Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183

Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

[ 495 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#421 PostWysłany: 07 Wrz 2020 22:58 
Awatar użytkownika

srebrny
z cyklu mythbusters flaja - Hiszpania w czasach CoVidu.

Leciałem Wro -> Malaga 28. sierpnia. Odprawiałem się wieczór przed lotem, seqNum 65 na boarding passie, ale absolutnie nie było 65 osób w samolocie. Tak na oko to myślę że ok 35.
Lądowanie w Maladze zgodnie z planem, o 14, skan kodu QR z location form, wszystko idzie szybko bo lotnisko raczej pustawe, busik do wypożyczalni, o 15 siedziałem już w samochodzie gotowy do jazdy i pojechałem w stronę Tarify.
I, poza tym co w Tarifie, to nic Wam nie opowiem, bo nigdzie indziej nie byłem ani też się nie wybie..... no pewnie skoczę do jakiegoś Kadyksu czy innej Cordoby jak nie będzie wiało, ale nie teraz o tym.

W Tarifie na ulicy prawie wszyscy noszą maseczki - przy czym ja raczej nie, i na 10 dni pobytu do tej pory, raz tylko policjant zwrócił mi na to uwagę. Przy wejściu do większości sklepów czy wielu barów (nawet tych na plaży), jeśli nie masz maseczki, to obsługa zwraca na to uwagę. Czyli w teorii wszystko spoko. A teraz część zabawna / ciekawa (?):
zakwaterowany jestem w hostelu dla kitesurferów - większość gości albo przyjechała pływać na kajcie, albo uczyć się. Towarzystwo z całej Europy, głównie zachodniej, zdarzają się też tacy z Ameryki Południowej, jak to w Hiszpanii. W każdy weekend sporo ludzi z Madrytu, zdarzają się też weekendowi goście z innych części Hiszpanii. Ludzi sporo, coraz mniej bo sezon się kończy ale ponoć w sierpniu obłożenie było prawie jak w minionych latach, no i w weekendy ciągle ludzi jest sporo. A jakie obostrzenia w związku z CoVidem obowiązują w hostelu? własciwie to żadne :mrgreen: jedyne zauważalne zmiany w stosunku do poprzednich lat to takie, że poszczególne toalety zostały przydzielone do poszczególnych pokoi. No i jeszcze obsługa śmiga w maseczkach praktycznie cały czas. Poza tym - wszystko tak jak było. Aha, żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie żebym się skarżył.
Co jeszcze ciekawego? w miejscowym barze (95% gości to miejscowi) gdzie chodzę na tapaso-obiady, wesoła nasiadówka i wszyscy z maseczkami pod brodą bądź na bicepsie.

Dziękuję za uwagę.
P.S. powrót planuję (mam bilet powrotny) na 3 października, ale jak to wyjdzie - zobaczymy jak z zakazami / kwarantannami itp.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Wrz 2020 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#422 PostWysłany: 08 Wrz 2020 09:19 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
@rw30...gdybyś był uprzejmy udzielić info :P Odprawiałes się na wieczór przed lotem a kodQR po jakim czasie dostałeś?
 Relacje PM off  

#423 PostWysłany: 08 Wrz 2020 10:15 

Loty: 92
Kilometry: 204 188
niebieski
W Maladze i Sewilli bardzo mało turystów, do wszystkich atrakcji turystycznych można było wejść bez stania w kolejkach.
99% osób w Maladze i Sewilli nosi poprawnie maseczki, kilka razy spotkaliśmy nosaczy i sporadycznie osoby bez maski.
W ten weekend akurat było tam 37 stopni więc my nosiliśmy maski na brodach w takim upale to w maskach bym się raczej udusił, i nikt nam nie zwrócił uwagi.
 Relacje PM off  

#424 PostWysłany: 08 Wrz 2020 16:29 

Loty: 18
Kilometry: 35 270
HandSome napisał(a):
Odprawiałes się na wieczór przed lotem a kodQR po jakim czasie dostałeś?

Kod QR przychodzi na maila od razu po rejestracji. Zero czekania. Po za tym jestem właśnie na Majorce. Ludzi bardzo mało. Na lotnisku wszystko idzie bardzo sprawnie. Badają temperaturę, skanują kod i do wyjścia. Wszędzie trzeba chodzić w maseczkach i widać, ze jest to przestrzegane. Na plażach dość mało osób. Można spokojnie wypocząć. Lot miałem z Tegla. Na lotnisko wpuszczają najwcześniej dwie godziny przed planowanym lotem. Jeżeli jest sie wcześniej, np. tak jak ja, to trzeba czekać na dworze.
 Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.

