Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1201 PostWysłany: 09 Lut 2022 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@wojtekf93 Mecz - nie wiem, reszta - NIE :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1202 PostWysłany: 09 Lut 2022 18:51 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 18
I mamy potwierdzenie zniesienia obowiązku noszenia maski na zewnątrz z dniem 10.02:
Dekret królewski 115/2022
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1203 PostWysłany: 11 Lut 2022 12:48 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 19
Czy przesiadka 9 godzinna jest traktowana jako tranzyt i wystarczy pokazać bilet na dalszy lot czy sprawdzają testy/certyfikaty? Przesiadka z wizz do aeromexico, więc musimy zmienić terminal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1204 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:26 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Bez zmian - do 20.02 Polska dalej na liście risk countries

https://www.sanidad.gob.es/en/profesion ... 2-2022.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1205 PostWysłany: 16 Lut 2022 18:50 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Wczoraj leciałem z MIA do MAD. W MIA tylko sprawdzili paszporty przy check-in. W trakcie lotu stewka ogłosiła, że jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił PLF, to proszony jest o wypełnienie przed bramkami. Potem kontrola paszportowa. Rzeczywiście przed bramkami były wyłożone papierowe formularze. Ja miałem wypełniony PLF na tranzyt. Nikt go nie chciał oglądać. Pokazałem tylko bilet na lot do Warszawy i skierowali do wyjścia. Pojechaliśmy na właściwy terminal i polecieliśmy do Wawy. Oczywiście bez kwarantanny, bo dla SG wracaliśmy z Madrytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1206 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:29 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 2
Za tydzień lecę z Krakowa do Barcelony i jestem niezaszczepiony. W takim wypadku wymagają testu antygenowego wykonanego max 24h przed przylotem. Wie ktoś może jak wygląda sytuacja w praktyce w ostatnim czasie? Przechodzi immuner.de? Testifly? Coś innego? I co z powrotem do Polski żeby uniknąć kwarantanny? Wylatuję z Krakowa o 6 rano i o 23 w ten sam dzień jestem z powrotem w Polsce. W takim wypadku ten sam test antygenowy przejdzie (i jak tak to w Polsce na powrót przechodzi immuner.de/testifly)? Czy muszę zrobić test w Hiszpanii? Czy może jeszcze coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1207 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Jak masz się przejmować zrób normalny test i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1208 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:36 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 2
A te co są darmowe w aptekach generują normalnie certyfikat do podróży? Polecę na takim do Hiszpanii? I jak jestem tak krótko w Barcelonie to ten sam test przejdzie żeby nie mieć kwarantanny po powrocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1209 PostWysłany: 17 Lut 2022 22:13 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 2
Czy ktoś z Was w ostatnim czasie odwiedził Madryt?
Mam wykupiony lot na następny tydzień, ale zastanawiam się czy powinnam spodziewac się jakichś wyrywkowych testów po wylądowaniu... Miesiąc temu widziałam doniesienia, że zdarzało się testowanie losowych podróżnych. Czy nadal to praktykują?
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1210 PostWysłany: 17 Lut 2022 22:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
W Madrycie, nie ma na to szans.
Po przylocie wychodzisz do strefy odlotów, gdzie wszyscy "się mieszają"
Sprawdzają tylko przed wyjściem kod QR z SpTH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1211 PostWysłany: 17 Lut 2022 23:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
[quote][/quote]

Oglądałem ostatnio pewną blond youtuberkę, która leciała przez Madryt kilka dni temu i twierdziła, że były wyrywkowe testy po przylocie z Polski (WMI)

(3.15)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1212 PostWysłany: 18 Lut 2022 08:17 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 26
Loty: 28
Kilometry: 42 273
Byłem pod koniec stycznia, żadnych wyrywkowych testów nie było, jedyne co trzeba było mieć to kod QR z formularza który trzeba wypełnić przed przylotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1213 PostWysłany: 18 Lut 2022 21:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Dzisiaj przyleciałam i też żadnych wyrywkowych testów nie było.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1214 PostWysłany: 18 Lut 2022 22:37 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
@greg1291 Na przylocie, w sposób zdalny, jest badana temperatura "pacjenta". Być może te osoby miały podwyższoną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1215 PostWysłany: 19 Lut 2022 12:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Modlin - kod QR z hiszpańskiego SPTH, karta pokładowa,
(nikt nie sprawdzał dowodu, paszportu - jak na jakiejś krajówce :) )
w Walencji zaczytywali kody QR SPTH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1216 PostWysłany: 20 Lut 2022 15:21 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedzi :)
a na miejscu jak bardzo da się "odczuć" pandemię? Należy okazywać certyfikat w lokalach gastronomicznych albo w hotelach?
certyfikat bez boostera oczywiście akceptowany? 270 dni od drugiej dawki jeszcze nie minęło. Wybaczcie może trywialne pytania, ale w pandemii wybieram się pierwszy raz w podróż samolotem i póki co więcej stresu niż radości :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1217 PostWysłany: 20 Lut 2022 15:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Zależy od autonomii (np. Katalonia), ale niektóre sprawdzają skanerem passy przed wejściem do lokalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1218 PostWysłany: 20 Lut 2022 18:08 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 167
Właśnie wracamy po dwóch tygodniach w Murcji i Andaluzji. Nikt nigdy nigdzie nie pytał o certyfikaty szczepień (oprócz odprawy na lotnisku i hiszpańskiego QR po przylocie). Niby od czwartku 10 lutego można na zewnątrz bez maseczek, ale i tak co najmniej połowa ludzi nosi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1219 PostWysłany: 27 Lut 2022 20:21 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1614
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Po wylądowaniu w czwartek na BCN, sprawdzanie podróżnych zaraz przed karuzelami do odbioru bagażu. W okienkach skaner do sczytywania kodu QR z dokumentu SpTH. Sprawdzano tylko ten dokument, bez porównywania z ID: dowodem czy paszportem :shock: . Nie sprawdzano certyfikatów, testów, temperatury. Może dlatego, że była kumulacja kilku lotów i dużo ludzi wychodziło. Nie widziałem nikogo w kombinezonach łapiących na testy.
Dziś (niedziela) na wylocie z BCN, security standardowa kontrola bezpieczeństwa tak jak w Polsce przed wylotem z WAW. Przy boardingu sprawdzane tylko karty pokładowe i dowody. W samej Barcelonie maski w komunikacji publicznej, muzeach, sklepach. W barach, wieczorami maski nosiła tylko obsługa. Na ulicach, w parkach połowa miejscowych w maskach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: testy
#1220 PostWysłany: 03 Mar 2022 16:29 

Rejestracja: 03 Mar 2022
Posty: 2
Cześć, planuję podróż 02.04 do Palma de Mallorca.
1. czy testy ze strony immuner.de przejdą na lotnisku?
2. Czy są sprawdzane tylko w miejscu wylotu czy po przylocie też?
3. Czy wracając do Polski test z tej strony zwolni mnie z kwarantanny? wystarczy że okaże go na lotnisku czy musi być w systemie sanepidu? test wykonam przed przylotem do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group