Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:27 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 8
Mam ostatnio trochę więcej czasu i trochę uzbieranej z myślą o jakiejś fajnej podróży gotówki i chciałbym dobrze ją spożytkować na jakiś fajny wyjazd. Do zagospodarowania mam ok 10 tysięcy złotych - jak dotąd latałem tylko po Europie, odwiedziłem trochę stolic i to w zasadzie tyle. Teraz chciałbym coś ciekawszego niż po prostu kilka dni w kolejnej stolicy więc zacząłem rozglądać się za dalszymi lokalizacjami + takimi, które pozwoliłyby mi na trochę dłuższy wyjazd niż kilka dni (jakby dało się tak koło miesiąca to już w ogóle byłoby wzorowo, ale oczywiście krótsze też wchodzą w grę jeśli dzięki temu byłoby coś fajniejszego, po prostu chciałbym nie przejeść tego w tydzień :D).

Nie mam większych wymagań co do noclegów, zdaję sobie sprawę, że w tej kasie nie będę spał w marmurach więc wystarczają mi jakieś pokoje w hostelach, byle było czysto (wolałbym pokoje tylko dla mnie, ale w ostateczności mogę część wyjazdu się kimnąć w jakichś koedach jeśli tego wymagałoby budżetowanie :)). Miło gdyby nie było tysiąca stopni na dworze, bo średnio się lubię z upałami. Jestem teraz dość dyspozycyjny czasowo więc jeśli chodzi o termin to też jest mi generalnie obojętne, czy będzie to za trzy miesiące, czy za tydzień, chociaż wolałbym z tym przesadnie nie zwlekać i nie planować tego na za pół roku :) A, no i podróżował będę sam więc miło jakby bezpieczeństwo nie było na poziomie Libii ;)

Zrobiłem swój research no i wychodzi mi, że najlepiej prezentowałaby się chyba Azja południowo-wschodnia - np. klasycznie jakiś podzbiór zbioru Chiny, Wietnam, Kambodża, Laos, Tajlandia, Malezja, Birma. Wydaje mi się, że cenowo byłby tam do ogarnięcia ten miesiąc w budżecie, o którym piszę i to bez jakiegoś przesadnego dziadowania. Niemniej, w temacie gorąca jest tu trochę problematycznie, bo nawet pogoda w porze "chłodnej" w takiej Tajlandii to z tego co widziałem okolice 30 stopni, a do tego pora ta przypada dopiero na za kilka miesięcy, a wolałbym jednak skoczyć gdzieś wcześniej (a jednocześnie nie być skazanym na upały 40+ albo porę monsunową ;)).

USA byłoby super, ale wydaje mi się skrajnie ciężkie do zmieszczenia w przedziale, o którym piszę na jakiś sensowny, dłuższy czas. Podobnie sprawa ma się z innymi azjatyckimi kierunkami typu Japonia czy Korea. Bardzo zaciekawiła mnie Islandia, ale tam też trzeba liczyć się z dość kosmicznymi cenami, a jednak przy pojedynku 2 tygodnie na Islandii vs. miesiąc w Azji to opcja nr 2 wydaje mi się o wiele ciekawsza w kategorii "podróż życia" :D

Z tego powodu chciałbym zwrócić się do bardziej doświadczonych w temacie - co byście polecili w takim budżecie albo może macie jakieś spostrzeżenia co do tego, co napisałem wyżej i gdzieś się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To jest budżet na osobę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Sudoku

No skoro chce jechać solo to raczej tak :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Rób RTW. Miesiac i 10 tyś to bardzo zacną podróż mozna zlozyc bez dziadowania :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Goginho uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Z takim budżetem możesz jechać wszędzie. Naprawdę?? Mamy zdecydować za ciebie?! Przecież planowanie to jeden z przyjemniejszych etapów podróży;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:50 

W lutym br. zmieściłem się w kwocie 7000 zł na podróż 4 tygodnie. Bilety kupowałem sobie pojedynczo przez ok 2 miesiące jeszcze w pażdz/ list ubiegłego roku. Zrobiłem trase z Katowic > Dubaj >Mumbaj>Waranasi>Jaipur>Goa> Kuala Lumpur>Bangkok>Hat Yai>Langkawi>Singapur>Berlin
W Dubaju pobyłem 4 dni, potem w Indiach 11,w stolicy Malezji 3 dni ,w Bangkoku 4 i na wyspach Koch Lipe i Langkawi cały tydzień.
Wszystkie przeloty kosztowały ok 2500, noclegi 1000 i w całości wyjazdu wydałem 900$ na "życie"
Spałem po tanich hotelach i hostelach najtaniej za 15 zł/noc najdrożej za 75 zł/noc, dzienny budżet wynosił ok 30$ i spokojnie starczało na wszystko.
Góra
 PM off
Goginho uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Za 10 TPLN możesz zrobić miesięczną podróż prawie wszędzie poza najdroższymi krajami.

