Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#621 PostWysłany: 26 Kwi 2021 20:21 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Skoro już mowa o lotach Malaga-Kraków.

Czy ktoś z potwierdzoną rezerwacją na lot 1 lub 5 maja na trasie Malaga-Kraków może mi sprawdzić ile kosztuje dokupienie bagażu rejestrowanego 20kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#622 PostWysłany: 27 Kwi 2021 12:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Hiszpańskie stowarzyszenie linii lotniczych (ALA) wnioskuje do rządu o zwolnienie osób zaszczepionych przeciw covid z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Hiszpanii.
https://www.alaspain.com/?p=8817
https://www.canarianweekly.com/posts/ai ... passengers
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#623 PostWysłany: 27 Kwi 2021 12:47 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Podobnie opowiada się za akceptacją testów antygenowych jako alternatywy dla PCR dla niezaszczepionych podróżnych, tak jak robią to inne kraje europejskie ...
Czekamy na jak najszybszy rozwój sytuacji :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#624 PostWysłany: 27 Kwi 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
-- 27 Kwi 2021 12:49 --

A wiemy coś o luzowaniu obostrzeń po 9 maja ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#625 PostWysłany: 27 Kwi 2021 13:58 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
-- 27 Kwi 2021 13:58 --

Akna w kwestii testów antygenowych ...

@Kashpir dał jasne info w linkach:
https://www.alaspain.com/?p=8817
https://www.canarianweekly.com/posts/airlines-request-no-tests-vaccinated-passengers


Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#626 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Tak tak, dziękuję, potem do nich zajrzałam i doczytałam.
Hmm już się nie napalam :D bo byłam w tym miejscu w grudniu jakoś haha.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#627 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
W Katalonii odbył się "eksperymentalny koncert" dla sprawdzenia, czy covid rozprzestrzenia się na masowych imprezach. Wyniki optymistyczne ;)

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-n ... Id,5196036
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 28 Kwi 2021 21:03 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Wybieram się 10 maja do Barcelony
Czy ktoś był ostatnio i może powiedzieć jakie atrakcje są otwarte i możliwe do zwiedzania w czasach COVID-19?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#629 PostWysłany: 29 Kwi 2021 15:24 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Gdzie dokladnie sprawdzane sa testy? Przed wylotem w PL? Po przylocie do ES? Sa gdzies wpisywane do systemu czy tylko 'rzucanie okiem'?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 29 Kwi 2021 15:29 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Madzik1988 napisał(a):
Wybieram się 10 maja do Barcelony
Czy ktoś był ostatnio i może powiedzieć jakie atrakcje są otwarte i możliwe do zwiedzania w czasach COVID-19?

Jeżeli nic nie pomieszałem, to obecne obostrzenia w Hiszpanii mają trwać do 9 maja, więc od 10 wszystko się może zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#631 PostWysłany: 29 Kwi 2021 16:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Jeśli chodzi o samą Barcelonę, to można sprawdzać tutaj https://www.barcelona.cat/covid19/en/me ... -barcelona

W ślad za spadkami zakażeń i postępującą akcją szczepień, obstawiam poluzowanie wymogów wjazdowych od 10 maja (wpuszczenia zaszczepionych bez testu?). Warto śledzić stronę https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... v/spth.htm

I znalazłem jeszcze taką stronę o bezpiecznym podróżowaniu przygotowaną przez spain.info https://travelsafe.spain.info/en/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#632 PostWysłany: 29 Kwi 2021 22:33 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
olekskw napisał(a):
Gdzie dokladnie sprawdzane sa testy? Przed wylotem w PL? Po przylocie do ES? S

Mogą być sprawdzane i przed wylotem i po przylocie , w tym wątku i pokrewnych były wspomniane różne sytuacje, przeszukaj , przejrzyj ,
z tym że zapewne to co zdarzyło się wczoraj nie musi powtórzyć się jutro (kula szklana :P )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#633 PostWysłany: 30 Kwi 2021 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Autem nie da rady jechac po Hiszpanii środkowej jak coś, jechalem w środę z Castille Leon do Navarre i byl check-point Guardia Civil na drodze,
do tego praktycznie puste drogi i kilka razy wyprzedzala mnie Guardia.
Przy wjeździe do Francji kontrola kazdego auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#634 PostWysłany: 03 Maj 2021 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Piatek napisał(a):
Przy wjeździe do Francji kontrola kazdego auta.

