Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Paź 2018 20:30 

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 9
Pierwsze wizy turystyczne będą wydane w listopadzie i grudniu przy okazji organizacji formuły E w Rijadzie. Coś się więc ruszyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#82 PostWysłany: 07 Paź 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
W Meszhedzie do grobu imama Rezy mnie nie wpuścili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Paź 2018 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
cccc napisał(a):
Mekka to najswietsze miejsce Muzulmanow, a nie atrakcja turystyczna. ;)


Oczywiście. Dla Muzułmanów. Tak samo jak najświętszymi miejscami innych religii można nazwać Jerozolimę, Rzym, Częstochowę, Amritsar, Bodh Gaje, Palitanę, Jazd, Varanasi itd.
Jakoś tam jednak ludzie innych wyznań jadą i nikt ich jako "niewiernych psów" nie przegania...
Przeginają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Paź 2018 00:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
A Góra Athos? Tam niewiernych suk nie pozwalają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Paź 2018 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Czepiasz się ;-) Wiernych też nie. To w sumie bardziej zespół klasztorny a nie miasto (1800 mieszkańców) i to jestem w stanie zrozumieć, że obowiązują reguły podobne do wewnątrzklasztornych.
Ja rozumiem, że świątynie czy inne niewielkie obszary mogą być z pewnych względów objęte szczególnym traktowaniem i z buciorami do Al-Kaby ładować się nie zamierzam ale bez przesady. Wyobrażasz sobie, że do Rzymu nie wpuszcza się muzułmanów, hinduistów i nikogo kto nie jest katolikiem? Albo że nie możesz wjechać do Stambułu czy Delhi?
Po prostu najnormalniej przesadzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Paź 2018 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
billy napisał(a):
cccc napisał(a):
Mekka to najswietsze miejsce Muzulmanow, a nie atrakcja turystyczna. ;)


Oczywiście. Dla Muzułmanów. Tak samo jak najświętszymi miejscami innych religii można nazwać Jerozolimę, Rzym, Częstochowę, Amritsar, Bodh Gaje, Palitanę, Jazd, Varanasi itd.
Jakoś tam jednak ludzie innych wyznań jadą i nikt ich jako "niewiernych psów" nie przegania...
Przeginają.

@billy wymieniles Jerozolime, ktora akurat jest 3 najswietszym miejscem dla sunnickich Muzulmanow. :)
Jest wiele powodow, dla ktorych nie wpuszczaja do Mekki.
Najwazniejszym miejscem jest Al-Kaaba, sanktuarium gdzie znajduje sie Czarny Kamien, uwazane za "drzwi do niebios" i wyraznie nie chca aby niewierni splamili to swiete miejsce islamu.
Innym powodem jest, ze liczba odwiedzajacych jest ograniczona, sa bramki gdzie sa kontrole odwiedzajacych.
Nie raz dochodzilo do masowych panik, stratowan z powazna liczba ofiar smiertelnych. Dla KAS pozniej powazny problem, odeslac tyle zwlok do poszczegolnych krajow, gdyz Muzulmanie nie moga byc kremowani.
Nawet liczba odwiedzajacych Muzulmanow jest ograniczona, przykladowo z CH wpuszczaja do Mekki tylko ok. 1100 osob rocznie, mimo iz podobno zamieszkuje ponad 500 000.
Nawet gdybys przeszedl na islam to moglbys ladnych pare lat poczekac zanim dostaniesz pozwolenie. ;)
Poza tym jest to miejsce pielgrzymek i modlitwy, w takim tlumie b. trudno kontrolwac turystow, ktorzy albo nie potrafia respektowac tego swietego miejsca albo by rozpraszali modlacych np. "trzaskajac" zdjecia gdzie popadnie.
Owszem istnieja specjalne pozwolenia dla niemuzulmanow, ale b. ciezko zalatwic. :D
Z tego co wiem to niektore miejsca w Watykanie np. kompleks palacowo-ogrodowy zakonu czy slynne archiwum watykanskie tez nie sa dostepne dla zwiedzajacych, nawet katolikow, jakos nikomu to nie przeszkadza i nikt sie nie buntuje. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Paź 2018 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Do mojego domu też obcych nie wpuszczam. Czasem listonosza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Paź 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
-- 13 Paź 2018 10:15 --

cccc napisał(a):
wymieniles Jerozolime, ktora akurat jest 3 najswietszym miejscem dla sunnickich Muzulmanow. :)


I zrobiłem to z pełną świadomością tego faktu. Pomimo tej świętości nikt Ci wjazdu do Jerozolimy nie zabrania, ba, nawet Kopułę na Skale możesz sobie obejrzeć. Można? Można.