#425 PostWysłany: 08 Wrz 2020 21:57 
Awatar użytkownika

srebrny
-- 08 Wrz 2020 21:55 --

HandSome napisał(a):
...kodQR po jakim czasie dostałeś?

jakieś kilka sekund po wypełnieniu tego location from na stronie www.

(mam wrażenie że to nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie - jeśli tak to sprecyzuj o co dokładnie Ci chodzi)

-- 08 Wrz 2020 21:57 --

YeahBunny napisał(a):
W Maladze i Sewilli bardzo mało turystów, do wszystkich atrakcji turystycznych można było wejść bez stania w kolejkach.

a to ciekawe - ktoś tu z hostelu pojechał do Cadiz i Cadiz ponoć pełny
 Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.

#426 PostWysłany: 11 Wrz 2020 11:05 

Formularz do kodu QR można wypełnić wcześniej, jednak niewczesniej niz dwa dni przed przylotem trzeba uzupełnić formularz o numer siedzenia w samolocie. Wtedy otrzymacie kod QR ma maila.

Na lotnisku w Maladze przedstawienie kodu i mierzenie temperatury przebiegło sprawnie.

W samej Andaluzji duże pustki, odwiedziłem kilka miast na początku września.
W Maladze i Sewilli nie przypominam sobie jakiejkolwiek kolejki do atrakcji turystycznej. Właściwe to były pojedyncze osoby w głównych zabytkach.
Na Gibraltarze również bardzo mało ludzi na skale, trochę więcej na Main Street, na plaży prawie pusto. Jeżeli kogoś interesuje to przejście przez granicę w La Linea pieszo jest bezproblemowe.
W Rondzie można było zauważyć juz więcej turystów, głównie Hiszpanów, ale bez tłumów, można było spokojnie porobić zjawiskowe fotki:)
Natomiast tak jak ktoś wspomniał, Cadiz w okolicach katedry bardzo dużo ludzi, długa kolejka na wejście na wieżę katedry, nie wiem czym było to spowodowane, na plaży też najciaśniej.
Costa del Sol nie wiem jak wyglądał w sezonie i bez COVIDa, ale również dosyć pusto patrząc na ogromne plaże.

Generalnie ogólne pustki i swobodę zwiedzenia oceniam bardzo pozytywnie. Nawet fakt noszenia maski cały czas w Andaluzji nie był w stanie tego przykryć. Oczywiście sam przepis noszenia maski gdy wokol nikogo nie ma jest absurdalny, ale Hiszpanie tego mocno przestrzegają. Ja akurat zdejmowałem maskę i zakładałem dopiero gdy ktoś się pojawiał lub byłem w przestrzeni publicznej zamkniętej.
Pogoda również dopisywała, tak więc kto był w tym czasie w Hiszpanii na pewno nie żałuje.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę:)
 Relacje PM off  

#427 PostWysłany: 11 Wrz 2020 14:46 

Wczoraj wróciłem po kilku dniach z Majorki. Pobyt na wyspie i przelot opisałem wyżej. Natomiast jeżeli chodzi o powrót (Berlin Tegel) to podczas podróży załoga rozdaje PLF osobom, które nie mają. Po jakimś czasie zostają zebrane. Jeżeli chodzi o sam przylot, to bez jakiegokolwiek problemu. Kto chciał iść na test, to szedł, a kto nie chciał szedł dalej do wyjścia. Żadnych problemów. Nie pytali gdzie dalej jadę, gdzie będę mieszkał itp.
 Relacje PM off  

#428 PostWysłany: 11 Wrz 2020 15:41 

srebrny
-- 11 Wrz 2020 16:18 --

PLF..? Co to za skrót? :P

-- 11 Wrz 2020 16:24 --

Passenger Locator Form...hmm to tez trzeba wypełniać wracając z Hiszpanii do Niemiec?

-- 11 Wrz 2020 16:41 --

To chyba dla powracających z Majorki lub Katalonii tylko ?
 Relacje PM off  

#429 PostWysłany: 11 Wrz 2020 19:25 

HandSome napisał(a):
To chyba dla powracających z Majorki lub Katalonii tylko ?

