Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:03 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
1. Od 1 listopada br. - po wykonaniu rezerwacji przez ryanair.com mamy 24 godziny na (bezpłatne?) wykonanie poprawek w naszej rezerwacji (imie, nazwisko, trasa, data) !!
2. Od 1 listopada br.. wprowadza „ciche” loty tj. przed 8 rano oraz te po 21 wieczorem. Na pokładzie nie będzie wtedy komunikatów reklamowych, tylko standardowe dotyczące lotu.
3. Od 1 grudnia pasażer będzie mógł zabrać na pokład drugi bagaż podręczny o wymiarach nie większych niż 35x20x20 cm, czyli np. mała torebkę albo zakupy dokonane w strefie wolnocłowej.
4. Od 1 listopada na stronie znikną kody re-captcha.
5. Od 1 grudnia opłata za wydruk karty pokładowej na lotnisku zostaje obniżona z 70 EUR/GBP na 15 EUR/GBP
6. Od 5 stycznia opłata za bagaż zostanie obniżona z 60 EUR/GBP na 30 EUR/GBP (dot. opłaty za bagaż na stanowisku odprawy) oraz z 60 EUR/GBP do 50 EUR/GBP w wypadku konieczności zakupu bagażu pod bramką samolotu

źródło: http://www.ryanair.com/en/news/ryanair- ... t-6-months
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj


Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw, 25 Paź 2013 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja chyba jeszcze śnię...!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Prima Aprilis, na serio....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:11 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Niech mnie ktoś uszczypnie jeśli to nie atak hakerów na stronę Ryana. ;)

Dorzućmy do tego taryfę flex, która ma wejść niedługo; elektroniczną kartę pokładową; rezerwacje grupowe i kilka innych. Wykoszą konkurencję.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:16 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 586
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Apokalipsa...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Wraz z tymi zmianami zapewne wzrośnie średnia cena biletu, a tych najtańszych za 1, 19 czy 39 PLN będą co najwyżej jakieś śladowe ilości, nie ma nic za darmo... nie podniecajcie się tak.
Poza tym nawet po tych zmianach byli są i na szczęście wciąż będę ludzie, którzy wolą zapłacić więcej, a podróżować normalnymi liniami, a nie jak bydło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:19 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
kemot napisał(a):
Wraz z tymi zmianami zapewne wzrośnie średnia cena biletu, a tych najtańszych za 1, 19 czy 39 PLN będą co najwyżej jakieś śladowe ilości, nie ma nic za darmo... nie podniecajcie się tak.
Poza tym nawet po tych zmianach byli są i na szczęście wciąż będę ludzie, którzy wolą zapłacić więcej, a podróżować normalnymi liniami.

Ryanair głupi nie jest i widzi co robi np. Easyjet, który doskonale sobie radzi w biznesie i mimo wyższych średnich cen biletów ma średni LF około 90%. Trzeba jednak pamiętać, że Easyjet lata na główne lotniska (np. Amsterdam,Paryż,Londyn), stąd też wyższe ceny są często uzasadnione.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kemot napisał(a):
Wraz z tymi zmianami zapewne wzrośnie średnia cena biletu, a tych najtańszych za 1, 19 czy 39 PLN będą co najwyżej jakieś śladowe ilości, nie ma nic za darmo... nie podniecajcie się tak.
Poza tym nawet po tych zmianach byli są i na szczęście wciąż będę ludzie, którzy wolą zapłacić więcej, a podróżować normalnymi liniami, a nie jak bydło.

po wzroście opłaty administracyjnej też mówili, że biletów za 1zl już nie będzie ani za 10 ani za 15, czy jakoś tak...

mi się wydaje, ze zakładają, ze więcej osób będzie chciało przewieść bagaż rejestrowany czy nawet, mając na uwadze obniżenie opłaty za wydruk karty pokładowej na lotnisku, ludzie już nie będą tak bardzo do tego przywiązywać uwagi i zdarzy im sie zapomnieć.

