Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Lis 2013 17:42 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Dla mnie ta zmiana to porażka. Do tej pory bez zbędnego tłoczenia się za każdym razem udawało mi się znaleźć miejsce przy oknie (gdzie nikt mi tyłka nie zawraca). Teraz, bez dodatkowego płacenia mam 33% szans na miejsce w środku. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 04 Lis 2013 17:46 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tam myślą podobnie, jakoś przez ostatnie kilka lat nie przeszkadzało nikomu miano "najgorszej" linii lotniczej. A teraz jeśli ktoś będzie chciał usiąść przy okienku (dziecko, pierwszy w życiu lot samolotem, pstryknięcie, itd.) - zapłaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Lis 2013 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jedna rzecz mnie zastanawia. Skoro miejsca zostaną przydzielone 24 godziny przed odlotem, jak będzie w przypadku wydrukowanej wcześniej karty pokładowej. Ponowne drukowanie? Czy też stewardessy będą mówiły przy boardingu: -Pan Kowalski, zapraszamy, miejsce 23D ?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Lis 2013 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
krasnal napisał(a):
Jedna rzecz mnie zastanawia. Skoro miejsca zostaną przydzielone 24 godziny przed odlotem, jak będzie w przypadku wydrukowanej wcześniej karty pokładowej. Ponowne drukowanie? Czy też stewardessy będą mówiły przy boardingu: -Pan Kowalski, zapraszamy, miejsce 23D ?

ja myślę, że oni będą sprzedawać miejsca te które i tak by przydzielili bez płacenia :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Lis 2013 18:13 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
krasnal napisał(a):
Jedna rzecz mnie zastanawia. Skoro miejsca zostaną przydzielone 24 godziny przed odlotem, jak będzie w przypadku wydrukowanej wcześniej karty pokładowej. Ponowne drukowanie? Czy też stewardessy będą mówiły przy boardingu: -Pan Kowalski, zapraszamy, miejsce 23D ?

Może wprowadzą kolejne "udogodnienie" w postaci braku możliwości odprawienia się wcześniej, niż 24h przed odlotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Lis 2013 18:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Być może jest taka opcja, że przed wpuszczeniem pasażerów stewardessy przebiegną się i oznaczą np kartką reserved opłacone miejsca, a reszta siada gdzie popadnie, czyli jak do tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Lis 2013 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
krasnal napisał(a):
Jedna rzecz mnie zastanawia. Skoro miejsca zostaną przydzielone 24 godziny przed odlotem, jak będzie w przypadku wydrukowanej wcześniej karty pokładowej. Ponowne drukowanie? Czy też stewardessy będą mówiły przy boardingu: -Pan Kowalski, zapraszamy, miejsce 23D ?


Tez się nad tym zastanawiałem.
Może miejsce będzie przypisane a za inne dopłacić lub będzie cześć miejsc bez rezerwacji...

pozdrawiam Gaszpar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Lis 2013 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
pewnie po prostu warunkiem dokonania odprawy będzie wybór (płatny lub losowy) miejsca..
btw strasznie mnie dziwi, że tak późno ryanair wprowadza płatny wybór miejsc. Jedna z najbardziej logicznych usług, na których można zarobić + usprawnienie boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Lis 2013 20:44 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Kupowałem przed chwilą bilety Ryana i potwierdziły się moje przypuszczenia.
Dla przypomnienia - zgodnie z ogłoszonymi zmianami od 1 listopada mamy 24 godziny na korektę, jeśli pomyliliśmy się podczas rezerwacji (np. w nazwisku).
Niestety ani ta ani żadna inna zmiana w rezerwacji nie jest dostępna bezpłatnie on-line - trzeba dzwonić do przewoźnika. Sugeruję zatem wciąż trzy razy sprawdzać co wpisujemy w danych.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Lis 2013 20:24 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 1
maciejwroclaw napisał(a):
Kupowałem przed chwilą bilety Ryana i potwierdziły się moje przypuszczenia.
Dla przypomnienia - zgodnie z ogłoszonymi zmianami od 1 listopada mamy 24 godziny na korektę, jeśli pomyliliśmy się podczas rezerwacji (np. w nazwisku).
Niestety ani ta ani żadna inna zmiana w rezerwacji nie jest dostępna bezpłatnie on-line - trzeba dzwonić do przewoźnika. Sugeruję zatem wciąż trzy razy sprawdzać co wpisujemy w danych.