cccc napisał(a):
Jest wiele powodow, dla ktorych nie wpuszczaja do Mekki. Najwazniejszym miejscem jest Al-Kaaba, ... ...Nie raz dochodzilo do masowych panik, stratowan ...
Nawet liczba odwiedzajacych Muzulmanow jest ograniczona,... ...Poza tym jest to miejsce pielgrzymek i modlitwy, w takim tlumie b. trudno kontrolwac turystow,


Już pisałem że nie zamierzam im Al-Kaby profanować. Zakaz wstępu do całego meczetu czy kompleksu też byłby dla mnie w pełni zrozumiały chociaż Bogiem a prawdą to tylko w czasie zu al-hidżdży maja tam tłumy a poza nim kłopotu z tłumem nie ma. Rozciąganie zakazu na całe miasto czy kraj odbieram jako przesadzone (nikt nie zabrania Ci wjazu do Indii czy Allahabadu bo w czasie kumbhameli mogli by Cie zadeptać) ale to ich sprawa.

cccc napisał(a):
Z tego co wiem to niektore miejsca w Watykanie np. kompleks palacowo-ogrodowy zakonu czy slynne archiwum watykanskie tez nie sa dostepne dla zwiedzajacych, nawet katolikow, jakos nikomu to nie przeszkadza i nikt sie nie buntuje. ;)


Też już wyżej o tym pisałem. To normalne że są pewne miejsca traktowane jako święte czy wydzielone i nikt tego nie neguje. Możesz wejść do cerkwii ale już za carskie wrota nie wolno się pakować. W całym Maroku są bodaj dwa meczety gdzie dopuszcza się wejście niewiernych i OK. Do Mashadu czy Qum możesz wjechać i obejrzeć meczet z zewnątrz ale juz w środku niechętnie Cie widzą. Tak samo z miejscami "świeckimi", które są atrakcyjne turystycznie ale z różnych względów wstęp do nich jest ograniczony lub zabroniony. Nikt sie z tego powodu nie buntuje (choć czasem szkoda, że nie da się interesującej rzeczy zobaczyć). Nie pcham się po prostu zasadniczo do miejsc gdzie mnie nie chcą a że w AS interesowała by mnie głównie Mekka więc napisałem, że: "jak dla mnie wiza średnio użyteczna". Bo tak jest.
Co sądzę o tak szerokich ograniczeniach to juz inna sprawa.

-- 13 Paź 2018 10:19 --

wtak napisał(a):
Do mojego domu też obcych nie wpuszczam. Czasem listonosza.


Twoje święte prawo.
Mam nadzieję, że szanujesz też prawo innych do pomyślenia: "Ten Wtak to jakiś taki mało gościnny jest, szczególnie że do nas w gości chętnie przychodzi." ;-)


Ostatnio edytowany przez michzak, 15 Paź 2018 08:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 13 Paź 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Gości zapraszam i goszczę.
A w Mekce obcych również nie wpuszczają ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Paź 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Mam nadzieję, że dostrzegasz jednak różnicę pomiędzy domem, który jest jednak miejscem mocno prywatnym a przestrzenią bardziej jednak publiczną jak miasto, państwo. Czym innym jest niewpuszczanie nawet zaprzyjaźnionych osób do sypialni a czym innym ganianie z maczetą "obcych" którzy śmieli zapuścić się na teren "twojego" miasta z szalikiem nielubianej drużyny.

I w sumie do tego problem się sprowadza. Miejsca w którym stawiasz granice "My - Oni" i tego jak tych "Onych" traktujesz. Pewne grupy, społeczeństwa, kultury wyznające określone światopoglądy (w tym religie) wyewoluowały z czasem z pierwotnego lęku przed każdym "obcym" i zaprzestały zabijania każdego który pojawił się na "ich" terytorium. Zauważyli korzyści płynące z wymiany towarów i informacji. Porzucili moralność ściśle plemienną i zaakceptowali objęcie ochroną również "innych" czy "przybyszy". Zaprzestali wrogiego traktowani ich jako "obcych" a zaczęli traktować jako "gości". Wciąż co prawda "innych" ale jednak tolerowanych. (Oile oczywiście swą ilością i agresywnym zachowaniem nie stanowili zagrożenia egzystencji grupy.) Oczywiście zawsze ktoś jest bardziej "swój" a ktoś mniej niemniej jednak z czasem tendencja do "równego" traktowania "wszystkich" i "dopuszczania bliżej innych" upowszechniała się. Tak , wiem, to tylko ideał i ludzie nadal boją się "obcych" czy gardzą nimi i faworyzują "swoich" (Do tego wystarczy niewielki czasem impuls zapalny i "swoi" stają się "obcymi" a nawet "wrogami".) jednak bardziej przekonuje mnie postawa "Gość w dom Bóg w dom" czy proponowanie poczęstunku w Sikhijskiej świątyni mimo iż ewidentnie widzą, że ani "ich" ani "wiernym" nie jesteś, od traktowania cię jak plugawe potencjalne żródło skażenia. I nie, nie mam nic do muzułmanów jako takich. Wielu z nich okazywało mi gościnność czy pomoc a Irańczyków wspominam jako najmilszy chyba i najbardziej przyjazny naród jaki spotkałem (o ile można uogólnić i rozciągnąć życzliwość jednostek na cały naród - w kadym razie nasycenie pomocnymi i życzliwymi osobami tudzież przyjazne traktowanie przybyszy jest IMO dużo większe niż w Europie).

