Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Paź 2013 10:38 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 5
Witam,

na forum wyczytalem ze na bilecie T10 mozna dojechac z centrum na El Prat. Co natomiast z karta Barcelona travel card?
np. 2 dniowa ( Hola BCN) kosztuje 13,40 EUR i uprawnia do nieograniczonego korzystania ze srodkow komunikacji miejskiej przez 2 dni.
Prosze - czy ktos korzystal z niej i czy mozna na niej dojechac na El Prat ( np. autobus 46 lub kolejka RENFE) ?

Dzieki z gory!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Paź 2013 11:22 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam na forum,
46 i renfe/rodalies tak,
Ale ogolnie karty dniowe w porownaniu z T10 nie sa tak praktyczne/ elastyczne. Wszystko jednak zalezy konkretnie od twoich potrzeb.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2013 11:27 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
a od kiedy liczyć te dwa dni na przejazd? od godziny kasowania czy dzień kończy się na bilecie o określonej godzinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2013 17:05 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 5
Abcn napisał(a):
Witam na forum,
46 i renfe/rodalies tak,
Ale ogolnie karty dniowe w porownaniu z T10 nie sa tak praktyczne/ elastyczne. Wszystko jednak zalezy konkretnie od twoich potrzeb.



Hej,

dzieki za info, mam jeszcze jedno pytanie - T10 kosztuje chyba ok 9 EUR? natomiast travelcard np. 13.4 EUR za 2 dni wiec wydaje sie ze ta druga opcja jest bardziej korzystna jesli bede tam 2 dni i chce zwiedzic jak najwiecej.

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2013 17:46 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
jw, zalezy od potrzeb / planu / stylu zwiedzania
9,80 € / 10 przejazdow
13,4 € do polnocy drugiego dnia
(nie jestem pewien jak w ptk / sob, kiedy Metro konczy dzialalnosc pozniej)
nie jestem tez pewien jakie jest pytanie ; )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2013 14:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Czy 2 dniowa karta Hola BCN! skasowana np. w niedzielę o 14 ważna jest do:

1) do poniedziałku do 24,
2) do wtorku do 24,
3) do wtorku do 14?

Z ogólnych zapisów na www.tmb.cat jakoś nie mogłem wywnioskować, która wersja jest właściwa :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2013 15:15 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Ja rozumiem że 1)
pierwszy dzień to ten kiedy skasujemy,
drugi to nastepny do polnocy /konca dzialania Metra/.
dla nitBusu być może 4am

głowy nie daję, ale wydaje mi się tak na 90% ,
teraz nie bardzo mogę szukać "podkładki", wydaje mi się że mowa o tym w FAQ tmb.cat
Cytuj:
13,4 € do polnocy drugiego dnia
(nie jestem pewien jak w ptk / sob, kiedy Metro konczy dzialalnosc pozniej ; )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Gru 2013 15:53 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Abcn napisał(a):
Ja rozumiem że 1)
pierwszy dzień to ten kiedy skasujemy,
drugi to nastepny do polnocy /konca dzialania Metra/.
dla nitBusu być może 4am

głowy nie daję, ale wydaje mi się tak na 90% ,
teraz nie bardzo mogę szukać "podkładki", wydaje mi się że mowa o tym w FAQ tmb.cat
Cytuj:
13,4 € do polnocy drugiego dnia
(nie jestem pewien jak w ptk / sob, kiedy Metro konczy dzialalnosc pozniej ; )[/uote]


Dzięki za to nakierowanie na te FAQ-i :-) Dobrze, że głowy nie dałeś, bo z pokrętnej odpowiedzi tam zamieszczonej:

"How is the validity calculated for travel cards that last a specific number of days?

The validity period begins on the day of the first validation. On the metro and TMB buses, urban FGC lines and the Tram, the service day starts at 4.00 am and ends at 3.59 am the following day, so validations made between midnight and 3.59 am count as having been made the previous day. For Rodalies de Catalunya the service day is the same as a calendar day."

... wyszło mi, że w powyższym przykładzie dwudniowa karta będzie ważna do wtorku do 3:59 na metro, autobusy, kolejki FGC i tramwaje, oraz do poniedziałku do 24 na koleje podmiejskie Rodalies de Catalunya ;-) ale to tylko teoretyczne dywagacje ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Gru 2013 23:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Grzegorz40 napisał(a):
Abcn napisał(a):
Ja rozumiem że 1)
pierwszy dzień to ten kiedy skasujemy,
drugi to nastepny do polnocy /konca dzialania Metra/.
dla nitBusu być może 4am

głowy nie daję, ale wydaje mi się tak na 90% ,
teraz nie bardzo mogę szukać "podkładki", wydaje mi się że mowa o tym w FAQ tmb.cat
Cytuj:
13,4 € do polnocy drugiego dnia
(nie jestem pewien jak w ptk / sob, kiedy Metro konczy dzialalnosc pozniej ; )[/uote]


Dzięki za to nakierowanie na te FAQ-i :-) Dobrze, że głowy nie dałeś, bo z pokrętnej odpowiedzi tam zamieszczonej:

"How is the validity calculated for travel cards that last a specific number of days?

The validity period begins on the day of the first validation. On the metro and TMB buses, urban FGC lines and the Tram, the service day starts at 4.00 am and ends at 3.59 am the following day, so validations made between midnight and 3.59 am count as having been made the previous day. For Rodalies de Catalunya the service day is the same as a calendar day."

... wyszło mi, że w powyższym przykładzie dwudniowa karta będzie ważna do wtorku do 3:59 na metro, autobusy, kolejki FGC i tramwaje, oraz do poniedziałku do 24 na koleje podmiejskie Rodalies de Catalunya ;-) ale to tylko teoretyczne dywagacje ;-)
Tak, tylko że po północy jeżdżą tylko nocne nitBusy ... chyba ze to jakiś świateczny wtorek, to Metro byłoby do 2am

ale "validations made between midnight and 3.59 am count as having been made the previous day." to już horror :shock:
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Gru 2018 20:07 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 81 457
Witam czy Hola travel card odbiorę na lotnisku po 21:00 pytam bo punkt informacyjny jest otwarty do 20:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group