Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2013 08:23 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 6
Witam,
Pod koniec kwietnia wybieram się... jeszcze nie wiem gdzie. Mam bilety do Girony, bo akurat były po rewelacyjnych cenach, jednak zależy mi na tym, żeby była jak najcieplejsza woda, a nie jestem pewien czy to w Barcelonie da się osiągnąć. Chcę, aby było miło, spokojnie, ciepło, do kąpania i ew. opalania się, w okolicach naszej majówki. Czyli środek lata w połowie wiosny ; ) Czy jesteście mi w stanie poradzić, czy zostać w Barcelonie, czy może zaraz po wylądowaniu przejść się na lot do Ibizy albo Palmy, albo jeszcze gdzie indziej? Nigdy nie byłem w tamtych okolicach, szukam więc w internecie informacji o pogodzie itp. jednak wszędzie dane są dość zbliżone. Zależy mi więc na tym, żeby było: po pierwsze, jak najmniej tłoczno (w tym terminie przed majówką to chyba nie problem?), po drugie z możliwością plażowania.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2013 09:41 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Pogoda nie jest przewidywalna w 100%, jak pokazuje teraz snieg w kwietniu w PL,
ale raczej poludnie niz Baleary - Valencia , Alicante, Andaluzja
W-py Kanaryjskie maja klimat "stosunkowo pewny", ale to 2x dalej z PL,
a moze byc cieplo juz na Costa Brava
Jesli bardzo chcesz plazowac, zobacz prognozy na kilka dni przed wyjazdem i podrozuj po polwyspie autokarami, koleja , lub wynajmij samochod.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2013 09:50 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 6
Przejrzałem dokładniej daty i w zasadzie kończy się na tym, że wchodzą w grę tylko 2 opcje:
Albo Barcelona, tydzień przed majówką, albo w tym samym terminie Majorka, prawdopodobnie wschodnia część, czyli Cala Millor. Raczej autobus / samochód po kontynencie niezbyt mile widziany, wolałbym zwyczajnie gdzieś osiąść na parę dni i mieć tzw. "no stress" ; ) Gdybym decydował się na Majorkę, dni rozłożyłyby się pewnie w taki sposób: 3 dni Barcelona, 3 dni Majorka, 1 noc na lotnisku w oczekiwaniu na poranny powrót. Dylemat mam tylko czy to się opłaca, żeby np. po paru dniach w Barcelonie nie wylądować na Majorce i nie stwierdzić "e, bez sensu, bardziej zimno, wietrznie, woda nie do kąpania, wracamy". Więc jeśli jest zasada, że raczej wyspy będą chłodniejsze i mniej przyjemne, to daruję sobie ten pomysł, ale prognozy pogody są raczej podobne, więc na co liczę to mniejsze zatłoczenie Majorki, niż Barcelony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2013 10:00 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Nigdy nic nie wiadomo: byłem w Barcelonie pod koniec kwietnie ubiegłego roku. W miarę ciepło, choć nie było to takie ciepło na plażowanie. Problem polgał na tym, że nad całym półwyspem iberyjskim zalegały grube, deszczowe chmury i to co było w Barcelonie, to i tak najlepsze co się dało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2013 10:44 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Najcieplej powinno być w Andaluzji (jeśli chodzi o Hiszpanię kontynentalną).
Woda też tam będzie najcieplejsza, paradoksalnie cieplejsza na przełomie kwietnia i maja będzie w zachodniej części Andaluzji (od strony oceanu Atlantyckiego), ale rewelacji się nie spodziewaj. Ta zima/wiosna była również chłodna w Hiszpanii i Portugalii, więc woda będzie miała wtedy najwyżej 18°C - obecnie ma ok. 16-16,5°.
Jeśli chcesz wodę o temperaturze ok. 22° to w tym okresie tylko Wyspy Kanaryjskie wchodzą w grę.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2013 15:16 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 6
@Abcn:
Dzięki wielkie za odpowiedź w prywatnej wiadomości. Nie mogę (pewnie mam za mało postów?) odpisać, więc czy mógłbym Cię prosić o kontakt na gg? 14081. Rozwiałoby to parę moich wątpliwości. Z góry dzięki ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group