Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1081 PostWysłany: 16 Gru 2021 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To jestem mocno zaskoczony tym, że w Barcelonie wyłapują samoloty z Polski na testy. Byłem przekonany, że ostatni wyjazd w roku będę miał spokojny, a tu taka niespodzianka :shock:
Ktoś wie jak wygląda procedura w przypadku pozytywnego wyniku? Od razu zamykają na kwarantannę czy można zrobić powtórny test PCR?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1082 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@Legion1: "łapanki" to jeden problem, a drugi to pytanie, czy Hiszpania nagle nie dołączy do szanownego grona unijnych wyłomowców, a to już jeden z ostatnich "południowych" kierunków, który pozostał na zimę bez testów przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1083 PostWysłany: 16 Gru 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@marek2011 też o tym myślałem, lot mam jutro więc myślę, że tak nagle z dnia na dzień takiej decyzji nie podejmą...ale no mimo wszystko mam obawy co do tej łapanki na testy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1084 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Ktoś się orientuje może czy Hiszpania akceptuje tylko testy antygenowe Abbott ? Rok temu jak leciałem to taki wymagali. Jak dzisiaj robiłem test poinformowałem Panią, że lecę do Hiszpanii, a teraz patrzę w paszporcie EU Covid i mam test firmy BIOSYNEX S.A. Jest ktoś w temacie ? Pozdrawiam

e: Teraz zobaczyłem, że na kartce z wynikiem testu mam wpisany rodzaj testu: Panbio Abbott, a w certyfikacie inny rodzaj.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Gru 2021 09:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1085 PostWysłany: 18 Gru 2021 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nowy wariant wirusa Omikron szybko rozprzestrzenia się również w Hiszpanii. W stołecznym regionie Madrytu już teraz odpowiada za ponad 30 procent wszystkich nowych infekcji, donosi gazeta "El País". W Barcelonie jest to 25 procent, powiedział regionalny minister zdrowia gazety „La Vanguardia”. Omikron prawdopodobnie będzie tam dominował do Bożego Narodzenia.

Według dyrektora generalnego ds. zdrowia publicznego, rozwój gwałtownie wzrasta również w regionie Nawarry w północnej Hiszpanii. Siedmiodniowa częstość występowania jest najwyższa w Hiszpanii i wynosi 720. Na Balearach jest to ponad 300, średnia krajowa tuż poniżej.

Coraz więcej społeczności autonomicznych wprowadza zatem zasadę 3G – zaszczepiony, ozdrowiony lub przetestowany – wchodząc do restauracji i innych obiektów rekreacyjnych. Jednak ze względu na wysoki wskaźnik szczepień, wynoszący około 90 %, sytuacja w szpitalach nie jest dramatyczna.

https://www.ad-hoc-news.de/boerse/news/ ... n/62263699

Wynika, że szczepienia pomagają w walce z pandemia i nowym wariantem Omikron.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1086 PostWysłany: 18 Gru 2021 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Wczoraj lot Warszawa-Barcelona W6
na lotnisku Okęcie przed wejściem na pokład sprawdzono certyfikaty covidowe.
Natomiast w BCN sprawdzane tylko PLF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1087 PostWysłany: 18 Gru 2021 11:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, bo hiszpański nie jest moim językiem.
Opublikowana została lista krajów ryzyka na czas 20-29.12.2021 - i z tego co widzę, to Polska swojego miejsca nie zmieniła: wciąż jesteśmy w "Kraju Ryzyka". Czyli rozumiem, że na Kanary(!) dla osób:
- poniżej 12 lat nie trzeba nic (jeśli podróżują z zaszczepioną rodziną),
- powyżej 12 lat wystarczy pełne szczepienie.
Dobrze myślę, prawda? ;)

