Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#421 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Może komuś się przyda :P Wylot z Berlina SXF w sobotę z samego rana bo o 6.00 do Malagi EasyJet. Sprawna odprawa ale kolejka na 10 min czekania była :lol: Samolocik zapełniony może w 30% tak więc większość się przesiadała za zdecydowaną akceptacją załogi. Lądowanie przed czasem i spokój na lotnisku. Puuusto :mrgreen: Kiedy wychodziliśmy z żoną po przylocie wzbudziliśmy prawie sensację wśród obsługi sprawdzającej dokumenty wraz z kodamiQR. Nas dwoje a ich ze... 20 :mrgreen: Dwa pytania i sprawdzenie QR i po 1 min wyjście. Dla zapominalskich...spokojnie przy wyjściu możecie wypełnić wszystkie potrzebne kwestionariusze. Druki leżą wraz z długopisami i nikt nie patrzy wrogo :mrgreen: Pociąg C1 z lotniska do centrum odjeżdża zgodnie z normalnym rozkładem czyli co 20min. Bilet 2.30 ojro.
Sama Malaga....puuusta :mrgreen: Turystów prawie wcale. Jak ktoś lubi muzea czy też insze przybytki kulturalne to spokojnie bez żadnych kolejek , ba...w ogóle nie widać chętnych :lol: Ceny apartamentów jak się zorientowałem były ok 20-40% niższe niż te brane w poprzednich latach. Byłem w Maladze 4 raz i mam porównanie do tych co brałem poprzednio. Samo centrum miasta i b.dobra jakośc apartamentów więc może te tańsze jeszcze niższe?
Plaża puuusta :mrgreen: Upał . Spokojnie można popływać w ciepłym morzu - co też czyniłem. W weekend trochę więcej ludzi ale dalej puuuusto. Patrole plażowe wszechobecne i zwracające uwagę. Kilka upomnień dostałem :mrgreen: bo se stałem w wodzie ale nie pływałem a wtedy trza maseczkę nosić :x Ogólnie na plażę wchodzi się w...klapkach. Taki nakaz. Piekne Hiszpanki spacerują topless ale...w maseczkach. Trudno. Na usta przecież nie będę im patrzył.
Na mieście wszyscy w maseczkach i to naciągniętych prawie na oczy. Zwracano mi uwagę , że mam nosek odsłonięty i muszę podciągnąć.
Temp ponad 30C i trochę męczy. W Polonii to mamy looosik :mrgreen:
Ogólnie niestety naród hiszpański bardzo mocno wystraszony. Na TV 90% tematów to covid i stale liczby.
Za 2 tygodnie ponownie Hiszpania ale teraz Fuerte. Zobaczymy jak tam będzie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#422 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Od 2 miesięcy prawie cała Hiszpania (początkowo bez Madrytu i Wyspy Kanaryjskich) musi nosić maseczki wszędzie, nawet na plaży. A dzienne wzrosty nowych zakażonych mają aktualnie najwyższe w Europie i jedne z najwyższych na świecie w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców (wyprzedza ich bodajże tylko Argentyna). Pytanie kiedy się zorientują, że chyba nie w tym rzecz... :?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#423 PostWysłany: 17 Wrz 2020 11:11 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
We wtorek Malaga informowała , że tak wysokich ogolnie liczb (22 osoby zmarły) to nie mieli od kwietnia. W samej Hiszpanii był tego dnia skok o 100% do poprzedniego czyli z 5tys na 10tys. W El Pais pisano , że 60% testów jest...fałszywych :mrgreen:
Jeszcze tylko o powrocie do Germanii. W samolocie trzeba było wypełnić FORM z podstawowymi danymi i oddać przy wyjściu z samolotu.
Na samym lotnisku nikt niczego nie sprawdza i zero pytań a w ogóle to nikogo nawet przy wyjściu nie było. Oczywiście czujne oko kamery wszystko kontrolowało :mrgreen:
Testy darmowe na covida były. Każdy se może iść. Nie poszedłem bo....no właśnie. Niech sobie kto chce doda co chce :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#424 PostWysłany: 17 Wrz 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Cytuj:
Od 2 miesięcy prawie cała Hiszpania (początkowo bez Madrytu i Wyspy Kanaryjskich) musi nosić maseczki wszędzie, nawet na plaży....