po za tym, jest wyraźna chęć zwiększenia ruchu na stronie co tez zwiększy oglądalności reklam na niej sie znajdujących.

i tak trochę OT: jeśli ryanair w zeszłym roku przewiózł ok 80mln ludzi a w PL przewiózł ok 3mln to czy na prawdę ktoś może wierzyć, ze ceny 1-19-39zl maja gdziekolwiek miejsce po za PL? niskie ceny to, wg mnie element wojny cenowej z wizzem. tam gdzie ryanair ma ustabilizowana pozycje tak niskich cen nie ma tak regularnie jak u nas. na zachodzie ceny 15-20euro to już jest okazja a 30euro, porównując tradycyjne linie, to pol darmo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
kemot napisał(a):
Wraz z tymi zmianami zapewne wzrośnie średnia cena biletu, a tych najtańszych za 1, 19 czy 39 PLN będą co najwyżej jakieś śladowe ilości, nie ma nic za darmo... nie podniecajcie się tak.

Akurat te dwie osoby lecące za 19zł to nie są najważniejsi pasażerowie z całej setki na pokładzie i też nie zbankrutują jak będą musieli dopłacić 30zł do kolejnego progu cenowego. A zmiany np. z dodatkowym bagażem podręcznym są dobre dla wszystkich :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
namteH napisał(a):
i tak trochę OT: jeśli ryanair w zeszłym roku przewiózł ok 80mln ludzi a w PL przewiózł ok 3mln to czy na prawdę ktoś może wierzyć, ze ceny 1-19-39zl maja gdziekolwiek miejsce po za PL? niskie ceny to, wg mnie element wojny cenowej z wizzem. tam gdzie ryanair ma ustabilizowana pozycje tak niskich cen nie ma tak regularnie jak u nas. na zachodzie ceny 15-20euro to już jest okazja a 30euro, porównując tradycyjne linie, to pol darmo.

Tylko teraz pytanie: co dla Szweda czy Norwega oznacza 30-50zl za przelot do Hiszpanii czy na Kanary ? Tyle samo co dla nas 1-5zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2013 13:29 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Teraz w większości przypadków bardziej będzie się opłacało kupić bilet w Ryanie niż latać za darmo Wizzairem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2013 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
namteH napisał(a):
mi się wydaje, ze zakładają, ze więcej osób będzie chciało przewieść bagaż rejestrowany
Fakt, za taką cenę sam jestem gotów kupować rejestrowany i to bez większych wyrzutów sumienia ;) Jak wprowadzą ww. zmiany i uruchomią krajówki WAW-WRO, to o pkp zacznę chyba zapominać.

namteH napisał(a):
i tak trochę OT: jeśli ryanair w zeszłym roku przewiózł ok 80mln ludzi a w PL przewiózł ok 3mln to czy na prawdę ktoś może wierzyć, ze ceny 1-19-39zl maja gdziekolwiek miejsce po za PL?
Ostatnio leciałem MLA-TPS za 9 euro. Da się ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Gregggor napisał(a):
Ostatnio leciałem MLA-TPS za 9 euro. Da się ;)

przepraszam za offtop
Greggor te 9 EUR, na ile przed wylotem upolowałeś, czy może przez FR mobile to było? Jak patrzę teraz na ceny na marzec to raczej kiepsko to wygląda.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
Na pewno w Irlandii nie mają teraz jakiegoś prima aprilis?

To zbyt dużo i zbyt szybko, żeby było prawdziwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2013 15:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
cypel napisał(a):
Gregggor napisał(a):
Ostatnio leciałem MLA-TPS za 9 euro. Da się ;)

przepraszam za offtop
Greggor te 9 EUR, na ile przed wylotem upolowałeś, czy może przez FR mobile to było? Jak patrzę teraz na ceny na marzec to raczej kiepsko to wygląda.


