Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#861 PostWysłany: 18 Cze 2021 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Akna napisał(a):
Od 26 czerwca bez maseczek na zewnątrz!


Cała Hiszpania , Canaries też ?

ok mam :

https://www.elcorreo.com/sociedad/salud/mascarilla-dejara-obligatoria-espana-exteriores-20210618113609-nt.html

https://www.hoy.es/sociedad/salud/mascarilla-obligatoria-junio-20210618113714-ntrc.html


Ciekawe czy Kanary przyłączą się czy będą chcieli nadal swoje ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#862 PostWysłany: 18 Cze 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Czy w Hiszpanii kontynentalnej też jest wymagany test przy zakwaterowaniu czy to tylko na wyspach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#863 PostWysłany: 18 Cze 2021 14:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Krotkie pytanie. czy jak lece z Berlina to tez bez testow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#864 PostWysłany: 18 Cze 2021 14:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Tak, Berlin też jest na zielonej liście regionów Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#865 PostWysłany: 18 Cze 2021 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Akna napisał(a):
Od 26 czerwca bez maseczek na zewnątrz!

No to można kupować bilety :) Rewelacyjna informacja na początek weekendu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#866 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
Akna napisał(a):
Od 26 czerwca bez maseczek na zewnątrz!


super :) choć już teraz maseczki tylko w miastach ludzie noszą na zewnątrz
w małych miejscowościach turystycznych maseczki nosi się tylko w sklepach i w komunikacji. Sezon wrócił :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#867 PostWysłany: 19 Cze 2021 16:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Czy lecąc z Andaluzji na Majorkę i wylatując stamtąd po 6h do Polski, ale na oddzielnych biletach, muszę wypełniać balearski formularz FCS? Czy to jest może traktowane jako tranzyt? W formularzu trzeba podać adres pobytu na Majorce, więc w teorii wygląda, że podchodzi pod tranzyt, ale może wiecie czy na takich krajowkach sluzbisci nie wymagają przypadkiem okazania kodu już w porcie wylotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#868 PostWysłany: 19 Cze 2021 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Dziś jeszcze nowsza lista Risk Countries :

na dni 21-27 - całkowity brak POLSKI na liście


https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/Annex_II_between_2162021_2762021.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#869 PostWysłany: 21 Cze 2021 16:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Kashpir napisał(a):
Czy lecąc z Andaluzji na Majorkę i wylatując stamtąd po 6h do Polski, ale na oddzielnych biletach, muszę wypełniać balearski formularz FCS? Czy to jest może traktowane jako tranzyt? W formularzu trzeba podać adres pobytu na Majorce, więc w teorii wygląda, że podchodzi pod tranzyt, ale może wiecie czy na takich krajowkach sluzbisci nie wymagają przypadkiem okazania kodu już w porcie wylotu.

Gdyby ktoś miał podobny case, to garść praktycznych informacji:
- na lotnisku wylotowym nic nie chcieli,
- chciałem nawet na wszelki wypadek zrobić fejkowy formularz, gdzie wpisałem adres knajpy, do której chciałem się udać podczas tego krótkiego pobytu: na Chromie w ogóle nie mogłem wysłać formularza; na Firefoxie wysłałem, na stronie wyświetliło się potwierdzenie, że wszystko poprawnie i kod QR dostanę na wskazanego maila, ale niestety nic do mnie nie dotarło.
- na lotnisku w Palmie jest rozdział pasażerów na tych z krajówek i z lotów międzynarodowych. Jako że pytali o kod QR, to pokazałem jedyny, który miałem, czyli ten na wlot do Hiszpanii i powiedziałem, że jestem na tranzycie a lot wieczorem. Pani pytała, czy jestem zaszczepiony - ja, że tak i zabieram się za wyciąganie wydruku certyfikatu COVID z plecaka, ale to wystarczyło: "Ok, ok, you can go". Z tego, co widziałem było jeszcze kilkoro Polaków w podobnej sytuacji (powroty z meczu Hiszpania - Polska w Sewilli) i też przechodzili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#870 PostWysłany: 21 Cze 2021 23:39 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
30 czerwca wylatujemy z Berlina do Barcelony i wracamy 4 lipca.
Cała podróż zaczyna się i kończy w Polsce i wszystkie osoby będą zaszczepione.