Przy wejściach na plaże na Fuerteventurze są informacje i piktogramy z których wynika, że noszenie maseczek na plaży jest obowiązkowe tylko w przypadku braku zachowania dystansu (no chyba, że nie zdążyli zmienić). A że na plażach ludzi jak na lekarstwo mało kto jest widziany w maseczkach. Poza plażami jak zauważyłem maseczki noszą raczej wszyscy. Kuriozalnym wydaje się być widok osób biegających lub jeżdżących na rowerach szosowych w maseczkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#425 PostWysłany: 17 Wrz 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@rmyjak

w Tarifie podobnie, tylko że plaże w Tarifie (czy ogólnie na Costa de Luz) bądź na Fuercie to praktycznie nigdy (a przynajmniej w 2020) się nie zatłoczą - bo są wielkie i długie a tłumów na nich nie ma (przy czym w Tarifie też część ludzi chodzi na plaży w maseczkach - no cóż, takie czasy że niektórym się wydaje że nosząc maseczkę ratują świat).

W Maladzie i pewnie na innych miejskich pewnie o tłok nietrudno, stąd tam bardziej służby porządkowe pilnują
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Washington 21 Wrz 2020 22:28, edytowano w sumie 2 razy
PROSZĘ UŻYWAĆ POPRAWNYCH FORM JĘZYKOWYCH
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#426 PostWysłany: 19 Wrz 2020 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jak obecnie wygląda Andaluzja pod kątem atrakcji, sklepów i restauracji? Czy jedynym ograniczeniem są maseczki i czy wszystko jest normalnie otwarte/dostępne dla turystów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#427 PostWysłany: 19 Wrz 2020 12:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na podstawie Malagi skąd niedawno wróciłem to maseczki obowiązkowe prawie wszędzie czyli na mieście , w sklepach , muzeach nawet na plaży jak spacerujesz a nie leżysz na kocyku :lol: lub się nie kąpiesz, w pociągach i autobusach , lotniska i dworce. W knajpach zdejmujesz jak pijesz lub spożywasz posiłek. To samo widziałem na ulicy tzn zdejmowano lub inaczej zsuwano :mrgreen: jak pili na ławeczkach napoje. Mandatów policja nie wypisywała tylko były uwagi o podciągnięciu co robiłem notorycznie :mrgreen: Sklepy i kawiarnie oraz knajpy normalnie otwarte. Wiele jednak całkowicie nawet pustych oczywiście kiedy to widziałem. W godz wieczornych trochę knajpek się zapełniało. Szkoda aż mi było ,,naganiaczy" którzy nawet nie mieli kogo łapać :mrgreen: Bardzo mało turystów zagranicznych zatem ogólnie spokój i całkowity brak kolejek do jakichkolwiek zabytków czy też np. muzeów. Na plazy spokojnie się poopalasz i popływasz w ciepłym morzu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
Oszukani uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#428 PostWysłany: 19 Wrz 2020 12:31 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
na pewno morze w Maladze jest cieple? ;) bo mam inne doświadczenia 8-)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#429 PostWysłany: 19 Wrz 2020 13:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dawno w tak ciepłym się nie kąpałem :P Temp w tamtym miejscu od miesięcy bardzo wysokie i może jakiś ciepły prąd morski także dodał swoje. Naprawdę ,,ciepłe" wspomnienia :mrgreen: Aż nie chce mi się myśleć jak ewentualnymi kąpielami w oceanie na Fuercie na dwa tygodnie . Tam z kolei mam bardzo ,,chłodne" wspomnienia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#430 PostWysłany: 19 Wrz 2020 18:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
W Madrycie od poniedziałku częściowy lockdown.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#431 PostWysłany: 20 Wrz 2020 16:57 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
37 dzielnic aglomeracji Madrytu obejmie lockdown od jutra. To te oznaczone żółtym kolorem

Załączniki:
20200920_165400.jpg
20200920_165400.jpg [ 447.85 KiB | Obejrzany 1795 razy ]
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
adam_d uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#432 PostWysłany: 21 Wrz 2020 15:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak podaje El Pais dla poprawy samopoczucia mieszkańców Madrytu przez 48h nie będą wystawiane grzywny za zignorowanie tego lockdownu. Hiszpany to majom gest :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#433 PostWysłany: 21 Wrz 2020 16:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 21 Wrz 2020 17:20 --

