Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Ponownie news z El Pais. Od jutra w Katalonii celem prewencji... :lol: :lol: :lol: kary za nienoszenie maseczki w miejscach publicznych 100 ojro :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#42 PostWysłany: 08 Lip 2020 18:56 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Czyli chyba czeka mnie szybka wyprawa do Walencji z Barcelony, jeśli sytuacja się utrzyma :(
Aczkolwiek czytam to El Pais i nadal nie wyjaśniono co z maseczkami na plażach w Katalonii. Mam skromną nadzieję że chociaż tam ustanowią jakiś wyjątek. Nie wyobrażam sobie opalać się w masce :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Lip 2020 20:18 

Rejestracja: 03 Lip 2020
Posty: 9
Jak ktoś jest w Barcelonie lub na Costa Brava niech da jutro znać jak wygląda przestrzeganie tego bzdurnego przepisu. I jak z plażami, szukałem już tyle hiszpańskich artykułów i nigdzie nie doprecyzowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Lip 2020 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@Emir mogę Ci powiedzieć jak było na plaży w ostatnią niedzielę w Barcelonie - nikt nie nosił maseczki.
Na mieście spora grupa osób nosiła, chyba formalnego wymogu nie było, bo widziałem policjantów bez maseczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:05 

Rejestracja: 03 Lip 2020
Posty: 9
BB108 napisał(a):
@Emir mogę Ci powiedzieć jak było na plaży w ostatnią niedzielę w Barcelonie - nikt nie nosił maseczki.
Na mieście spora grupa osób nosiła, chyba formalnego wymogu nie było, bo widziałem policjantów bez maseczki.

To miła wiadomość, gorzej, że te nowe przepisy wyglądają tragicznie i nie określili, co z plaż. A jak restauracje w Barcelonie i komunikacja miejska? Są jakieś ograniczenia w ilości klientów w restauracji, pasażerów w autobusie/mieście, bądź jest mniej kursów? No i jeszcze pytanie, czy byłeś gdzieś poza Barceloną? Lecimy z głównym celem Tossa de Mar i porezerwowałem już hotele, a oni teraz to wprowadzili...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
Byłem w BCN w dniach 04-07.07 W środkach komunikacji + sklepy, na wejściu do restauracji- wszyscy w maseczkach( łacznie z zakrytym nosem ). Na plaży i okolicach nikt, nawet policja nie nosiła maseczek. Miałem zarezerwowany hotel Suizo, na miejscu zastałem drzwi zabite dechami i tylko karteczkę że trzeba zgłosić się do hotelu Colonial. Bez dopłaty dostałem pokój w Colonial, dla mnie to na plus. Dużo hoteli w BCN jest zamkniętych, pomimo że można zrobić rezerwację np. na booking. Sporo barów i restauracji jeszcze się nie otworzyło. Praktycznie sami lokalni, turystów nie widać, na Rambla ludzi tyle co zazwyczaj o 2 w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@Emir byłem w samej Barcelonie, z komunikacji miejskiej jeździłem tylko metrem - i tam faktycznie wszyscy nosili maseczki. Nie widziałem również by były ograniczenia pasażerów, nikt tego nie liczył (natomiast z powodu braku turystów naturalnie jest mniej ludzi).
Co do samych restauracji - tym bym się specjalnie nie przejmował, większość i tak jest pustych (brakuje gości), więc dystans sam się tworzy. W sklepach faktycznie tego mocno pilnują, ale tam też mniej to przeszkadza, bo najczęściej jest klimatyzacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Lip 2020 00:28 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Washington napisał(a):
Na Majorce w weekend było jak poza sezonem (jest mniej osób niż jak byłem kiedyś w połowie października) - prawie puste plaże, w knajpkach wolne stoliki, na parkingach parkuje się bez problemu. Potwierdzam też to co poprzednicy pisali - na wschodzie bardziej sielsko, wręcz miasteczka opustoszałe.
Ogólnie na zewnątrz nikt maseczek nie nosi (ale z zachowaniem dystansu nie ma problemu), w sklepach raczej ludzie noszą, w hotelu pół na pół.
Natomiast to chyba ostatni dzwonek, apartament 2 tyg temu rezerwowałem w cenie noclegu w Suwałkach, ale już jakby chcieć teraz zarezerwować na za 2tyg to ceny jak przed pandemią w sezonie - nic dziwnego, samolot którym przyleciałem był prawie pełen, przed wypożyczalnią samochodów kolejka na 1,5h czekania - moim zdaniem lada dzień wyspa się zapełni.


