Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lis 2017 01:14 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Nie są. Mailowałem w tej sprawie z ambasadą saudyjską w Warszawie i Polską w Rijadzie. Mam w grudniu przesiadkę 9h w drodze do Manili z Mediolanu, ale lotniska też opuścić nie mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 23 Lis 2017 12:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ale przecież tam piszą, że wizy mają być od przyszłego roku, a Ty masz lot w tym roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Lis 2017 12:56 

Znajomy znajomego był w AS i podsumował, że kraj nudny i nic tam nie ma.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Zawsze wolę takie informacje sprawdzić osobiście - jedni się nudzą, a inni nie mogą ochłonąć z wrażenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@Don_Bartoss
coś napisz więcej o swoim znajomym- czy aby możemy opierać się na jego, opinii? Czy dużo podróżuje i gdzie mu się podobało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@Don_Bartoss ale za to, kolejna kreska i kraj do oznaczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Myślę, że po rekomendacji @Don_Bartoss możemy zamknąć temat. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:15 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Anonymous napisał(a):
Znajomy znajomego był w AS i podsumował, że kraj nudny i nic tam nie ma.


Zabrzmiało to jak cytat z "Chłopaki nie płaczą" - rozmowa Freda z Bolcem o Stanach ;-)

A tak się składa, że ja tam byłem kilka razy osobiście i z Twoim znajomym się nie zgadzam.
Wprawdzie byłem tylko w Rijadzie ale samo miasto ma kilka atrakcji - widok z wieżowca Kingdom Center, Fort Masmak, liczne meczety (do oglądania z zewnątrz), fajnie zagospodarowane parki np. King Abdullah Park czy dzielnica hinduska. Poza tym to jedno z miejsc nieskażonych turystyką masową (poza pielgrzymkami do Mekki) więc moim zdaniem po ewentualnym otwarciu warto tam zajrzeć.


Ostatnio edytowany przez zuchu1, 23 Lis 2017 13:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Hold your horses, panie i panowie, z tematem poluzowania polityki wizowej (turystycznej) przez AS. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie nawet prosty case załatwiany via warszawska amb. (tranzyt 4 dniowy, Rijad - Ad Damman - Kuwejt) to mielenie papierami od dłuższego czasu... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:22 

@sko1czek, ja tylko przekazuję co słyszałem. Tak jak napisał @Sudoku, lepiej pojechać i przekonać się samemu.
Znajomy stwierdził, że jedyne co jest tam ciekawe, to stolica i Mekka. Do Mekki nie masz wstępu, więc odpada. Zostaje Rijad i wielkie pole piachu dookoła. Określił AS jako najmniej atrakcyjny kraj w regionie. Po prostu Palau Bliskiego Wschodu :)

Nic więcej nie wiem, bo nie byłem w AS.
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:37 

Uzyskanie wizy jest proste, pod warunkiem posiadania numeru zaproszenia z tamtejszego MSZ. By uzyskać taki numer, należy posiadać w KSA znajomego, który wystąpi w roli tzw sponsora (nie chodzi o finansowanie, tylko o odpowiedzialność).

Gdybym miał porównywać KSA do jakiegokolwiek innego kraju z Bliskiego Wschodu, to najbliżej jest im do Kuwejtu, ale to moja subiektywna ocena. Nie ma nadmiernego przepychu, jest za to widoczny podział na tubylców i rezydentów. Ach, jeszcze tam są wielbłądy i kobiety.

Czerwona pustynia robi wrażenie. Ja najbardziej chciałem zobaczyć pielgrzymów tańczących pogo wokół Black Stone, ale ze względów formalnych nie mogłem nawet zbliżać się do tego miejsca.

Fajnie jest zobaczyć na własne oczy życie w KSA. Okazuje się, że rzeczywistość nijak się ma do mitów powielanych przez media. Natomiast jeżeli oczekujemy atrakcji turystycznych w postaci zabytków takich jak chociażby w Iranie - to nie ten kierunek.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 23 Lis 2017 13:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@Don_Bartoss
ja tez nie byłem,
ale akurat wczoraj słuchałem pogadanki Pań stewardess, które spędziły 3,5 miesiąca w KSA.
https://goout.net/pl/inne-wydarzenia/ar ... rdu/qrpkc/
http://warsaw.carpediem.cd/events/49900 ... -powrotem/

W Mekce (oczywiście) Panie nie były, bo nie mogły. Natomiast Dżudda wydaje się ciekawa. Al Balad- stare miasto, na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO, wygląda nieźle - ciekawe, czy znajomy był, skoro pisze, że tylko stolica i Mekka...
http://www.blueabaya.com/2014/08/ten-th ... eddah.html
Starówka zdaniem Pań jest mocno podniszczona, niszczejąca- bo Saudyjczycy wolą inwestować w nowe.

