczej koszt około 150 zł za przejazd w dwie strony to nie jakiś dramat zwłaszcza że inną drogą ciężko się tam dostać. Weź pod uwagę że płacisz za rejs ale dostajesz też piękne Macau które wszyscy zgodnie polecają :) Lecieć taki kawał świata i nie zobaczyć ?! Za bilet lotniczy zapłaciłeś pewnie gruba ponad 1000 zł więc cena za TurboJeta wydaje mi się do przyjęcia w tym przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#44 PostWysłany: 02 Lis 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Dla zainteresowanych: w nocy na lotnisko można dostać się autobusem N21 za 23 HKD. Trasa z Tsim Sha Tsui (star ferry), jedzie się ok. godzinę. Miejsce przystanków można sprawdzić na głównej stronie CityBus i jest ich pełno.

W dzień z lotniska do miasta najtańszą (ale nie najszybszą) opcją jest autobus S1 do stacji metra Tung Chung i dalej już metrem gdzie tylko się zechce ;) Do Tsim Sha Tsui bilet kosztuje 18 HKD.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#45 PostWysłany: 02 Lis 2015 14:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
jest sporo autobusów w cenie 21 praktycznie w dowolne miejsca. Autobusy expres to wydatek od 30-40hkd i tak wychodzi lepiej niż pociągiem 100hkd a widoczki o każdej porze z autobusu swietne
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#46 PostWysłany: 02 Lis 2015 18:36 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
a jak wygląda sprawa karty Octopus??Jeżeli z lotniska chcę się dostać do MangKok i następnego dnia zrobić powrót na lotnisko czy jest sens ją kupować skoro po tygodniu wrócę do Hongkongu na 3 dni by wtedy z niej korzystać??
Jaka jest obecnie cena i czy poruszając się po mieście autobusami E czy tramwajami środki ściągane są z karty w takiej wysokości jak koszt poszczególnego biletu???
Czy są jakieś zniżki np na wjazd tramwajem na Victoria Peak???czy na Big Buddę na wyspie Lantau??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#47 PostWysłany: 06 Lis 2015 21:51 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Witajcie,

Ląduję w HongHongu o 7 rano, wylot do Londynu o 23.45.

Planuję najpierw udać się na kolejkę do Wielkiego Buddy i z powrotem na dół.
I tu pierwsze pytania:

Jak z lotniska dostać się na miejsce startu kolejki? (z mapy wynika, że jest to stacja metra Tung Chung).
Po powrocie z góry rozumiem że wsiadam do metra i jadę do centrum. Czy da się płacić za bilet gotówką?

I najważniejsze - może ktoś wskazać 2-3 punkty w HongKongu must see?
Czytam posty, jednak mało w nich informacji.

Doczytałem się,że warto wjechać tramwajem na Peak i zobaczyć widok (tylko w dzień, czy w nocy?).

Coś jeszcze?

Wylot mam za 5 dni, będę wdzięczny za sugestie, bo sam nic nie mogę ciekawego znaleźć.

Dzięki z góry!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#48 PostWysłany: 06 Lis 2015 21:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W metrze gotówą tylko musisz wiedzieć dokąd chcesz jechać. Ja czasem wysiadałam dalej i dopłaciłem różnice w okienku.
Polecam jednak mieć drobne dolce bo naprawdę na wielu stacjach nie działają podajniki papieru ;)
Zatokę najlepiej pokonywać Star Ferry bo i widoczki i fajniej niż metrem.

Co do poszukiwań must see to trochę się o Ciebie boje, jeśli przerasta Cię tak proste zadanie jak wpisanie w Google top 10 HKG. Dla każdego co innego jest top
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#49 PostWysłany: 06 Lis 2015 22:06 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
I dlatego czekam na sugestie.
Jeśli ktoś był to wie co można zobaczyć i jak tam najlepiej dotrzeć.

I na takie rady czekam.
Nie masz się czego bać, dam radę.
Nie trzeba być złośliwym, można zignorować posta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#50 PostWysłany: 06 Lis 2015 22:11 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ale to nie jest forum "przynieś, wynieś,pozamiataj" Skoro mamy za Ciebie używać wujka Google to nie tędy droga. 3 link od góry po wpisaniu top 5hongkong daje wszystko czego Ci trzeba ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#51 PostWysłany: 06 Lis 2015 22:16 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Nie będę zaśmiecał wątku, ale ja, kiedy jestem w jakimś kraju osobiście, staram się odpowiadać cierpliwie na pytania.
Nieważne czy podobne informacje są w google, czy nie.

Bo jeśli top5 sobie znajdę, to jednak sposób dojazdu, stacje i najlepsze metody zaoszczędzenia czasu - są na wagę złota.
Zwłaszcza, że mam tylko 12h i każda godzina pozwoli zobaczyć coś więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#52 PostWysłany: 06 Lis 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Co do The Peak - widok jest pierwszorzędny zarówno w dzień jak i w nocy. Oczywiście o ile nie ma mgły, a potrafi być bardzo gęsta. Skoro to tylko jeden dzień, a wycieczka w górę trochę kosztuje to polecam w dzień, przy dobrej pogodzie wybrać się na The Peak, a po zmierzchu obejrzeć panoramę wieżowców z dołu, z Kowloonu, przy Hong Kong Cultural Centre.
Na The Peak można kupić bilet OW, w górę i zejść sobie spokojnym spacerkiem w dół, malowniczymi alejkami wśród bujnej roślinności.

