Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 16:54 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 8
Kiedyś gdzieś widziałem wywiad jakiegoś podróżnika, który poluje na tanie loty i tak sobie czasem lata. Raz na kawę do Rzymu innym razem Londyn ale nocka na lotnisku... I tak się tym zainteresowałem i sam jestem ciekaw czy warto się nastawiać na takie wypady. Niestety jestem osobą pracującą i nie wiem czy to jest wykonywalne.

Czy do 200zł idzie upolować loty w dwie strony na weekendy?
Rozumiem że potrzebne są karty członkowskie do takiego latania?
Może jest tu ktoś kto lata z takim nastawieniem i się szerzej wypowie :)?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 08 Lip 2015 17:17 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 39
Kilometry: 69 583
Za 200zł można zorganizować cały wyjazd. Do Ryanair'a nie potrzebujesz kupować członkostwa, Norwegię na tzw. herbatę można zrobić za 50zł. W Lipcu jechałem Łódź - Warszawa PKP, potem WMI - RYG - LCJ za niecałe 38zł. 4 godziny na miejscu, z tym że drogie przejazdy pociągiem już na miejscu. Śniadanie nad morzem rewelacja i tylko jeden dzień z życia. W weekendy też można zorganizować ciekawe kombinacje tylko trzeba mieć na uwadze, że często lotnisko znajduje się daleko od centrum miasta.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
filemon2 lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@filemon2

200 PLN to jest możliwości wachlarz.
Nie wiem, z której części Polski jesteś i jakie kierunki Cię interesują, ale tu masz potencjalną listę na weekendy:
http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&sear ... mit=Szukaj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
filemon2 lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Za 200 PLN to można już spędzić weekend i to nawet z noclegiem i jedzeniem (poza Skandynawią i Lądkiem).

Nie oczekuj, że dostaniesz na talerzu informacje, bo należałoby zacytować całe to forum.

Obserwuj główną F4F, kup bilety (tylko wcześniej poczytaj trochę, żebyś się nie napalił np. na Sztokholm za 58 PLN :D ) i potem na spokojnie doczytaj w poszczególnych działach forum o tym jak dojechać z lotniska do centrum, gdzie jeść, gdzie spać, co zwiedzić/zobaczyć.

Dla większości zaawansowanych forumowiczów większym problemem jest czas gdzie upchnąć kolejny wypad niż pieniądze na niego.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:17 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 8
Do wrocka mam 100km. Im taniej tym lepiej. Często się zdarzają takie okazje jak wyżej wymienione? Dużo czasu mam zanim bilety się wyprzedadzą ? Gdzie i jak szukać takich lotów...

Pytań mam tysiąc :P


----
Widzę, że Tomo mnie wyprzedził i zawężył trochę moją liczbę pytań chociaż to ze Sztokholmem to chętnie bym posłuchał na co trzeba uważać :)

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

EDIT: Fajny patent ten azair. Czegoś takiego szukałem.


Ostatnio edytowany przez filemon2, 08 Lip 2015 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
filemon2 witamy na forum

zajrzyj do dzialu w forum podroznika, zerknij na ceny noclegow w Sztokholmie

gdzie i jak szukac tanich lotow? -> jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-1,8,57900

wszystko jest juz napisane - czytaj, szukaj, troche samodzielnosci :)

chociaz sezon mocno ogorkowy na forum to moze userzy z checia sie rozpisza na Twoje pytania :D
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:31 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 8
Jest jakaś sprawdzona stronka do wyszukiwania noclegów czy trzeba się opierać na googlach? Momentami mam wrażenie, że wyszukiwarki znalezione w googlach zawyżają ceny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja zawsze szukam na hotelscombined.com lub trivago.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
filemon2 lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
filemon2 napisał(a):
Jest jakaś sprawdzona stronka do wyszukiwania noclegów czy trzeba się opierać na googlach? Momentami mam wrażenie, że wyszukiwarki znalezione w googlach zawyżają ceny...

