Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2015 15:58 

http://www.tvn24.pl/awaryjne-ladowanie- ... 515,s.html

Wygląda to bardzo poważnie, co nakazuje ponownie przekalkulować ryzyko podróży francuskimi liniami startującymi z lotnisk, gdzie kontrole bezpieczeństwa nie są drobiazgowe.
Chociaż moim zdaniem powyższe rozciągnąć należy na wszystkie linie tzw. Zachodu.


Ostatnio edytowany przez luziczek, 20 Gru 2015 22:10, edytowano w sumie 1 raz
Poprawa nazwy tematu.
Góra
 PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
#2 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Na przykład z Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:09 

@obibok, może i z Warszawy. Nie mam zdania. Dobrze, że udało się Kenijczykom zapobiec tragedii bo jak widać niewiele brakowało.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:13 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Na razie potwierdziły tę informację jedynie władze Kenii. Poczekajmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Nieźle ...

A i Polska jest uznana przez IS za wroga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
W samolocie była atrapa
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A gdzie to jest napisane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:52 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
tak właśnie, chciałbym aby to była tylko atrapa, z podawanych wieści są tylko informację o prawdziwym ładunku wybuchowym zneutralizowanym prze wojsko kenijskie. To się żabojady doczekały czasów....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Chociażby tu: France 24. Tak samo na BBC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Anonymous napisał(a):
@obibok, może i z Warszawy. Nie mam zdania. Dobrze, że udało się Kenijczykom zapobiec tragedii bo jak widać niewiele brakowało.

Wiesz, tak mi się skojarzyło, bo wczoraj czytałem artykuł o zmianie firmy ochraniającej WAW, po tym jak udało się dokonać kontrolowanego wniesienia atrapy bomby itp. A ja właśnie z WAW będę niedługo leciał Air France.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Cytat z BBC: "An emergency landing of an Air France flight from Mauritius to Paris in Kenya was caused by a false bomb alert, the airline's chief says.

Frederic Gagey told a news conference that the suspected package turned out to have been made of paper and a timer."


Przerażają mnie ludzie robiący takie żarty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:09 

@obibok, też o tym czytałem. Podobno rozwiązano umowę z firmą ochroniarską. Jak widać, nie odstajemy pod tym względem od Mauritiusa czy Egiptu.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
podobno to nie bomba tylko bombonierka
juz oficjalnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Po zbadaniu tego przedmiotu okazało się, że nie był to ładunek wybuchowy i nie było niebezpieczeństwa dla pasażerów. Informację potwierdził przedstawiciel linii Air France, Frederic Gagey.
- Ten obiekt nie mógł spowodować eksplozji - wyjaśnił i dodał, że była to konstrukcja zrobiona z kartonu, kartek papieru i miała przyczepiony sztuczny minutnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:36 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Dlatego nie ma co za szybko rozkręcać takich tematów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Gru 2015 18:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
maarcin1938 napisał(a):
dodał, że była to konstrukcja zrobiona z kartonu, kartek papieru i miała przyczepiony sztuczny minutnik.

Moja kuzynka kiedyś narobiła alarmu. Miała w wielkim plecaku pudełko, a w nim baterie, ładowarkę do komórki i duży kawał żółtego sera. Słabo to wyglądało po prześwietleniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Gru 2015 19:17 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Najgorzej ten ser musiał wyglądać...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Gru 2015 19:39 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Anonymous napisał(a):
@obibok, też o tym czytałem. Podobno rozwiązano umowę z firmą ochroniarską. Jak widać, nie odstajemy pod tym względem od Mauritiusa czy Egiptu.

Ta firma ochroniarska to Konsalnet...
Od pewnego czasu zaniedbywali obowiązki. "Kontrolerom działającym na zlecenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego udało się m.in. wnieść i wwieźć atrapy materiałów wybuchowych, broń i niebezpieczne narzędzia. Żeby tego było mało, do strefy zastrzeżonej wjechała ciężarówka, która miała podrobione dokumenty (i to marnie podrobione)."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Gru 2015 21:18 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To jest to oddawanie wszystkiego w prywatne ręce, nie politykuje oczywiście ale takie rzeczy jak ochrona lotnisk, jednostek wojskowych o zgrozo i ważnych budynków rządowych w ręce jakiś tam firm ochroniarskich to proszenie się o problemy. Winny to być wyspecjalizowane jednostki w przypadku lotnisk co najmniej SOL jak i nie ponownie SG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Gru 2015 21:28 

DMW napisał(a):
Anonymous napisał(a):
@obibok, też o tym czytałem. Podobno rozwiązano umowę z firmą ochroniarską. Jak widać, nie odstajemy pod tym względem od Mauritiusa czy Egiptu.

Ta firma ochroniarska to Konsalnet...
Od pewnego czasu zaniedbywali obowiązki. "Kontrolerom działającym na zlecenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego udało się m.in. wnieść i wwieźć atrapy materiałów wybuchowych, broń i niebezpieczne narzędzia. Żeby tego było mało, do strefy zastrzeżonej wjechała ciężarówka, która miała podrobione dokumenty (i to marnie podrobione)."



Cena czyni cuda, jakoś mnie to nie dziwi ani to, że np. w KTW wiecznie się pasażerowie skarżą na ...niemiłą czy wręcz niekulturalną obsługę podczas kontroli bezpieczeństwa a GTL odpiera zarzuty na zasadzie: "to nie my, to firma zewnętrzna" ale w końcu to GTL z kimś umowę podpisuje.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group