Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lip 2020 20:53 

Rejestracja: 04 Cze 2020
Posty: 6
Coraz więcej prowincji wprowadza nakaz noszenia maseczek. Do tej pory taki obowiązek wprowadziły Katalonia, Baleary, Extremadura. W przyszłym tygodniu do tej grupy ma dołączyć Aragonia, La Rioja, Navarra i Andaluzja.
Asturia, Kantabria i Murcia także rozważają taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 13 Lip 2020 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jeśli chodzi o wymóg noszenia maseczek na/przy plaży, to wygląda to tak:
- na piasku nie trzeba (bez względu na to, co robisz);
- na deptakach (tak samo jak wszędzie indziej) generalnie trzeba ale wiele osób to olewa.
Nie słyszałem o mandatach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 13 Lip 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Na Balearach obowiązkowe maseczki (z wyjątkiem plaż, promenady, basenów itp.) ale do 20 lipca bez mandatów.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 14 Lip 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Kilka info odnośnie Hiszpanii, jeszcze na świeżo, powrót w nocy dzisiaj.

- kod QR - wspominany w temacie, sprawdzany na przylocie wraz z mierzeniem temperatury + LOT kazał wypełniać jakieś kwity (generalnie to samo co w kodzie QR) - to samo na powrocie do Polski, jakieś informacje odnośnie pobytu, dla Polaków też.
- w Barcelonie (tam byłem, więc nie wiem czy na terenie całej Hiszpanii) - obowiązek noszenia maseczek, policja się czepia, sprzedawcy w sklepach też, jeśli się nie ma założonej, 90% społeczeństwa nosi
- w Barcelonie puściutko, jest środek sezonu, a turystów jak na lekarstwo
- czy się obawiać? Raczej nie, ceny lotów zachęcają, na miejscu też sporo taniej, restauracje puste.
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jabollus uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:12 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Czy mając wykupiony wywczas w opcji HB czy można się spodziewać bufetów w hotelu? Coś się mówiło że to se ne vrati... ale to było w kwietniu i przypominało to wróżenie z fusów.
Powiem szczerze że odpowiada mi taka opcja żywieniowa jadąc całą rodziną i był to ważny powód dla ktorego zdecydowałem się wykup wycieczki z biura zamiast kombinować loty, nocleg i żywienie na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
irae napisał(a):
...na miejscu też sporo taniej....

Co jest taniej?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:24 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
namteH napisał(a):
Na Balearach obowiązkowe maseczki (z wyjątkiem plaż, promenady, basenów itp.) ale do 20 lipca bez mandatów.

A jak to ma wyglądać w praktyce do 20-go? Policjant ma upominać i przy nim wkładasz maseczkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Lip 2020 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Misiatek
Wydaje mi, ze wlasnie tak ma byc.

W ogole w czasie najciezszej kwarantanny niby bylo zabronione wychodzenie z domu bez potrzeby ale podobno jak cie nie zlapali na "recydywie" to nie karali mandatami. A recydywa miala polegac na tym, ze jak cie zatrzymali i kazali wracac do domu i niby poszedles ale potem sie skapneli, ze nie to wtedy mial byc mandat. Po prosto trzeba byc grzecznym i nie fikac...


Wybaczcie brak polskich znakow.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 14 Lip 2020 16:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
czyli nie odpowiadać jak zwrócą uwagę...,,puto pais?" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Lip 2020 18:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
w czasie najciezszej kwarantanny niby bylo zabronione wychodzenie z domu bez potrzeby ale podobno jak cie nie zlapali na "recydywie" to nie karali mandatami.

W Madrycie karali prawie każdego. Robione były czasami nawet "łapanki".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Lip 2020 19:46 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Jestem już w Barcelonie. Na lotnisku bardzo sprawnie skanowano kody QR i pytali tylko skąd przyleciałem. Miasto bardzo fajnie się prezentuje, faktycznie zdecydowana większość w maseczkach, jedynie ludzie na rowerach, hulajnogach są bez. Pojedyncze przypadki również z maską na brodzie. A co do ludzi to nie widziałem Barcelony w zwykłym sezonie, ale teraz może bez gigantycznych tłumów, ale na pewno nie jest pusto, powiem że na deptakach to i tak z 2x więcej ludzi niż w Wawie na mieście. W sobotę jadę do Walencji, tam podobno większy luz z maseczkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Lip 2020 23:40 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Misiatek napisał(a):
namteH napisał(a):
Na Balearach obowiązkowe maseczki (z wyjątkiem plaż, promenady, basenów itp.) ale do 20 lipca bez mandatów.