W drodze do dolnej stacji tramwaju na The Peak masz Hong Kong Park, fajną oazę zieleni pośród wieżowców - za free. A na Kowloonie handlową Nathan Road.

Generalnie Hong Kong nie ma jakiś wielkich atrakcji. Mnie nie zachwycił, może przez pogodę jakże odmienną od tej jaka była w opuszczonej przed HK Tajlandii.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sloniklbn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#53 PostWysłany: 06 Lis 2015 23:16 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Zgadzam się z przedmówcą.Hong Kong wypada dość słabo na tle azjatyckiej konkurencji.No chyba że ktoś jest fanem szkła,aluminium i betonu.W moim odczuciu godny polecenia jest wypad na The Peak.Podsumowując,znacznie ciekawiej jest w pobliskim Makau.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#54 PostWysłany: 07 Lis 2015 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
sloniklbn napisał(a):
Jak z lotniska dostać się na miejsce startu kolejki? (z mapy wynika, że jest to stacja metra Tung Chung).

Na poprzedniej stronie tego watku masz to dwa razy napisane. Nawet nie musisz szukac na forum, tylko cofnac sie o jedna strone.

A jak zrobisz search na forum to znajdziesz moja relacje z Hong Kongu i pewnie jeszcze pare innych watkow z atrakcjami. Wszystko zostalo dokladnie opisane.
https://www.fly4free.pl/forum/relacje-z ... ,forum,216
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#55 PostWysłany: 03 Gru 2015 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Najtańszym sposobem dotarcia z lotniska do centrum (okolice MTR Admirality, MTR Central, MTR Tin Hau), ewentualnie North Point (my tam spaliśmy w Ibis) jest autobus E11, E11A za 21HK$. Autobus jedzie długo bo w szczycie ok. 1h 50min. Ale lepsze to niż pociąg Express za 100HK$ czy autobus pośpieszny który stoi w tych samych korkach za 40HK$.

Ważna informacja dla tych co nie kupują karty Octopus (karta płatna tylko gotówką, min. załadowanie za 50HK$ plus 50HK$ kaucji, długie kolejki do punktów sprzedaż kart, my staliśmy 40min). Trzeba mieć odliczoną kwotę za bilet i wrzuca się do automatów koło kierowcy.

I jeszcze odnośnie bankomatów. My mieliśmy problem z kartami VISA mBanku i PKO BP w bankomacie China Bank. Cały czas był komunikat "skontaktuj się z bankiem". Poszła Mastercard Idea Banku. Jest jeszcze HSBC ale nie mieli kasy.

Musieli coś nam odblokować żeby normalnie wybierać kasę z kart VISA. Wczoraj dzwoniłem do banku żeby to na spokojnie wyjaśnić. Ten bank jest na czarnej liście naszych banków stąd takie zabezpieczenie, mimo iż PIN był poprawny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#56 PostWysłany: 03 Gru 2015 16:05 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Podzielę się moimi doświadczeniami sprzed 3 tygodni:

1. Kartę Octopus można kupić na lotnisku. Koszt 150 $HKD. 100$ do wydania. 50 to kaucja, którą ODDAJĄ na lotnisku (tam gdzie się kupuje kartę). Kartą Octopus można płacić w restauracjach, sklepach itd.
2. Autobus lotniskowy kosztuje 33$ a nie 40 i moim zdaniem to najlepsza opcja.
3. Wypłacałem Visą mBank na lotnisku z bankomatu HSBC i poszło bez problemu. (jest to konto walutowe w EUR). O dziwo finalny kurs minimalnie lepszy niż w kantorach.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#57 PostWysłany: 03 Gru 2015 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Mikolaj2206 A21 w kierunku Hung Hom Station na Kowloon rzeczywiście kosztuje 33 dolary i jeżeli śpisz gdzieś na półwyspie to OK, ale A11 jedzie na North Point na wyspie i kosztuje 40 dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#58 PostWysłany: 03 Gru 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Dlatego napisałem że najtaniej do centrum/North Point (gdzie spaliśmy) jedziemy E11, E11A za 21HK$, bo pośpieszne A11 kosztuje 40 HK$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#59 PostWysłany: 03 Gru 2015 19:08 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
billabong napisał(a):
@Mikolaj2206 A21 w kierunku Hung Hom Station na Kowloon rzeczywiście kosztuje 33 dolary i jeżeli śpisz gdzieś na półwyspie to OK, ale A11 jedzie na North Point na wyspie i kosztuje 40 dolarów.


Zgadza się, nie doczytałem. Mea Culpa :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#60 PostWysłany: 05 Gru 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Zamieszczam zdjęcie dworca autobusowego na lotnisku, łatwiej będzie się rozeznać skąd odjeżdża interesujący nas autobus.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Dworzec autobusowy na lotnisku
dworzec-autobusowy-hkinternational.JPG
dworzec-autobusowy-hkinternational.JPG [ 191.52 KiB | Obejrzany 1131 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group