Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hong Kong
#1 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:04 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 3
Dojazd do lotnika i powrót podczas 9 godzinnej przerwy
Byl do wczoraj tutaj wpis i przydatna informacja na ten temat, niestety nie zapisałem bo podróż w marcu, niestety ktoś rozpoczął dyskusje o szyciu ubrań w 24 godziny i przypuszczalnie moderator ten temat usunął, nie widzę go nawet w koszu mam prośbę o ponowne informacje odnośnie podróży do centrum Hong Kongu i powrotu na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Hong Kong
#2 PostWysłany: 07 Lut 2013 16:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2
cześć,
byłem w HK w sierpniu. z moją pamięcią słabo (nawet bardzo :)) ale z tego co pamiętam to z lotniska w 1 stronę jechałem autobusem, chyba z 1,5h (co 30 min), do samego centrum i wygodnie, ale ceny dokłądnej nie pamiętam (myślę, że mogło być ok 30 pln +/-). A wracałem metrem i to całkiem wygodna opcja jest. W necie pewnie znajdziesz schemat metra i cenę. Bilet kartą debetową w automacie. Ale najbardziej polecam prom (tanie) i victoria peak by night, jeśli zdążysz :)
powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#3 PostWysłany: 07 Lut 2013 18:37 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 165
viewtopic.php?f=136&t=24849&p=208419#p208419 - temat nadal istnieje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2013 02:01 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Bylem w Hong Kongu w marcu 2013, Lotnisko duze, dojazd do centrum (stacja Hong Kong centrum) kolejka ekspres kosztuje w obie strony 180 dolarow hongkonskich to jest ok 72 zl w obie strony. Bilet tak kupiony jest wazny bodaj 30 dni ale mozna jechac tylko raz tam i z powrotem w ciagu tych 30 dni. Bilety mozna kupic w punkcie na lotnisku przy wyjsciu lub na peronie kolejki zaraz obok lotniska wsiada sie do kolejki i bilet jest kasowany dopiero na bramce przy wyjsciu. Mozna tez kupic bilet na ta kolejke ekspres na stacje gdzies blizej wtedy bilet jest tanszy np za ok 110 dolarow hongknskich ok 44 zl mozna kupic bilet na kolejke ekspres w obie strony na pierwsza stacje od lotniska to jest taka mala wysepka Tsing Yi, z tej wysepki juz jezdzi metro. Dalej mozna kupic za 550 dolarow hongkonskich ok 22 zl bilet na metro w Hong Kongu na 24 godziny. Ja tak robilem przez dwa dni, to chyba najtanszy i najszybszy sposob poruszania sie po HongKongu i okolicy, bez Chin. Hong Kong nalezy do Chin, ale jest czescia wydzielona z inna waluta i bez wiz, a do Chin sa /wizy. Jednak uwaga na lotnisku w Hong Kongu wypelnia sie formularz dla dzialu emigracyjnego, w ktorym nalezy podac swoje dane i adres przebywania w Hong Kongu, trzeba miec wiec chociaz jakis adres hotelu lub znajomych. Mnie dali wize na trzy miesiace. To duze skupisko miejskie duzo wiezowcow, wielopoziomowe ulice z kladkami, marketami, gleriami, podziemiami itp. na jeden najwyzszy wiezowiec udalo mi sie wjechac winda za darmo na 104 pietro obok stacji metra i kolejki ekspres Kowloon tam na gorze jest resteuracja. Z kolei obok stacji Hong Kong central jest troche przejsc dla pieszych po jednej i drugiej stronie z widokiem na morze i dalej zabudowania i wierzowce, jest tez dworzec autobusow i tez port dla statkow wycieczkowych i promowych bilety od kilkuset dolarow w gore. Z lotniska do centrum mozna dojechac tez autobusem za 80 dolarow hongkonskich w obie strony jak mnie poinformowano tj o 32 zl. Mapa metra w HongKongu jest dostepna w internecie po wpisaniu hasla w przeszukiwarce jak rowniez na tablety smatfony jest wiele aplikacji z mapami metra miasta itp darmowych lub platnych. Dodam jeszcze ze w McDonaldzie jest troche taniej niz w Polsce, a przy stacji metra East Tsim Sha Tsul jest piekna i dluga promenada nad woda i inne atrakcje, a przy Tsim Sha Tsul z koleji ladny park, darmowe duze muzeum o Hong Kongu i tez dalej wyjscie na mola nad woda obok hoteli. Ladne miasto i obszar bardzo jednak zaludniony. Dla Hong Kongu najlepsza jest karta kredytowa Visa, moze sie zdazyc ze innej np tez Visa ale debetowa moga nie przyjac podobnie mastercard. Dobrze wiec miec na podroz przez wiele krajow troche gotowki ale i rozne karty.