A jak to ma wyglądać w praktyce do 20-go? Policjant ma upominać i przy nim wkładasz maseczkę?
A jak nie włożysz to dopiero wtedy mandat. Inaczej nie ma sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Lip 2020 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
-- 14 Lip 2020 23:44 --

W artykule mapka z zaznaczonymi regionami gdzie trzeba i nie trzeba nosić maseczki. Są też regiony, które to analizują, m.in. Wyspy Kanaryjskie
:arrow: https://www.abc.es/sociedad/abci-donde- ... ticia.html

-- 15 Lip 2020 00:04 --

Trzy dzielnice podbarcelońskiego L'Hospitalet będą miały "powrót do przeszłości", czyli wychodzenie tylko do pracy, na zakupy itp. ale na razie to tylko rekomendacje.
:arrow: https://www.abc.es/espana/catalunya/abc ... ticia.html
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 15 Lip 2020 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Andaluzja: maseczki obowiązkowe na plaży
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Lip 2020 15:04 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Nie do końca tą mapkę rozumiem (może dlatego, że nie znam hiszpańskiego :oops: ). W piątek lecę na weekend do Santander, ale będę przebywał głównie w San Sebastian. Czy z tej mapki wynika, iż aktualnie nie jest tam konieczne noszenie maseczek, ale myślą, aby to zmienić?
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na miejscu można bez problemu kupić bilety na autobusy Alsa czy lepiej to zrobić przez intenet (chodzi mi o dostępność biletów, ewentualny wzrost ceny, czy na miejscu też jest opłata, która jest przy zakupie przez internet)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lip 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Chris Peen napisał(a):
Nie do końca tą mapkę rozumiem (może dlatego, że nie znam hiszpańskiego :oops: ). W piątek lecę na weekend do Santander, ale będę przebywał głównie w San Sebastian. Czy z tej mapki wynika, iż aktualnie nie jest tam konieczne noszenie maseczek, ale myślą, aby to zmienić?
...

_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Lip 2020 15:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kolejne utrudnienia dla odwiedzających Majorkę. Od dzisiaj zostaną zamknietę ulice gdzie zbierały się tłumy wczasowiczów balujących , pijących i nieprzestrzegających wszelkich norm zachowawczych :lol: Rząd Balearów podjął taką decyzję :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Lip 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Całe szczęście mi nawet nie przychodzi do głowy picie i balowanie

Tak ogólnie to byłoby fantastycznie gdyby nie te maseczki... Ja w swojej musiałam wyglądać wyjątkowo inteligentnie, bo wczoraj na lotnisku w Palmie wyłowiła mnie dziennikarka lokalnej telewizji i jęła wypytywać co ja o tych maseczkach myślę. No to jej powiedziałam.
I już dziś rano, właściciel mojego hotelu zamiast dzień dobry wyszeptał mi do ucha, że mnie wczoraj w wiadomościach oglądał.
Nigdy nie sądziłam, że zostanę hiszpańską celebrytką
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 15 Lip 2020 17:07 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Zgadzam się. W Barcelonie jest super, bez wielkich tłumów, tylko te maski wnerwiaja w upały. Ciekawe czy Hiszpanie się sprzeciwią przeciwko temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Lip 2020 21:18 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 5
namteH napisał(a):
Na Balearach obowiązkowe maseczki (z wyjątkiem plaż, promenady, basenów itp.) ale do 20 lipca bez mandatów.


Na Balearach bez maseczek także poza miastem (tj. wsie i niezurbanizowane tereny).

Załączniki:
IBIZA COVID.jpg
IBIZA COVID.jpg [ 122.43 KiB | Obejrzany 1308 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group