Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Cze 2023 22:36 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Pytanie dla osób co byli, ciekaw jestem jak wygląda kwestia ubioru turystek w Arabii Saudyjskiej, konkretnie w Rijadzie i Ad-Dammam. Wyczytałem, że "Abaya, which Saudi Arabian women wear, is not required to be worn by the visitors, but it is highly recommended to be worn as a respect to Saudi Arabian Culture". Dla mnie "Highly recommended" trochę brzmi jak "lepiej ubierz bo wszyscy będą się lampić" :D Może moje wyobrażenie tego kraju jest dawno nieaktualne, ale zastanawiam się czy turyści są tam już czymś "normalnym" czy trzeba się liczyć z ciągłą obserwacją i wzbudzaniem małej sensacji, szczególnie w przypadku kobiet z Europy bez zakrycia włosów? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 25 Cze 2023 22:53 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
Będą się lampić bo często nie widzieli turysty a nie dlatego, że nie ma nakrycia głowy. Nigdzie nie wymagali tego albo jakoś inaczej dawali do zrozumienia. Turystki w tych chustach tam gdzie nie trzeba od razu mi się kojarzą z takim sztampowym zdjęciem z instagrama czyli kobieta w chuście, w tle pustynia i ręką wyciągnięta do fotografa :D Z tego Dammam jest bardziej konserwatywny, w Rijadzie to i Saudyjki bez chusty chodzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2023 08:41 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
A nie ma problemu w tym kraju gdy facet chodzi w krótkich spodenkach powiedzmy do kolan? W krajach regionu nigdy nie miałem z tym problemu ale SA jest bardziej konserwatywna stąd moje pytanie
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2023 10:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Problemu nie ma, będzie to wyglądać dla nich dziwnie (dziecinnie) i tyle ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Lis 2023 11:08 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Obaj z (dorosłym) synem przebraliśmy się w krótkie spodnie zaraz po przylocie, jeszcze na lotnisku, i nosiliśmy je do dnia wylotu.
Włożyliśmy długie spodnie tylko podczas zwiedzania Medyny. Dopinaliśmy też nogawki wchodząc do meczetów
Nie zauważyłem żadnych "ciekawskich" spojrzeń.
W Rijadzie sporo (zwłaszcza młodych) kobiet z odkrytymi głowami
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2023 11:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Bo ogólnie z mojego krótkiego pobytu w SA odniosłem wrażenie że lokalsi są bardzo mało zainteresowani turystami (niezależnie od ich ubioru). W wielu innych krajach na świecie spotkanie niewidywanego na co dzień turysty budzi ciekawość, ale nie tam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group