Też sie przekonałam własnie o tym, że za zmiane on-linę trzeba dalej zapłacić (w moim przypadku 110 euro).
Co w takim razie w przypadku rezerwacji biletu w sobotę, skoro linia nie jest czynna 24h/dobe przez 7 dni w tygodniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Lis 2013 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Są już doczepione "skrzyneczki" na drugi mały bagaż do stelaży Ryanaira:
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair- ... provements
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Gru 2013 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Działa już strona "My Ryanair": http://www.ryanair.com/en/news/my-ryana ... on-website
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Sty 2014 02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Cholera, zrobiłem booking 30.12. i się pomyliłem w dacie - w sensie nie zobaczyłem tańszej fare później, która by mi o wiele bardziej odpowiadała. Teraz de facto mógłbym zmienić, gdybym wpadł na ten temat wcześniej.

Ktoś ogólnie zlokalizował miejsce tej funkcji rebookingu w myRyanair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Sty 2014 02:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
shiver napisał(a):
Przecież to niemożliwe żeby miało być "rozrzucanie". A już pisanie że rozsadzone losowo zostanie dziecko i rodzic to nawet nie abstrakcja tylko dowód na elementarny brak myślenia.


Skoro Air Asia może "rozrzucać" pasażerów, to czemu nie Ryanair? Wiele razy leciałem Air Asią w innym rzędzie niż mój towarzysz podróży, mimo że były wolne miejsca obok siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Sty 2014 10:03 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
blasto napisał(a):
shiver napisał(a):
Przecież to niemożliwe żeby miało być "rozrzucanie". A już pisanie że rozsadzone losowo zostanie dziecko i rodzic to nawet nie abstrakcja tylko dowód na elementarny brak myślenia.


Skoro Air Asia może "rozrzucać" pasażerów, to czemu nie Ryanair? Wiele razy leciałem Air Asią w innym rzędzie niż mój towarzysz podróży, mimo że były wolne miejsca obok siebie.


Argument słuszny, nie wiedziałem, że są linie, które tak robią. Swoje zdanie podtrzymam zatem jedynie tym, że tak się dzieje "na drugim końcu świata", a na naszym podwórku easyJet jest bardziej prokliencki. Ryanair też zamierza być prokliencki, więc podtrzymuję myślenie, że pójdzie tą samą drogą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 18 Sty 2014 11:43 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 6
Zrobiłam odprawę dla trzech osób na 1 lutego. Wszyscy siedzimy razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 18 Sty 2014 12:10 

lawenda napisał(a):
Zrobiłam odprawę dla trzech osób na 1 lutego. Wszyscy siedzimy razem.


bo za to zapewne zapłaciłaś, w innym wypadku odprawa dla lotów od 01.02.2014r. z automatycznym przydzieleniem miejsc przez ryanair będzie możliwa dopiero 7 dni przed lotem
http://www.ryanair.com/pl/informacje/ry ... -2014-roku
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Sty 2014 16:40 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Anonymous napisał(a):
lawenda napisał(a):
Zrobiłam odprawę dla trzech osób na 1 lutego. Wszyscy siedzimy razem.


bo za to zapewne zapłaciłaś, w innym wypadku odprawa dla lotów od 01.02.2014r. z automatycznym przydzieleniem miejsc przez ryanair będzie możliwa dopiero 7 dni przed lotem
http://www.ryanair.com/pl/informacje/ry ... -2014-roku


Wczoraj dostalem maila z Ryanair, ze odprawa bedzie mozliwa juz na 14 dni przed lotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 18 Sty 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
odprawa jest mozliwa 15 dni przed odlotem - sprawdzone!
(+)
karta pokladowa gotowa, miejsce przydzielone z automatu i widoczne na karcie wraz z oznaczeniem, ktorym wejsciem do samolotu wsiadac...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Sty 2014 17:06 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
ranek napisał(a):
karta pokladowa gotowa, miejsce przydzielone z automatu i widoczne na karcie wraz z oznaczeniem, ktorym wejsciem do samolotu wsiadac...


Może faktycznie wpłynie to na zmniejszenie kolejek i sprintu an odcinkach ławka - gate - samolot? Chociaż zobaczymy jak będzie z przestrzeganiem miejsc w samolocie. Obstawiam, że przynajmniej na początku będzie ciekawie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jackrabbit oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group