Sprawdź na stronach niemieckich. Do tego dochodzi chyba jeszcze Lanzarote i Gran Canaria
 Relacje PM off  

#430 PostWysłany: 15 Wrz 2020 18:07 
Awatar użytkownika

srebrny
przy powrocie do Polski z kraju objętego zakazem lotów (czyli np. Hiszpania) obowiązuje mnie kwarantanna czy jak to jest?
 Relacje PM off  

#431 PostWysłany: 15 Wrz 2020 18:12 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
@rw30
Nie.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.

#432 PostWysłany: 15 Wrz 2020 18:29 

platynowy
rw30 napisał(a):
przy powrocie do Polski z kraju objętego zakazem lotów (czyli np. Hiszpania) obowiązuje mnie kwarantanna czy jak to jest?

To twój pomysł zbiór tematów o covid itp, a tam

Kwarantannę 10-dniową, (poprzednio 14-dniową) przechodzą cudzoziemcy/obcokrajowcy (nie będący członkami rodzin Polaków np. mąż/żona syn/córka) po przyjeździe do Polski z wybranych\wskazanych krajów: np Ukraina, Białoruś -
z kwarantanny zwalnia wynik negatywny testu na covid
Polacy przechodzą na teraz kwarantannę lub leczenie szpitalne wyłącznie gdy zostanie u nich stwierdzone zachorowanie na covid19,
z kwarantanny zwalnia 2 krotny negatywny wynik testu.
 Relacje PM off  

#433 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:22 

srebrny
Może komuś się przyda :P Wylot z Berlina SXF w sobotę z samego rana bo o 6.00 do Malagi EasyJet. Sprawna odprawa ale kolejka na 10 min czekania była :lol: Samolocik zapełniony może w 30% tak więc większość się przesiadała za zdecydowaną akceptacją załogi. Lądowanie przed czasem i spokój na lotnisku. Puuusto :mrgreen: Kiedy wychodziliśmy z żoną po przylocie wzbudziliśmy prawie sensację wśród obsługi sprawdzającej dokumenty wraz z kodamiQR. Nas dwoje a ich ze... 20 :mrgreen: Dwa pytania i sprawdzenie QR i po 1 min wyjście. Dla zapominalskich...spokojnie przy wyjściu możecie wypełnić wszystkie potrzebne kwestionariusze. Druki leżą wraz z długopisami i nikt nie patrzy wrogo :mrgreen: Pociąg C1 z lotniska do centrum odjeżdża zgodnie z normalnym rozkładem czyli co 20min. Bilet 2.30 ojro.
Sama Malaga....puuusta :mrgreen: Turystów prawie wcale. Jak ktoś lubi muzea czy też insze przybytki kulturalne to spokojnie bez żadnych kolejek , ba...w ogóle nie widać chętnych :lol: Ceny apartamentów jak się zorientowałem były ok 20-40% niższe niż te brane w poprzednich latach. Byłem w Maladze 4 raz i mam porównanie do tych co brałem poprzednio. Samo centrum miasta i b.dobra jakośc apartamentów więc może te tańsze jeszcze niższe?
Plaża puuusta :mrgreen: Upał . Spokojnie można popływać w ciepłym morzu - co też czyniłem. W weekend trochę więcej ludzi ale dalej puuuusto. Patrole plażowe wszechobecne i zwracające uwagę. Kilka upomnień dostałem :mrgreen: bo se stałem w wodzie ale nie pływałem a wtedy trza maseczkę nosić :x Ogólnie na plażę wchodzi się w...klapkach. Taki nakaz. Piekne Hiszpanki spacerują topless ale...w maseczkach. Trudno. Na usta przecież nie będę im patrzył.
Na mieście wszyscy w maseczkach i to naciągniętych prawie na oczy. Zwracano mi uwagę , że mam nosek odsłonięty i muszę podciągnąć.
Temp ponad 30C i trochę męczy. W Polonii to mamy looosik :mrgreen:
Ogólnie niestety naród hiszpański bardzo mocno wystraszony. Na TV 90% tematów to covid i stale liczby.
Za 2 tygodnie ponownie Hiszpania ale teraz Fuerte. Zobaczymy jak tam będzie? :P
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#434 PostWysłany: 17 Wrz 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
Od 2 miesięcy prawie cała Hiszpania (początkowo bez Madrytu i Wyspy Kanaryjskich) musi nosić maseczki wszędzie, nawet na plaży. A dzienne wzrosty nowych zakażonych mają aktualnie najwyższe w Europie i jedne z najwyższych na świecie w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców (wyprzedza ich bodajże tylko Argentyna). Pytanie kiedy się zorientują, że chyba nie w tym rzecz... :?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.

