Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Gru 2019 11:20 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 15
Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie znajomości języka hiszpańskiego wśród Brazylijczyków.
Czy macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej kwestii?

Z góry dziękuję za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 07 Gru 2019 11:32 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Tak samo jak z angielskim czyli słabo. Jedyne to , że niektóre słowa sa podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
potwierdzam, znajomość języków w Brazylii jest b. słaba, być może przy granicy jest łatwiej porozumiewać się hiszpańskim, który różni się bardzo od dialektu, którym mówią Brazylijczycy, natomiast ludzie są bardzo otwarci i pomocni i bez znajomości języka też można się dogadać, a przynajmniej załatwić najważniejsze rzeczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Gru 2019 12:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Nie jest to specjalnie lubiany tam język.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Z mojego doświadczenia wiem, że nie warto się nastawiać na znajomość hiszpańskiego w Brazylii.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2019 14:20 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Sam byłem świadkiem rozmowy w hotelu, gdzie Brazylijczycy mówili po portugalsku a recepcjonista po hiszpańsku i ku mojemu zdziwieniu najwyraźniej się rozumieli i dogadywali :D
Jak coś powiesz po hiszpańsku, to zrozumieją prędzej niż po angielsku (upraszczając), gorzej będzie ze zrozumieniem odpowiedzi. :? Mimo wszystko lepiej próbować po hiszpańsku, niż angielsku, szczególnie na dalszej prowincji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2019 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Mówienie do Brazylijczyków po hiszpańsku to jak mówienie do Polaków po rusku - zrozumieją ale lubiany to Ty nie będziesz...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2019 14:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Pytanie, czy chcesz być lubiany czy np. znaleźć drogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
W 100% zgadzam się z @BusinessClass tutaj. Kontekst będzie na bank zrozumiany, nawet jeżeli nigdy się nie uczyli.

Z angielskim jest dużo ciężej szczególnie poza rejonami turystycznymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:40 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
tu potwierdzę, co wyżej. Raczej niechętni, ale bywa lepiej rozumiany niż angielski, co więcej coś potrafią najczęściej powiedzieć. I to się przydaje w sytuacjach awaryjnych. Na lotnisku w Salvadorze miałem odwołany lot... i po angielsku nikt mi nie potrafił wytłumaczyć o co chodzi. Dostałem nawet op** od pani w okienku (jedynej która znała angielski z obsługi), ze w tej części świata używa się hiszpańskiego... to przeszliśmy na hiszpański. Niestety rozmowa dalej się nie kleiła :P. Ale fakt, dzięki hiszpańskiemu udało mi się dowiedzieć, co z lotem...
Plus jest wiele słów na tyle podobnych, że można potem zgadywać ich znaczenie, zwłaszcza jak są pisane.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z cyklu 'mythBusters flaja', rw30 proudly presents:

gregorio napisał(a):
Czy macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej kwestii?



Mamy. Jak chodzi stricte o odpowiedź na Twoje pytanie:

gregorio napisał(a):
Mam pytanie odnośnie znajomości języka hiszpańskiego wśród Brazylijczyków.


..to zgadzam się częściowo z przedmówcami. A cześciowo się nie zgadzam :P

Ogólnie ze znajomością hiszpańśkiego jest w Brazylii przeciętnie a raczej słabo.
Natomiast jeśli sprawa interesuje Cię nieco szerzej, czyli np. czy znajomość języka hiszpańskiego ułatwia porozumiewanie się i/lub podróżowanie w Brazylii, to odpowiedź brzmi: jak najbardziej, dużo (mam na myśli: duuuuuuuuużooooooooooo) bardziej niż znajomość angielskiego. Oczywiście zależy to od stopnia znajomości języka, natomiast zakłądając, że mówisz po hiszpańsku dobrze lub bardzo dobrze, to:
1. będziesz mógł zrozumieć sporo (większość?) komunikatów pisanych / ostrzeżeń / wskazań kierunku etc. - o ile w wymowie portugalski mocno się różni od hiszpańskiego, o tyle język pisany jest często bardzo podobny.
2. będziesz się w stanie dogadać z miejscowymi w podstawowych sprawach - jak dojść, ile kosztuje, jak zapłacić etc. Przy czym bardzo nie polecam na początku konwersacji zadać pytania 'czy mówisz po hiszpańsku?' - bo odpowiedź w większości przypadków będzie negatywna, co nie znaczy, że nie da się dogadać. Trudno natomiast poprowadzić będzie jakąkolwiek sensowniejszą rozmowę [chyba że bawi Cię 2-3 minutowe męczenie się by uzgodnić o co chodziło w jednym zdaniu, i tak ciągle. Mnie nie bawiło]

Powtórzę: to co napisałem tyczy się dobrej / bardzo dobrej znajomości hiszpańskiego. Jeśli masz zamiar tuż przed wyjazdem pouczyć się paru podstawowych zwrotów z rozmówek, to jakoś szczególnie Ci nie pomoże.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group