Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2020 09:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
W związku z pandemią koronowirusa, Hiszpania od 1 lipca 2020 r. wprowadziła obowiązek wypełnienia specjalnego formularza dla zagranicznych turystów. Formularz dostępny jest na stronie https://www.spth.gob.es/
Do końca lipca ustanowiono okres przejściowy, w którym formularz będzie można wypełnić również w formie papierowej po przylocie.

Informacje prasowe:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Turysc ... 16889.html
https://murciatoday.com/from-1st-july-t ... 494-a.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lip 2020 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Za :

https://www.ryanair.com/pl/pl/travel-updates/articles/europejskie-ograniczenia-zdrowotne-i-dokumenty-c-19--

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/status-lotu

Plik do pobrania :

https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/locator-form-SPAIN_compressed.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2020 11:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na stronie EasyJet pięknie są przedstawione wszelakie formularze jakie musimy wypełnić obowiązkowo na przyloty i pobyty w danym kraju. Bardzo pomocne :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2020 13:57 

Rejestracja: 03 Lip 2020
Posty: 9
Ktoś wypełnił na stronie i uzyskał kod QR? Ile się czeka na niego po wypełnieniu? Mam odprawę najwcześniej 48h przed lotem, a do wypełnienia podobno potrzeba nr miejsc w samolocie. Więc jak to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off
luki1975 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2020 14:59 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Przychodzi od razu po wypełnieniu formularza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2020 18:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 17
Chyba wpadłem, 01.07.2020 zakupiłem bilety POZ > BCN > WRO na 04.07.2020. Również 01.07.2020 rząd Hiszpanii wprowadził SpTH form który trzeba wypełnić na 48h przed przybyciem. Do lotu pozostało 16h a dowiedziałem się o tym teraz (sms z LOT). Czy ktoś był/jest w takiej sytuacji i ma jakieś sprawdzone info co dalej?

https://www.spth.gob.es/

UPDATE
Przepraszam za dezinformację, w faq jest napisane:
"The form can be started at any time from when you have the details of your flight, filling in the data you want and saving it to continue later. You can only complete the health questions, and sign the completed form 48 hours before your arrival in Spain."

Ważne żeby po prostu przed podróżą wypełnić formularz, pytania o zdrowie są dostępne na 48h przed lotem. Dobrze rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off
Leszek Borowski lubi ten post.
Leszek Borowski uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Lip 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Dziś leciałem WAW-PMI, miałem już wcześniej wypełniony formularz ale masa ludzi dowiedziała się o tym na lotnisku. Samolot odleciał z około 40-minutowym opoznieniem czekajac aż wszyscy wypełnią formularz przed boardingiem. A gdyby jakimś cudem ktoś poleciał bez kodu to po przylocie również można wypełnić ten formularz. Ogólnie zero spiny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2020 15:55 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Jakieś testy na COVID19, jak w przypadku Grecji?
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@teoriamoral jak na razie tylko formularz.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2020 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Z praktyki bo właśnie wróciłem. Najwygodniej wypełnić formularz w aplikacji SpTH. Wypełnia się dane adresowe, nr paszportu, lot, miejsce w samolocie oraz odpowiada się na pytania czy się ma objawy, miało kontakt z osobą chorą, było na targu zwierząt i wymienia kraje w których się było w ciągu ostatnich 14 dni. Od razu po wypełnieniu w aplikacji jest dostępny kod QR więc można to zrobić nawet przed bramką co udowodniło 3/4 pasażerów weekendowych lotów na Majorkę bo prawie nikt nie wiedział o tym wcześniej.

Formularz trzeba wypełnić dla każdej osoby osobno, dla dzieci także. Nie ma formularza rodzinnego.

Kody są sprawdzane na lotnisko w PL ale tylko wzrokowo i nie chcą bez nich wpuszczac do samolotu(?) natomiast po przylocie w Hiszpanii na dzień dzisiejszy można nadal wypełnić formularz papierowy.

Podsumowując, tak czy inaczej trzeba ten formularz wypełnić, na miejscu nikt się w niego nie wczytuje tylko zbiera/skanuje kod i sprawdza temperaturę. Aby wypełnić formularz trzeba znać nr miejsca w samolocie więc można to zrobić dopiero po odprawie i nie wcześniej niż 2 dni przed przyjazdem (te 48 godzin). Na miejscu nie ma testów ani badania przez lekarza (przynajmniej na Majorce).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Lip 2020 19:16 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Nie zawsze kody są sprawdzane na lotnisku (WAW-ALC)

W sensie na wylocie,bo na miejscu jak najbardziej, albo formularz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:04 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
W sumie nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale mam problem z tym formularzem, który należy wypełnić na max 48 godzin przed lotem do Hiszpanii.