Warto jechać przejściem przez Cerbere / Portbou. Tam to przejście jest praktycznie wyludnione i mało kto je zna. I praktycznie zerowe szanse na kontrole ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#635 PostWysłany: 04 Maj 2021 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Madzik1988 napisał(a):
Wybieram się 10 maja do Barcelony
Czy ktoś był ostatnio i może powiedzieć jakie atrakcje są otwarte i możliwe do zwiedzania w czasach COVID-19?

olekskw napisał(a):
Gdzie dokladnie sprawdzane sa testy? Przed wylotem w PL? Po przylocie do ES? Sa gdzies wpisywane do systemu czy tylko 'rzucanie okiem'?

I dodatkowo @Kashpir i @Abcn, bo może Was również zainteresuje :)

Opiszę tutaj trochę więcej niż padło w pytaniach, ale może się komuś przyda - byłem w Barcelonie (by LOT) w terminie 29 kwietnia - 3 maja, więc informacje na świeżo i z pierwszej ręki.

Zacznę od samego testu, który był robiony w Damianie we Wrocławiu , zależało nam na zrobieniu RT-LAMP, ze względu na niższą cenę. Umówiliśmy się 27 kwietnia na 11:00 i 11:05, testy pobrane bez problemu. Ja swój wynik dostałem tego samego dnia, w okolicach godziny 21. Partnerka, mimo że badała się chwilę przede mną, nie dostała nic. 28 kwietnia wstałem z samego rana, wynik już był, załadowany około 1 w nocy. Co ciekawe, na zaświadczeniu (w języku polskim i angielskim) była informacja, że test wykonany metodą RT-PCR, a nie RT-LAMP, pomimo płatności za LAMP (może RT-LAMP wyszedł niejednoznaczny i sprawdzali to PCRem?). Na szczęście obydwa testy są uznawane przez Hiszpanię, więc problemów nie było żadnych .

Jako że miałem wcześniej odwołaną rezerwację z Wielkanocy do Barcelony, to w LOcie miałem coś w stylu "open ticket", czyli w zakresie -30/+30 dni mogłem zmienić rezerwację na dowolny termin, oczywiście w zakresie dostępności miejsc. 28 kwietnia od 6:00 wisiałem na słuchawce, żeby zabookować ten konkretny termin, wcześniej tego nie robiłem, bo nie chciałem ryzykować jakiejś niespodzianki z wynikami testów (liczyłem na to, że obłożenie i tak nie będzie pełne). Dodzwoniłem się po 45 minutach i jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że miejsc w samolocie z Warszawy do Barcelony nie ma - pomimo tego, że na stronie LOTu pokazywało, że tych miejsc jest co najmniej 9. Faktycznie, po pół godzinie ze strony została zdjęta możliwość wylotu 29 kwietnia, więc było wielkie rozczarowanie, że testy wykonane, a jednak nie polecimy. Jeszcze liczyłem, że ktoś w ciągu dnia zrezygnuje, weźmie voucher i zwolnią się miejsca - i faktycznie jak sprawdzałem dostępność na stronie koło 12, to pojawiły się kolejne miejsca. Telefon do LOTu, po 20 minutach połączenie z konsultantem, przebookowanie trasy (notabene przebookowali z klasy O na H i V, bo bilety były już droższe) i po chwili etixy na mailu.

