Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lip 2020 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pamiętajmy o jakim kraju czy regionie mówimy. Może i turystyka to tylko 15-20% hiszpańskiego PKB ale chyba każdy Hiszpan korzysta z tego dobrodziejstwa, nawet jeśli nie traktuje tego jako turystykę. Bary, restauracje, dyskoteki, kluby, plaże, transport etc...
Druga kwestia: my tu na forum to sami sobie znajdziemy lot, spanie i jedzenie; nie potrzebujemy biura podróży. W Hiszpanii sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Koledzy z pracy, ludzie w moim wieku, czasami korzystają z ich usług. Po za tym, hiszpańskie społeczeństwo jest starsze i bogatsze. Ci emeryci może nawet nie wiedzą, że istnieje jakiś Ryanair ale wiedzą doskonale gdzie muszą pójść żeby sobie wakacje wykupić. Branża turystyczna bardzo ucierpiała i raczej tupnie nogą jak się zaproponuje kolejny lockdown. No chyba że rząd sypnie groszem co wcale nie jest wykluczone.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 09 Lip 2020 16:20 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
"Pomimo nasilających się w Hiszpanii przypadków infekcji koronawirusem rząd tego kraju nie zamierza przywracać restrykcji" - Minister Zdrowia Hiszpanii wczoraj w wywiadzie dla radia. Przeczytałem dziś tego newsa że rząd na pewno nie wróci u nich do lock downu całego kraju. Zawsze jakieś pocieszenie dla turystów, co nie zmienia faktu że wciąż jest cała masa innych ograniczeń które z pewnością nie są przyjemne. Ja jednak mimo zakładania maseczki i obostrzeń sanitarnych mam nadzieję że urlop w Hiszpanii będzie dla mnie udany. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 09 Lip 2020 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@krychxagg
Niestety, ale chyba coś źle usłyszałaś ;) (musiałem sprawdzić, bo takich rzeczy to raczej rządzący tutaj nie mówią).
Minister powiedział, że nie wyklucza ale to by była ostatnia deska ratunku.
:arrow: https://www.marca.com/tiramillas/actual ... b457a.html
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 09 Lip 2020 16:35 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
A możliwe, ja to wyczytałem tu: https://www.pb.pl/hiszpania-nie-planuje ... zen-996122
No w każdym razie oby to się nie wydarzyło w najbliższym czasie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Lip 2020 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jak spiewał KNŻ: ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze i nie inaczej ma się sytuacja w postcovidowej Hiszpanii.

Wczoraj, pierwszego dnia obowiązkowego noszenia maseczek wszędzie, byłem świadkiem cyrku for free. Otóż w centrum niedużego miasta pod Barceloną biedny pan pracujący jako stóż cywilny (nie że policjant tylko pewnie jakiś bezrobotny, któremu dali taką robotkę) pilnował jak tylko mógł porządku w niemałym tłumie.
Wyglądało to dość komicznie, bo gość w przeciwsłonecznych okularach i masce aż pod rzęsy, krecił się jak bąk co chwilę upominając przechodzących głównie młodych ludzi, co by ryj zakryli. Oczywiście mało kto w ogóle go dostrzegał więc gość się pewnie nieźle zdemotywował.

A tak w ogóle to ok 70% ludzi poprawnie nosiło maski, część nosiła na pół gwizdka a reszta miała to gdzieś. Z resztą, widok policjantów w radiowozie, z otwartym oknem, i bez maseczek nawet na szyi utwierdził mnie w przekononaiu, że społeczeństwo nie zgadza się na taki wymóg (szczególnie w gorące popołudnia).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 10 Lip 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
W Arenales del Sol (30 min od Alicante) 80% w maseczkach na ulicy, do sklepu sprzedawcy bez masek nie wpuszczają. Na plaży za to zero masek. Sporo policji na mieście.
Cała reszta wydaje się być normalna, praktycznie wszystkie knajpy w tej małej mieścinie otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 10 Lip 2020 09:43 

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 1
namteH napisał(a):
@Djorkaeff
Wszędzie, gdzie możesz zachować odległość 1,5 metra. Jeśli możesz, nie musisz nosić.

