Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 17 Sty 2022 10:22 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
moje wrażenia z ostatnich lotów BER-PMI i odwrotnie w 2 tygodniu stycznia,
w Berlinie nikt nie chciał niczego, na Majorce, pierw green pass potem hiszpanskie qr,

na PMI na powrocie - covid-pass plus sprawdzali amreismeldung - jak powiedzialem Pani ze nie potrzebujemy bo my tylko tranzytem i dalej zuruck do domu - i tak dala kartkę, ktorej nawet nei wypelnialem.
w Berlinie nie spotkalem ani jednego policjanta na lotnisku nikt nic nie sprawdzał.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#162 PostWysłany: 26 Sty 2022 14:04 

Rejestracja: 28 Mar 2019
Posty: 1
Jak rozumieć poniższe zmiany i info ze strony SPTH :

"has been vaccinated against COVID-19, with a complete schedule or booster dose. In the case of a complete vaccination schedule, you should check the validity periods: from 1 February 2022, this certificate will be valid from 14 days after the administration of the last dose of the complete vaccination schedule and will be valid up to 270 days from the administration of this last dose. Thereafter, in order to be valid, the vaccination certificate must reflect the administration of a booster dose. "

Czy trzeba mieć dawkę przypominającą, czy może od dawki przypominającej również musi upłynąć 14 dni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 29 Sty 2022 12:51 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
Nie musisz mieć boostera, jeśli policzysz od dnia wjazdu do Hiszpanii 270 dni do tyłu. W tym przedziale powinna być data podania drugiej dawki. Jeśli nie jest, to booster :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 29 Sty 2022 13:25 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Podobno 1.02 w Polsce sami zweryfikują daty ważności certyfikat UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#165 PostWysłany: 09 Lut 2022 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Miał ktoś problem z uzyskaniem QR?
w ostatnim kroku trzeba wrzucić PDF z certyfkatem z IKP, wrzucam i...

Cytuj:
Błąd imienia i/lub nazwiska: należy cofnąć się do kroku 1 i sprawdzić swoje Imię i Nazwisko, ponieważ nie zgadzają się one z tymi z wpisanego certyfikatu. Sprawdź, czy wpisałeś każdy z nich w odpowiednim polu.


zmieniałem imię z nazwiskiem itp, żadna kombinacja nie wchodzi

edit: w ostatni kroku można zaznaczyć opcję, ze się wprowadzi dane z covid passa ręcznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#166 PostWysłany: 09 Lut 2022 20:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
nie masz dwóch imion na covidpassie,
albo literówki w imieniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 10 Lut 2022 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Ja wczoraj przerabiałem to samo. Mam litery z ogonkami w imieniu i nazwisku, więc się nie zgadzało z literami bez ogonków w formularzu. Wybrałem opcję ręcznego wpisania danych o szczepieniu i przeszło walidację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Lut 2022 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Teraz strona https://spth.gob.es/ nie działa ani przez kompa ani telefon.
Probowałem na kilku przeglądarkach i to samo.

Załączniki:
es.png
es.png [ 11.59 KiB | Obejrzany 2218 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
skrzat napisał(a):
Ja wczoraj przerabiałem to samo. Mam litery z ogonkami w imieniu i nazwisku, więc się nie zgadzało z literami bez ogonków w formularzu. Wybrałem opcję ręcznego wpisania danych o szczepieniu i przeszło walidację.