Jeszcze lepszy news. Na razie to tylko sugestia ale prawdopodobieństwo , że szybko wejdzie w życie spore :mrgreen: Katalończycy bez wyjazdów i podróży do Madrytu i sprawdzanie pod tym kierunkiem dworców i lotnisk. Stare dobre czasy mi się przypominają :lol:

-- 21 Wrz 2020 17:58 --

Nie tylko Madryt :oops: Z większych miast także z częściowym lockdownem Girona i Salamanca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#434 PostWysłany: 22 Wrz 2020 18:44 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Madryt - wskaźnik zachorowań z ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 100 tys. osób wygląda bardzo źle, obecnie aż 772,38. Równie źle dzieje się w prowincji Nawarra (Pampeluna i okolice), gdzie wskaźnik zachorowań szybko rośnie i obecnie wynosi 622,73.

Odnośnie hiszpańskich wysp:

1) Wyspy Kanaryjskie - od kilkunastu dni trend spadkowy (obecnie 129.24, tydzień temu 166,99).
2) Baleary - wrócił trend rosnący (obecnie 168.43, ostatni spadek był w środę - wskaźnik wówczas wynosił 136,15).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#435 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:27 

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 10
Wczoraj wróciłem z okolic Malagi. Głównie Benalmadena i Toremolinos, ale zwiedzone również okolice Nerjy, Gibraltaru, Caminito i Malaga.
Turystów garstka, głównie starsi Anglicy, ogólnie 'pusto':.. plaże, lotnisko, atrakcje. Ceny wynajmu auta czy apartamentu sporo taniej. Koszt na 10dni auta to 94euro, a całkiem przyjemnego apartamentu dla 2os. niedaleko plaży 1k zł.
Na mieście faktycznie wszyscy stosują się do zaleceń i noszą maseczki, ale na plażach oprócz ratowników nigdy nikogo nie spotkałem w maseczce, nikt też za jej brak nie zwracał uwagi - może w samej Maladze jest inaczej, tam na plaży nie byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#436 PostWysłany: 27 Wrz 2020 21:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 6
posiada ktoś informacje jak jest z powrotem z Hiszpanii.?. głównie interesuje mnie jak to wygląda na lotnisku ( Niemcy , Holandia,) te dwa kraje bardzo mnie interesują. Ktoś zatrzymuje, sprawdza ludzi? jacyś urzędnicy , ktoś? test na covid? cokolwiek byłbym wdzięczny za informacje.

:arrow: niemcy-2020-covid,1467,154246&p=1378079#p1378079
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#437 PostWysłany: 28 Wrz 2020 09:26 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Obserwuję uważnie temp w Corralejo bo już w sobotę mam nadzieję tam wylądować :P Ocean taki ciepły? wow Zdecydowanie poprawiłeś mi humor :mrgreen: aczkolwiek będę zamieszkiwał w apartamencie gdzie jest kilka basenów :P Wczoraj oglądałem najnowsze filmiki z Corralejo na YouTubie i bez zaskoczenia. Pustooo :lol: Anglik zamieszkujący tam na stałe jak pamiętam i prowadzący videobloga nazwał swój film...Ghost City :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#438 PostWysłany: 29 Wrz 2020 10:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Cieszyłem się z basenów :lol: i....tak na wszelki wypadek wysłałem sms do właścicielki z zapytaniem o baseny w tym kompleksie gdyż przeczytałem opinię klienta z lipca br gdzie wszystko było idealnie tylko szkoda , że ze względu na COVIDA baseny są zamknięte. Odpowiedz trochę mi popsuła humor :mrgreen: Niestety rzeczywiście baseny zamknięte. :evil: Pozostaje ta wysoka temp w oceanie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#439 PostWysłany: 29 Wrz 2020 19:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No niestety tak jest w wielu lokalizacjach i krajach - ja latem na Cypr wysłałem luźne pytanie dot. basenu i też przyszło info, że "closed". Inna sprawa, że chwilę później cały Cypr zrobił się "closed" i zrobił się klozet.
Dlatego trzeba - mimo niby pewności, że basen jest - pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#440 PostWysłany: 01 Paź 2020 10:43 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
@adam_d Posiadasz świeże statystyki?
adam_d napisał(a):
Odnośnie hiszpańskich wysp:

1) Wyspy Kanaryjskie - od kilkunastu dni trend spadkowy (obecnie 129.24, tydzień temu 166,99).
2) Baleary - wrócił trend rosnący (obecnie 168.43, ostatni spadek był w środę - wskaźnik wówczas wynosił 136,15).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group