W Azji południowo-wschodniej z tym budżetem to niemalże jak król będziesz żył.

Bilety w 2 strony to ok. 2000 PLN, loty lokalne max. 700 PLN.
Zostaje ponad 7000 PLN na 30 dni - to ok. 230 PLN/dzień - aż za dużo.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
Goginho uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:59 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
RTW na samych lotach można zrobić już za 3k wiec układaj trasę możesz zacząć na Dubaj albo Singapur Scottem z Berlina :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Goginho uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
[RTW TP/HA/JQ/FJ/CI/SQ] : ORY-SFO-HNL/NAN-SYD-LON od 855EUR
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t to lepsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Goginho uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
też uważam, że powinieneś poszukać opcji RTW. Jest sporo relacji i składaków.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2019 20:05 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 8
Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi!

Sudoku napisał(a):
To jest budżet na osobę?

Tak, jak już kolega wyżej zauważył - planuję jechać sam i to budżet tylko na mnie :)

elwirka napisał(a):
Naprawdę?? Mamy zdecydować za ciebie?! Przecież planowanie to jeden z przyjemniejszych etapów podróży;-)

Haha, no jasne, że jeden z przyjemniejszych - nie chcę delegować planowania własnej podróży, po prostu chciałbym pogadać z ludźmi obcykanymi w temacie, bo jak widać już po tych kilku wiadomościach, sam nie miałbym pojęcia np. o możliwości RTW w tej kwocie :D

Kod:
@Wszyscy wspominający o RTW

Wielkie dzięki, nigdy bym się nie spodziewał, że w tej kwocie jest w ogóle szansa czegoś tak fajnego jak RTW! Sądziłem, że skoro bilety w jedną stronę zawsze wychodzą mocno "nieopłacalnie" w porównaniu z tymi w obie strony to 10 tysięcy przy lotach wyłącznie w jedną stronę i to na duzych odległościach to zjedzą mi same przeloty i RTW nawet nie brałem pod uwagę :D W jaki sposób w ogóle planuje się taką wyprawę? Są jakieś znane pary miast, między którymi są tanie loty, od których "tradycyjnie" się zaczyna, czy po prostu powinienem na ślepo spisać sobie miejsca, które chciałbym odwiedzić i modlić się, że trafi mi się akurat promocja między kolejnymi z nich? :D Chyba, że są jakieś linie, które oferują akurat bilet dopasowane do potrzeb RTW?

Wybaczcie banalne pytania, ale jednak z moim doświadczeniem podróżniczym organizacja RTW w tym momencie jawi mi się jak organizacja zimowego wejścia na K2 :lol: Także jeśli ktoś ma jakiekolwiek wskazówki (posty? materiały online? książki? :D), żeby się doszkolić w temacie logistycznego ogarnięcia takiego czegoś (oprócz googlania po omacku) to byłbym bardzo wdzięczny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2019 20:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przykłady skladakow RTW znajdziesz na forum, Promocje lotnicze - > Skladaki - > Podróże RTW

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:01 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 121
USA!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Moze jakis rejs wycieczkowcem? Akurat Costa za-lastminutowała Islandię 22.06:-)
Start z IJmuinden kolo Amsterdamu, 14 dni. Parę dni temu wołali 799 EUR + solo supplement (ok. 20-30%) + tzw. napiwki (140 EUR). Tylko pytanie czy chce Ci się wyciągać z szafy zimowe ciuszki, szalik, czapkę, rękawiczki itd:-)
No i czy taki kierunek i forma zwiedzania świata wpisują się w Twój światopogląd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ja jak bym miał 10k i na koncie jakieś odwiedzone stolice europejskie...to bym odwiedził jakieś europejskie urokliwe miejsca, np Bergamo.
Wpisz sobie "najurokliwsze europejskie zadupia", połącz to wszystko linią i...zobacz jak to objechać pociągiem. Taki trochę Orient Express. Np od San Sebastian po Warnę. Trochę tego, trochę tamtego. Na pewno nie będzie to kolejna podróż różniąca się tylko czasem i odległością. A Azjatki to znajdziesz tu na miejscu ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Przelot w biznesie do LIS 1800zł. 7 dni po 700zł w Sofitelu - 4900. Zostaje 110 eur dziennie, będziesz najedzony i pijany za to, zwiedzisz wszystko.

Polecam, będziesz zadowolony!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2019 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@BusinessClass

Lot w biznesie do Portugalii to nadmierna rozrzutność.
Za te 1800 PLN to można polecieć ze 3-4 razy RT
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2019 23:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Tomo14: Bez przesady z tym królowaniem za 200 pelen w Azji :D W dzisiejszych czasach przyzwoity hotel w BKK kosztuje ze 300-400 za noc ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group