jak-szukac-tanich-noclegow-v-0-2,20,70308
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
filemon2 lubi ten post.
filemon2 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lip 2015 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Możliwe,że już to przeczytałeś ale tu masz link z głównej gdzie bilety można spokojnie kupić poniżej 100zł.

http://www.fly4free.pl/tanie-loty-do-wielkiej-brytanii-z-gdanska-katowic-lublina-poznania-szczecina-warszawy-i-wroclawia-od-78-pln/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2015 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Jak już napisano, zwróć też uwagę na koszty na miejscu doświadczeni forumowicze wiedzą, że koszt biletu lotniczego to często najmniejsza część wydatków, tanie linie z reguły latają na lotniska daleko od miast np. taki Beauvais to jest kilkadziesiąt km od Paryża i koszt przejazdu na lotnisko jest dużo większy niż samego lotu, podobnie NYO, czy inne Rygge. Sam z uwagi na ograniczenia zawodowe staram się maksymalnie wykorzystać weekendy a z mojego miasta słabo z bezpośrednimi przelotami więc też zawsze muszę gdzieś dojechać w PL na lotnisko- zabiera to czas . Dla mnie optymalny jest wylot w piątek późnym wieczorem i powrót w niedzielę wieczór- jest kilka bezpośrednich opcji w fajne miejsca np. WMI -ATH, WMI-BGY, do niedawna bardzo fajne WMI-CPH - to przykłady z siatki FR. W W6 też można poskładać fajne wyjazdy. Zacznij od przejrzenia siatek tanich linii i wybrania miejsca a później już odpowiedni dział na forum plus warto relacje poczytać bo jest tam pełno bardzo wartościowego info- nie raz zmieniałem zaplanowany plan pobytu po przeczytaniu relacji na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2015 20:42 

Trochę nie bardzo rozumiem w czym autor wątku widzi problem ;) .
Zapewne część z nas pracuje na etacie, czyli ma 26 dni urlopu, zakładając, że do urlopu nie liczą się soboty i niedziele a po drodze bywają długie weekendy to tego czasu na wyjazdy wcale mało nie ma.

Zanim kupisz jakiekolwiek bilety zrób doktorat-postudiuj forum, bo to nieoceniona kopalnia wiedzy :) , może zacznij od jednodniówki czy pół dniówki?
Najprostsza to Dortmund czy Eindhoven lub Malmo, potem polecam Londyn-godziny z części lotnisk są koncertowe: wylot o g.6 rano i powrót wieczorem.

Wypady weekendowe, z noclegiem to już nieco inna para kaloszy i ciut wyższa szkoła jazdy.
Dużo pomysłów jest na stronie głównej-nic złego w zmaupowaniu jakiegoś wyjazdu.
Bon voyage!
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2015 22:03 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Tomo14 napisał(a):

Obserwuj główną F4F, kup bilety (tylko wcześniej poczytaj trochę, żebyś się nie napalił np. na Sztokholm za 58 PLN :D ) i potem na spokojnie doczytaj w poszczególnych działach forum o tym jak dojechać z lotniska do centrum, gdzie jeść, gdzie spać, co zwiedzić/zobaczyć.


Akurat Sztokholm, znaczy de facto lotnisko Skavsta na pierwszy raz wcale nie musi być takie złe (mam na myśli jednodniówkę). Bilety można upolować tanio (w końcu to kierunek skandynawski ;), za kilkanaście złotych dojechać do Nykoping/Oxelosund. Przy wypadzie na jeden dzień nie trzeba drogiego jak na tamten rejon noclegów czy nie wiadomo jakiego żarcia. Polecam dodatkowo wypożyczenie roweru na rynku w Nykopingu w informacji turystycznej, można wówczas oba miasteczka spokojnie zobaczyć. Ja swego czasu właśnie od lotu do NYO zacząłem przygody z tanim lataniem, więc jakiś tam sentyment mam ;)

@ filemon2 Z kierunków bardziej południowych fajną opcją może być Bergamo, tani dojazd z lotniska do miasta. Musisz generalnie tak jak zostało to już tutaj powiedziane śledzić wpisy, samemu czegoś poszukać jak już obeznasz się troszkę patrząc na znaleziska innych. Szybko ogarniesz temat a potem to już tylko mega fun z podróżowania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Lip 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
może zacznij od jednodniówki czy pół dniówki?
Najprostsza to Dortmund czy Eindhoven lub Malmo, potem polecam Londyn-godziny z części lotnisk są koncertowe: wylot o g.6 rano i powrót wieczorem.