Dziewczyny twierdziły także, że mieszkańcy bardzo sympatyczni i otwarci. Bazowały właśnie w Dżuddzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Lis 2017 13:47 

@sko1czek, moim zdaniem, w każdym (za wyjątkiem afrykańskich) kraju, w którym nie ma masowej turystyki, ludzie są bardzo mili. Przeglądam Twój link i być może opinia, którą Wam przekazałem, była nieco krzywdząca i można się do AS pofatygować.
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Lis 2017 15:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Uff, to nam ulżyło, że mamy zgodę. Teraz tylko wiza i jedziemy. ;)

Swoją drogą to może być w razie czego ciekawy sposób na 4 odcinki A3 do utrzymania Golda.

Ale jak pisze @OradeaOrbea, o złagodzeniu przepisów wizowych słyszy się od lat i nic pozytywnego się do tej pory nie wydarzyło.
Z drugiej strony dotarło chyba do nich, że na samej ropie długo nie pociągną, koszty militarne są olbrzymie, a przykład umiejętnie rozwijających turystykę sąsiadów robi też swoje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Lis 2017 16:08 

W trakcie lektury wątku zastanawiałem się, czy pojechałbym do KSA ponownie. O ile w przypadku Iranu, Omanu, Kuwejtu czy nawet Emiratów bez namysłu powiedziałbym "tak!", to w przypadku KSA musiałem chwilę pomyśleć.
Ostatecznie wybrałbym się tam z 3 powodów:
1. Pojeździć terenówką po rezerwatach;
2. Nurkowanie przynajmniej na wysokości Farasad Island - to jest zdecydowanie bardziej na południe od Brothers'ów, a więc fauna powinna być wystarczająco urozmaicona i dzika;
3. Poderwać Saudyjkę Ok, pierwsze dwa powody w zupełności wystarczą.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 23 Lis 2017 16:38 

@volcano, ale tak bez ogródek: jest to najsłabszy kraj w regionie (na Bliskim Wschodzie), czy nie?
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lis 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Anonymous napisał(a):
Uzyskanie wizy jest proste, pod warunkiem posiadania numeru zaproszenia z tamtejszego MSZ. By uzyskać taki numer, należy posiadać w KSA znajomego, który wystąpi w roli tzw sponsora (nie chodzi o finansowanie, tylko o odpowiedzialność).

No nie wiem czy aż takie proste. Moja żona "handluje" z Saudami od lat. Miała praktycznie wszystko załatwione (kontrahent) i odmówiono. Nieoficjalny powód taki, że koleżanka z którą miała jechać jest stanu wolnego.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lis 2017 16:56 

-- 23 Lis 2017 15:51 --

@Don_Bartoss

Tak, zdecydowanie najsłabszy (zastrzegam, że nie byłem w Iraku i Jemenie)

-- 23 Lis 2017 15:56 --

cypel napisał(a):
Nieoficjalny powód taki, że koleżanka z którą miała jechać jest stanu wolnego.

Czemu nieoficjalny? Już na poziomie ambasady ostrzegają, że kobiety przed 40 rokiem życia mogą tam podróżować wyłącznie w towarzystwie męża/brata/ojca.
Góra
 PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Lis 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Na targach WTM ambasador AS potwierdził, że będzie możliwe uzyskanie wiz turystycznych. Wszystko to za sprawą odwilży na nowych rządów. Kobiety mogą prowadzić samochody, a zabytki te "wyklęte" jak Mada'in Saleh mają być dostępne dla wszystkich. Trzeba było jedynie kilku duchownych do więzienia wsadzić ;)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lis 2017 20:05 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Może lekki offtop. Do Mekki się nie dostaniemy, polecam zatem książkę: Ziauddin Sardar, Mekka. Święte Miasto, Wydawnictwo Czarne, 2016. Na początku i na końcu dzisiejsza Mekka jest trochę opisana. Środek to historia miasta. Do momentu przeczytania jakoś nie byłem świadomy, że władze wpadły na kuriozalny pomysł, żeby w sąsiedztwie historycznego meczetu pierdyknąć trzeci najwyższy budynek świata ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group