Moje zdjecia z Hong Kongu jakby ktoś chciał ogladnąć na facebooku, trzeba miec swoje konto na facebooku i sie zalogowac:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... tos_albums
Album Chiny Hong Kong 1/2 i 2/2 ok 250 zdjec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#5 PostWysłany: 30 Kwi 2013 12:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
A czy jechał ktoś autobusem A11 lub E11? Jeden kosztuje 40HKD, a drugi 21HKD. Skąd różnica? czy trasa obu jest taka sama?

tu wyszukiwarka połączeń: http://www.nwstbus.com.hk/routesearch.a ... ntLangID=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
maxima napisał(a):
A czy jechał ktoś autobusem A11 lub E11? Jeden kosztuje 40HKD, a drugi 21HKD. Skąd różnica? czy trasa obu jest taka sama?

tu wyszukiwarka połączeń: http://www.nwstbus.com.hk/routesearch.a ... ntLangID=1

Wydaje sie, ze A11 jest autobusem lotniskowym, staruje spod lotniska i moze ma specjalne do tego udogodnienia (miejsce na bagaz itp) natomiast E11 "przelatuje" tylko przez lotnisko i zatrzymuje sie w miejscu niekoniecznie w tym gdzie jest nam po drodze po przylocie i gdzie kieruja strzalki :) Tak to wykombinowalem patrzac na rozklad i google maps.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#7 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ktoś tu już pisał na forum, że autobusy serii "A" są niby ekspresowe - mają mniej przystanków:
http://www.nwstbus.com.hk/routes/airpor ... ntLangID=1

Ja będę za kilka dni na lotnisku w HKG przez kilka godzin - ląduję przed 15:00, startuję po 21:00.
Zastanawiam się, czy nie wyskoczyć do miasta, tylko gdzie warto zachłysnąć się widokami, mając te 4h czasu?
Do Big Buddy jest niedaleko, może jednak lepiej do Tsim Sha Tsui - ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny za radę.
Chciałbym zobaczyć te wieżowce, może przejść się gdzieś promenadą czy bazarkiem, chwilę powdychać atmosferę miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#8 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
jobi napisał(a):
Ktoś tu już pisał na forum, że autobusy serii "A" są niby ekspresowe - mają mniej przystanków:
http://www.nwstbus.com.hk/routes/airpor ... ntLangID=1

Ja będę za kilka dni na lotnisku w HKG przez kilka godzin - ląduję przed 15:00, startuję po 21:00.
Zastanawiam się, czy nie wyskoczyć do miasta, tylko gdzie warto zachłysnąć się widokami, mając te 4h czasu?
Do Big Buddy jest niedaleko, może jednak lepiej do Tsim Sha Tsui - ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny za radę.
Chciałbym zobaczyć te wieżowce, może przejść się gdzieś promenadą czy bazarkiem, chwilę powdychać atmosferę miasta.
Majac 4h pojechalbym szybkim metrem z lotniska do centrum, pochodzil po okolicy i wrocil tak samo z powrotem. Klimat poczujesz bardziej niz w drodze do Buddy na Lantau.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#9 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
poza tym Budda jest czynny chyba do 17 lub 18, więc jak coś się spóźni to "pocałujesz klamkę"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#10 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
maxima napisał(a):
poza tym Budda jest czynny chyba do 17 lub 18, więc jak coś się spóźni to "pocałujesz klamkę"