Wylot w czwartek z samego rana z Wrocławia, oczywiście trzeba było podejść do check inu po boarding passy - tam pierwszy raz sprawdzali nam testy i kod QR. Przylot do Warszawy i tam oczekiwanie na samolot do miejsca docelowego - w międzyczasie wywołali nas przez megafon do stanowiska, tylko po to, żeby ponownie sprawdzić testy i kod QR (zakładam, że robili to tylko wobec ludzi, którzy lecieli z regionu, bo w Warszawie pewnie przy wydawaniu boarding passu).
Lecieliśmy Embraerem, to był pierwszy lot LOTu na tej trasie po wznowieniu, wypełnienie samolotu około 80-85%, więc myślę, że tam ani razu nie mieli zabookowanego 100% LF, tylko w systemie nie mogli mi wystawić etixów (nie wiem z jakiego powodu). W samolocie tylko na początku poprawiali pasażerów w sprawie poprawnie założonych maseczek, później już to kompletnie olali.
Serwis uboższy względem tego, co jeszcze miało miejsce chociażby w grudniu 2020 - tzn. dalej są chusteczki, dalej jest drożdżówka, dalej jest 0,5l wody, ale już nie dają grześków :)

Po wylądowaniu (T1) przechodzi się przez terminal, względem lipca 2020 (mój ostatni pobyt w Barcelonie) jest trochę więcej otwartych sklepów na lotnisku, ale dalej sporo jest zamkniętych. Tam przechodzimy sprawnie przez kolejkę, gdzie weryfikują kody QR i testy - w dwóch następujących po sobie okienkach, idzie to szybko i sprawnie, bez zbędnych kłopotów. Kod QR jest skanowany, testy weryfikowane z dowodem osobistym, ale nie pamiętam czy są wprowadzane do systemu (jeżeli są, to raczej pobieżnie poprzez odhaczenie w systemie, że jest ok).

Kilka spostrzeżeń z samej Barcelony:
1) W komunikacji miejskiej, w metrze, bezwzględnie wszyscy noszą poprawnie założone maski - dosłownie pojedyncze przypadki ludzi z maskami pod nosem.
2) Na mieście już różnie - tzn. spora część osób nosi je poprawnie, ale również spora część nosi pod nosem, mniejsza część nie nosi w ogóle. Generalnie, nie będąc z tego dumnym, ale pewnie kilku osobom się przyda, to nikt mi nie zwracał uwagi jak miałem maskę pod nosem albo jak na mało zatłoczonych ulicach nie miałem jej w ogóle. Policji na mieście mało, ale nawet nie zwracali uwagi ludziom, którzy mieli maskę pod brodą i przechodzili koło nich.
3) Turystów zagranicznych jest bardzo mało - w zasadzie nawet nie wiem czy nie mniej niż w pierwszej połowie lipca 2020 r. Wszędzie praktycznie Hiszpanie, widoczny brak innych nacji. Choć miałem też niezłą ironię losu, kiedy z partnerką przechodziliśmy La Ramblą i właśnie jej mówiłem, że "bardzo mało tutaj zagranicznych turystów, Polaków praktycznie brak" i nagle widzę gościa z maską pod nosem, rozmawiającego przez telefon i mówiącego "stary, wszystko tutaj jest - knajpy otwarte, piweczko jest, słoneczko jest, dupeczki są" :D
4) La Rambla - w zależności od pory dnia, czasem praktycznie pusta, czasem z większym tłokiem, ale na pewno bez tłumów. Widać też, że mocno uderzył w nich brak turystów, bo co któryś sklep/knajpa ma zamkniętą witrynę na stałe.
5) Knajpy otwarte do godziny 17:00 - potem są zamykane i tego się trzymają. Generalnie to po knajpach głównie widać, że jest brak turystów i siedzą w nich sami Hiszpanie. Na miejscu dbają o dezynfekcję po gościach, szczególnie jak sobie porównuję to do wakacji zeszłego roku w Polsce.
6) Pogoda dobra na zwiedzanie - tzn. jak sprawdzałem przed wyjazdem, to miało przez 4 bite dni lać (prawdopodobieństwo koło 90%). Ostatecznie padało tylko w sobotę od rana do 11:00, w pozostałych godzinach nie, mimo że praktycznie co się patrzyło na prognozę to miało padać.
7) Plaże raczej puste - tzn. w weekend sporo mieszkańców ruszyło na plażę posiedzieć, napić się czegoś i poleżeć. Pogoda nie sprzyjała opalaniu się i pływaniu, ale już spotkaniom tak. Oczywiście tam większość już ściąga maski, policja tylko od czasu do czasu się pojawiała, ale nie widziałem by zwracali uwagę.
8) Sagrada od środka zamknięta, ale chyba wszystko inne jest otwarte - tzn. poza restauracjami do 17:00, to np. Park Guell jest otwarty normalnie, Muzeum Piccassa również.