Czyli chyba najlepiej wypełnić formularz od początku z polskimi znakami w nazwisku, tak jak jest na Covid Pass ?
Ktoś sprawdzał czy wtedy wczytuje Covid Pass automatycznie z PDF ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Nie da się wpisać w formularzu "ogonków"
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 27 Lut 2022 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Chyba coś usprawnili bo dzisiaj przy dwóch osobach z polskimi znakami w certyfikacie i podwójnymi imionami, wczytało certyfikaty bez problemu automatycznie. Podwójne imiona wpisywałem normalnie ze spacją. Nazwy plików PDF z certyfikatami pozostawiałem oryginalne bez żadnych modyfikacji, chociaż to chyba nie powinno mieć znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 01 Mar 2022 15:05 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Z tymi certyfikatami w pdf to różnie - jedna osoba z 2 imionami przeszła ok, w przypadku drugiej musiałem wyciąć sam QR bo wywalało błędy(stan na24.02)

25.02: boarding wizza w WAW - tylko BP i dowód; na przylocie tylko skanowanie QR i adios 😀
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 19 Kwi 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Cytuj:
Z ostatniej chwili! 06.04.2022 – Od tej pory turyści, którzy podróżują do Hiszpanii samolotem i posiadają unijne cyfrowe zaświadczenie COVID lub jego odpowiednik, nie będą musieli wypełniać formularza kontroli zdrowotnej na stronie internetowej www.spth.gob.es ani w aplikacji Spain Travel Health. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat jak i na temat innych aspektów nowej rezolucji.


Znajomi lecą na Majorkę, przed wylotem będą testy antygenowe na lotnisku w Balicach. Orientujecie się czy mając negatywny test muszą nadal wypełniać formularz spth?
Co źródło to inny komunikat i trochę głupieję. Lecą tam głównie osoby starsze bez smartfonów i nie wiem jak im to zorganizować. Po wykonaniu testu zostanie im z 2h do lotu i kartka z laboratorium to jedyne co będą mieli.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wysłać ich na test 20-24h przed lotem i pomóc wygenerować te formularze i dodatkowe kody qr.

Czy zaświadczenie o negatywnym wyniku testu to w praktyce "EU Covid Digital Certificate (DCC)"? Bo jeśli tak to wg tych stron nie trzeba wypełniac formularza zdrowotnego:
https://travelsafe.spain.info/en/requir ... countries/
https://www.gov.pl/web/hiszpania/komuni ... -hiszpanii

Ale już na stronie balearów http://safetourism.illesbalears.travel/en mamy punkt 1:
Cytuj:
1. HEALTH CHECK FORM

All people entering the Balearic Islands from other countries, regardless of their nationality, age or any other consideration. This does not apply to international passengers in transit at a Spanish airport with a final destination in another country, provided that the transit lasts less than 24 hours and they do not leave the airport premises.

Each form is personal and non-transferable and is associated with a single trip.


Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 19 Kwi 2022 12:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Unijny cyfrowy certyfikat COVID (DCC) lub jego odpowiednik w UE to poświadczenie cyfrowe wydane przez właściwe organy krajów UE oraz krajów/terytoriów trzecich, które przystąpiły do ​​systemu DCC, że osoba:

został zaszczepiony przeciwko COVID-19, z pełnym schematem lub dawką przypominającą. W przypadku pełnego schematu szczepień należy sprawdzić terminy ważności : niniejsze świadectwo będzie ważne od 14 dni po podaniu ostatniej dawki pełnego schematu szczepień i będzie ważne do 270 dni od podania ostatniej dawki dawka . Karta szczepień z kompletnym harmonogramem dla dzieci poniżej 18 roku życia nie ma daty ważności.
Następnie, aby karta szczepienia była ważna (osoby w wieku 18 lat i starsze), musi odzwierciedlać podanie dawki przypominającej . Certyfikaty te będą uważane za ważne od dnia podania dawki przypominającej.
w ciągu 72 godzin przed wyjazdem do Hiszpanii wykonano badanie diagnostyczne (pobranie próbki) na NAAT (testy amplifikacji kwasów nukleinowych, np. RT-PCR, RT-LAMP, TMA) / 24 godziny na RAT (szybki test antygenowy), wynik z czego była ujemna.
uważa się, że osoba wyzdrowiała z COVID-19 po przejściu choroby, pod warunkiem, że od pierwszego pozytywnego wyniku NAAT lub RAT upłynęło ponad 11 dni , a powrót do zdrowia jest ważny przez 180 dni później.
Więcej informacji na temat certyfikatu i krajów/terytoriów trzecich, które przystąpiły do ​​unijnego systemu DCC, można znaleźć pod tym linkiem na stronie internetowej Unii Europejskiej (UE) .