Byłeś może ostatnio w Alcudii lub Cala Ratjada?
Będę tam nocować za tydzień dlatego interesuje mnie czy jest tam ogólnie jakieś życie?
Knajpki pootwierane, plaże puste?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Byłem tylko na południowym wschodzie (w końcu miałem całe 25h na wyspie ;) ), o innych regionach ciężko mi się wypowiedzieć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
A jak wygląda sytuacja w Madrycie jeżeli chodzi o maseczki na dworze? Jest taki obowiązek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Tenroh jechałem przez/obok Alcudie z Cap de Formentor na południe to powiem że pustki. Ilość ludzi taka jak lub mniejsza niż w listopadzie zeszłego roku. Natomiast to się chyba będzie zmieniać bo przy lotnisku jak wracałem stało już sporo autokarów TUI. Jak na pierwszy weekend wakacji to się czułem jak emeryt po sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tenroh uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Emir napisał(a):
Jak ktoś jest w Barcelonie lub na Costa Brava niech da jutro znać jak wygląda przestrzeganie tego bzdurnego przepisu. I jak z plażami, szukałem już tyle hiszpańskich artykułów i nigdzie nie doprecyzowali.

Lokalne gazety narzekaja, ze mimo ze nakaz noszenia maseczek obowiazuje do dzis, to wciaz jest wiele niejasnosci i pytan, na ktore nawet na wczorajszej konferencji Generalitat nie otrzymano odpowiedzi. Co do zasady, dla osob powyzej 6 roku zycia za brak maseczki gdziekolwiek poza miejscem zamieszkania grozi 100€ mandatu, chyba ze jest sie osoba z udokumentowanymi chorobami ukladu oddechowanego lub uprawia sie sport o duzej intensywnosci. Co do plazy, jasnych przepisow nie ma, ale na konferencji odwolywali sie do jak to okreslili "zdrowego rozsadku", mowiac ze: opalajac sie na reczniku z zachowaniem dystansu min. 1,5m maseczka nie jest potrzebna, ale juz spacerujac wzdluz morza i brodzac po kostki w wodzie tak....

A dzis rano ulice wygladaly podobnie jak wczoraj: wiekszosc ludzi w maseczkach, ale tez nie wszyscy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Lip 2020 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
-- 09 Lip 2020 10:05 --

Jak już, to mandaty będzie wystawiać policja (policia, guardia urbana, mossos d'esquadra, guardia civil) a nie stróż w metrze (ale na pewno upomni). W centrum roi sie od policji ale za miastem to z lupą szukać.
Byłem przed wczoraj blisko plaży i non stop słyszałem gwizdek...ale to może jakieś zawody były ;)

-- 09 Lip 2020 10:54 --

Baleary wprowadzają podobne obostrzenia jak w Katalonii od piątku lub soboty.
:arrow: https://www.elmundo.es/baleares/2020/07 ... b47d5.html
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
No to żeby było weselej :mrgreen: przeczytane w dzisiejszym El Pais , że....Baleary także nakładają obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Tak więc...Mallorca con mascarilla :lol: Ciekawe co jeszcze ,,przyjemnego" wymyslą do września i na październik kiedy to mam ochotę wybrać się do pięknej Hiszpanii :P
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@krychxagg
Parafrazując Jakimowicza z "Job....":
W domu siedź, gamoniu!
No niestety... Tak w tym roku będą wyglądać wakacje... :roll:
Jakieś pół-środki typu bandana raczej są dozwolone.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:15 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Czyli w Barcelonie zostaje tylko plaża :oops:
Byle w Walencji nie przywalili żadnych ekstra ograniczeń, to tam chociaż można pospacerować bez maski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:29 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Zostańcie w domu i po problemie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:32 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
@OSK
Lot już zmieniony finalnie był. Jako że w mojej rodzinie jest duch turystyki to musieliśmy gdzieś się wybrać (początkowo planowaliśmy tournee po Ameryce Północnej ale tam zakaz lotów z UE). Teraz pozostaje już tak patrzeć na tą Hiszpanię aby mimo jakichś obostrzeń do maksa cieszyć się z wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
El Pais teraz rozszerzył artykuł i pojawiły się dwa magiczne słowa :mrgreen: excepto playas czyli po naszemu ...z wyjątkiem plaż. Dobre i tyle :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 09 Lip 2020 11:44 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
@HandSome
Czyli nie chcą do końca "zarżnąć" turystyki w tym sezonie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group