To chyba tyle z najważniejszych informacji co do samej Barcelony.

Na powrocie LF samolotu do Wawy około 60%, ale to rzecz jasna moje szacunki. Po przylocie (wchodziliśmy rękawem), stał pracownik z karteczką "COVID-19 TEST" i pytał czy ktoś się chce testować na lotnisku. Łącznie zebrało się ze 20 osób, wrzucili nas do autobusu i pojechali do pomieszczeń koło gate'u 34-35. Tam wypełnialiśmy deklarację, następnie wprowadzali dane do systemu, opłacało się badanie kartą i szło się do wykonania testu (są dwie osoby od pobierania próbek). Wynik po maks 10-15 minutach, nie wiem ile trwało załatwienie całości 20 osób, bo byłem pierwszy w kolejce, ale na pewno trochę to musiało trwać, więc warto sobie trochę czasu zarezerwować. Część osób pytało o bagaże rejestrowane, ale zapewniano ich, że nie ma się czym martwić i one będą czekały. Koszt 200 zł, ale jesteśmy zwolnieni z kwarantanny.
Na samym lotnisku w Wawie dość spora pustka, ale widzieliśmy m.in. Martę Wierzbicką (leciała na wakacje) i selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousę - wracał TAPem do Lizbony.
To chyba tyle z ważnych informacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#636 PostWysłany: 04 Maj 2021 09:35 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Osobiście dziękuje za te relacje. Miałem identyczne plany. My jednak zrezygnowaliśmy i może jeszcze wykorzystamy lot do Barcelony. Tym bardziej dziękuje za pełne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#637 PostWysłany: 04 Maj 2021 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Dalej nic nie wiadomo jak będzie wyglądać w Hiszpanii od 10 maja?

Ok, widzę co będzie dla Katalonii
New developments in restrictive measures as of 9 May

The Catalan government has announced several of the changes that are to apply to the measures for containing the COVID-19 pandemic, as of 9 May, coinciding with the end of the state of emergency:

Bars and restaurants will be able to stay open continuously until 11 pm
Amusement parks and fairs will be able to resume activities at 30% capacity.
Space restrictions in community centres will be lifted.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Maj 2021 12:39, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#638 PostWysłany: 05 Maj 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@BB108 a jak z transportem z i do lotniska ? Które opcje aktualnie wchodzą w grę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#639 PostWysłany: 05 Maj 2021 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@Akna wszystkich opcji Ci nie wypiszę, bo ja się ograniczyłem tylko do metra, które działa normalnie (brałem bilet 96h, bo on obejmował również transport z i na lotnisko - jednorazowy na lotnisko kosztuje 5,15 EUR; ten czasowy 96h koło 30-31 EUR). Pamiętaj tylko, że wszystko ląduje w terminalu T1 (sam terminal też nie jest w pełni otwarty, część jest wyłączona z użytku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#640 PostWysłany: 05 Maj 2021 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy jak przylecę do Barcelony i pojadę prosto do Andory na 1 dzień ,wrócę jeszcze w ramach ważności testu robionego w Polsce (czyli wymagane 72h), to czy będzie on dla Hiszpanów dalej ważny czy powinienem robić nowy?
I czy powinienem wypełniać wtedy ponownie formularz lokalizacyjny?
Z tego co czytałem to granica z Andorą jest normalnie otwarta i raczej nikt tam nic nie kontroluje, ale może ktoś przerabiał trasę w praktyce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group