Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lip 2012 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Mam pytanie za trochę ponad tydzień będę 3 dni w Amsterdamie. I tu mam pytanie jakie bilety najbardziej będzie mi się opłacać kupić aby swobodnie przemieszać się po najważniejszych punktach w Amsterdamie i przy tym nie zbankrutować.

P.S. Jestem studentem. Obowiązuje mnie jakaś zniżka ?

Z góry dziękuje za odp !
Pzdr !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 11 Lip 2012 15:37 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
W Amsterdamie nie ma za wiele zabytków które warto zobaczyć jedyni co to ogromna ilość Muzeów. Dlatego sprawdź przed wyjazdem co chcesz zobaczyć i wtedy ustal co i jak. Bilet dzienny nie jest drogi kosztuje ok 7e jak dobrze pamiętam (byłem 3 tygodnie temu w Amsterdamie) zaś 1h 2,70. Nie obowiązują zniżki. Wszystkie "atrakcje" znajdują się w miarę blisko siebie tak mi się wydaje. Ja po Amsterdamie raczej poruszałem się pieszo i to ma swój urok, lub rower ale wypożyczalnie nie należą do najtańszych. Warto też wspomnieć o płatności kartą płatniczą, my posiadaliśmy Visa i Mastercard co okazało się niewystarczające m.in w supermarkecie czy bankomacie, lepiej mieć gotówkę lub szukać pojedynczych bankomatów obsługujących ten typ karty (ING)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2012 15:48 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Jestem podobnego zdania co rowik. Najważniejsze punkty do zwiedzania są blisko siebie i wszystko spokojnie można obejść piechotą. Ja z komunikacji miejskiej korzystałem tylko żeby poruszać się między centrum a miejscem w którym mieszkałem - bo to akurat było poza centrum. A w tej sytuacji najbardziej opłaca się bilet godzinowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2012 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Ok, dziękuje wam za radę! Dobrze w takim razie się zastanowie nad zagospodarowaniem tych 3 dni. A Wy z własnego doświadczenia co polecalibyście mi zrobić ? Spędzić całe 3 dni w Amst czy może zahaczyć jeszcze jakieś miasteczko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2012 18:33 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Rok temu jakiś 3 dniowy bilet za około 15€ kupiłem. Ale oczywiście polecam rower. Niestety pogoda tragedia, warto zaopatrzyć się w płaszcz przeciwdeszczowy. Na spuistraat (niedaleko dworca centraal) jest 'recycled rental', rowerki za około 5€ na dzień (nie pamiętam dobrze). Co do 3dni w Amsterdamie, zależy co lubisz. W Hadze jest najlepsze muzeum motoryzacyjne jakie kiedykolwiek widziałem, bliżej różne holenderskie wioski, wiatraki itp. W Ams nie zapomnij odwiedzić Brouwerij 't IJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2012 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Podepnę się pod temat.

Będę miał hotel w Almere (20km od Amsterdamu). Czy oprócz pociągów jest jakaś inna komunikacja która się opłaca? Mam na razie pomysł na 4 dniowy pass interrail za 90€ (pociągi intercity za darmo w krajach beneluxu). Ale w sumie podróżowałbym przez kilka dni z Almere do Amsterdamu i z powrotem, a w ostatni dzień z Almere do Eindhoven.

Proszę o pomoc.

P.S Czy rowerem dojadę do Amsterdamu z Almere, inną drogą niż Autostrada? I czy jest sens? Pewnie ok 1.5h bym jechał...

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2012 22:17 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Nie byłem w Almere, ale na pewno jest tam ścieżka rowerowa prowadząca do Amsterdamu. Ścieżki rowerowe prowadzą do każdej wioski przez cały kraj. Poza tym nie ma sensu jeździć 4 dni rowerem. Do Muiden spacerkiem z dworca zajęło mi ponad 1h. Almere jest 2 razy dalej. Bilet w 1 stronę koło 6€, do Eindhoven 17.2€. Policz co Ci się bardziej opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lip 2012 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
fakalaka napisał(a):
Nie byłem w Almere, ale na pewno jest tam ścieżka rowerowa prowadząca do Amsterdamu. Ścieżki rowerowe prowadzą do każdej wioski przez cały kraj. Poza tym nie ma sensu jeździć 4 dni rowerem. Do Muiden spacerkiem z dworca zajęło mi ponad 1h. Almere jest 2 razy dalej. Bilet w 1 stronę koło 6€, do Eindhoven 17.2€. Policz co Ci się bardziej opłaca.
Rower? :) 30€ wyjdzie mnie za 6 dni (tyle mam być). Czyli 1h rowerem w 1 stronę. Pieszo mi się nie widzi iść 20km :) Chociaż... :D Jedyny plus ma ten pociąg, że w ciągu 4 dni mogę dużo zwiedzić, ale bd miał ok 250€ na cały pobyt, więc 90€ wydawać też mi się nie widzi, tym bardziej, że chcę się pobawić :) Do tego czytałem, że rowerem można jeździć po kilku piwkach, w najgorszym wypadku - mandat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2012 09:17 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
To ja może polecę wynajęcie roweru w Amsterdamie, a z Almere do Amsterdamu spróbowałbym na stopa. Jeśli nie będziesz łapał w dziwnych godzinach (w nocy) szybko ktoś się zatrzyma. A ewentualnie raz wieczorem, wrócić rowerem żeby się przekonać jaki to głupi pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lip 2012 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Cytuj:
A ewentualnie raz wieczorem, wrócić rowerem żeby się przekonać jaki to głupi pomysł :)
Co masz na myśli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2012 19:19 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Nie wiem kiedy przyjeżdżasz do Ams, ale nie oczekuj tropików. Raczej nastawiałbym się, że z 6 dni, przynajmniej 3 będzie lało. Jazda 20 km, w deszczu, pod wiatr, 5 dni pod rząd nie jest przyjemna. Oczywiście może pogoda się poprawi i będzie przyjemnie, ale dzisiaj jest 19 stopni, cały poranek padało i prognozy na kilka następnych dni są podobne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2013 17:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Szukam informacji na temat kosztu jednorazowego przejazdu metrem w Amsterdamie - wszędzie tylko pokazuje bilet dzienny za 7,5EUR (czy ona działa nota bene z lotniska AMS?)
Potrzebuję przejechac 3 stacje z Waterlooplein do Amstel, ale na stronie nie mogę w ogóle znaleźć ile to będzie kosztować...