Mnie w tym roku udało się odbyć dwie podróże po 10 euro, na krajówkach we Francji i w Portugalii. Kupowane bez żadnej aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Paź 2013 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
cypel napisał(a):
Gregggor napisał(a):
Ostatnio leciałem MLA-TPS za 9 euro. Da się ;)

przepraszam za offtop
Greggor te 9 EUR, na ile przed wylotem upolowałeś, czy może przez FR mobile to było? Jak patrzę teraz na ceny na marzec to raczej kiepsko to wygląda.

Mnie w tym roku udało się odbyć dwie podróże po 10 euro, na krajówkach we Francji i w Portugalii. Kupowane bez żadnej aplikacji.

Moje za 9 euro również kupowane standardowo na stronie FR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Paź 2013 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
HIT? nie wiem, czym się tak zachwycać. Ryan jest na dobrym tropie, ale to jest poprawka 'wizerunku', którą większość łyknęła jak pelikany :D

ode mnie trochę krytycznego spojrzenia :mrgreen:

1) dla wszystkich stałych bywalców tego forum jedyną dobrą informacją jest dodatkowy mini-bagaż (35x20x20 cm - to już będzie jakaś pojemność na sprzęt foto ;) ). O zniesieniu captacha słyszeliśmy już od dawna.

2) poprawki (of spelling, names, routings) na literówki - ok. Tylko, czy w ciągu tych '24h of grace period' pasażerowie się zorientują, że coś jest nie tak? Raczej dopiero przy odprawie online... Nie wiem, skąd ta pewność, że będzie można zmienić datę i trasę, bo 'routings' - nie musi wcale tego oznaczać. Może oznaczać np. inny lot na tej samej trasie, w tym samym dniu, tylko o innej godzinie... I zostaje pytanie: czy bezpłatnie? (pomijając koszty tel. na infolinie)

3) quiet flights - dobre, ale bez szaleństw

4) Wydaje mi się logiczne, że komu się 'zdarzyło zapomnieć zabrać/wydrukować karty pokładowej' po odprawie online, ten nie szedł do okienka ryana, żeby uiścić opłatę 70 EUR, tylko drukował ze stanowisk komputerowych na lotnisku za kilka EUR. Obniżenie opłaty na 15 EUR dalej by mnie nie skłoniła do wydania takowej karty na stanowisku FR. Ci, którzy się nie odprawią online - dalej wysoka opłata 70 EUR.

5) opłata za bagaż obniżona na 30 EUR - manage my booking: 20-30 EUR (przed odprawa online). Wychodzi podobnie. Pod gatem, w razie dyskusji z załogą - te same cyrki i.. szok! obniżka z 60 na 50 EUR. łał

hit? serio?
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Paź 2013 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
natka26 napisał(a):
... Nie wiem, skąd ta pewność, że będzie można zmienić datę i trasę, bo 'routings' - nie musi wcale tego oznaczać. Może oznaczać np. inny lot na tej samej trasie, w tym samym dniu, tylko o innej godzinie... I zostaje pytanie: czy bezpłatnie? (pomijając koszty tel. na infolinie)
...

też tak uważam. pewnie będą możliwe bezpłatne (właśnie zobaczymy jak z ta infolinia...) ale kosmetyczne zmiany.
dziś je czasem robią nawet później niż 24h po ale, generalnie, dziś są płatne.
boje się, że potem powiedzą: do 24h było gratis a teraz nie ma innego wyjścia i nawet za małe zmiany trzeba będzie płacić.
jakkolwiek, uważam, że jest raczej chłyt martetindody niż coś rzeczywiscie potrzebnego.
pożyjemy-zobaczymy!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Paź 2013 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
zmiany faktycznie na plus, ale czy cena nie wzrośnie ?
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Paź 2013 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
obawiam się o te ciche loty, bo może na pozostałych będzie z głośników non stop lecieć reklama :P
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Proximic [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group