Z tego co widziałem wyżej, w pierwszą stronę test nie jest wymagany, a przy powrocie do Berlina?

Oprócz tego ' trzeba wykonać rejestrację przy locie do Hiszpanii ?

Ciężko nadążyć za tymi zmianami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#871 PostWysłany: 22 Cze 2021 09:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Jeśli 30 czerwca wszyscy podróżujący będą ponad 14 dni po ostatniej dawce szczepienia, to wystarcza np. unijny certyfikat covidowy (lub inny dokument potwierdzający szczepienie w jęz. angielskim). Na dzień dzisiejszy wciąż jest obowiązek wypełniania formularza i przedstawienia kodu QR - ale po wgraniu certyfikatu przy wypełnianiu formularza, dostaje się teraz dopisek "Fast control".
Co do powrotu do Berlina to najlepiej wątek Niemcy i covid niemcy-covid,1467,154246
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Yuras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#872 PostWysłany: 22 Cze 2021 09:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ciekawe czy Hiszpania ma ten system jakoś powiązany z danymi linii lotniczych, bo na lotnisku nikt nie sprawdzał paszportów. Wyłącznie skanowanie QR. Możliwe więc wydaje się wjechanie na dane zaszczepionego kolegi. W Polsce odwrotnie: kodów w niedzielę nikt nie skanował, za to porównywano nazwiska w paszporcie zwykłym i "unijnym".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#873 PostWysłany: 22 Cze 2021 10:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jeszzce sie upewnie. Lece BER-MAD-CUN.. z zona mamy szczepienie-ok, dzieciak ponizej 12lat- nie musi ,ale mam 16 latka. co z nim? musi miec test? przesiadamy sie ale zmieniamy w Madrycie terminal z 1 na 4

Juz zgupialem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#874 PostWysłany: 22 Cze 2021 10:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@Kian
Było już o tym wspominane. Berlin jest od 21.06 na zielonej liście (podobnie jak cała Polska i większość Niemiec), więc żadne szczepienie, ani testy dla lotów z tego lotniska nie są potrzebne na przylocie/tranzycie w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#875 PostWysłany: 22 Cze 2021 10:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Bylo. Ale w glowie mam za nie potrzebuje niczego jak mam poswiadczenie. A 16 latek nie ma.
Wiem ze nie potrzebuje nic jak tranzyt,ale nie wiadomo czy przejscie z terminala 1 na 4 to opuszczenie lotniska.

Niby czlowiek wszystko wie,ale w glowie jest ze jak cos pomine np. test dla 16 latka za 25euro to szlag frafi 3 tyg w Meksyku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#876 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@Kian
Sęk w tym, że teraz żadnego poświadczenia nie trzeba przy lotach do Hiszpanii z krajów/regionów na zielonej liście. ;) Nawet certyfikat szczepienia nie jest potrzebny.
Ale jak chcesz być podwójne zabezpieczony to zrób dla niego test antygenowy i już. :) Twoja kasa, nic mi do tego. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#877 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dzieki. W razie problemow zwroce sie do Ciebie o zwrot kasy za wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#878 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Sęk w tym, że praktycznie potrzebny tylko kod QR z rejestracji podróży w SpTH

Ale takie linie lotnicze np. Wizzair na locie do Hiszpanii dodatkowo sprawdzają testy lub certyfikat zaszczepienia

A na locie do Polski nadal wymagają wypełnionych deklaracji pasażera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#879 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
dg72 napisał(a):
Ale takie linie lotnicze np. Wizzair na locie do Hiszpanii dodatkowo sprawdza testy lub certyfikat zaszczepienia


Od wczoraj także ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#880 PostWysłany: 22 Cze 2021 12:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Tego nigdy nie wiesz np po co wymagają wypełnionych deklaracji na locie do Polski skoro SG nawet w ramach UE czy Schengen kontroluje po przylocie do Polski

Osobna sprawa to o czym wiesz wymagania hoteli np na Teneryfie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group