swoją drogą - czy to prawda, że automaty nie mają wpisów po angielsku??
http://www.amsterdam.info/transport/tickets/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2013 17:53 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 7
Ja nie miałem nigdy problemu z obsługą automatu; są dwujęzyczne. Inna sprawa to płatności - kartą z chipem. Niestety odnośnie transportu w AMS nie pomogę - nie moje rejony ;-)
Tu więcej informacji i rozkłady => http://www.gvb.nl/reisinformatie/Pages/ ... ijden.aspx i klikaj na odnośnik Volgende; pojawi się lista środków transportu no i Twoja linia metra 51 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2013 11:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jako że już wróciłam, to odpowiem dla potomnych :)

nie ma jednorazowych, są bilety na 1h lub na 1dzień - bilet 1h kosztuje 2,8eur
automaty dwujęzyczne:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lip 2013 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Kupić 2 dniowy bilet albo poruszać się pieszo. Główne atrakcje Amsterdamu są w takich odległościach, że można spacerować. Bierz poprawkę, że w przypadku autobusów w Amsterdamie są dwie korporacje i nie honorują wzajemnie swoich biletów. Do zielonych autobusów nie wsiądziesz z biletem GVB, która obsługuje metro i tramwaje.

Edit: Dobrym pomysłem jest także kupienie karty "I amsterdam", 2 dniowa to koszt 52€, ale w tym przez 2 dni możesz bezpłatnie odwiedzać muzea w Amsterdamie, do których normalnie wstęp oscyluje w okolicach 15€. Wystarczy odwiedzić 3 miejsca np. Rembrandt, Narodowe, Van Gogh, żeby już być do przodu o kilka € (12€ kosztuje sam bilet na komunikacje 48h).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2014 00:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 18
Witam! Jak wygląda sprawa ze strefami na komunikację miejską w Amsterdamie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2015 11:15 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Czy na tym bilecie 1h można się przesiadać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Hej,
na 1-h bilecie można się przesiadać - trzeba tylko pamiętać, żeby wsiadając i wysiadając z tramwaju / autobusu (w metrze to się samo przez się rozumie) piknąć bilet na kasowniku. Godzina liczy się od momentu pierwszego piknięcia (czyli nie jest to 1 h przejazdu, tylko przejazd w obrębie godziny)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Kwi 2015 21:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
I uważać, żeby korzystać tylko z pojazdów GVB, biało-niebieskich. To taki dziwny kraj bez integracji taryfowej. Jakby nie na Zachodzie. Znaczy kiedyś mieli integrację i to imponującą, ale odpuścili ją sobie na rzecz tych idiotycznych elektronicznych zabawek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
obibok napisał(a):
I uważać, żeby korzystać tylko z pojazdów GVB, biało-niebieskich. To taki dziwny kraj bez integracji taryfowej. Jakby nie na Zachodzie. Znaczy kiedyś mieli integrację i to imponującą, ale odpuścili ją sobie na rzecz tych idiotycznych elektronicznych zabawek.


Obibok, wybacz pytanie, ale o jakich innych autobusach mowa? Moze to dziwne, ale mieszkam w Amsterdamie od 2.5 roku i nie wydaje mi sie zebym kiedykolwiek widziala inne niz bialo-niebieskie GVB... I troche jestem porazona faktem ze moglam cos takiego przeoczyc!
:shock: :oops:

*UPDATE* czy chodzi o Connexxion? Jesli tak, to one nie sa juz zielone, tylko... czerowne :) I, co ciekawe, ja normalnie place za nie OV chipkaart (z logiem GVB, doladowywana w normalnych maszynach GVB). Mozliwe, ze jednorazowek / biletow papierowych nie honoruja. Wydaje mi sie ze w miescie to mniejszy problem, Connexxion raczej jezdzi poza miasto - np. do Zaanse Schans.
Wyglada na to ze intryga sie zageszcza...


Ostatnio edytowany przez xladystarrrdustx, 22 Kwi 2015 12:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group