Otóż bezproblemowo przechodzę przez krok 1, gdzie wypełniam swoje dane, przechodzę do drugiej zakładki, gdzie wpisuję dane dotyczące lotu oraz hotelu i kiedy chcę zapisać dane i przejść dalej, wyskakuje mi w górnym prawym rogu komunikat ,,The form could not be edited".
Sprawdzałem wpisane dane kilka razy i wszystko się zgadza, nie ma żadnych niedozwolonych znaków, itp...
Ktoś miał podobny problem? Może wypełniam ten dokument za wcześnie (lecę 16.07)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wypełniasz za wcześnie. Na dwa dni przed lotem będą pytania o historię podróży z ostatnich 14 dni więc dopiero wtedy da się ten formularz zakończyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Lip 2020 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie z kategorii głupich. We czwartek mam lot na Majorkę, byłem teraz we Francji. Mogą się o to jakoś specjalnie przyczepić ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lip 2020 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@Legion1 Nie, problemu nie będzie. Wypełnisz wniosek o kod QR na mniej niż dobę przed odlotem, przyjdzie Ci na maila, wydrukujesz to sobie, a na lotnisku to tylko zeskanują.
W tych ich formularzu to spora część jest czysto informacyjna, typu miejsce w samolocie, numer lotu, kontakt do Ciebie itd. Reszta to pytania już dotyczące COVID-19, czyli czy miałeś objawy w ciągu ostatnich 2 tygodni, czy miałeś kontakt z kimś zarażonym albo byłeś w szpitalu w związku z koronawirusem itd. I zakładam, że gdybyś tutaj zaznaczył, że coś takiego miało miejsce, to miałbyś problem z wjazdem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Lip 2020 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Legion1 w tych hiszpańskich formularzach chodzi chyba bardziej o to aby można było Ciebie lub innych podróżnych zlokalizować jak by się okazało że w samolocie był ktoś chory. Wydaje mi się, że historia nie ma większego znaczenia dopóki w tych krajach których byłeś sytuacja nie pogorszyła się drastycznie. Jak się wypełnia ten formularz w aplikacji to kod jest od razu dostępny więc nie są te dane analizowane przez człowieka a na lotnisku nie widziałem aby ktokolwiek musiał się przy skanowaniu zatrzymać na dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2020 09:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Na lotnisku oni nawet nie patrzyli na to co się skanuje, tylko czy się ma kod.
Ale to ma sens - jest to karta lokalizacyjna - czyli gdyby ktoś z samolotu zachorował to będą w stanie na drodze dochodzenia epidemiologicznego wyłapać zagrożone osoby tak by dalej nie roznosiły.
Tak więc pisałbym prawdę i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2020 09:17 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 4
Wróciłem wczoraj z Barcelony. Wizzair z Krakowa i do Krakowa. Co do deklaracji: można ją wcześniej wydrukować (przysyła ją po angielsku i hiszpańsku Wizz i to kilka razy :) i wypełnić na spokojnie w samolocie do Bar-ny. ( Jeżeli nie wydrukowałeś wcześniej - na lotnisku są formularze - weź długopis) Na lotnisku stoją pracownicy i je tylko zbierają. Nie ma żadnych kodów, nic takiego nie sprawdzają. Nie trzeba wypisywać osobnej deklaracji dla każdej osoby która z nami podróżuje: są cztery linijki gdzie wpisuje się rodzinę (imię, nazwisko, miejsce w samolocie, wiek) Są też bodajże dwie rubryki gdzie wpisuje się "nie rodzinę" - znajomych, itd. Na powrocie w samolocie stewardesy każdemu dały taki sam druk , po czym go pozbierały. I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
W jaki sposób uzyskać pozwolenie na wjazd do Hiszpanii? Niestety przez stronę spth.gob.es się nie da, bo próbuje ona wykraść dane. Słyszałem, że podobno wystarczy wypełniona wersja papierowa rozdana w samolocie?

Załącznik:
ES-Travel.png
ES-Travel.png [ 35.82 KiB | Obejrzany 11261 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Piatek Papierowa wystarczy w Hiszpanii ale bez elektronicznej mogą Cie nie wpuścić do samolotu w Polsce ;).

Możesz sobie ściągnąć aplikację SpTH i wypełnić w aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piatek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group