Who has to fill out the Health Control Form?
Wszystkie osoby wjeżdżające do Hiszpanii z innych krajów, które nie posiadają unijnego certyfikatu COVID lub odpowiednika UE . Dzieci poniżej 12 roku życia oraz pasażerowie w tranzycie międzynarodowym nie muszą przedstawiać zaświadczenia ani SpTH QR.

Każdy formularz jest osobisty i niezbywalny i jest powiązany z jedną podróżą.

W przypadku, gdy pasażer jest osobą niepełnoletnią lub osobą niesamodzielną/niepełnosprawną, formularz może wypełnić jego opiekun, który będzie odpowiedzialny za prawdziwość podanych informacji.


Czyli nie muszą.
Nawet nie wiem czy na teraz ktoś to będzie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
Arrival uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
No dokładnie to czytałem, ale np. na stronie Balearów masz:
http://safetourism.illesbalears.travel/en

"TRAVELLING FROM AN INTERNATIONAL LOCATION"

I tam info, że formularz potrzebny. Jakiś kontakt pracujący na lotnisku w KRK też im powiedział, że koniecznie test+formularz. Więc głupieję :D
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 19 Kwi 2022 20:19 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Wjazd do Malagi 11 kwietnia, powrót wczoraj.

Przy wjeździe nikt nie kontrolował niczego. Dla zaszczepionych, przechorowanych czy wyzdrowiałych nie ma już Spain Travel Health. Powinni oni wybrać pomarańczową ścieżkę przy wyjściu z lotniska. W praktyce na pomarańczową kierowali tylko tych, którzy przylecieli z Hiszpanii, np. z Kanarów. Wszyscy inni normalnym wyjściem. Nikt nie oglądał żadnych dokumentów, czy obrazków w telefonie. Babka patrzyła tylko na ekran kamery termowizyjnej i jeśli się ktoś wydawał za ciepły, mierzyła temperaturę termometrem bezkontaktowym.

Cały pobyt, w tym w hotelu żadnych dokumentów nikt nie chciał oglądać. Ważne - nadal w pociągu, autobusie, taksówce, sklepach, ale i restauracjach, dokąd nie dostaniesz jedzenia, czy podczas imprez maska obowiązuje. Na otwartym terenie spora część ludzi ma maski, tam gdzie tłoczno (np. na procesjach wielkiego tygodnia).

Powrót - nikt o nic nie spytał, nikt nie chciał niczego, poza dowodem osobistym, oglądać. Oczywiście w samolocie maski są.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
Arrival uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 19 Kwi 2022 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
lot KRK-Teneryfa
powrót GranCanaria-KRK
pierwszy raz od wielu miesięcy nie używałem swojego QRcovid ani razu

SpTH QR nikt tego nie kontrolował.

ani lecąc, ani na miejscu, ani podczas powrotu.
maseczki na miejscu obowiązują w większych sklepach, w komunikacji miejskiej podczas wejścia jak i podczas rejestracji w hotelu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
Arrival uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: hiszpania i SPTH
#178 PostWysłany: 18 Maj 2022 15:00 

Rejestracja: 18 Maj 2022
Posty: 13
-- 18 Maj 2022 14:17 --

witam, hiszpanie nadal wymagaja tej formatki SPTH?
dzieki

-- 18 Maj 2022 15:00 --

zdzisiek napisał(a):
witam, hiszpanie nadal wymagaja tej formatki SPTH?
dzieki


wg naszego ministerstwa niezaszczepieni na covid musza wypelnic SPTH
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/hiszpania

ale wg hiszpanow z infolinii ze strony https://www.spth.gob.es/contact niezaszczepieni nie musza tego wypelniac..


Ostatnio podbity przez zdzisiek, 18 Maj 2022 15:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group