#435 PostWysłany: 17 Wrz 2020 11:11 

srebrny
We wtorek Malaga informowała , że tak wysokich ogolnie liczb (22 osoby zmarły) to nie mieli od kwietnia. W samej Hiszpanii był tego dnia skok o 100% do poprzedniego czyli z 5tys na 10tys. W El Pais pisano , że 60% testów jest...fałszywych :mrgreen:
Jeszcze tylko o powrocie do Germanii. W samolocie trzeba było wypełnić FORM z podstawowymi danymi i oddać przy wyjściu z samolotu.
Na samym lotnisku nikt niczego nie sprawdza i zero pytań a w ogóle to nikogo nawet przy wyjściu nie było. Oczywiście czujne oko kamery wszystko kontrolowało :mrgreen:
Testy darmowe na covida były. Każdy se może iść. Nie poszedłem bo....no właśnie. Niech sobie kto chce doda co chce :lol:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#436 PostWysłany: 17 Wrz 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Od 2 miesięcy prawie cała Hiszpania (początkowo bez Madrytu i Wyspy Kanaryjskich) musi nosić maseczki wszędzie, nawet na plaży....

Przy wejściach na plaże na Fuerteventurze są informacje i piktogramy z których wynika, że noszenie maseczek na plaży jest obowiązkowe tylko w przypadku braku zachowania dystansu (no chyba, że nie zdążyli zmienić). A że na plażach ludzi jak na lekarstwo mało kto jest widziany w maseczkach. Poza plażami jak zauważyłem maseczki noszą raczej wszyscy. Kuriozalnym wydaje się być widok osób biegających lub jeżdżących na rowerach szosowych w maseczkach.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#437 PostWysłany: 17 Wrz 2020 14:09 
Awatar użytkownika

srebrny
@rmyjak

w Tarifie podobnie, tylko że plaże w Tarifie (czy ogólnie na Costa de Luz) bądź na Fuercie to praktycznie nigdy (a przynajmniej w 2020) się nie zatłoczą - bo są wielkie i długie a tłumów na nich nie ma (przy czym w Tarifie też część ludzi chodzi na plaży w maseczkach - no cóż, takie czasy że niektórym się wydaje że nosząc maseczkę ratują świat).

W Maladzie i pewnie na innych miejskich pewnie o tłok nietrudno, stąd tam bardziej służby porządkowe pilnują

Ostatnio edytowany przez Washington 21 Wrz 2020 22:28, edytowano w sumie 2 razy
PROSZĘ UŻYWAĆ POPRAWNYCH FORM JĘZYKOWYCH
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#438 PostWysłany: 19 Wrz 2020 11:55 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 302 227
niebieski
Jak obecnie wygląda Andaluzja pod kątem atrakcji, sklepów i restauracji? Czy jedynym ograniczeniem są maseczki i czy wszystko jest normalnie otwarte/dostępne dla turystów?

#439 PostWysłany: 19 Wrz 2020 12:27 

srebrny
Na podstawie Malagi skąd niedawno wróciłem to maseczki obowiązkowe prawie wszędzie czyli na mieście , w sklepach , muzeach nawet na plaży jak spacerujesz a nie leżysz na kocyku :lol: lub się nie kąpiesz, w pociągach i autobusach , lotniska i dworce. W knajpach zdejmujesz jak pijesz lub spożywasz posiłek. To samo widziałem na ulicy tzn zdejmowano lub inaczej zsuwano :mrgreen: jak pili na ławeczkach napoje. Mandatów policja nie wypisywała tylko były uwagi o podciągnięciu co robiłem notorycznie :mrgreen: Sklepy i kawiarnie oraz knajpy normalnie otwarte. Wiele jednak całkowicie nawet pustych oczywiście kiedy to widziałem. W godz wieczornych trochę knajpek się zapełniało. Szkoda aż mi było ,,naganiaczy" którzy nawet nie mieli kogo łapać :mrgreen: Bardzo mało turystów zagranicznych zatem ogólnie spokój i całkowity brak kolejek do jakichkolwiek zabytków czy też np. muzeów. Na plazy spokojnie się poopalasz i popływasz w ciepłym morzu.
 Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
Oszukani uważa post za pomocny.

#440 PostWysłany: 19 Wrz 2020 12:31 

Loty: 94
Kilometry: 132 023
niebieski
na pewno morze w Maladze jest cieple? ;) bo mam inne doświadczenia 8-)

[ 495 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], garry2012, jabollus, miki_fly oraz 4 gości