Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:08 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
volve napisał(a):
Mam pytanie: czy jeśli Polska wprowadzi obowiązkową kwarantannę dla powracających z Hiszpanii, to czy ja lecąc z Niemiec (również przez Niemcy wracając) będę musiał ją przechodzić ? Bo mam kupione bilety na wylot na Fuerteventurę w terminie 05.09 - 22.09 z Berlina. Do Berlina i tak miałem jechać autem. Więc w teorii chyba nie miałbym kwarantanny w Polsce...

Niemcy niby też coś przebąkują o kwarantannie dla powracających z Hiszpanii obywateli Niemiec - tylko ja nie jestem obywatelem Niemiec :D


To zazdro bo ja mam Hiszpanię przez Niemcy w sobotę
więc na pewno na tej ewentualnej kwarantannie wyląduję :(
o ile wrócę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#202 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Zawsze może być tak (na co liczę), że w przeciwieństwie do Anglii inne państwa podejdą do tego tematu bardziej zdroworozsądkowo (myślenie życzeniowe :D ) czyli: kontynentalna Hiszpania = kwarantanna, wyspy (Kanaryjskie i Baleary) = można lecieć. Po pierwsze za dużo Niemców i Polaków lata na wyspy na wakacje i całkowite zamknięcie Hiszpanii nie będzie się żadnej ze stron opłacało, po drugie na Kanarach i Balearach poziom nowych dziennych zakażeń jest nikły (zazwyczaj po kilka przypadków na dobę). Zresztą Hiszpanie sami naciskają na Anglików, żeby wspomniane wyspy były "wyjęte" z obowiązku kwarantanny po powrocie do UK,
a Niemcy, Polacy i inne kraje przestrzegają na razie tylko przed podróżami do niektórych regionów, gdzie jest najwięcej zakażeń (Aragonia, Katalonia ale biorąc pod uwagę dzienną dynamikę to być może dołączy do tego grona również Madryt).

Poza tym Niemcy nie chcą wprowadzać kwarantanny ale szybkie testy na lotnisku dla osób powracających.
Temat też mnie interesuje bo na początku września mam Majorkę (chociaż chętnie zamieniłbym ją w tych realiach na Cypr lub Sardynię , co zresztą rozważam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja lecę w przyszłym tygodniu do BCN i nie wiem co zrobić. Ciocia Lufa zachowuje się super, bo mogę oddać bilet za pełen zwrot lub dopłacić i zmienić kierunek. Tylko, że ja wolałbym Hiszpanię niż co innego w Europie...
Wątpię by rozróżniali wyspy od reszty Hiszpanii.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:05 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
@cart

A dostałeś jakiegoś maila od Lufthansy, że możesz tak zrobić? Bo ja nie widzę u siebie takiej opcji, ale może dlatego, że lecę do Bilbao..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak zapowiedział M. kwarantanny będą rozważane po połowie sierpnia. Z uwagi na to , że 15.08 przypada narodowe święto to obstawiam poniedziałek 17.08 jako ewentualne rozpoczęcia kwarantann. Tak więc kto wraca przed tą datą to....luzzzik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Zordon95 napisał(a):
@cart

A dostałeś jakiegoś maila od Lufthansy, że możesz tak zrobić? Bo ja nie widzę u siebie takiej opcji, ale może dlatego, że lecę do Bilbao..


zadzwoniłem i zapytałem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:43 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1715
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
HandSome napisał(a):
Podajesz dane na polskiej granicy


A to na polskiej granicy są w dalszym ciągu kontrole? Pytam poważnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 30 Lip 2020 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
HandSome napisał(a):
Jak zapowiedział M. kwarantanny będą rozważane po połowie sierpnia. Z uwagi na to , że 15.08 przypada narodowe święto to obstawiam poniedziałek 17.08 jako ewentualne rozpoczęcia kwarantann. Tak więc kto wraca przed tą datą to....luzzzik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


akurat dla wszystkich którzy robią sobie długi weekend z wolnym za sobotę wtedy :D (czyt. np. ja :D)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 30 Lip 2020 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
cart napisał(a):
Wątpię by rozróżniali wyspy od reszty Hiszpanii.

Tak powinni zrobić jeśli już chcieliby wprowadzać kwarantannę, bo to w tym przypadku bardziej racjonalne. No ale jak wiadomo polityka racjonalna często nie jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:28 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
Jak leciałem wczoraj, to połowa samolotu z FRA mówiła po angielsku. Pewnie jak wrócą na wyspy, nie będą mieli kwarantanny, bo wrócą z Frankfurtu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:31 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Nie mieliśmy w tym roku w Polsce po marcu takiej sytuacji że regularne loty sie odbywały i jednocześnie obowiązywała kwarantanna. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Jak by to miało wyglądać w praktyce?
Przyloty z Hiszpanii byłyby kierowane na non-Schengen?
W przeciwnym razie można w karcie lokalizacyjnej wpisać cokolwiek, nie mówiąc już o zupełnym braku kontroli nad lotami przez FRA, CDG, AMS itp hubami.

UK ma uproszczoną sprawę, bo oprócz domowek i ROI wszyscy przechodzą kontrolę graniczną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 30 Lip 2020 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
No nic, ja rezygnuję, mimo, że mam lot przez FRA. Nie będę ryzykował kwarantanny. Na lotnisku doskonale wiedzą, że bardzo mało jest pasażerów bezpośrednich z FRA.
Szukam jakiegoś zastępczego kierunku.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 31 Lip 2020 09:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
OSK...kontrole pojawią się zaraz po wprowadzeniu jakiejkolwiek kwarantanny dla powracających. Jak na razie spokojnie. Nie ma polskich kontroli :P Oczywiście piszę o granicach przekraczanych automobilem lub ...na pieszo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 31 Lip 2020 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
a nie było czasem tak, że jak znieśli kwarantanne dla osób przyjeżdżających z Litwy, Łotwy i Estonii to kontrole tam zostały zniesione, a mimo wszystko np. z DE wciąż działały? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:45 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Oczywiście mieszkając w Szczecinie uznaję , że piszę o kontrolach na granicy właśnie z DE :lol: Sorry :P Dokładnie kontrole były dopóki nie zniesiono obostrzeń wjazdowych do DE lub tranzytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jest jednak mniej więcej tak jak pisałem jeśli chodzi o Niemcy:
- Katalonia, Aragonia i Nawarra - po powrocie do Niemiec albo test na Covid-19 albo kwarantanna.
Dzisiaj pewnie przekonamy się jak do tego podejdzie nasz kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 31 Lip 2020 14:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dlaczego dzisiaj? Był jakiś news?
M wczoraj mówił o połowie sierpnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 31 Lip 2020 14:59 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
Tak, od dziś Reisewarnung, ostrzeżenie przed podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 31 Lip 2020 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
HandSome napisał(a):
Dlaczego dzisiaj? Był jakiś news?
M wczoraj mówił o połowie sierpnia
Mieli posiedzenie sztabu kryzysowego ale finalnie nie podjęli żadnej decyzji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group