Może zmienią jeszcze zasady za mojego życia i do Mekki zaczną wpuszczać wtedy pojadę obejrzeć - w końcu zaczęłi luzować, kiedyś nie było mowy o wizach turystycznych. Jeśli nie - płakał nie będę, jak pisalem nie lubię się pchać gdzie mnie nie chcą a na świecie jest na tyle dużo ciekawych miejsc, że życia mi na nie nie starczy.

EOT dla mnie w tym wątku bo z kwestii wizowych zaczynamy za bardzo zjeżdżać na kulturowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 13 Paź 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
billy napisał(a):
Rozciąganie zakazu na całe miasto czy kraj odbieram jako przesadzone (nikt nie zabrania Ci wjazu do Indii czy Allahabadu bo w czasie kumbhameli mogli by Cie zadeptać) ale to ich sprawa.


Niestety, ale byly przypadki gdzie niemuzulmanie nie potrafia uszanowac takich miejsc, wrzucali na siebie arabski habit i probowali wedrzec sie do najswietszego miejsca Islamu.
Nie jest latwo dokladnie kontrolowac tej masy ludzi i taki zakaz z punktu widzenia KAS ma sens. ;)
Sa nawet profesjonalni przemytnicy, ale nie polecam dostac sie nielegalnie, sa b. wysokie kary, pol roku wiezienia, $13000 kary i zakaz wjazdu do KAS na 10 lat! 8-)
Nie zdziwilbym sie, gdyby zastosowano publiczna kare chlosty, de facto ulubiona kara w KAS.
Tak jak wczesniej wspomnialem, mozna dostac sie do Mekki legalnie, ale takie pozwolenie b. ciezko zalatwic.
Problem wiz turystycznych spowodowany jest miedzy innymi, ze wielu obcokrajowcow nie potrafi uszanowac zwyczajow i kultury tego kraju.
Poza tym boja sie nielegalnej imigracji oraz masowego najazdu kobiet lekkich obyczajow, tak jak to ma miejsce w Bahrajnie, Qatarze, Emiratach czy Omanie. ;)
Ponadto ryzyko radykalnych terrorystow, jak rowniez mieszkancy AS, ktorzy nadal wyznaja religie z czasow przed Islamem.
Taka ciekawostka, wladcy AS nie sa az tak lubiani i szanowani przez wlasny narod, jak np. w Emiratach czy Omanie.
Anyway ostatnio pojawilo sie zielone swiatlo i testuja faze przyjazdow, na razie na imprezy sportowe i koncerty. :)
Dojdzie do wiekszych problemow czy wyraznych protestow miejscowej ludnosci to potrafia sie b. szybko wycofac.

Btw PL widocznie mocno szanuje KAS i jej polityke, skoro sam L. Walesa nagrodzil krola AS. :D

_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy cos sie zmienilo?
Bo 16 stycznia Juve gra z Milanem w Jedah i sobie mysle -leciec nie leciec ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:28 

Nie leć, szkoda czasu.
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Lis 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Robaku a na to wydarzenie można wizę ogarnąć?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
może w konsulacie w Stambule?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Robaku napisał(a):
Czy cos sie zmienilo?
Bo 16 stycznia Juve gra z Milanem w Jedah i sobie mysle -leciec nie leciec ;)


Jak na razie KAS na ta impreze nie przewiduje wiz, ale moze sie zmienic. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:09 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
cyberpunk64 napisał(a):
może w konsulacie w Stambule?


Tam to mają ciągłe urwanie głowy. Ciężko się wizę załatwia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Czy ta wiza jest darmowa jak ma się bilet na wyścig? Nie zakładałem konta na stronie e-visy i widzę tylko cenę biletu 395 SAR a FAQ na tej stronie nie jest za bogate. W paru artykułach widziałem natomiast informację o koszcie wizy około 170 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mordek, darmowa wiza i KAS to 2 sprzecznosci. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 05 Lis 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
napisałem do Ambasady KAS w PL co z meczem Juve.
Jesli mi nie odpiszą do jutra/srody to tam zadzwonie, albo nawet sie przejade.

@Don_Bartoss
dlaczego!?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group