Wypady weekendowe, z noclegiem to już nieco inna para kaloszy i ciut wyższa szkoła jazdy.


To bardzo zła rada jaką, niestety, często w środowisku ludzi latających tanimi lotami można usłyszeć.

Na pierwszy wyjazd najlepiej pojechać w miejsce, które bardzo chciałoby się zobaczyć, żeby mieć fajne wspomnienia i zdać sobie sprawę z tego że cała organizacja tego typu wyjazdu to kupa śmiechu - 95% spraw można dzisiaj załatwić przez internet, są strony typu fly4free gdzie można znaleźć każdą bzdurną informację o prawie każdym mieście w Europie do którego latają tanie linie - a tu user z 65 lotami na koncie napisze Ci że 'wyjazd z noclegiem to wyższa szkoła jazdy'

Singielka, to nic personalnego : ) ale nie wmawiajmy ludziom że zabukowanie hostelu na hostelbookersach czy bookingu to jakaś 'wyższa szkoła jazdy'
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2015 15:26 

Po pierwsze niczego, nikomu nie wmawiam, co najwyżej wygłaszam SWOJĄ opinię (a do tego chyba mam prawo, prawda?),
z którą nie każdy musi się zgadzać ;) .

To, że coś jest proste czy bardzo proste dla Ciebie, to naprawdę nie oznacza, że będzie to tak samo proste dla laika czy osoby, która kompletnie nie ma pojęcia jak zorganizować nawet krótki i bliski wyjazd.
Nie jestem zwolenniczką porywania się z motyką na słońce-jeśli Ty tak lubisz to proszę bardzo ale inni niekoniecznie tak mają i nic na siłę.
Jak widzę, że pisze żółtodziób, który nie ma bladego pojęcia od czego zacząć to nie będę polecać organizacji rodzinnych wyjazdów na Maderę, tylko: step by step, chyba większość z nas chyba tak zaczynała i nie widzę w tym nic złego.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lip 2015 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Łącząc dwa powyższe posty, można (dla mieszkańców odpowiednich miast) zorganizować weekend w Gdańsku, Warszawie lub Wrocławiu, lecąc FR, zaliczymy lot, rezerwację przez internet hotelu i nie będzie stresu, że jesteśmy "na drugim końcu świata" ;)

A potem wystarczy powtórzyć to na trasie zagranicznej :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Lip 2015 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Wypowiem się z uwagi an fakt, że nie jestem ani doświadczonym podróżnikiem, ale też nie jestem już całkowitym laikiem :D Zacząłem jak wspomniano wcześniej Wrocław, Trójmiasto FR na weekendy. Później Kijów, Bułaria, Londyn i mam nadzieję zapuszczać się tak coraz dalej, dalej i dalej…. Jestem zwolennikiem strategii krok po kroku, niż wrzucania od razu na głęboką wodę i taką metodę polecam każdej początkującej osobie, która pragnie podróżować na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lip 2015 15:16 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 0
Oczywiście że taka metoda jest najlepsza. Każda podróż czegoś uczy wiesz co masz poprawić z czego zrezygnować a z czego nie : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Lip 2015 12:14 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
U mnie jedyny problem stojący na przeszkodzie częstemu podróżowaniu to praca.Kasa jakas by sie oszczędziła ale o wolnych dłuższych weekendach w danym miesiącu dowiaduje sie na końcu poprzedniego jak juz tanie loty wykupione :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lip 2015 14:26 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Zmienić pracę i po problemie. Za 50 lat nie będziesz mógł sobie wybaczyć zmarnowania życia.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group