Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Do tej pory Włochy zawsze kojarzyły mi się z wypadkami kolejowymi. Mieliśmy też nie tak dawno dość spektakularną kraksę promu wycieczkowego.
Ostatni tydzień z kolei pechowy dla kierowców. Najpierw wybuch cysterny i zniszczenie kawałka A1 w Bolonii, a dziś zawalenie się wiaduktu na A10 w Genui, i to dzień przed świętem i potencjalnym długim weekendem.
Jeszcze trochę, a do Włoch na wakacje najbezpieczniej będzie kajakiem albo wpław. Chociaż też nie - zatrzymają i nie wpuszczą... przyjdzie jeździć do Chorwacji...
A tak na serio - takie wiaduktu same się nie zawalają, czyżby problemy z dbaniem o infrastukturę? Ciekawe w jakimś stanie są przełęcze i tunele...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 14 Sie 2018 14:33 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Chociaż też nie - zatrzymają i nie wpuszczą...


Będziesz legalnie , jak człowiek, bez pomocy gangów przemytniczych, próbował przekroczyć granicę to wpuszczą.
Nie wpuszczają, egzekwując jedynie prawo i to europejskie.

Słabo dowcip się udał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Sie 2018 14:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Koniec września i październik to w Ligurii miesiące sporych opadów. Miałem okazję i ,,przyjemność" sam to odczuć. Jak zaczęło ostro padać to lało 2 dni bez przerwy tak , że z gór zeszły lawiny błotne przechodząc przez Genuę i pozostawiając centrum z 50cm błotem na ulicach. Wiele sklepów w samym centrum zniszczonych , kilka osób zginęło niestety a sama Genua odcięta całkowicie od świata. Czekałem na pociąg kilka godzin , bezskutecznie przy wielkim chaosie jak to we Włoszech. Po 10h udało mi się okrężnymi drogami wyjechać i ze spóźnieniem 12h dotarłem do Mediolanu skąd miałem lot do Berlina. Zatem dzisiejszy wypadek nie jest odosobniony. Tam często coś się zdarza nieprzyjemnego. :oops: :oops: :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sie 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@BrunoJ
To nie problemy z dbaniem o infrastrukturę ze znakiem zapytania tylko z trzema wykrzyknikami.Takie katastrofy będą się zdarzać coraz częściej, nie tylko we Włoszech, ale wszędzie w Europie Zachodniej i Stanach, gdzie na masową skalę budowano w latach 60. i 70. infrastrukturę drogową. Ten wiadukt był z 1967 roku - czyli stuknęło mu 50 lat. Zaprojektowano go dla zupełnie innego natężenia ruchu, z kontrolą jakości materiałów też pewnie nie było najlepiej. A koszty utrzymania są ogromne i rosną...

Tu krótka analiza stan infrastruktury w USA - średni wiek obiektu cywilnego to 52 lata:
https://www.rp.pl/artykul/992100-Kiepsk ... w-USA.html

(Żeby nie było - nie jestem inżynierem, ale pracuję przy przetargach, i widzę, ile jest zamówień na ekspertyzy stanu technicznego i prace przy utrzymaniu obiektów cywilnych. Widzę też, jak te liczby z roku na rok wzrastają i jak rosną kwoty w tych przetargach.)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Specjalnie obejrzałem sobie ten most na google street view - zdjęcia pochodzą z października 2017 r. i widać na nich, że był w trakcie remontu jak mi się wydaje (pytanie czy to był remont "kosmetyczny" czy coś większego):

Załączniki:
gen.png
gen.png [ 1007.68 KiB | Obejrzany 2387 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
BrunoJ napisał(a):
takie wiaduktu same się nie zawalają, czyżby problemy z dbaniem o infrastukturę? Ciekawe w jakimś stanie są przełęcze i tunele...

oczywiście ze nie same, w Italii nic nie obywa się bez udziału Mafii - obstawiam ze w raporcie który powstanie za jakiś czas okażę się ze użyto kiepskich komponentów, np. beton zawiera 40% betonu itp , itd
będą załamywać ręce, nawoływać do ukróceniu tego procederu a tymczasem Mafia pewnie się szykuje do przetargu na odbudowę wiaduktu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
becek napisał(a):
oczywiście ze nie same, w Italii nic nie obywa się bez udziału Mafii (...) a tymczasem Mafia pewnie się szykuje do przetargu na odbudowę wiaduktu...


:twisted:
Bez przesady ;) Jeśli to byłaby mafia włoska to wiadukt runąłby w nocy przy minimalnym natężeniu ruchu w celu zminimalizowania strat w osobach postronnych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zobaczcie te betonowe bariery na moście. Nie wydaje mi się że projektant to przewidział w obliczeniach. Jak to zwykle bywa na katastrofę złożyło się kilka czynników. Trwający remont, betonowe przegrody obnizajace zdolności nośne konstrukcji, padający deszcz i uderzenie pioruna.

Wielką tragedią dla niewinnych i nieświadomych zagrożenia ludzi.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2018 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
O takie drogi trzeba dbać. W Norwegii w mojej okolicy jest w górach kilka zamkniętych (bo otworzono tunel). W ciągu kilku lat droga się rozpadła, cześć skarpy się osunęła itp. A się zastanawiałem co robią żeby utrzymać inne drogo czynne, bo nie widać tam specjalnie żeby ktoś non stop siedział o poprawiał. We Włoszech w górach w zasadzie podobne warunki, może cieplej trochę. Wiadukt to faktycznie specyficzna konstrukcja, już są głosy ze był nietypowo zbudowany, wiec ostatecznie winny będzie pewnie zeszłowieczny projektant. Bo to zły wiadukt był... Jechałem nim jakieś 5 lat temu, sama Genue (motoryzacyjne) wspominam niefajnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2018 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
tu art o prawdopodobnych przyczynach tej katastrofy.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... la/nxg0yc9
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group