Interesuje mnie zagadnienie wycieczki rowerem po Hiszpani?
Był Pan w tym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Lip 2020 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@familytour
Pan cały czas jest ;)
Odezwij się na pw jeśli masz jakieś konkretne pytania.
Możesz jeszcze rzucić okiem na jedną z moich relacji :arrow: wschodnia-hiszpania-na-dwoch-kolkach,1506,73195
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Lip 2020 10:09 

Rejestracja: 04 Cze 2020
Posty: 6
W Barcelonie byłam na jednodniówce. Mam podobne odczucia co BB108. Na T1 dużo sklepów zamknięte, i w metrze i na ulicach zdecydowanie mniej osób niż zwykle. W otwartej przestrzeni sporo osób w maskach, mimo, że wtedy jeszcze nakazu nie było.

Nie wiem, może jakoś dziwnie trafiłam, ale mnie nikt o kod QR nie pytał (poza lotniskiem w Polsce), ponieważ dla bezpieczeństwa miałam i kod i formularz, to samo wyjście z lotniska przebiegło bardzo szybko.

Przepisy na temat noszenia masek są dość niejasne, wg tego co wczoraj pisała La Vanguardia, podczas opalania się nie, ale w czasie spaceru po plazy już tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Lip 2020 12:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Od soboty w Extremadura ...obowiązek maseczkowy :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Lip 2020 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jeśli chodzi o centrum Barcelony to raczej nie ma różnicy między tym co jest teraz a co było tydzień temu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Lip 2020 07:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
W Madrycie na ulicach wiekszosc osob w maseczkach. Bardzo malo turystow. Widac ze Hiszpanie mocno odczuli zakaz wychodzenia z domow bo parki i lokale ze stolikami na zewnatrz przechodza wrecz oblezenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Lip 2020 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Na Majorce również od dziś obowiązek noszenia maseczek, z wyłączeniem plaż
:x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 11 Lip 2020 18:00 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 5
Hej. Ja z pytankiem czy na lotnisku w BCN, albo gdziekolwiek w Hiszpanii, robi się testy przylatującym pasażerom? (np. wyrywkowo, nie wszystkim oczywiście).
Widziałem jak na jednym forum na fejsie laska opowiadała, że spotkała się ostatnio z taką praktyką podczas lotu do Grecji. Nie żebym jej nie wierzył, ale wolę się upewnić na fly4free ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Lip 2020 18:13 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Zaki86
viewtopic.php?p=1353388#p1353388 na 1ej stronie :x ,
może czytałeś świeższy post BB108 hiszpania-post-covid,1480,153007&p=1355223#p1355223 ?
Gdyby wątek był większy , masz wyszukiwarkę w okienku nad postami po prawej
( powiedzmy to tu na f4f wprost- wierzysz jej czy nie wierzysz-
Grecja to inny kraj - wiem, że wiesz-
i w kategoriach f4f ma inny wątek. :D
passenger-location-form,1481,153048 )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 11 Lip 2020 19:15 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 5
Chodziło mi o to, czy w Hiszpanii robią wyrywkowo testy po przylocie. Sorry. Rzeczywiście bez sensu napisane z tą Grecją.
Nie zauważyłem w tym wątku, aby ktoś się skarżył na to (z autopsji), ale ostatnie dni mogło się coś zmienić, w związku z nowymi obostrzeniami (maseczki na ulicy itp.).
Może za parę dni ktoś się odniesie do tego postu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2020 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 11 Lip 2020 19:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Chodziło mi o to, czy w Hiszpanii robią wyrywkowo testy po przylocie.

Nie robią.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 11 Lip 2020 21:52 

Rejestracja: 14 Cze 2020
Posty: 23
Przed wylotem też nie robią wyrywkowo , prawda?

Jeszcze pytanie o formularz do wypełnienia - czy jeśli mam lot wewnątrz Hiszpanii - Palma -> Barcelona, to na ten lot nie muszę wypełniać żadnego formularza, tylko na te z Polską tak? :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2020 22:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Lip 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
xx_agata_xx napisał(a):
prawda?


Co prawda to prawda :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Lip 2020 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
maginiak napisał(a):
Na Majorce również od dziś obowiązek noszenia maseczek, z wyłączeniem plaż
:x

Oficjalnie jednak od poniedziałku https://www.majorcadailybulletin.com/ne ... arics.html
Kara za brak maseczki - 100 euro. Podobno Niemcy i Brytyjczycy odwołują już rezerwacje i przedstawiciele branży hotelarskiej będą wnioskować do lokalnych władz o szybkie odejście od takich zasad. Z drugiej strony, to właśnie turyści z tych krajów są najbardziej problematyczni https://www.majorcadailybulletin.com/ne ... jorca.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group