P.S. Oczywiście apka i formularz obowiązkowy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1088 PostWysłany: 20 Gru 2021 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
W Katalonii najprawdopodobniej kolejne restrykcje m.in. ograniczenie nocnego życia, do 10 os. limit zgromadzen, cisza nocna między godz. 1-6 i inne obostrzenia przewidziane od czwartku 23 grudnia. Zmiany zapowiedziane przez rząd musi zatwierdzić jeszcze Sąd.

https://www.elperiodico.com/es/politica ... d-13009492
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1089 PostWysłany: 21 Gru 2021 02:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Shaq napisał(a):
W Katalonii (...) cisza nocna między godz. 1-6

Toque del queda to godzina policyjna - cisza nocna to jest jak sąsiad puka miotłą w sufit albo kaloryfer jak imprezujesz w nocy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1090 PostWysłany: 22 Gru 2021 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Sześć miesięcy po zdjęciu obowiązku maseczek na zewnątrz, Hiszpania go przywraca -

Artykuł źródłowy z BBC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1091 PostWysłany: 22 Gru 2021 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Ech, podróż w najbliższych dniach chyba staje się bez sensu....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1092 PostWysłany: 22 Gru 2021 22:46 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Na razie to premier rzucił, że jest taki plan. Chyba nic innego nie wynika z tego linka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1093 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Misiatek Nie "rzucił, że jest taki plan", tylko zwołał na jutro nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów by to wprowadzić w życie od piątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1094 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
@billabong tu jest coś więcej? w całej Hiszpanii+Kanary czy tylko na kontynencie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1095 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Misiatek Nie ma rodzielenia na Hiszpanię / Kanary, natomiast ten artykuł był aktualizowany o 21:15 - ten oryginalny, z 17:00 przed aktualizacją, mówił o podziale na miasta / tereny wiejskie / plaże, etc.
Na tą chwilę ten podział zniknął. Myślę, że więcej będziemy wiedzieć jutro popołudniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1096 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Parlament chce na całą Hiszpanię, ale już są przeciwy tak jak region Madrytu, Murcia, Castilla y León lub Galicia. Do kolekcji Aragonia jest przeciwna. Regiony które chcą powrotu masek na czas zimowy: Andalucia , Castilla-La Mancha , Wspólnota Walencji, Kraj Basków oraz Navarra.

https://www.elmundo.es/espana/2021/12/2 ... b4590.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1097 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
To jest jakby zapis dyskusji- prezydenci Katalonii i Kraju Basków są jastrzębiami i chcą prawie że lockdownu, Prezydent Madrytu sprzeciwia się nawet maskom - póki co stanęło na maskach na dworze za wyjątkiem terenów wielskich i plaż jak można zachować odstęp.
Nie ma rozróżnienia pomiędzy wspólnotami, optymistyczny jest fragment "La ocupación de camas hospitalarias es del 6,23% con 7.732 pacientes ingresados de los que 1.466 se encontraban en las UCI (15,77%)" czyli że nie szaleją panicznie z powodu ilości zakażeń, ale odnoszą się do obciążenia systemu zdrowia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1098 PostWysłany: 23 Gru 2021 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Byłem na koniec listopada w Walencji i na świeżym powietrzu bardzo dużo ludzi miało maseczki mimo tego, że nie było obowiązku noszenia a w sklepach, komunikacji miejskiej praktycznie nie było osób zamaskowanych.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1099 PostWysłany: 26 Gru 2021 16:17 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Czy są w Hiszpanii jakieś testy wyrywkowe po wylądowaniu?
Czy osoby w pełni zaszczepione 2 dawki Ph (VI.21) oraz JJ (V.21) muszą robić jakieś testy lub doszczepiać się? Myślę o city break na ferie skoro Grecja i Włochy mi wypadły z planu... Nie chcę się przymusowo testować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1100 PostWysłany: 26 Gru 2021 17:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Są, było już wiele razy o tym.
Poza tym do ferii to w ogóle Hiszpania może wprowadzić test dla wszystkich przyjeżdżających, zwłaszcza, że wiele innych krajów UE już to zrobiło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group