Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
nie jestem pewien, czy daję to do dobrego działu, ale spróbuję :)

Czy moglibyście podpowiedzieć, jakie atrakcje turystyczne wszelakiej maści (naturalne, zabytki, kulinarne, festiwale, itp.) na Hokkaido mają możliwie najkorzytsniejszą lokalizację pod względem komunikacji z lotniskiem?
Na późny sierpień/wczesny wrzesień 2019 (z tolerancją do połowy września) planuję ponowną wizytę w Japonii w ramach RTW. W tym okresie Hokkaido będzie miało chyba najprzyjemniejszą aurę. Do dyspozycji nie będę miał dużo czasu - myślę, że maksymalnie 4 dni - więc chciałbym dobrze to zaplanować logistycznie. Dobrze byłoby zatem, wybrać jakieś miejsce/region niezbyt oddalony od lotniska, a w każdym razie mający z nim dobre połączenie pociągiem lub inną komunikacją publiczną (na auto raczej się nie nastawiam, ale to też wchodzi w grę). Tak na pierwszy rzut oka rozważam Sapporo, ale chętnie poznałbym jakieś Wasze propozycje, za które z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2018 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Hokkaido jest dość rzadko odwiedzane przez przybyszy spoza Japonii. Wyspa jest słabo zabudowana i ma do zaoferowania przede wszystkim piękne krajobrazy parków narodowych, przez co budzi zainteresowanie samych Japończyków. Jednakże Hokkaido posiada bardzo niewiele miejsc historycznych, dlatego nie jest uważane za region szczególnie polecany podróżnikom spragnionym japońskiej kultury.

Miasta Hokkaido są mało porywające i sugeruję nie traktować zwiedzania miast jako priorytetu. Można oczywiście poświęcić nieco czasu na Sapporo, ale jeżeli już odwiedza się północ Japonii, to atrakcje przyrodnicze uznałbym za najbardziej warte uwagi. Relatywnie niedaleko Sapporo znajduje się Park Narodowy Daisetsuzan i to właśnie z niego uczyniłbym podstawowy cel podróży przy takich założeniach. Nie zachęcam do tego, żeby przesadnie kierować się bliskością lotniska do miejsc, które będą odwiedzane, ale jeżeli już, to w bliskim sąsiedztwie lotniska Shin-Chitose można zobaczyć jezioro Shikotsu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2018 13:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Nie byłem na Hokkaido ale do planowania swojej podróży po Japonii bardzo przydała mi się strona japan-guide.com, może Ci pomoże:
https://www.japan-guide.com/list/e1101.html
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@Aso: tradycyjnie, serdecznie dziękuję :)
Hokkaido jest jedną z opcji (jedyną japońską), które rozważam. Dużo zależy od tego, jaka będzie dostępność miejsc za mile na interesujących mnie kierunkach, więc niewykluczone, że ostatecznie polecę gdzieś indziej.
Trochę szkoda, że Sapporo samo w sobie nie jest chyba szczególnie interesujące, choć piwo pochodzące z tego miasta (mam nadzieję, że jego nazwa nie jest myląca) jest całkiem, całkiem :)
Liczyłem na to, że może akurat w interesującym mnie okresie będą tam jakieś festiwale lub inne uroczystości, ale z różnego rodzaju stron na ten temat wynika, że na Hokkaido odbywają się takowe raczej zimą (o tematyce lodowo-śniegowej).
Poczytam sobie zatem jeszcze o tamtejszych atrakcjach widokowych i krajobrazowych (m.in na japan-guide :) ).


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group