Dokladnie, poza tym wizytowka Hongkongu jest widok na Victoria Bay i caly rzad wiezowcow - tego na Lantau nie zobaczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#11 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Dziękuję Panowie, jeszcze sprawdzę, jak to metro kursuje i wyruszę do Kowlon.
Chyba zdecyduję się na turystyczną obwózkę busem "hop on/off":
http://www.discoverhongkong.com/eng/see ... s-tour.jsp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#12 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
jobi napisał(a):
Dziękuję Panowie, jeszcze sprawdzę, jak to metro kursuje i wyruszę do Kowlon.

Maxima jak nick wskazuje jest kobieta... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#13 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
śledź groupon.hk - czasem mają promocje na busy :)

dziękuję Andi za wstawiennictwo :D

ja lecę jutro do DXB, w czwartek nad ranem A380 do HKG :D więc zobaczymy jak będzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#14 PostWysłany: 30 Kwi 2013 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Andi napisał(a):
jobi napisał(a):
Dziękuję Panowie, jeszcze sprawdzę, jak to metro kursuje i wyruszę do Kowlon.

Maxima jak nick wskazuje jest kobieta... ;)


:oops:

dziekuję zatem za rady przedstawicieli pci pienknej i tej przeciwnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#15 PostWysłany: 02 Maj 2013 14:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Odpowiadam :-) pan w informacji polecił nam bus E11. Koszt 21hkd do causeway i okolic. Jechalismy z lotniska ok 70 minut podziwiając Lantau, Kowloon i oczywiście HK nocą. Są specjalne miejsca na bagaż, autobus się kręci, ale można poznać okolicę :-) kierowca miły, płaci się gotówką - trzeba mieć wyliczone.
Pierwsze wrażenia z HK super:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#16 PostWysłany: 22 Mar 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Mam pytanie jak można przejść z Terminalu 1 na 2? Czy trzeba przejść dwukrotnie kontrolę bezpieczeństwa. Chciałbym wejść do saloniku w T1, a mam wylot z T2.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#17 PostWysłany: 23 Mar 2014 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
A nie jest tak, ze na T2 są tylko stanowiska check in gdzie po odprawieniu i tak się przechodzi na T1 aby przejść kontrole bezpieczeństwa i dalej do bramki? Przejście piechota z T2 do T1 zajęło mi z 10-15 minut po odprawieniu się na T2.

Wysłane z mojego pad_d85 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#18 PostWysłany: 23 Mar 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Będę wdzieczny za sprawdzenie saloników w West Hall i East Hall w T1. Ja będę tam dokładnie za 12 dni, więc Twoja pomoc będzie istotna. Wylot mam o 9 rano i nie wiem o ile wcześniej jechać na lotnisko.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#19 PostWysłany: 23 Mar 2014 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Wg mnie wygląda to tak: odprawiasz się w check in w T2 i idziesz piechota lub jedziesz kolejka na T1 gdzie przechodzisz kontrole, możesz wejść do saloniku i idziesz na boarding w T1. Po prostu po odprawie w T2 przechodzisz na T1 gdzie są gate'y. Ja tak lecialem z Phillipine Airlines i na 99% jest tak ze wszystkimi liniami z T2 (pewnie do sprawdzania na stronie lotniska).

Wysłane z mojego pad_d85 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#20 PostWysłany: 31 Mar 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Eryk napisał(a):
może coś pomieszałem, ale jeśli chcesz wejść do saloniku na T1 to przechodzisz kontrolę (bo inaczej nie wejdziesz na T1), a jak z niego wyjdziesz to wchodząc na T2 musisz ją ponownie przejść
nie znam żadnej drogi na skróty żeby nie wejść na obszar poza terminalem a po kontroli (chociaż zasiałeś mi niepewność ;) )

będę znowu za tydzień to dla sportu mogę to sprawdzić :mrgreen:


Udało się sprawdzić :)?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group